Повернутись до головної сторінки фанфіку: Мрійник

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Оттар летів гарною параболічною траєкторією, поки смачно не впечатався в міську стіну. Його виступ мені сподобався, а от стражникам не дуже: бідні люди, затягнувши найсильнішого авантюриста до міста, швидко зачинили браму. Шум піднявся знатний, шикарна шкода по репутації родини Фрейї — не надто велика, щоб змусити мститися, але й не дрібна, щоб не звернути увагу.

Задоволений своєю пакістю, я опустив погляд на навколишній ліс: купа дерев була роздроблена в тріски, вирвана з коренем або просто постраждала. Веселий настрій зменшився, а з горла вилетів зітхання.

— «Наступного разу треба буде більше стримуватись. Отже, Кіро, ти, пам’ятається, казав, що мандруючи між світами, я ніби зв’язую їх одним часовим потоком».

— «Це дещо складніше, але загалом ти маєш рацію».

— «Що буде, якщо ми перемістимося у світ, де час іде набагато повільніше, ніж тут? Тимчасовий потік „зав’язне“ в ньому? Що буде з наступними світами? — з цікавістю спитав я і сів на повалений ствол.

— «Шукаєш спосіб скрізь встигнути і нікуди не запізнитися?» — пирхнув Кіра. — «На жаль, не все так просто: час тобі не вода, яку може сповільнити одна гребля. Але варіанти все ж таки існують; переміщаючись у новий всесвіт, ми зупинятимемося в кишенькових вимірах — уламках світу чи інших просторах з відповідним часовим потоком. Відповідаю наперед: раніше це зробити було неможливо, оскільки середовище таких уламків аж надто екстремальне».

— «Тоді нам час», — підскочивши на ноги, я миттєво вдягся в справжні обладунки на випадок аномальних явищ. — «До речі, цього разу можеш не приховувати перехід. Хочу заощадити бали».

Говорити куди — сенсу не було, все ж таки це зумовлено ще на стадії регулювання ціни магії Еребія. Негі перейшов на другий рівень Еребії, коли він мало не помер; Мені такий метод не підходить. Тому моя ініціація можлива лише у певному світі, у чітко обумовленому місці.

***

Високі хвилі билися об скелястий берег похмурого острова серед моря. Невеликий шматбалів суші був усіяний камінням і безплідним ґрунтом, здавалося, острів завмер у часі і ніколи не знав життя. Проте рукотворна печера явно свідчила про присутність людей.

Звивисті темні коридори, освітлені смолоскипами, розкинулися на всьому острові. Аскетичні кімнати, позбавлені будь-яких зручностей, виконували лише свої прямі функції: сон та робота. На самому нижньому рівні знаходилася величезна за площею кімната, усіяна хитромудрими символами. Шестеро людей нерухомо стояли в оточенні знаків, мовчки чекаючи команди головного.

Старий востаннє глянув на тисячі символів і рішуче кивнув головою. Шестеро людей, як єдиний механізм, різко опустили руки на підлогу. Перша мить нічого не відбувалася, але раптово в центрі кімнати з’явився синій вихор. Спочатку слабкий, майже невідчутний, але він швидко набрав сили і вже за кілька секунд з ревом піднявся до високої стелі. Звук ставав все гучнішим, поки в центрі вихору не з’явилася тріщина, яка за мить виплюнула назовні фігуру в чорному одязі.

Чоловіки, не змінившись в обличчі, перейшли до наступного етапу, активувавши інший масив символів. Ще в повітрі фігуру людини в чорному огорнули золоті ланцюги, а символи, що оточили центр кімнати, почали пливти до нього і розповзатися тілом, сковуючи. Тепер, коли гість з іншого виміру був закутий, наче лялечка, чоловіки дозволили собі трохи розслабитися.

Почулося судомне зітхання незнайомця, і шість гострих поглядів з побоюванням вп’ялися в чорну постать.

— У нас вийшло, — не зміг утримати тріумфу наймолодший із шести.

— Хм, цікаво, кого ми спіймали цього разу, — промовив старий і подався до постаменту з білою пустою маскою.

***

Остання подорож вийшла просто жахливою; першої миті я потрапив у місце, яке не зміг повністю усвідомити. Всі почуття взбісилися і то вмикалися, то вимикалися. Було то дуже боляче, то взагалі нічого не відчувалося, то холодно — то спекотно, то світло — то темно. Немов мої почуття закинули в блендер і ввімкнули. Добре, що це тривала лише мить, після чого під ногами з’явилася якась порожнеча, і мене засмоктало в це місце.

Коли я більш-менш прийшов до тями після переходу, я вже стояв на колінах. Навколо височіли шестеро Узумакі, п’ять із яких стримували мене золотими ланцюгами — Конго Фуса. До того ж понад два десятки різних сковуючих фуіндзюцу. Щоправда, з такої ситуації навіть Хагоромо навряд чи вибрався б.

— Не дуже дружелюбне привітання, — спокійно промовив я, активуючи додзюцу. Завдяки бьякуган S рангу, мій круговий огляд миттєво охопив острів і кожного співробітника дослідницької бази.

— Дивно, ти можеш розмовляти нашою мовою, — старий підняв брову . Однак він не дивився на мене як на рівного і навіть як на людину. Я був для нього не більше, ніж цікавою диковинкою.

— Звичайно, вмію. Отже, навіщо мене покликали? Хочете щось запитати чи змусити щось зробити?

— А ти балакучий, це добре. У мене повно питань, але це може почекати, — старий дбайливо підняв абсолютно білу маску і почав іти в мій бік. Його кроки лунко лунали в порожній кімнаті. Враховуючи, що єдиним звуком у приміщенні був шарудіння кроків.

— Бажаєте діяти з боку сили? Не настільки продуктивно, як рівноцінний обмін. Я тобі, ти мені, і всі задоволені.

Шинобі зупинився переді мною і з живим інтересом подивився. У його сірих очах спалахнув слабкий вогник цікавості. Ми обидва знали, що мої слова нічого не змінять: маска займе своє місце на моєму обличчі або, точніше, на забралі шолома.

— І що ти можеш нам дати і що візьмеш натомість?

— Знання про магію, науку, можу позичити свою силу, а натомість, хм… я, мабуть, хочу красуню. О! І обов’язково цнотливу та милу, — я вирішив потягнути час.

Після моїх слів серйозні Узумаки зберегли свою нерухомість, проте вони непомітно почали переглядати. Цікаво, вони подумали, що я її з’їм чи використовуватиму для постільних втіх? Тільки старий продовжив так само невідривно дивитися на мене, зберігаючи на обличчі спокій.

— Невинна діва — ціна за твою силу? — Абсолютно серйозно поцікавився шинобі.

— Невинна та мила! Груди максимум третього розміру, тонка талія та попка кругла, як персик. І дівчина повинна погодитися на контракт добровільно, все ж таки це її бажання я виконуватиму, — продовжив цей театр абсурду, внутрішньо регочучи на все горло.

— У такому разі ми зможемо домовитися, — шинобі дозволив собі трохи підняти кутбали губ. І зробив ще один крок до мене. — Ця маска дає можливість покликати тебе, коли це буде потрібно. Ти отримаєш плату в обмін на послугу.

— І ти навіть не спитаєш, що я робитиму з дівчиною?

— Це не має значення.

Шинобі обережно поклав маску на забрало шолома і почав швидко складати ручні печаті. Через кілька хвилин тривалий ланцюжок жестів закінчився печаткою концентрації. Кімната поринула в мертву тишу, але нічого не сталося. Кущисті брови старого насупилися.

— Напевно, через те, що я не так званий «бог», або тому, що моє тіло матеріальне, чи в усьому винен інший тип енергії. Хоча без різниці.

Старий шинобі, відчувши загрозу, відскочив. Підлога, стеля та стіни втратили міцну структуру та перетворилися на жижу. Фуіндзюцу, нанесені на твердих поверхнях, були зруйновані, і всі бар’єри, які сковували мене, впали. Тільки золоті ланцюги двох шинобі, що встигли зреагувати та уникнути полону рідкого каменю, продовжували стримувати моє тіло.

Узумаки створили опору в повітрі, і всі троє почали складати печатку. Один виплюнув у мій бік двометрову вогненну кулю, другий роздув її повітряною технікою, і в мене летів уже вогненний торнадо, який я легко зупинив вогнетривким щитом, проте це був тільки відволікаючий маневр. Старий зник у язиках полум’я і стрибнув у мій бік, витягнувши руку з накресленим символом.

Я не міг поворухнутися чи встигнути створити нову проекцію. Але, зрештою, план застати зненацька був провалений. За мить до того, як нога шинобі торкнулася щита, проекція зникла. Старий моментально зреагував і, вивернувшись у польоті, знову направив на мене руку. У нього могло вийти, тому що відстань була невеликою, але він увійшов у радіус впливу мого Спотворення сприйняття. Шинобі схибив, і його ноги, торкнувшись землі, миттєво обволок рідкий камінь.

— Фуджі-сан!

Агресія чоловіка була швидко придушена новими змінами. Десятки тисяч грязьових щупалець зі стелі, підлоги та стін жваво тяглися до опори в повітрі. Дослідники скосили очі до виходу і помітили лише суцільну хвилю. Вони чинили опір, намагалися заморозити, спалити чи облити водою рідкий камінь, але це було безглуздо, фуїдзюцу, не допомогло.

За хвилину кімната повернулася в колишній стан. Переді мною височіли шість кам’яних коконів із синіми прожилками, з яких стирчали тільки обличчя ніндзя. Зрозуміло, звичайний камінь, що сковує тіла шинобі, не міг знешкодити досвідчених воїнів, але магія в матеріалі повністю змінювала правила гри.

— Ну, ось ми й помінялися ролями, — я спокійно підібрав маску і підійшов до кокона старого.

— Що ти збираєшся з нами робити? — шинобі був абсолютно спокійний як зовні, так і внутрішньо, а його молодші колеги хоч і зберегли на обличчях незворушність, їхні серця билися, як у загнаних у кут кроликів.

— Нічого, все ж таки ми майбутні союзники, — у цей момент у стелі безшумно утворилася дірка, і кілька кам’яних коконів, у яких були інші мешканці дослідницької бази, знешкоджених мною після бою, обережно опустилися на підлогу. — Ну, а поки посидіть спокійно.

Новоприбулі були не настільки стримані, як мої знайомі, але старий одним окриком заткнув їх. Я ж продовжив зосереджено, а головне, в міру можливості акуратно відловлювати Узумакі, що залишилися. Дехто був спійманий зненацька, коли спали чи приймали душ, декого довелося поганяти; обійтися без травм не вдалося, але при деформації всієї кімнати і навіть деяких меблів упіймати небойовий персонал бази стало не дуже важким заняттям.

— Отже, панове, перепрошую за незручності, але це ненадовго — день, максимум два, — і ви зможете вибратися. Загалом прощайте, — я махнув рукою тридцяти п’яти коконам і залишив на постаменті білу маску, яка так і не змогла виконати своїх функцій.

— Стривай, як тебе звати? — вигукнув старий.

— Це не має значення. Прощайте.

На поверхні йшов проливний дощ, який не збирався зупинятися найближчим часом. Я активував додзюцу і почав шукати одну дуже давню черепаху. Здавалося б, нічого складного – змінити спектр на чакру та звертати увагу на її особливо великі джерела. Але великий морський простір між цим островом, поруч із Країною Вогню і до Країни Блискавок, був величезним. У мене пішло більше шести годин тільки на те, щоб з’ясувати, що цієї тварюки тут немає, а злива й не думала припинятися. Закинувши в рот пару шматків в’яленого м’яса, я з подихом вирушив до Країни Блискавок.

***

У просторому кабінеті, за робочим столом сидів шинобі в похилому віці. Глибокі зморшки надавали йому стомленого вигляду. Колись яскраво червоне волосся з роками вицвіло і стало майже білим. Але сила, якою віяло від нього, а також розумні та далекоглядні рішення змушували багатьох поважати голову селища Узушіогакуре но Сато.

Раптом у двері обережно постукали. Ашина Узумакі відклав кисть з чорнилом убік, обережно згорнув сувій і запросив відвідувача:

— Заходьте.

Двері відчинилися, і в кабінет увійшов Фуджі-сан. Шинобі шанобливо вклонився, після чого, випроставшись, ледь помітно посміхнувся до старого друга і сів за стілець навпроти господаря кабінету.

— Давно не бачились, Ашина-доно.

— І то правда. Ти настільки заглибився у дослідження, що пропустив багато важливих подій, — дорікнув старому другу голова селища, після чого його голос став серйознішим. — Я читав звіт, але все ж таки хочу почути твої думки, Фуджі-куне.

— Як ти знаєш, наша дослідницька команда вже шість разів призивала різних божеств і укладала з ними договір, але цього разу звичні заходи стримування виявилися недостатніми, — шинобі на кілька хвилин затих, дивлячись на зімкнуті пальці рук. — Що ж до самого демона, я думаю, що він скористався нашим ритуалом для того, щоб поринути у цей світ.

— Чому ти так думаєш? — спитав Ашина.

— На це є кілька причин. Він говорив нашою мовою, так що можна припустити, що він уже був у нашому світі і вирішив відвідати його ще раз. Також він сказав, що хоче знайти собі цнотливу та гарну дівчину, можливо, саме за нею він і прибув. Якщо вірити його словам, він не «бог», і його тіло матеріальне, цілком можливо, через це він вважає за краще існувати на матеріальному плані. І наприкінці він сказав, що ми майбутні союзники, з чого можна зробити висновок, що він планує залишитися тут на деякий час, — підсумував Фуджі.

— Як гадаєш, наскільки він небезпечний?

— Його не бачать сенсори, для них він сліпа пляма. До того ж, дивні техніки мають властивість ізолювати чакру. Але він не став проливати кров, хоч це і було простіше і ефективніше. Не думаю, що він стане загрозою, однак ігнорувати його не варто. У крайньому випадку постраждають невинні дівчата з грудьми не більше третього розміру, тонкою талією та круглою попкою, як персик, — зі смішком згадав слова істоти Фуджі-сан.

— Мені б твій оптимізм, мій старий друже, — похитав головою Ашикі-сан. — У будь-якому разі поінформуй наших людей та союзників.

— У нас з’явилися союзники?

— Клани Учиха та Сенджу. Вони припинили війну і зараз будують селище — Конохагакуре но Сато.

Фуджі-сан кілька хвилин осмислював почуте. Для нього, людини, яка бачила, як довгі роки ці два клани вбивали один одного, новина була шокуючою. Старий повільно видихнув і посміхнувся.

— Невже епоха воюючих кланів добігла кінця?

— Я на це сподіваюся, друже мій, — Ашикі-сан підвівся зі свого стільця і розвернувся до панорамного вікна, що відкривав вид на селище. Життя било ключем: діти грали зі своїми однолітками, шинобі поспішали хто куди, стрибаючи по високих кам’яних будинках. Коротка мить світу, яка гріла серце старого воїна.

***

Я втомлено брів темним морем, проклинаючи все на світі і насамперед свою жадібність. Замість того що з’явитися прямо на острові, я кілька днів добирався до Країни Блискавок, після чого забився в безлюдну печеру і почав використовувати свої очі для пошуку черепахи. Більше тижня пішло, щоб знайти цю тварюку, ще п’ять днів пішло на саму дорогу. Я голодний, злий і мокрий, а від запаху моря мене вже нудить. Так недалеко і до членоушкодження.

Я змінив спектр Бьякугана, що з зростанням рангу дозволяв розрізняти кольори, і глянув на стародавню черепаху. Основне тіло тварини знаходилося під водою, на поверхні лише гігантський панцир, з якого стирчали шипи. Здалеку цей вид здавався загрозливим і неживим, проте острів настільки великий, що там є своя живність, рослини та дерева.

Ступивши на берег, я, наспівуючи нескладний мотив, рушив углиб острова. Похмура погодка разом з непривітною флорою змушувала мимоволі напружитися. Зрідка десь було чути ревіння монстрів і хрускіт дерев. Моя поява не залишилася непоміченою, і це саме те, що потрібно, щоб випустити пару. Через хвилину я вийшов на галявину, і мені перегородила дорогу зграя триметрових горил.

— Ви вчасно. Ну, нападайте, — похрустаючи кісточками, я прискорив кроки. Кровожерлива усмішка з’явилася на моєму обличчі, і це стало помилкою. Тварини якось застережливо гаркнули на мене і звалили. Просто розвернулися та звалили. Невже вони відчули, що я неодноразово влаштовував геноцид у підземеллі? Чи, може, різницю в наших силах? У будь-якому разі тваринні інстинкти врятували їх від тумаків.

Зітхнувши, я продовжив рух углиб острова, поки не вийшов до величезної скелі з водоспадом. Знайоме місце, де Наруто зустрічався зі своєю темною версією. Наче святе місце, але мене хвилювало тільки те, що тут можна прийняти душ. Привівши себе в порядок, я спроектував намет зі зручним ліжком і завалився спати, не забувши поставити пару застережних бар’єрів.

Наступного дня я відпочивав, готував всякі смаколики і просто вдавався до неробства, щоб приступити до другого випробування Еребії в оптимальному стані. Після чудового сну, де мені знову снилася вона, ранок здавався просто чудовим. Навіть похмурий острів з його гучними мешканцями здавався світлішим і привітнішим. Розвіявши намет, я ступив на водну гладь озера, в центрі якого був невеликий зелений острівець для медитацій. Саме тут Наруто повинен буде зустрітися зі своєю внутрішньою пітьмою та прийняти її; мені ж це місце не підходить. Подолавши водоспад, я опинився всередині стародавнього храму. Гігантське приміщення вражало своїми колосальними розмірами, де вмістилося кілька кам’яних пагод японського стилю і навіть кілька водоспадів. Повільно йдучи уперед, я розглядав безголові буддійські статуї і фрески Кьюбі. Відчувалося, що це місце давнє та особливе.

Зайшовши до храму, я підійшов до голови статуї якогось демона. Засунувши йому руку в рот, я потягнув за перемикач, і кам’яна стіна від’їхала вбік. У новій кімнаті стіни, стеля та підлога були білими з вкрапленнями рожевого та фіолетового. Маю визнати: досить приємна атмосфера, хоч і незвичайна. Ступивши всередину, я активував перемикач, і двері з шарудінням зачинилися. Настав час підготуватися.

У центрі кімнати я намалював складну багаторівневу пентаграму, побачену на свитку Євангелини, але змінив кілька послідовностей рун для конкретного завдання. Після чого в спеціальні місця вставив сфери мани, які взяв із вісімдесятого поверху, і одразу очистив їх світлом. Коли всі шість сфер зайняли свої позиції, я створив у центрі форму зручного крісла та присів.

— «А як же поза лотоса?» — зауважив Кіра.

— «Я питав у Євангелини: ця поза необов’язкова. Не намагайся зробити з мене культиватора», — невдоволено пробурчав я, сідаючи на зручне крісло зі шкіри дракона.

— «Удачі, Еш».

— 2Спасибі», — подякувавши другу, я заплющив очі і провалився в невідомість.

Здавалося, всі почуття пропали, я нічого не чував; навколо — абсолютно нічого, як раптом пролунав стукіт серця. Мого серця. Розплющивши очі, я побачив простір, заповнений кубами. Стеля і підлога до самого горизонту були усіяні мармуровими кубами двох кольорів — чорного та білого, проте чорних було в сто разів більше, ніж білих. Вони нескінченно рухалися лише їм відомими траєкторіями, ніби без кінця шукаючи своє місце.

Тільки невелика платформа, неначе шахівниця, із шістдесяти чотирьох кубів, була рівна, з чіткою послідовністю. Я був здивований, але все ж таки одягнувся у свої обладунки, повністю готовий до будь-яких подій. Однак мене все одно застали зненацька.

— Довго ти ще дивитимешся? — пролунав дуже знайомий голос.

Гнів, що лежав глибоко всередині, спалахнув з новою силою. Миттю розвернувшись у бік звуку, я побачив, як темний почав згущуватися з повітря. Він виглядав так само, як у нашу останню зустріч: біле волосся, червоні витягнуті зіниці. Безіменні клинки з сичанням покинули піхви.

— Цього разу обійдемося без битв, просто поговоримо, — він махнув рукою, і навпроти нього виникло таке саме крісло, як у мене.

Два сріблясті десятиметрові слеші повинні були розрізати темного на чотири частини, але сильна атака, що розтинає саму суть речей, не завдала шкоди ні йому, ні мармуровим кубам позаду. Що просто неможливо, якщо тільки правила та закони цього випробування не забороняють нанесення прямої шкоди.

— Що? Я просто вирішив перевірити, може ти збрехав, — я видихнув, придушуючи гнів у грудях, і розвіяв обладунки, вклав у піхви мечі. Перш ніж підійти до білої клітки з кріслом, я, зрозуміло, ретельно перевірив його в різних діапазонах щодо пасток. Тільки після того, як вважав цю дію безпечною, сів на неї.

— Розумію, але зараз ми просто побалакаємо — і нічого більше, — він без особливого ентузіазму розвів руки в сторони.

— І про що ж ми говоритимемо?

— Про тебе, Кіре і ваші стосунки, — він щиро і навіть по-доброму посміхнувся, чому мене пересмикнуло. Побачивши мою реакцію, він досить відкинувся на спинку стільця і закинув ногу на ногу. — Як гадаєш, чому Кіра вибрав саме тебе? Хто він такий і які у нього цілі?

— Це допит?

— Ну, не хочеш, не відповідай, але тоді ми тут застрягнемо надовго, — він перевів свій погляд на стелю і почав безтурботно розглядати, як пересуваються куби. Мене розлютила його поведінка, але він має рацію: ритуал не перервати, тому я ще надовго залишуся з цим.

— Не знаю, чому він обрав мене, є лише кілька варіантів: рандом чи в його очах я чимось відрізняюся від інших людей. Хто він такий? Без поняття, але однозначно він сильніший за богів. Його цілі… ну якщо вірити його словам, то просто подивитися за розвитком подій.

— Просто подивитися, — ледь утримав широку посмішку, прикривши її рукою. — Якщо він просто спостерігач, то чому він втручається? Хіба він уже не показав, що не є неупередженим глядачем?

Зовні я не виявив емоції, щоб не дарувати йому навіть трохи переваги. У спогадах з’явилися деякі картини, як Кіра допоміг врятувати Арію і як перемістив мене до будинку з убивцею. До певної міри мій співрозмовник має рацію: неупередженим його не назвати, але це і не мінус.

— Крім того, що він є спостерігачем, він ще й мій друг.

— Друг? Між вами різниця ніби між вченим та мікробом у пробірці. Про яку дружбу може йтися? — темний глянув на мене, як на ідіота. Його погляд мене дратував, хотілося запустити в нього щось гостре, але я знову втримався, бо знав, що це його тільки порадує.

— Я сприймаю його як друга, він мене теж, не бачу жодних проблем.

— Ну гаразд, — якось надто легко відступив співрозмовник. — Тоді дай мені відповідь на інше запитання: чому тебе так зачепила поведінка дівчини в клубі? Так, вона тобі колись подобалася, можливо, саме вона визначила твій смак у дівчатах. І що з того? Ви не бачилися кілька років, ти знаєш, як улаштований світ, але все одно цей випадок тебе зачепив. Причому дуже сильно — настільки, що ти закрився навіть від інших людей. Як на мене, це дуже дивно.

— …До чого ти ведеш?

— Чому ж, пустушка на кшталт тебе, хто ніколи не залишав своїх батьків, раптом вирішив помандрувати? Більше того, за весь час у тебе не виникло бажання зустрітися з рідними. Ти навіть самотності не відчуваєш.

— Деякі мої однокласники встигли створити сім’ю, не бачу нічого такого в бажанні подорожувати; я хлопчик уже дорослий, — мої слова пролунали різкіше, ніж мені хотілося б.

— Потім у тебе виникло бажання стати майстром клинка, ти вкладав усю душу та сили у виснажливі тренування. Але тільки-но ти прибув у новий світ, ця мета якось забулася сама по собі. Ти викинув це прагнення, як непотрібне сміття, і пішов легкою дорогою, взявся за магію проектування, а потім ще й вкрав знання кращих воїнів, — він нахилився вперед і заглянув мені просто в очі.

— Я… я просто поставив свої почуття понад усе.

— Почуття, — пробурмотів він і вдав, що задумався. — Ти маєш на увазі ті почуття, які раптово виникли до людини, яку ти жодного разу не зустрічав, не бачив і тим більше не розмовляв? Ті самі раптові почуття, через які ти стримався, коли прокинувся в одному ліжку з оголеною Локі. Раптове кохання до труни не дозволило відповісти взаємністю на справжні, щирі почуття Артеміди? Сліпа відданість дівчині зі снів, що не дозволила відповісти реальній Арії? Ні, я, звичайно, розумію, за своє довге життя Локі напевно перетрахала майже всіх на небесах, а спустившись на землю, і тут встигла повеселитись, але Артеміда інша: невинна, мила і тепла, а найголовніше, вона тебе кохала. Але що змушує мене справді губитися в роздумах, то це Арія. Ця дівчина покохала тебе, ще коли ти нічого із себе не представляв, слабкий, непоказний збоченець. Вона твій ідеал у всіх відносинах: характер, зовнішність, у вас багато спільного, та й до того ж вона теж незаймана…

— Думаєш, я не знаю, як це виглядає?! — не зміг утриматись і підвівся. — Але я не можу вирішувати, що відчувати.

— А звідки в тебе ці почуття?

Його слова вплинули на мене, мов холодний душ. Я знесилено впав на крісло і відчув, як гребель прорвалася. Питання Темного набатом звучало в моїй голові. Ніколи в житті мені не доводилося відчувати таку розгубленість, наче з-під ніг вибили ґрунт. Я намагався вхопитися за будь-яку дрібницю, дати навіть найпростішу і найнезрозумілішу відповідь, але все, що в мене було, це порожнеча.

Я не знаю, як довго перебував у такому стані — година, може, більша, а може, й менша. Коли мій погляд сфокусувався на Темному, то побачив, як він, заплющивши очі, просто відпочивав, ніби залишив мене наодинці з моїми думками. Я з народження був дивним, тому така закоханість цілком можлива, але щось мені підказувало, що це не більш ніж самообман. Ці почуття були несправжні з самого початку.

Думка виникла раптово і породила небувалу порожнечу всередині. Моє сонце – тепле, ніжне та яскраве – несподівано виявилося однією великою фікцією. Мене обдурили. Я був маріонеткою. Відкинувшись на спинку крісла, звернув погляд на стелю. Куби, відчувши мої внутрішні муки, почали повільно і неохоче рухатися, до того ж у моєму полі зору білих не було.

Не знаю, як це пов’язано з випробуванням, але, схоже, я програв. Та й байдуже, тепер це не має значення. Сумніваюсь, що в мене знайдуться сили чинити опір Темному. Думки волочились, голова була порожня. У такому стані мені важко було судити, скільки минуло часу: можливо, тиждень, місяць, а можливо, лише годину. Я нарешті відкрив рота, навіть не намагаючись зайвий раз поворухнутися:

— Ти хочеш, щоб я звинувачував у всьому Кіру? Але навіщо всесильній істоті маріонетка? Та й його дії надто грубі. Але є ще одна людина, яка може і навіть певною мірою має право спрямовувати мене. Це я. Я з майбутнього чи паралельного всесвіту. Адже це ти, чи не так? — я перевів свій порожній погляд на Темного. — В першому випробуванні ти сам сказав, що не зовсім моя темрява. Та й до того ж у цьому більше сенсу. Маніпулюючи почуттями, ти мене спрямовував, щось із мене робив. Життя завжди було для мене цінним, але в іншому світі це виявилося надто нав’язливою ідеєю настільки, що я спустив у трубу купу балів і створив марну катану. Потім співчуття; з якого переляку я мав відчувати провину і навіть плакати через жінок, яких не знав?! Але потім щось змінилося, і ти вирішив, що я дуже добренький, тому підштовхував мене до думки, що вбивство не таке вже й погане. Вбивця у світі Асукай, після через катану Феміди ти показував мені смерті. Що ж ти намагаєшся з мене зробити?

Він розплющив очі і з якимось сумом дивився на мене. Його зовнішній вигляд почав змінюватися: біле волосся почорніло і подовжилося, очі змінили колір з червоного на синій, деякі риси обличчя теж трохи спотворилися. Навіть я, хлопець, мав визнати його неймовірно красивим, особливо це стосувалося очей — вони були глибокими і чарівними. Впевнений, не одна жінка втратила себе у цих очах. Він справляв враження сильного благородного аристократа, проте було щось небезпечне і навіть жорстоке.

— Я не проситиму вибачення чи говорити, що розумію, як це. Просто вислухай мою історію і зроби свої висновки, — він ледь помітно сумно посміхнувся і почав свою розповідь: — Я почав, як ти: вранці, у ванній зі мною заговорила істота і сказала мені те саме, що й тобі. Будь-яка примха за бали дій. Однак моя система разюче відрізнялася від твоєї. Щоб виростити зуб, у мене пішло більше двох тижнів. Ну а на те, щоб отримати щось надприродне, були потрібні роки наполегливої роботи. Як і тобі, мені довелося побачити, як моє давнє кохання виходить із сортира після мінету. Але на відміну від тебе мене це не особливо зачепило. Загалом, я вирішив розслабитись випивкою, далі все було як у тумані; на ранок мене спіткало моторошне похмілля, а поруч спала руденька красуня. Та сама, яку ти так некрасиво відшив.

Він подивився на мене зі слабким несхваленням, але, побачивши байдужість на моєму обличчі, сховав усмішку і відкашлявся.

— Ми почали зустрічатися, і за півроку стосунків я зміг купити Ідеальну Пам’ять та Розумніший у два рази. Побачення та секс дозволили дуже швидко накопичити бали, замість кількох років у мене пішло всього якихось шість місяців. Все було добре, але з часом ми почали частіше сваритися. Почуття, що засліплювали нас, схлинули, і ми почали помічати, що між нами дуже мало спільного. Ми мали різні інтереси, різні погляди на речі, але найгірше було те, що ми були сексуально несумісні. Я хотів близькості якнайчастіше, вона ж виросла в релігійній сім’ї, що дуже сильно впливало на наше інтимне життя. Ми намагалися зберегти відносини, але, на жаль, нічого не вийшло, і ми розлучилися друзями.

— А мені здається, що ти просто хотів більше сексу, — досить грубо перебив його я.

— До певної міри ти маєш рацію, я був здоровим, сексуально активним хлопцем, і мені не вистачало одного разу на тиждень. Але не слід думати, що це стало основною причиною. Все ж таки в той час я відчував до неї почуття, які здавались мені любов’ю. Але зараз здається, що це була прив’язаність до особливої дівчини, яка стала для мене першою, а я для неї. Коли фінансове становище сім’ї стабілізувалося, настав час облаштовувати своє життя, і насамперед стали пошуки дівчини для тривалих та серйозних стосунків. На жаль, мені не щастило: спочатку відносини тривали не більше кількох місяців, а потім все менше і менше. Я швидко закохувався і так само втрачав інтерес до своїх партнерів, поки не спіймав себе на думці, що нічого, крім фізичного потягу, не відчуваю до дівчат. Я намагався знайти ту єдину, відчути приємний смак кохання, але, на жаль, чим довше тривали мої пошуки, тим більше було розчарування. Щоб заповнити порожнечу в грудях і відчай, мені довелося чимось це замінити.

— Гадаю, порятунок світу стояв не на першому місці твого списку.

— А ти зараз гориш бажанням погеройствувати? — поставив він риторичне запитання, чудово бачачи, що я ні на що не придатний. — Скажу прямо, секс став для мене всім. Все, що ти можеш уявити у своїх найсміливіших і збочених мріях, я робив і навіть більше: груповуха з незайманими, покоївки в коротких спідницях і без трусиків, рабині в одних панчохах … Але зрештою мені набридли дівчата з мого світу, і було вирішено шукати пригоди в інших всесвітах. На той час накопичилося достатньо балів, тому було не надто складно переміститися в потрібне місце і час, щоб забрати силу і звалити у своїх справах. Я не думав про наслідки, просто брав, що хотів, доки не порахував себе досить сильним. Першим моїм світом став Данмачі: я перший зустрівся з Гестією і не став ігнорувати її почуття, одночасно з цим іноді розважався з Фреєю і навіть кілька разів з Локі. Намагався підбити клини до Рю та Айз, але дівчата мене відшили. У цьому світі я вперше пішов кривою доріжкою.

— Звичайно, ти використовував Гестію. Вона гідна більшого, ніж виродка, який думає тільки своїм членом, — у моєму голосі звучала злість і огида до цього виродка.

— Ти маєш рацію, але я мав на увазі, що запропонував Айз угоду — в обмін на порятунок її матері вона мала віддати мені своє тіло. Дівчина погодилася, навіть після того як я в фарбах розповів, що робитиму з нею. Чесно кажучи, не очікував, що Принцеса меча піде на таке, але свою частину операції виконав. І, зрозуміло, я її трахнув, правда мені не дуже сподобалося; вона, мов лялька, виконувала все, що я скажу, навіть нецікаво. До речі, Лілі в цьому плані набагато краще.

— Те, що ти виродок, я вже зрозумів, давай ближче до діла!

— Злість — це добре, краще за порожнечу, — він усміхнувся якось розуміюче, коли побачив, що мої руки вкрилися синіми лініями Укріплення. — Я мандрував світами і колекціонував дівчат. Вона мала стати однією з багатьох, але чим більше я проводив з нею часу, тим більше закохувався в неї. Вперше в житті моє серце билося так часто, а обличчя під час розмови з нею червоніло, як у невинного хлопчиська. Вона стала моїм світом, її посмішка була метою мого життя, дотик — прихованим бажанням, а поцілунок — найсміливішою мрією. Це набагато більше, ніж кохання; я був одержимий нею.

Він заплющив очі, ніби знову переживаючи час, проведений з нею, і ті самі почуття. Його голос був щирим і навіть ніжним. З першого погляду зрозуміло, що це гра. Мій гнів затих, і я відкинувся на спинку крісла.

— Однак хоч би як я намагався, що б не робив — домогтися взаємності мені не вдалося. Вона яскраве, прекрасне світло, моя ж суть — це жорстокий, безпринципний егоїст. Я намагався змінитися, стати добрішим, співчутливішим, благороднішим… стати тим, хто їй сподобається, і спробувати ще раз. Але вона відчувала мою гнилий натуру і тому знову відмовила. Кажуть, час лікує, але двадцять років я намагався її забути, і мені не вдалося навіть після повного блокування пам’яті про неї. Якось, навіть не знаючи про існування її світу, мене тягнуло до неї, і історія повторювалася знову і знову. Сім разів, якщо точніше.

— Як це можливо? — скептично поцікавився я.

— Після блокування пам’яті залишалася порожнеча, яку важко було заглушити. Навіть коли я знову намагався повернутися до старого способу життя, зяюча дірка в грудях залишалася. Тому так чи інакше звучало бажання: Кіро, відправ мене туди, де я можу знайти те, що бажаю найбільше на світі, — він закрив руками обличчя і продовжив говорити з соромом в голосі: — У результаті я вирішив знайти більш зговірливу версію, але це виявилася лише лялька з її обличчям. Але завжди можна опуститися ще нижче.

— Ти ж не… — гнів спалахнув з новою силою, я підвівся, за кілька кроків подолав відстань і навис над ним.

— Ні, звичайно ні. Я просто створив ідеального клону зі спогадами оригіналу та любов’ю до мене. Еш, її обійми були найтеплішими і ніжнішими на світі, а поцілунок… настільки солодкий, пристрасний і ніжний, мені ніколи в житті не доводилося відчувати. Але в її очах, сповнених любові, я бачив німий докір, у дотику — відлуння огиди. Тієї миті мене спіткав справжній відчай, я усвідомив, що зрадив її, мою любов до неї і самого себе.

Він підняв на мене очі, в куточках яких скупчилася волога, і я зрозумів, що він розповів не все. У цій історії безперечно є продовження, можливо, він спробував знову заблокувати свою пам’ять або розповів їй, ким вона є насправді. Можливо, мають місце обидва випадки, але одне ясно точно: він не отримав бажаного.

— Тому я вирішив почати все з самого початку, викувавши з себе гідну її любов людини. На жаль, навіть мені за моє довге життя не вдалося зібрати достатньо балів для ідеальної системи та ментальних закладок, але, в принципі, вийшло непогано.

— До біса все! Ти відібрав у мене волю! Зробив із мене вшиву маріонетку! Може, ти закохався в неї саме через свої помилки, через те, що пройшов і пережив! — я спробував ударити цю зухвалу морду, яка сміє ще посміхатися, але мій кулак пройшов крізь.

— Саме тому ми зараз і розмовляємо, — спокійно відповів він, махнувши рукою на навколишній світ. — Тепер мої почуття не обтяжують тебе. Якщо хочеш, можеш повернутися в Ораріо, до учениці чи Артеміди. Але мої почуття встигли сильно вплинути на тебе і вимагають певної завершеності, останньої крапки. Ти маєш зустрітися з нею.

— Не хочеться визнавати, але ти маєш рацію, — я з тяжким зітханням повернувся на своє місце і невдоволено глянув на співрозмовника. — Чи будуть якісь поради?

— Закінчи всі свої справи в цьому світі, просто на випадок, якщо все ж таки вона зможе підкорити твоє серце. Також ми обидва знаємо, що ти прийшов у цей світ врятувати всіх і вся, але я недаремно прищепив тобі страх щодо зміни канону. Усі світи, з яких мною було забрано ті чи інші сили, постраждали, чисельність жертв іноді налічує мільярди. Наприклад, зайнявши місце Белла, я засудив його на смерть, як і всіх, кого врятував хлопець: Чигусе, Мікото і Оуку та інших. Конкретно у світі Наруто ти можеш без наслідків врятувати Узумакі та деяких другорядних персонажів. Якщо почнеш рятувати всіх, просто приведеш його до руйнування. Якщо не від Кагуї, то від її клану у далекому майбутньому. Та й до того ж невтручання у твоєму випадку винагороджується навіть більше, ніж активні дії.

— Навіть це переміщення було ретельно сплановане тобою…

— Так, є таке, — знизав плечима мій попередник. — Ну і остання порада, мабуть: займися сексом. Ні я серйозно. Навіть зараз ти дуже не впевнений у собі, до того ж перший раз для деяких дівчат буває дуже болючим. Без досвіду ти, як голодний звір, накинешся на неї, швидко закінчиш, не подарувавши їй задоволення.

— Слухай, ти можеш думати головою, верхньою головою? — Я помасував скроні і наважився поставити інше запитання: — Ти знаєш, хто такий Кіра і які цілі має? Чи є ймовірність, що це я?

— Я не знаю. Він не розкриє інформацію про себе, навіть якщо запропонуєш бали. Це єдина річ, яку він не погодиться робити, і це насторожує. Одне я знаю точно: він набагато могутніший, ніж ти собі можеш уявити. Послідовник Кіри у всіх часових лініях та всесвітах може існувати лише в єдиному екземплярі. Іншими словами, силою Кіри володієш тільки ти, і твої дії — хоч би які вони були — не породжують паралельні всесвіти. Хоча навіть боги існують у множині, — він трохи помовчав, даючи можливість перейнятися словами. — Щодо твоєї теорії, то, можливо, він колись був нами, але жодних доказів у мене немає.

— У будь-якому разі я маю лише два вибори: сидіти на місці й трястися чи не піддаватися страху і виконати свою… — я збився на півслові і зневажливо посміхнувся. Мрія виявилася зовсім не моєю. — Тоді в мене залишилося останнє запитання: чому ти так зробив під час першого випробування?

— По суті я набір команд, програм та деяких спогадів, які тільки за таких умов можуть набувати самосвідомості. Спочатку в твоєму розумі було кілька основних закладок, що підтримуються програмою коригування, проте твій навик Ментальний двійник закрив доступ до коригування. Ти почав бачити в ній не дівчину, а ідеал, яким можна тільки захоплюватися та порошинки здувати, цілувати або тим більше щось більше, здавалося тобі блюзнірством. Під час випробування Еребії я хотів тобі показати, що вона така сама людина, як і ти. В ідеалі мала з’явитися тільки твоя кохана, і якби ти усвідомив, що вона звичайна людина, яка теж помиляється, ти вибрав би шлях Ангела. Якби розпустив руки, став би демоном. Але через велику кількість негативу я не зміг взяти темряву під контроль, і твоє альтер его отримало можливість на самостійні дії.

— Сука, ти з самого початку не мав наміру давати мені свободу волі! Просто ти не зміг виконати коригування через Ментального двійника, і тому твої почуття надто сильно вплинули на мене. А якби я в нинішньому стані зустрівся з нею, то просто збожеволів через кохання. І тепер, знаючи правду, я маю зняти всі закладки, таким чином дистанціювавшись від навіяних почуттів, а через секс мої почуття до неї повинні згаснути. Кінчений ти виродок, я тебе ненавиджу, —  підлокітники крісла потріскалися, а мої пальці увійшли глибоко в підшивку. Як шкода, що його неможливо дістати.

— Послухай, я дав тобі ціль, змусив відчувати смак життя, подарував кохання. Тільки з нею ми зможемо бути щасливими, інші жінки просто тимчасова заміна, не більше.

— Нісенітниця! Можливо, це було справедливо для тебе, та не для мене! У своєму безумстві ти позбавив мене права вибору, свободи, перетворив мою мрію на брехню. Твої слова, що ти знаєш, що краще для мене, не більше, ніж самообман, — прикривши на мить очі, я придушив гнів і подивився на нього, як на найогиднішу тварину у всесвіті. — Щось доводити тобі не має сенсу, ти просто огризок покидька, що зробив це зі мною. Просто зникни.

Він щось намагався сказати, але врешті-решт закрив рота і тихо-мирно почав зникати, наче туман. Залишившись один у цьому просторі, я без цікавості оглянув округу. Білих кубів, яких спочатку мало, не залишилося, як і шахової платформи; тепер у цьому чорному просторі тільки мій стілець виділявся своєю білизною. Але мене анітрохи не зацікавила ситуація. Я заплющив очі і почав чекати.

Раптом неймовірна білизна поглинула мене, а через мить, розплющивши очі, я побачив світлий тонкий кокон. Потягнувшись усім тілом, я розправив крила. Ем, крила? І справді, за спиною красувалися два білі крила, що випромінюють світло. Тепер я справді ангел. Підкоряючись моєму бажанню, додаткові кінцівки розправилися в сторони, а потім набули компактної форми за спиною. Цікаво, я можу їх контролювати, наче завжди вмів; впевнений, політ для мене не буде складним. Але трохи згодом крила зникли, не залишивши після себе навіть отворів у кофті.

Це була не єдина зміна: тепер Еребія першого ступеня завжди активна, тобто мій рівень виріс відразу на два. До того ж тепер можна чаклувати та Укріплювати себе. Але навіть це ще не все: шість сфер спорожніли, а їхня енергія дозволила мені реформувати магічну систему тіла. Магічні ланцюги, які раніше були вирощені у довільному порядку, та ще й із різноманітним рівнем розвитку, перетворилися на повноцінну магічну систему. Ланцюги більше немає рівня і пронизують кожну клітину мого організму, з ядром у центрі. Тепер ця штука в грудях не для краси — його резерв став загальним для всієї системи, і на додаток до всього вона покращуватиметься згодом сама собою. Загалом я став у кілька разів сильнішим, але не відчував радості.

— «Кіро, зніми з мене будь-які психічні, душевні, ментальні тощо закладки, загалом, весь можливий вплив, який зараз на мені, — зніми. І покинь мою голову, знайди собі тіло, зустрінемося пізніше. Зараз хочу побути один».

— «Це буде коштувати…»

— «Плювати, просто залиш мене одного».

Через мить нахлинуло відчуття, ніби мою голову і навіть саму душу огорнула холодна освіжаюча хвиля; трохи пізніше зник і Кіра. Знищивши всі сліди свого існування в цій кімнаті, я вийшов назовні і розправив крила, підвівся у повітря. На те, щоб подолати похмурі хмари, мені знадобилося кілька легких помахів. Повний місяць гарно височів над головою, а зірки мирно поблискували на небосхилі. П’янке почуття свободи і польоту вибило з голови всі думки, залишивши лише дитяче захоплення та легкість. Довільно обравши напрямок, я почав насолоджуватися новими здібностями.

Іноді я розганявся на всю міць, з легкістю долаючи швидкість звуку, іноді просто парив, дозволяючи повітряному потоку нести мене далі. Почуття польоту, безмежної свободи і вітер у білосніжних крилах безперечно стали одними з найприємніших речей, що колись мені доводилося відчувати. Несподівано хмари відкрилися і відкрили вид на земну твердь, у нічній темряві виднілися численні джерела світла. Місто, та ще й велике. Вид цивілізації немов розбудив мене, і важкі думки знову почали наповнювати мою голову.

На мить замислившись, я вирішив дещо прикупити, тому непомітно опустився неподалік міста в лісі. Біля входу стояли два самураї, закуті в японські обладунки з нагінатами в руках. Іти через парадний вхід буде не найкращою ідеєю, хоч мені й хотілося дізнатися, як на мене відреагує варта. Підійшовши до високого частоколу, я перестрибнув і рушив з темного провулка на основну вулицю.

Зараз епоха воюючих кланів і різанина повинна бути на кожному кроці, проте існує спокійне містечко на кшталт цього. Вийшовши на освітлену ділянку у своєму справжньому вигляді, я з цікавістю спостерігав реакцію перехожих. Якщо самураї дивилися на мене з недовірою, то звичайні жителі — особливо жінки — з неприкритим інтересом. Не настільки великим, щоб кричати: «Кья!» — і бігати за мною натовпом, але впевнений, навіть сковані войовниці не відмовлять мені в побаченні.

Індиферентно прийнявши погляди оточуючих, я продовжив іти головною вулицею, поки не помітив бочку з водою. Проходячи повз, мигцем глянув на відбиток у світлі місяця. Чорне волосся, наче вороняче крило, красиво контрастували з білою гладкою шкірою, риси обличчя стали трохи більш витонченими і привабливими, але найбільша зміна торкнулася моїх очей. Небесно-блакитний розбавився білими прожилками, що надавали їм нелюдської привабливості та глибини. Але зараз очі були тьмяними, майже неживими. Схоже, Атрибут Світла зі зміною раси автоматично піднявся до А-рангу, і тепер мій зовнішній вигляд став трохи кращим.

Мимоволі з грудей вирвався зневажливий смішок, і мої кроки прискорилися. Незабаром я вже стояв навпроти бару або, швидше, корчми, бо будинок був триповерховий. На невеликій терасі розставлено кілька зайнятих столиків. Самураї без своїх японських обладунків розпивали спиртне, закушуючи небагатою їжею. Здебільшого всі вони стримувалися і не дозволяли собі зайвого, проте червоні пики деяких виразно говорили про виключення з правил.

Відкривши вхідні двері, я привернув до себе загальну увагу. Прямо як у якомусь вестерні, всі миттю заткнулися і витріщилися на мене. Під прицілом недобрих, а іноді відверто ворожих поглядів я спокійно підійшов до бармена — вусатого старого з потужною мускулатурою.

— Малий, а ти сміливий, — глибоким баритоном похвалив бармен. — Що замовлятимеш?

— Саке, вино, пиво, віскі — загалом усе, що в тебе є і побільше — так, щоб десять дорослих чоловіків могли напитися до нестями.

— Що, дитино, тебе відправили за пійлом? А твої друзі не боялися, що таку гарненьку мордочка можуть і вкрасти?

Я багато чого очікував, що мене почнуть підколювати, знущатися чи навіть ображати, але навіть у найсміливіших мріях не міг уявити, що перший, хто кине в мій город камінь, стане дівчина. Досить приваблива жінка з рудим волоссям вирячилася на мою дупу. Моя голова почала боліти ще більше.

— Та що ти знайшла в ньому? Гарненький, як баба. У справжнього чоловіка мають бути сталеві м’язи, — вклинився у розмову високий чоловік, граючи біцепсами.

— Ні, краще двадцять, — змінив замовлення я і, засунувши руку в кишеню, вдав, що дістаю гроші, але насправді дав команду, і з кулона в кишеню потрапили з десяток валіс, які в ту ж мить деформувалися в монети цього. світу. Добре, що зараз епоха воєн та економіка нестабільна, тому люди довіряють золоту.

Коли десяток золотих монет опинилися на прилавку, атмосфера раптом різко похолола. Безліч жадібних очей були спрямовані на блискучі монети, які за мить згріб бармен і зі словами: «Зараз все буде», — звалив на склад. Першим почав діяти похмурий чоловік, столик якого був найближчим. Він непомітно потягнув свою руку до підсумку.

— Послухай, задохлику, у мене зараз дуже поганий настрій, тому навіть не думай діставати свій поганий кунай. Якщо, звичайно, не хочеш, щоб він опинився у твоїй дупі.

Я, як і раніше, нудно постукував по столу, навіть не повернутися до нього. Така поінформованість і спокій насторожили самураїв із недобрими намірами, проте це не стосувалося задохлика. Чоловік відкинув усіляку обережність і, перекинувши стілець, рвонув до мене. В останню мить я пішов із траєкторії удару і легкою підніжкою вивів супротивника з рівноваги. Після чого схопив супротивника за голову та додав прискорення. Його обличчя впечаталося в барну стійку, ламаючи останню в тріски. У той же час у мене вже летіло шість кунаїв.

Мені стало цікаво, який буде шкоду може завдати цей поганий метал і як швидко впорається з ранами регенерація, оновлена новою системою циркуляції мани. Однак моїм експериментам не судилося збутися: укріплення, про яке я вже встиг забути, виявило себе. Без моєї участі сині лінії зміцнили ділянки шкіри та одягу, куди мали встромитися кунаї. З металевим дзвоном снаряди відскочили убік.

Пацюкові очі нападника напарника розширилися, і він вважав за краще сховатися. Однак він зробив помилку, розвернувшись до мене спиною. Підхопивши в повітрі кунай, я метнув його, потрапивши точно між двома половинками.

— Обіцянки треба виконувати, — зітхнувши, промовив я чоловікові, який перебував у напівнесвідомому стані. Після чого схопив його за комір і кинув у бік виходу. Коли це тіло було в повітрі, ногою я підкинув кунай, що лежить на підлозі, спритно підхопив і в той же час відправив у політ. Болюча стимуляція привела його до тями, і задохлик зміг стабілізувати політ і, різко врізавшись у двері, звалити в місто. Крізь відчинений вихід, поскуливаючи і тримаючись за дупу, звалив і другий.

— Цікаво, що подумає лікар, коли побачить цю рану, — слова бармена в цілковитій тиші повністю розтрощили обурення. Спочатку був один смішок, незабаром переріс у загальний регіт. Не думав, що самураї цього часу так відкрито можуть виявляти свої емоції, але схоже, випивка далася взнаки.

Злегка похитавши головою, я розвернувся до вусача, який зараз ніс дві невеликі барильця з саке. Побачивши зруйновану стійку, він несхвально похитав головою.

— Доведеться заплатити за стіл та двері.

— Я все виправлю, а ти поки що неси моє замовлення.

Чоловік знизав плечима, поставив барильця на підлогу і вирушив за рештою замовлення. Він не став вимагати від мене негайної оплати, все ж я й так сильно йому переплатив, але бажання випити мене зараз турбувало набагато сильніше. Загалом він приніс ще шість великих діжок рисового пива та вина. Щоправда, останнє не дуже хвалив продавець, бо виноград дав поганий урожай.

Гора випивки була вдвічі більшою, ніж я; вусань з усмішкою схрестив руки і почав чекати, як і зал за моєю спиною: всі з цікавістю поглядали в мій бік, іноді навіть звучали теорії, як я все це заберу. Про сувої запечатування Узумакі не було жодного слова. Схоже, що це дефіцитний продукт.

— Дякую, — з крапелькою подяки звернувся я до бармена і по черзі став торкатися діжок. Об’єкти зникали без сліду і беззвучно, що викликало ефект щелепи у всіх присутніх. Ну а поки всі приходили до тями, я реставрував барну стійку і звалив із будівлі, попередньо відновивши двері.

За мить на вулицю вивалився цілий натовп на чолі з нахабною жінкою. Рішучі погляди самураїв виразно говорили, що не випускатимуть зі своїх рук таку стратегічно важливу техніку. Я швидким кроком звернув за провулок і спотворив сприйняття всіх, хто гляне в мій бік, розправив крила і підвівся у повітря.

Через кілька помахів я покинув межі міста і, активувавши Бьякуган, почав шукати місця з гарним краєвидом. Мені пощастило, і лише за п’ятдесят кілометрів на південь виявилося тихе озеро поряд з пагорбом, на якому росла самотня сакура. Саме те, що потрібне.

Прибувши на місце, я створив покривало, витяг зі своїх запасів закуску і барило саке. Трейсингом додав у закриту посудину краник і відлив трохи прозорої рідини в глечик, після чого підігрів останній до шістдесяти градусів спеціальним артефактом. Останнім пунктом приготування стала дерев’яна коробочка, що називається масу, яка служила келихом. Більше не гаючись ні секунди, я залпом випив саке. Тепла випивка розпеченим потоком обпекла стравохід і ухнула в шлунок.

— Чорт, як це взагалі можна пити, та ще напівлежачи? — я викинув до біса цю незручну посудину. Так, в аніме це виглядало атмосферно, але мені в цьому не було ніякого задоволення. Клацанням пальця прибрав покривало, а на його місці утворився невеликий стіл із зручним кріслом, після чого я залпом осушив глечик підігрітого саке.

— Огидно, — довелося визнати мені, але я створив великий келих і налив до країв. Нині мені просто хотілося забути.

— Не вмієш ти насолоджуватись процесом, — раптом пролунав незнайомий голос. Хоча ні, я багато разів чув цей голос, просто вперше він звучав не в голові. Та й хто ще міг до мене так близько підібратися, крім нього.

— Я намагався, але, схоже, напитися мені хочеться більше, — відповів йому я, наповнюючи ще одну склянку саке, і створив для нього крісло та керамічну філіжанку.

Кіра вийшов із тіні дерева, і я зміг краще розглянути його тіло. Це був звичайний у всіх сенсах чоловік, починаючи від зовнішності та закінчуючи одягом. Він ніби став концентрованим проявом такого поняття, як звичайний. Кіра з вдячністю присів на стілець і налив собі трохи саке, заплющивши очі, з насолодою повільно зробив кілька ковтків.

— Як ти?

— Як людина, яка дізналася, що все життя, всі його мрії та бажання були підлаштовані, — у роті стало гірко, набагато гірше, ніж після саке. Щоб заглушити це почуття, я знову осушив повну склянку випивки. Мій співрозмовник зробив те саме, але тільки насолоджуючись кожним ковтком.

— Подивися на цю ситуацію під іншим кутом. Твій попередник був божевільним, заради своїх низьких бажань знищив чимало людей. Вбивство стало для нього звичайним способом вирішення проблем — іноді в пориві люті він знищував цілі світи. Якби він не приніс себе в жертву, тебе зараз не було б. Ти не став би тим, хто ти є.

— Ким? Пустушка з ангельськими крилами, які не заслужив? — я з гірким смішком глянув на біле татуювання на лівій руці, що залишилося на місці. Раніше я думав, що це прощальний подарунок Темного, але насправді це знак моєї слабкості, моєї ганьби, бо цю силу мені принесли на блюдечку готовенькою. Вдруге навіть намагатися не довелося. — …А втім, я знаю це краще, ніж ти. Чим хто б там не був. Все ж таки він хоч і моя найгірша версія, але це все ще я. Мені відомо, що він думав перед своєю смертю і що хотів. Я це розумію, але мені потрібен час, щоб це прийняти.

Кіра не став розвивати тему, і ми продовжили випивати, насолоджуючись видом пелюсток сакури, що повільно падають, і кристально чистого озера, що відображає повний місяць. Барило саке непомітно спорожніло, і я приступив до рисового пива. Але це пійло нічого, крім огиди, у мене не викликало, тому воно вирушило в найближчий кущ. На столі виявилося друге барило не такого поганого пійла.

— Слухай, адже ти з самого початку знав хто вона, чи не так? — язик трохи заплітався, а світ почав крутитися. Після трьох літрів випитого саке нарешті почало діяти. Добре, що не забув відключити Аномальний опір.

— Так, доти, доки ти не запропонував мені цю гру. Інтерес не далекий мені, тому я ввів деякі обмеження, щоб весело провести час. До речі, обмеження виявилися надто суворими, тому що я досі маю лише невиразні здогади.

Я перевів свій серйозний і навіть трохи благаючий погляд на нього.

— Її кохання здатне заповнити мою порожнечу в грудях? Вона справді та, хто мені потрібна?

— Тобі доведеться з’ясувати це самостійно.

Зітхнувши, я відкинувся на спинку стільця і в черговий раз осушив велику склянку саке.

— Поганий з тебе порадник, я й так маю зустрітися з нею, бо дав обіцянку Артеміді.

Решту ночі ми мало розмовляли, просто пили, кожен у своєму темпі. Коли саке закінчилося, я приступив до вина. Смак багряного напою мені сподобався, приємний післясмак. І саме дві великі бочки останнього змогли нарешті звалити мене в безпам’ятство.

Ранок почався з моторошного похмілля, голова боліла страшно, будь-який звук, навіть щебетання птахів, викликав напади мігрені. У горлі сухо, як у пустелі. З таким станом справ я не став миритися і запустив Аномальний опір. Навик майже миттєво вивів залишки шкідливих речовин і привів мене до адекватного стану. Спав я, укутавшись у свої крила, на землі біля озера. Було надзвичайно м’яко та приємно. Цікаво, вони втратить свої властивості, якщо я вищиплю кілька?

За такими абстрактними думками я вмився холодною водою озера і подумав полегшитись, але з подивом усвідомив, що не хочу. Ем, куди поділося стільки рідини?

— Чого ти дивуєшся? Ангели не писають, — промовив Кіра, як і раніше, сидячи на кріслі і з веселістю в очах дивлячись на моє здивування. — Тепер твій організм не засвоює їжу, а переробляє на енергію, яка тепер життєво необхідна.

Здивовано почухавши голову, я активував додзюцу і став розглядати структуру свого тіла. Фізично все на місці, проте тепер деякі органи не виконують свої прямі функції, а то й зовсім перебувають для краси. Щоправда, тепер мене людиною вже точно не назвати, але це непогані зміни… Мабуть.

— Що збираєшся робити далі?

— Як би мені не хотілося заперечувати поради свого божевільного попередника, але раціональності їм не відібрати. Ну, крім пункту з дівчиною.

Продовжити говорити мені не дав фіолетовий розряд блискавки завтовшки як людське стегно. На щастя, атака мала магічний характер, тому стихія розвіялася за метр від тіла. Миттєво мій огляд охопив місцевість у радіусі одного кілометра. Люди були, проте стрілка мені знайти не вдалося. Несподівано блиснув новий фіолетовий спалах, і звичайний мисливець з луком був спопелений. Простеживши за залишками енергії, мій погляд попрямував до скелястої гряди двохсот кілометрів на схід. У найвищу гору безперервно били темно-фіолетові блискавки.

Мій погляд попрямував вище, до джерела сили руйнівної стихії. У небі невидимий для звичайного ока був багатовимірний розлом, який з’єднував відразу кілька різних площин. У тріщину втягувалась чакра, а звідти вже виривалися блискавки. Я знав, що цей світ придатний для моїх цілей, але щоби настільки… Схоже, у мене з’явилася робота.

Розім’явши шию, я злетів у повітря і створив лук із запалювальною стрілою. Через мить гострий снаряд подолав шістсот метрів, встромившись у труп чоловіка, спалюючи його без залишку. Вогонь погас, щойно магічна енергія закінчилася, тому лісу нічого не загрожує.

— Не можеш натішитися новою іграшкою? — спитав Кіра, коли я приземлився на землю.

— Так є таке. До речі, що ти хотів би поїсти?

***

Нова робота дозволила мені відкинути всякі погані думки і зосередитись на вирішенні проблеми цього світу. Як я з’ясував, таких аномалій існує шість штук: п’ять основних елементів, і шоста просто виливає у світ чисту магію. Розколи з величезною швидкістю вбирають природну енергію світу і заповнюють його стороннім джерелом сил. У довгостроковій перспективі Природної Енергії стане настільки мало, що це може вплинути на весь світ: землі перестануть плодоносити, тварини помиратимуть, шинобі перестануть народжуватись. Нині ж величезні площі землі порожні через бурхливі стихії. Люди і навіть шинобі бояться наближатися до заборонених зон.

Для закриття проломів мені знадобилося вирішити просто безліч проблем. Спочатку слід було зловити вільну енергію, щоб використовувати у власних цілях. І це було зробити найпростіше: у мене повно матеріалів відповідних стихій, потрібно зробити уловлювач та сконцентрувати стихію у потрібному об’єкті. У бібліотеці Євангелини було повно книг на цю тему, тому за якийсь тиждень усі шість лих зникли зі світу; але я впорався тільки з симптомами, залишилося найскладніше завдання закрити багатовимірні розломи. Ось тут починаються основні проблеми: багатовимірні розломи — це дуже заплутана, взаємопов’язана система, в якій, якщо впливати на один елемент, змінюються й інші. Тому щоб залатати тріщини, потрібно лагодити всі багатовимірні області одночасно, що дуже складно. У мене пішло два місяці на вивчення, калібрування та налагодження складної магічної системи багаторівневих пентаграм та складних ланцюжків рун. І це тільки на одну з аномалій, а для кожного розлому потрібен зовсім інший, принципово новий підхід.

Я нарешті закінчив калібрування сфери, яке на вигляд здавалося зовсім гладким, проте якщо дуже сильно придивитися, то можна було побачити маленькі символи і геометричні фігури на поверхні, більше того, в самій сфері, немов у матрьошці, була ще двадцять одна кулька, налаштованих на свій шар багатовимірного простору. Обережно підійшовши до розлому розміром менше ніж нігтя дорослого чоловіка, я повільно підвів сферу. Артефакт слабо завібрував, після чого повільно підвівся у повітря і завис над невидимою тріщиною. Хвилі енергії в різних діапазонах та частотах почали впливати на багатовимірні площини. Повільно, неймовірно повільно рана світу почала гоїтися. Це успіх!

Видихнув і знесилено впав на мармурову підлогу магічної вежі. Так, шостий розлом був найважчим з усіх, тому довелося витратити рік і два місяці, щоб вирішити цю проблему. Хоча вирішити — це голосно сказано, розлом стягуватиметься ще п’ятдесят років як мінімум. Загалом, мені довелося провести тут дуже багато часу, і щоразу літати мені було не дуже зручно, тому я й збудував гострокінцеву вежу, яку часто описують у різних творах про магів. Але вона служить не тільки як зручна височина, вона за своєю структурою є одним великим уловлювачем для мани. Величезні потоки, що вириваються з тріщини, закручуються і прямують донизу, в райдужний камінь. Для його створення мені довелося злити воєдино майже всі мої дорогоцінні камені зі світу Чужака. Але акумулятор вийшов дійсно потужним, проте деяка частина енергії все одно проривається назовні, і тепер Заборонена зона скоротилася з двохсот кілометрів до десяти.

— Дзинь! Вітаю, ти виконав другий крок до порятунку світу шинобі! Тримай мільйон балів дій! — з усмішкою зімітував звуки системи Кіра.

При згадці балів мене трохи перекосило — все ж таки вони не відображають дійсний стан речей, а лише те, наскільки я відповідаю очікуванням попередника. Цифри не мають значення, тому що для реалізації його плану мені просто слід врятувати Узумакі та дочекатися закінчення закриття розломів. І тоді спотворена ним система нарахування балів дозволить мені зробити все, що я замислював для її порятунку.

Звичайно, мені спадало на думку зняти і цю безглузду систему впливу на мене через бали, але це нераціонально і безглуздо. Тому я розглядаю зміну як маленьку компенсацію за завдані незручності. Кіра, до речі, теж не проти таких хитрощів, адже в момент моєї слабкості він не став знищувати цей важіль тиску, за що я вдячний.

— Мабуть, настав час мені зустрітися з де ким.

— Зрозумів, мені хотілося б особисто бути присутнім на вашій зустрічі, тому, мабуть, — він підвівся зі свого крісла і задумливо приклав палець до підборіддя, після чого посміхнувся. За мить він перетворився на чорного кота з синіми очима і одним стрибком застрибнув мені на голову, влаштувавшись там, як пес Кіби — Акамару.

— Ти тільки недавно вибрався з моєї голови і вже норовиш знову в неї залізти? Та й, до того ж, мені не хочеться тягати на собі дорослого чоловіка, нехай і в образі кота.

— Гаразд, — погодився він, стрибаючи вниз, і по-котячому легко приземлився.

— Стоп, ти таке можеш? Звідки?

— Я просто вибрав собі тіло, яке може набувати будь-якої форми, — по-людськи знизав плечима кіт.

Отож куди пішло стільки балів! А я думав, це обмеження такі потужні стояли. У будь-якому випадку він заслужив, тому я нічого не сказав і вирушив до балкона, попередньо активував безліч артефактів, що захищають механізм налагодження тріщини та вежу загалом.

***

Сонце повільно хилилося на захід, розфарбовуючи хмари в рожевий колір. З монумента Першого Хокаге відкривався непоганий вид на ще молоде селище. Звуки будівництва поступово почали стихати, а в деяких будинках спалахнуло світло. У цей момент поруч зі мною в шуншині з’явився чоловік, на голові якого я зараз сидів. Так стояти мені вже давно набридло.

— Гарний вигляд, чи не так, — промовив Хаширама, схрестивши руки на грудях і з батьківською любов’ю спостерігаючи за своїм селишем.

— Так, але за цілий день він мене так дістав, — не приховуючи роздратування, промовив я, продовжуючи спиратися на лікоть. — Ви мене помітили майже одразу. Чому не прийшли? Я ж одягнутий як мінімум дивно для вашого селища, можливо, варто було плакат намалювати?

— Спочатку я просто не брав до голови. Трохи згодом я запитав свого секретаря про тебе, але він нічого не побачив.

— І ви вирішили, що вам показалось? Тому що я ніяк не можу пояснити, чому ви питали кожного відвідувача вашого кабінету, чи нема чого дивного на вашому монументі.

— Ем-м, ну як би так, — здався чоловік і нагородив мене дурною усмішкою. Хоч він і здавався безтурботним і навіть веселим, Хаширам був готовий до будь-якого розвитку подій. Він напружено і стежив за кожним моїм кроком, хоч це не показував.

— Треба було просто вдертися до кабінету, — помасажував я скроні і закинув у рот чотириста сімдесят восьму виноградинку, що відновлює ману. Фантастичні витрати для простої зустрічі. З вселенським зітханням підвівшись, розвіяв крісло і одним стрибком застрибнув на пагорб за монументами. Хаширама з цікавістю подався за мною. Я зупинився, коли ми зникли від погляду натовпу.

— Ну навряд чи тебе пустила б моя секретарка без попереднього запису, — пожартував чоловік, але, не побачивши на моєму обличчі особливих веселощів, посерйознішав. — Навіщо ти шукав зустрічі зі мною? Ні, перш за все, хто ти?

— Мене звуть Еш Ейнсворд, я маг і прибув у ваш світ, використовуючи ритуал призову Узумакі. Я вам не ворог, і не друг; мої інтереси не стикаються із зонами впливу шинобі, ні зі звичайними людьми. У цьому світі я ненадовго.

— А, то ти та броньована істота, яка зажадала невинну дівчину з грудьми…

— Мені просто потрібно було трохи потягнути час, — перебив я його, трохи соромлячись своєї поведінки. — Я тут, щоб зустрітися з вами та скопіювати Мокутон.

Почувши про свою стихію, чоловік сховав посмішку і став серйозніше дивитися на мене. Нехай він і не випустив своєї сили, від нього повіяло чимось небезпечним. У цей момент я відчув, що ходжу по дуже тонким льодом. Ця людина зараз — найсильніша істота на планеті, можливо навіть сильніше ніж я.

— Звичайно, це буде взаємовигідна співпраця, — спокійно продовжив я, витягнувши руку вперед. Підкоряючись одному моєму бажанню, золотий сувій виник над моєю долонею. Нехай він і шинобі, і ні чорта не тямить у магії, цей артефакт не потребує представлення. Кожен, хто його побачить, відчує його призначення своєю душею. — Якщо я отримаю Мокутон, то не використовуватиму цю силу для вбивств, навпаки, вона буде використана для створення. Також ця сила не буде активована у цьому світі.

Кожне моє слово створювало символи на сувої. Саме для таких моментів і створювався артефакт, щоб навіть найсильніший ніндзя довірив мені свою силу.

— Навіщо тобі Мокутон?

— Щоб допомогти одній людині. Щоб врятувати її, я відповів абсолютно щиро після кількох секунд коливання. Чорні очі Хаширами, здавалося, дивилися мені просто в душу, шукаючи найменші ознаки брехні. У цей момент майже абсолютної тиші поруч із моєю ногою прозвучало:

— Ага! Я зрозумів! Тепер усе стало на свої місця!

Голос з’явився поруч із моєю ногою, і до безумства раптово, перш ніж я встиг усвідомити, мій чобіт, оббитий міфриловими пластинами, відправив кошака в далекий політ. Маленьке чорне тільце пролетіло добрих десять метрів і врізалося у стовбур дерева. Моя голова втиснулася в плечі, коли я усвідомив, що тільки-но пнув істоту, здатну знищити цей світ клацанням пальця.

— П-пробач…

— Ні, це мені варто перепросити, — перебив мене кіт, підвівшись, як ні в чому не бувало. Світ навколо зупинився, листя застигло в повітрі, Хаширама завмер з безглуздим виразом обличчя. І це стосувалося не лише нашої галявини — усі мешканці Конохи теж зупинилися, тварини, хмари, навіть мікроби та атоми. Мов хтось поставив цілий світ на паузу, і тільки ми вдвох можемо рухатися.

— Все ж таки я безпосередньо втрутився в перебіг подій. І це потрібно виправити.

Після його слів листя почало підніматися до гілки, з якої їх зірвав вітер, Хаширама, немов у зворотному перемотці, повернувся у вихідний стан, уважно дивлячись мені в обличчя. Вражаюче. Одна річ розуміти, що Кіра всесильний, і зовсім інша — бачити на власні очі, як він грає з часом.

— Але знаєш, перш ніж запустити хід часу, я хочу тобі щось сказати, — мордочка кішки розтяглася в задоволеній усмішці, а хвіст почав грайливо виляти з боку на бік. — Перемога за мною, її звуть…

— Стривай, якщо ти так певен, може, коли настане час, перемістиш мене в її світ?

— І коли ти став таким жадібним? — розгадав мої наміри заощадити Кіра і задумливо схилив голову набік.

— Ну якби я був жадібним, то обов’язково спитав, скільки балів мені належить за той гарний стусан?

— О, багато, семизначне число, — серйозно почав він, хитро примруживши сині очі. — Однак це число з мінусом.

Вдосталь насолодившись моєю гамою емоцій, він пирхнув зі словами: «Я несерйозно», — і зник. Зітхнувши, я відтворив у пам’яті всі емоції, погляд, позу і навіть ритм дихання, який був до моменту появи Кіри. Будь-яка дрібниця та нестикування можуть насторожити шинобі, тому слід ідеально зіграти. Тієї ж миті час продовжив свій біг. Хаширама уважно дивився на мої очі. І, схоже, він побачив те, що йому було потрібно. Чоловік розслабився.

— Добре, цих умов достатньо. Я тобі допоможу, — співрозмовник променисто посміхнувся і в цей момент чимось нагадав Наруто. Мабуть, тому що він такий самий дурник, що опосередковано підтвердили наступні слова: — Зрозуміло, якщо це не вплине на мене.

— Звичайно, ні. Процес копіювання Мокутона аж ніяк не вплине на носія, — додав я нову умову контракту. — Тобто ви більше нічого не вимагатимете?

— Ні. Якщо моя сила дозволить тобі врятувати когось, то з радістю допоможу тобі.

Я почув у його словах щирість і якусь привітність, ніби ми вже встигли стати якщо не друзями, то добрими знайомими точно. За короткий діалог він зрозумів, що мною рухає і, схоже, це йому сподобалося. Або, швидше, Хаширама побачив у мені частинку себе колишнього. Чесно кажучи, я був готовий заплатити чималу ціну за його допомогу аж до умови нагляду за його кланом упродовж усіх воєн. Але такий легкий результат точно не був у межах мого очікування. Таке відчуття, що я просто використовую його доброту. Ірраціональне почуття, але мені хотілося заглушити його послугою у відповідь — про це можна буде подумати і пізніше.

— Клянуся, — після моїх слів контракт перетворився на золоте світло, яке проникло в моє тіло.

— І що мені робити?

— Активувати Мокутон у рукавичках, — без жодних ефектів у моїй руці з’явилася пара рукавичок із тонкого чакропровідного металу. Все ж таки мана і чакра непогано взаємодіють, і мені б не хотілося, щоб це вплинуло на результати копіювання.

— Добре, — чоловік легко погодився і без сорому одягнув аксесуар, який був виготовлений спеціально для нього. Трохи поворушив руками, переконавшись, що вони зручно сидять, Хаширама склав руки в печать Змії та активував техніку. Чакра Дотона і Суйтона почала сплітатися в чудовому танці, що стимулює зростання рослини. Маленьке насіння проклюнулося і в швидкому темпі почало рости і розвиватися, через пару секунд деревце зупинило своє зростання, коли досягло метрової висоти. Приголомшливо.

— Неймовірно …

— Твоє доудзюцу здатне копіювати? — поцікавився Хокаге, коли помітив, як змінилися мої очі.

— Можна і так сказати, хоч і не зовсім. Очі допомагають мені бачити історію об’єкта та зчитувати її. Напрямок у магії, який я вивчаю, здатний всю цю інформацію відтворити у вигляді об’єкта, здатного зімітувати ефект техніки. Якось так, — я вирішив проявити жест доброї волі і трохи відкритися.

Чоловік деякий час вражено вирячився на власні руки або, вірніше буде сказати, на металеві рукавички, після чого він зовсім іншим поглядом глянув на мене. У його темних очах було щось страшне. Схоже, він усвідомив, на що я здатний із цією силою. Будь-які таємниці цього світу можуть бути розкриті одним тільки поглядом, а якщо врахувати, що я ще й можу ставати невидимим для цілого селища… Таку небезпечну фігуру, як я, Хокаге не міг ігнорувати. Але за кілька секунд Хаширама повернувся до колишнього вигляду добродушного хлопця.

— Сподіваюся, ти не зловживатимеш своєю силою.

— У цьому світі я точно не збираюся пхати свій ніс у таємниці сіл, кланів і таке інше. Для мене це не має особливого сенсу, тому що ваші землі є лише невеликою зупинкою перед дійсно важливим місцем.

— Я тобі вірю, сподіваюся, ми ще побачимось, — Хаширама стягнув рукавички і простяг свою руку, яку я міцно потис.

— Можливо, а щодо рукавичок — можете їх взяти собі як маленьку компенсацію за вкрадений час чи розхитані нерви.

— Добре, — відповів на мою усмішку своєї шинобі.

Відступивши на кілька кроків, я повернувся до нього спиною і розправив крила, злетів у повітря, швидко покинувши межі Конохи.

Я умиротворено заплющив очі і віддався почуттю польоту. Прохолодний вітер дарував заспокоєння, а слабкі помахи дозволяли майже повністю зосередитися на думках про майбутнє.

— «Слухай, Кіро, я зможу укласти контракт із призовною твариною то чи зможу потім призвати її в іншому світі?» — звернувся я подумки до друга, чомусь цілком певен, що він дасть мені відповідь. І справді, я почув його голос, що водночас і тішило, і засмучувало. Він справді може все…

— Звичайно, ти можеш укласти стандартний контракт, але це не має особливого сенсу. Ти зможеш викликати тварину лише у цьому світі. Розширений контракт буде коштувати тобі майже всі бали, що є».

— «Ех, а так хотілося обзавестися призовом кішок».

Відкинувши інфантильні бажання, я розплющив очі і прискорився. Після прибуття до магічної башти мені довелося ще трохи попрацювати, щоб створити сферу з мініатюрним світом. Через глибоке пізнання в цій магії досягти бажаного результату мені вдалося за кілька днів. Тепер час у кишеньковому вимірі рухається набагато повільніше, ніж зовні, що дозволяє уникнути тривалого очікування необхідних подій. Також було розроблено систему оповіщення та автоматичного перенесення у реальний світ. Не те щоб це необхідно, всі розколи ретельно охороняються не одним артефактом, і навіть у разі виходу з ладу запускається система усунення. Хоч і звучить страшно, насправді уловлювач просто припиняє дію, і стихія знищує непроханого гостя. Але я все ж таки сподіваюся, що бар’єри відвадять людей від тріщин.

Згодом я покинув мініатюрний світ щоб урятувати клан Узумакі. З моїми можливостями це не було проблемою, достатньо було звести потужний захисний купол із сирої мани і розібратись з трьома Каге. Щоб звести таку монументальну структуру потрібно було просто неймовірна кількість мани, але я достатньо енергії зібрав з розлому щоб не хвилюватись на рахунок цього.

А ось з Каге було складніше я не хотів їх вбивати тому прийшлось продемонструвати абсолютну силу. Благо другий рівень магії Еребія дозволяв мені втілюватись в стихію, а розломи дозволили створити п’ять Божественних артефактів.

Бою не було, я став блискавкою, пучком електронів яким було неможливо протистояти навіть сильнішим ніндзя цього покоління. Тому об’єднаний флот Кірі Кумо і Іви ганебно відступив. А я, як плату за порятунок цілого клану отримав всі їх знання Фуіндзюцу і вина. До речі вино було для мене більш приємним подарунком чим марні для мене знання.

Я стояв на найвищій точці над островом і дивився як шинобі разом з звичайними людьми святкували перемогу. Вулички були прикрашені бумажники ліхтарями, та іншими прикрасами. Де-не-не був чутний веселий сміх.

— «Еш, а ти готовий виконати моє бажання?»

— «Говориш так ніби ти вже переміг. Хоча мені цікаво що в тебе за бажання?»

Мені дійсно було дуже цікаво дізнатись що хоче створіння яке буквально може втілити в життя все.

— «Якщо чесно то я поки не придумав, мені більше подобається сама гра», — він стенув плечима після чого клацнув пальцями.

    Ставлення автора до критики: Позитивне