Повернутись до головної сторінки фанфіку: Мрійник

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Глибока тиха ніч. Без жодної хмаринки небо вражало своєю красою. Повний місяць зачаровував, а міріади крихітних зірочок весело поблискували. Приголомшливий пейзаж зараз розстилався над головою — на це можна дивитися вічно.

Мене ж картина за вікном цікавила найменше. Я щойно вийшов із шестигодинної коми, в якій безболісно отримав Магію Розуміння структури. Дивний досвід: в одну мить заплющив очі, в іншу — розплющив, а вже ніч. Хоча не важливо, перейду краще до нових можливостей.

Суть навика в тому, що за його наявності можна просканувати будь-який об’єкт, визначити матеріал, хімічний склад, форму, вагу, порожнечі та інше. Після структурного аналізу у голові виникає Містичний код об’єкта з усією інформацією; наступним кроком буде створення копії. Але знань, як це зробити, у мене поки що немає. Проте після структурного аналізу зможу укріпити об’єкт.

Поклавши собі на коліна клинок, торкнувся холодного леза пальцями. Прикривши очі, глибоко зітхнув.

— Структурний аналіз, — слова зайві, контролю вистачило на безсловесну активацію, але я просто не втримався.

Мурашки пробігли шкірою. Миттю пізніше почала надходити інформація, водночас і формуватися Містичний код. Неймовірно! Так багато даних про один меча, та в ньому цілий всесвіт прихований! Приголомшливо!

Згодом інформація перестала надходити, і код повністю завершився. Розплющивши очі, якось по-новому глянув на зброю. Час перейти до другого етапу. Структурний аналіз розкрив усі секрети клинка, і тепер не важко було укріпити його. Повільно і обережно почав впроваджувати магію в порожнечі клинка. Від місця торкання проступили сині ламані лінії. Згодом їх ставало дедалі більше, доки вони не покрили весь клинок.

Круто! Якийсь час я з дитячою посмішкою розглядав меч. Фантастика мені подобається! Не лише корисно, а й красиво.

Структурний аналіз другого клинка провів, не торкаючись, лише з допомогою зорового контакту. Щоправда, без Бьякугана нічого не вийшло — і перший зв’язок навиків. Клинки однакові, принаймні виглядають індентично, але на структурному рівні сильно відрізнялися.

Перше, на що я звернув увагу, це витрата і місткість для об’єктів. Мечі вмістили досить мало магії, буквально 1 000 МР, а ось обладунки набагато більше – 15 000. Не дивно, все ж таки матеріал із Землі, а там магії немає. Після припинення тактильного контакту магія поступово почала вивітрюватись. Процес дуже повільний, і без Бьякугана я навряд чи помітив би. Також, змінивши концентрацію магії в об’єкті, можна досягти зникнення світлових ефектів. На жаль, не вдалося визначити, наскільки предмети стали кращими, бо для цього потрібні розхідники, яких у кімнаті не було.

Поки грав із новою магією, настав світанок. Раз так, настав час висуватися в підземеллі. Привів себе в порядок, зміцнив органи почуттів і всі одягнені предмети рівня непомітності, а потім рушив у трактир. Спочатку це було просто тренування, але потім мені сподобалося сприймати світ яскравіше. Зараз намагаюся постійно так ходити – і приємно, і корисно.

— «Доброго ранку, Кіре».

— «Привіт. Бачу, ти награвся».

— «Дослідив нові можливості», —  поправив друга.

— «Ага, а обов’язково було скручувати в трубочку рушник і розмахувати, немов палицею?» — ледве стримуючи сміх, спитав він.

— «Кхм… обов’язково», — спробував виглядати серйозно, але зрадливий рум’янець видав із потрохами. Щоб вийти з незручного становища, змінив тему: — «Скільки коштує Трейсинг?»

Кіра трохи посміявся, але все ж таки не став мене далі бентежити.

— «Двадцять мільйонів. Я врахував усе: твою повагу, жадібність і характер. Запевняю, тобі сподобається.

— «Вірю. Значить доведеться постаратися. А скільки до канону?» — не те, щоб це хоч якось вплине на мої плани, але зайвим не буде.

— «Рівно місяць».

Тоді в мене ще багато часу, хоча я все одно намагатимуся отримати магію в найкоротші терміни. Час потік із неймовірною швидкістю. Щодня я працював як проклятий, сон скоротив до чотирьох годин, решту часу — підземелля. Щоб друзі не хвилювалися, на вечерю приходив як завжди, а потім ще кілька годин бився.

Вдень переносився з п’ятого поверху підземелля, повертаючись із полювання, брав із собою артефакт, вечеряв, приходив до себе та телепортувався з кімнати готелю. Благо камінь зачарований так, щоби не привертати чужої уваги. Вранці цикл повторювався.

Шалений темп добре винагороджувався. За п’ять днів вдалося накопичети 11 000 000, ось тільки без наслідків не обійшлося — я надірвався і захворів. Не допомогла ні регенерація, ні аномальний опір, ні сильне тіло. Зліг із гарячкою.

— «А я ж казав притримати коней, але ні. «Ще трохи. Ще трохи?» — передражнив мене Кіра.

— «Змилуйся, голова розколюється, температура, так ще й ти…» — мій голос був настільки слабкий і тихий, що друг все ж таки змінив гнів на милість.

— «Гаразд, гадаю, ти й сам зрозумів свої помилки. Тобі потрібен нагляд, гадаю, Гестія не відмовить у послузі».

— «Ні, я нікуди не піду», — уперто заявив, щільніше загорнувшись у ковдру.

— «І чому ж?» — голос друга набрав злий відтінок.

— «Я не хочу бачити занепокоєння на їхніх обличчях. Тим більше, я маю тебе. Давай, лікуй мене».

— «Ага, прям біжу і спотикаюся. Хочеш, щоб я тебе вилікував, плати п’ять мільйонів», — звичайно він знає, що я ні за що не заплачу таку суму. — «Еш, хіба дружба потрібна лише заради приємних та світлих моментів?».

Я не знайшов слів заперечення. Він цілком правий, але це не скасовувало мого бажання оберігати дорогих мені людей. Через три дні мені вдалося повністю прийти до тями. За весь цей час друзі навіть не підозрювали, що я був хворий. Довелося вдаватися до брехні та ухилятися від вечері. Після хвороби не став перевантажувати тіло і більш обдумано ставився до відпочинку.

Підкорюючи поверх за поверхом, непомітно підняв рівень. Зі зростанням сили зростала і впевненість, яка пізніше переросла у самовпевненість, за що й поплатився.

Подолавши черговий рівень, спускався проходом на тридцять третій поверх. Чутливий ніс вловив неприємні їдкі запахи, скривився, зменшив чутливість та нюх. Бьякуганом заглянув крізь стіни і побачив киплячі смердючі болота, а між ними вузенькі стежки. Монстри переважно ховалися в жижі біля стежок. На жаль, інформації про цей рівень у бібліотеці не було, там взагалі не було чогось нижче сімнадцятого.

Мда, неприємний рівень, треба якнайшвидше тут закінчувати і переходити на наступний.

Спустившись на поверх, попрямував до найближчого монстра, який виглядав як слимак з двома тентаклями. Підійшовши до краю болота, кинув пару каменів прямо у ворога, він розлютився і спробував дістати мене відростками. Однак я тільки глибше йшов на сушу, не перериваючи кидки. Слизень затремтів усім тілом і, нарешті, вибрався на сушу.

— «У твоїй пам’яті є хентай, де все починалося подібним чином», — ледве стримуючи сміх, прокоментував те, що відбувається, Кіра.

— «Закрийся», — легко укріпив тіло і ривком скоротив відстань, спробувавши розсікти слимака навпіл. Перед змахом відчув загрозу, побоюючись сюрпризів від монстра, вирішив закінчити якнайшвидше - прискорився і розполовинив супротивника.

Ось тільки це стало моєю помилкою. Замість того, щоб зникнути в мареві, слимак. Рідина потрапила на все: броню, одяг, обличчя. Тієї миті я відчув неймовірний біль. Це виявилося кислотою. Впавши на землю з несамовитими криками, постарався витерти обличчя руками.

Миттю пізніше біль відключився, і я почув панічні крики Кіри:

— «Еш, негайно дай дозвіл на підвищення Аномального опору на два ранги!»

Нічого не тямлячи, відчуваючи ще фантомні болі, просто кивнув. По тілу пройшов знайомий свербіж, особливо сильний в області обличчя. Декількома хвилинами пізніше до мене повернувся розум, я згадав, де перебуваю, і спробував активувати Бьякуган. Ось тільки нічого не сталося, і темрява не відступила. Жахлива здогадка викликав тремтіння і панічний страх. Спробував намацати свої очі.

— «Не чіпай!» — вигукнув Кіра.

Зупинив тремтячі руки на півдорозі.

— «О-очі. Мої очі? Що з моїми очима? Я нічого не бачу!»

— «Заспокойся, все гаразд, тобі нічого не загрожує», — впевнений тон друга передався мені, і я трохи заспокоївся. Паніка поступово зійшла нанівець, і згодом я був готовий прийняти сувору дійсність.

— «Який мій стан?» — мій голос тремтів, мабуть, я трохи переоцінив себе.

— «Твої очі випалені, постраждало обличчя, шия та руки. Обладунки та одяг взяли на себе основну шкоду, тому інші частини тіла не постраждали. Одяг, щоправда, доведеться викинути».

— «Нестрашно, нову куплю. Скільки часу забере відновлення очей?

— «Волосяний покрив відновиться за три дні, шкірний покрив на шиї та руках за два тижні, обличчя за місяць. Очі…» – друг трохи помовчав, – «…за рік. Але це лише з нинішнім рівнем регенерації! У тебе шістнадцять мільйонів п’ятсот тисяч — цього вистачить на три ранги, а це у вісім разів швидше, ніж зараз».

— Сорок шість днів на повне відновлення очей, не варіант. Скільки коштує відновити одне око та зачарувати Сльозу Віверни на ілюзію мого звичайного вигляду? Для зменшення ціни зроби більші витрати мани, плюс чим більше людей потрібно обдурити, тим більше витрати. Також зроби артефакт тимчасовим — щойно я відновлюся, він втратить свою силу».

— «Вісім мільйонів за все».

— «Супер», — активізувавши Ідеальну пам’ять, згадав усі деталі: де випустив зброю, на скільки кроків відійшов від трупа монстра, з’ясував, де перебуваю відносно проходу. Орієнтуючись на чутливість до магії, встав і попрямував до магічного каменю і меча поруч. Було досить страшно пересуватися в цілковитій темряві, та ще й поряд із болотом, але я впорався.

Підібрав трофей та зброю, повернувся до проходу. На дотик підібрав сумку, залишену перед боєм, поклав на землю артефакт і перемістився до своєї кімнати. Не найрозумніше рішення залишати в такому місці камінь телепортації, але я не в тому положенні, щоб вибирати.

Знявши брудний одяг та зброю, ліг у ліжко і дозволив Кірі перейти до відновлення ока. Процес зайняв частину ночі і весь ранок. Для мене минула ціла вічність. Жахливий свербіж у очниці, а коли почали відновлюватися нерви, то взагалі весело стало. Загалом, я був вичавлений, наче лимон, як фізично, так і морально, але відпочивати поки що не можна. На регенерацію пішли майже всі ресурси організму, потрібно якнайшвидше щось з’їсти, а то так і померти можна.

Але перш ніж кудись йти, потрібно зробити артефакт. Діставши із сумки Сльозу Віверни, затиснув у лівій руці і дозволив Кірі приступити до зачарування. Поки він зайнятий, звернув увагу на зовнішній вигляд: кисті рук сильно постраждали, випалена шкіра вкрита сухою кров’ю, місцями видно кістки та м’язи. Як добре, що я не відчував болю. Використавши кинджал, як дзеркало, глянув на обличчя, чи то на те, що там від нього залишилося. Мда, вигляд, відверто кажучи, лякав. Я схожий одночасно на Червоного Черепа та Дедпула, тільки потворніший. Праве око — єдине живе місце серед понівеченого тіла. Загалом, не став довго вирячитися, краще убережу нерви.

Начепив саморобну пов’язку на ліве око, одягнувся в змінний одяг, нетерпляче дочекався, коли друг закінчить артефакт, і побіг у шинок. Дуже хотілося помитися, але голод докінчив. Мені вже ліжко здається апетитним.

Артефакт ілюзій працював чудово. Ніхто на мене не вирячився і не тикав пальцем, тому я зміг спокійно дійти до корчми. Щоправда, довелося петляти, уникаючи особливо людних місць, адже споживав артефакт забагато. Зважаючи на все, ніч стане моїм найкращим другом на довгий період.

Щільно пообідавши, я, тільки-но переставляючи ноги, дістався до себе. Впавши на ліжко трупом, проспав аж до вечора. Вставати, відверто, не хотілося, але порожній живіт своєю серенадою погрожував розбудити сусідів. Неохоче я все ж таки спробував підвестися, але не тут-то було. У тілі відчувалася така дика слабкість, що навіть підняти руку було цілим подвигом.

— «Такий стан триватиме не менше трьох днів. Може,  варто звернутися за допомогою? Впевнений, Белл і Гестія не відмовлять», — стурбовано промовив Кіра.

Заплющивши очі, я прислухався до енергії в тілі. Майже вся мана, зібрана Магічними ланцюгами, йшла на Регенерацію , і лише крихітна частина зберігалася у загальному резерві. Але навіть так там зібралася третина, гадаю, цього вистачить на артефакт і деякі маніпуляції.

— «Сам впораюся», — зміцнивши тіло, я все ж таки зміг підвестися з ліжка. Насамперед обережно почистив рани і перев’язав їх бинтом, після чого змінив постільну білизну. Далися мені ці прості дії з неабиякою важкістю, але я не збирався відступати. Поплутавши містом, намагаючись зайвий раз не траплятися на очі людям, купив вечерю і вирушив до покинутої церкви.

Все пройшло, як завжди. Друзі нічого не помітили, схоже, через роботу артефакту. Не думаю, що з рівнем моєї акторської майстерності я зміг би приховати свій стан.

Наступні три дні на вулицю я виходив тільки ввечері, а решту часу їв і висипався. Під кінець моєї вимушеної ізоляції відросло волосся на голові, а самопочуття нормалізувалося, проте закінчилися гроші. Тепер нема на що їсти і купувати ліки, тому довелося знову спускатися до підземелля.

— «Так, а не хило кислота познущалася з обладунків», — я крутив у руках нагрудну пластину: глибокі патьоки, подекуди навіть діри утворилися. Жах, навіть не віриться, що я пережив таку гидоту. Наручі, наколінники та наголенці постраждали значно менше. Їм допоможе невеликий косметичний ремонт. Але поки що зайвих грошей немає - і так зійде. — «Як вважаєш, є сенс реставрувати пластину чи краще замовити нову?»

— «Нову. Аж надто характерні сліди, можуть виникнути незручні питання».

— «Ти маєш рацію», — одягнувши все, крім пластини, я рушив на дев’ятий рівень підземелля. Як би мені не подобалися мурахи, але зараз не час перебирати. Потрібно зібрати гроші та купити все необхідне.

Через два дні я запасся необхідними медикаментами і купив таку саму нагрудну пластину. Після чого вирішив по новій почати фармити бали. Випадок зі слимаком став для мене добрим уроком. Я зазнався, за що й поплатився. Більше не став недооцінювати супротивників і завжди спочатку ретельно вивчав монстрів. Для закріплення ефекту не став у примусовому порядку кидати всі сили на відновлення зовнішності. Зараз я, як і раніше, збираю бали на Трейсинг.

Руки ніяк не загоювалися, адже я постійно бився, тому з великим невдоволенням довелося заплатити 500 000, і за ніч вони повністю вилікувалися, навіть сліду не залишилося. Обличчя та шия у побуті чи битвах не заважали, тому вони відновляться за допомогою природної регенерації та мазей. Одне око – це серйозна вада. Бьякуган став слабшим вдвічі, круговий огляд із трьох метрів упав до півтора, дальність огляду — із трьохсот метрів до ста п’ятдесяти. Загалом неприємно, але довелося змиритись.

Тридцять третій рівень проскочив, не борючись, а далі повернувся до старого доброго спуску з поступовою адаптацією. Непомітно минув тиждень, за яким мені вдалося зібрати потрібну суму. Знову ліг у кому, але цього разу на цілий день. Коли прокинувся, був вечір, а тому що я відповідав за вечерю, довелося відкласти розбір магії.

Вечеря для мене тривала цілу вічність, бо я сидів наче на голках. Звичайно, мій збуджений стан помітили друзі. Довелося заспокоювати та переконувати, що все нормально. Мені дали спокій. За традицією після вечері настала черга оновлення статусу.

Ім’я: Еш Шики;

Титул: Мрійник

Клас: Трейсер

Рівень 3→4;

Характеристики:

• Сила: 28 - I → 336 - F

• Витривалість: 90 - I → 406 - Е

• Спритність: 257 - G → 898 - А

• Швидкість: 288 - G → 1000 - ЕХ

Додаткові параметри:

• Контроль: 15793 (10232+45%+957)

• Мана: 110 010 (102 352+7 658)

• Швидкість відновлення: 4,8 (2,81+1,99) МР/сек

• Кількість ланцюгів: 10

• Резервуар ядра: 5 506/163 840

Бали дій (БД): 11 650

Магія:

[Укріплення Ранг:S]

[Магія розуміння структури Ранг:C]

[Копіювання Ур. 0 Досвід: 00,00%]

Навика:

[Готування (пасив) Ур. 13 Досвід: 68,04%]

[Володіння полуторним мечем (пасив) Ур. 48 Досвід: 10,11%]

[Магічне ядро (пасив) Грейд 15]

[Мічник двох клинків (пасив) Ур. 78 Досвід: 58,14%]

[Покращений Інтелект (пасив) Ранг: Н]

[Бьякуган (актив) Ранг: В]

[Регенерація (пасив) Ранг: Н]

[Магічний опір (пасив) Ранг: I]

[Аномальний опір (пасив) Ранг: G]

Дивлячись на лист статусу, я ледве втримався від лайки.

— «Кіра, де мій трейсинг? До чого тут копіювання?» — моєму обуренню не було меж. Я недосипав, недоїдав, тільки й робив, що вбивав монстрів, прагнучи купити жаданий навик. Не злічити, скільки разів я був поранений і побитий, але я все одно вперто йшов далі і продовжував спускатися все нижче і нижче. І ось зараз, коли я вже біля мети, у статусі «Копіювання»…

— «Тихо-тихо, заспокойся, дихай рівно, не треба хвилюватися, все гаразд, не треба психовати», — намагався втихомирити мене друг.

— «Ти казав, що мені сподобається. Але я розчарований. Магія може лише копіювати, причому створений об’єкт буде відвертим сміттям», — ледве стримуючи лють, процідив.

— «Еш, я тебе хоча б раз підводив?» — мені не було на що скаржитися, бо він завжди виконував свої обіцянки. Перш ніж щось вирішувати, слід спочатку вислухати. — «На початкових рівнях магія справді марна, але це лише спочатку. Кожні двадцять п’ять рівнів відкриваються нові можливості, а сотий рівень це планка Емії Широ».

Слова друга привели мене до адекватного стану, адже в кімнаті я не один. Зараз на мене співчутливо поглядали Гестія та Белл. Напевно, думали, що злюся через статус, який не показував видатних результатів. Запевнивши друзів, що все гаразд, повернувся до роздумів.

Кіра зробив все правильно. Було б неповажно трейсити якісь жалюгідні підробки. Розумно дійти до рівня мого кумира, докладаючи зусиль. Зрозумівши цю просту істину, щиро подякував компаньйону. Що ж, не зараз розбиратимемося з магією, а то міг не втриматися і щось скопіювати прямо тут. Краще гляну на частину статусу, що залишилася.

За короткий час підняв рівень та характеристики. Це не просто стрибок, а прямо якийсь фазовий зсув не менше. За два тижні мені вдалося інтегрувати ще чотири магічні ланцюги, по одному в кожну кінцівку. Для більш ефективної роботи Магії Укріплення відсоток посилення збільшився з тридцяти до вісімдесяти.

Магічна складова просто немає слів, цифри самі за себе говорять.

Ну і останнє, що варто згадувати, —  це » Магія Розуміння Структури Ранг: C «. Цей рівень дозволяє мені вважати лише фізичну складову об’єкта, В ранг – магічну складову, А – історію об’єкта, а ось S – загадка. Можу тільки здогадуватися, бо Кіра не хоче розкривати сюрприз раніше часу.

— «Що далі?» — виявив інтерес невидимий напарник.

— «Я нарешті отримав заповітну магію, треба виділити час на її розвиток. Необхідно змінити графік: чотири дні займатимуся магічним мистецтвом, два — мисливством і в останній відпочиватиму».

— «Ого, хтось нарешті згадав таке слово, як „відпочинок“».

— «Думаю, я заслужив. Ти, це, вибач мені, що сердився», — було ніяково. Він зробив усе у кращому вигляді, а я майже зірвався. Жалюгідне видовище, мені ще не вистачало витримки та самоконтролю.

Кіра підбадьорливо посміхнувся.

— «Я радий, що ти помічаєш свої недоліки. Ще б працював над ними, ціни б тобі не було».

— «Постараюсь», — закінчивши уявний діалог, скомкав листок.

Побачивши, що закінчив зі статусом, до мене підійшла Гестія.

— Еш, не треба хвилюватися, у тебе непоганий темп, —  дівчина спробувала погладити мене, але я вчасно перехопив її руку. Не вистачало ще, щоб вона випадково зачепила бинти.

Тримаючи її теплу і м’яку долоню у своїх руках, слабо посміхнувся.

— Не хвилюйтеся, Камі-само, я цілком задоволений своїм прогресом. Зараз уже пізно, я, мабуть, піду.

— До завтра, Еш, —  помахав на прощання хлопець.

— На добраніч, Гестія-сама, Белл-кун, — квапливо відкланявся, швидко побіг до себе. Бажання зайнятися копіюванням стало просто нестерпним.

***

Гестія ще деякий час дивилася на двері, через які щойно вийшов другий член її сім’ї.

—  Белл, як гадаєш, що з ним? —  присіла на краєчок дивана дівчина.

Хлопець пожав плечима.

—  А що з ним не так? Як на мене, Еш чудово справляється; за весь цей час не було нагоди, щоб він приходив пораненим. Б’ється він уміло і обережно, у нього є чому повчитися.

— Але два тижні він сам не свій. А вчора так взагалі помітила, як він виходив із лави аптекаря.

Белл поклав руку на плече дівчини.

— Ви накручуєте себе, Камі-само. Швидше за все, Еш купував мазь від мозолів або ще якусь дрібницю. Не хвилюйтеся.

Зітхнувши, дівчина поплескала себе по щоках і підбадьорилася.

— Може, ти маєш рацію, і я дуже багато думаю.

    Ставлення автора до критики: Позитивне