Повернутись до головної сторінки фанфіку: Мрійник

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Прокинувся, як завжди, ще до сходу сонця, бадьорий і сповнений сил. Якість сну зросла кілька порядків. Ніколи в житті так добре не висипався, навіть у найінноваційніших готелях рідного всесвіту. Настрій був піднятий. Зробивши зарядку для розігріву м’язів, почав збиратися. Усі ремінці та застібки на обладунках затягнув на автоматі; мечі прикріпив з боків. Кинжал, не довго думаючи, прикріпив на ремінь, за спину.

— «Доброго ранку, Еш. Як спалось?» — бадьоро привітав мене Кіра.

— «Чудово, і навіть мотиваційний сон нікуди не подівся: її м’яка посмішка, ніжні дотики і доброта в очах», — теплі спогади змусили серце битися швидше, а бліде обличчя вмить покрилося рум’янцем.

Друг не знайшов, що сказати, тому промовчав, давши насолодитися моментом. Але я недовго вдавався до спогадів, адже це лише фантазії, що проектуються підсвідомістю. Потрібно рухатись без зупинки, щоб досягти бажаного. Тому я відігнав усі думки на другий план.

Перевірив речі у сумці: лікувальні зілля, бинти, фляга з водою та інші незамінні речі — на місці. Закинув сумку за плече і вийшов із кімнати.

На виході з готелю привітався з господарем і, як завжди, натомість отримав скупий кивок. Ім’я господаря я так і не спромігся дізнатися, хоч і припускав, що назвав він готель на свою честь. Ну та байдуже. Жодних проблем він мені не приносив. Я плачу – він здає кімнату. Все, більше ніяких взаємодій. Якщо чесно, у свій час думав, що на мене чекають проблеми: ну там, пограбують, вимагатимуть гроші чи ще якісь неприємності. Але ні, все тихо та спокійно. Напевно, я чекав чогось такого через надто велику кількість прочитаних книг і думав сам натрапити на клішовані ситуації. Але у цьому світі не так. Люди тут більш дружелюбні.

Струснувши головою, викинув з неї всі непотрібні думки, зайшов до шинку, який «ще не закрився або вже відкрився», замовив найкалорійніші страви і розсівся за столом. Відвідувачів у закладі зараз лише троє: двоє з них щось тихо обговорювали в кутку зали, а третій дрих без задніх ніг.

— «Еш, навіщо тобі кинджал? Ти ж не вмієш ним користуватися, не боїшся поранитися випадково? — поцікавився Кіра.

— «Про всяк випадок», — вагомо кинув я, піднявши вказівний палець.

— «Готовий посперечатися, що ти взяв зайвий баласт, бо це круто».

Я не знав, що відповісти; мені на допомогу підійшов власник закладу з підносом, тому я використовував їжу, як привід помовчати. В принципі, я міг би і з набитим ротом заперечити, ми ж спілкуємося подумки. Але цього й не вимагалося: Кіру бавила моя дитяча поведінка, і він не пропустив моменту для уїдливого жарту.

Впіймав на собі погляд господаря закладу. Не фахівець у читанні намірів та емоцій через погляд (Белл і Гестія — винятки з правила), але зараз був не той випадок. Цей чоловік не розумів, як я міг їсти ці недоїдки, і це яскраво читалося на обличчі. Швидко покінчивши з їжею, подякував чоловікові і пішов у підземелля.

Спустився одразу на п’ятий поверх і почав шукати монстрів – треба випробувати нові можливості. Мені жахливо щастило, тож я одразу натрапив на групу з двадцяти кобольдів. Не став ховатись, спеціально привернув увагу і безстрашно рушив на супротивників.

Бій тривав кілька секунд. Я й раніше перевершував кобольдів у плані характеристик, а зараз із новими навиками моя боєздатність зросла на порядок. Думаю, можна сказати, що «пурхав як метелик, жалив як бджола». Монстри просто не могли наздогнати мене, а я швидко і точно завдавав смертельних ударів. Битися двома руками одночасно у різний спосіб і з кількома противниками просто неймовірно.

Магічні камені не поглиналв, адже треба хоч якось заробляти. Тому відклав трофеї у сумку. Цього разу не пощастило: із монстрів не випали предмети. Але, з іншого боку, бій зайняв від сили сорок секунд, а я заробив трохи менше тисячу валіс.

Деякий час тинявся по п’ятому поверху, пристосовуючись до нових можливостей. В оточенні ворогів стало в рази простіше битися, навиками Амбідекстр та Асинхронні дії — просто скарб для одинака на зразок мене. Коли з експериментами було покінчено, я вирушив на шостий поверх.

Рівень відрізняється від попередніх: проходи ширші, а освітлення тьмяніше; тунелі заплутаніші, а монстри сильніші. Але заплутані тунелі не проблема — карту рівня вже давно вивчив, а навіть якби й не було карти, я маю ідеальну пам’ять, і заблукати для мене просто неможливо.

Ступивши на такий небезпечний поверх, я відчув як адреналін змушує кров бурлити у венах, через що я почав відчувати себе бадьоріше, ніж раніше. За кілька хвилин блукань натрапив на першого ворога — підземну жабу. Це створіння схоже на звичайну жабу, але збільшену, в раз так двадцять, з одним оком і темнішим забарвленням. Основна зброя – це постріл язиком.

Знаючи, чого очікувати, повільно рушив у бік супротивника, уважно спостерігаючи за кожним рухом. На відстані семи метрів монстр вистрілив язиком; швидкість підготовки та польоту була настільки повільною, що я розслабився і майже ліниво ухилився. З шумом меч покинувши піхви, і розрізав червоний м’яз.

Не бажаючи й далі мучити супротивника, скорочую відстань. Клинок з легкістю встромляється в око. Як тільки він досягає мозку, монстр миттєво вмирає. З тихою «пуф» жаба зникає в мареві, а на землю падає магічний камінь. Але на мечі залишився слиз; гидливо скривився і швидким рухом струсив субстанцію. Круто вийшло, майже як в аніме, де головний герой струшує кров із клинка і утворюється криваве півколо.

— «Хизуєшся? Так от, смію тебе розчарувати: на багато сотень метрів навколо немає жодної гарної панянки. Твої старання марні», — хихикнув Кіра.

— «Відвали, я просто струшував бруд».

— «Ну так, звичайно, і епічна поза в кінці прямий невід’ємна частина ритуалу».

Парирувати це я вже не міг, тому підібравши магічний камінь, швидким кроком вирушив далі.

Деякий час тинявся у пошуках іншого жителя цього рівня, але мені не щастило — постійно натикався на жаб. І, коли вже зневірився, зустрів войовничу тінь. Їй зрадів, як рідний, і насамперед усміхнувся, як старому другові, але потім узяв себе до рук. Не можна недооцінювати найсильнішого монстра на цьому рівні. Тому збирався використати два мечі.

Востаннє, коли я бився з тінню, був разом із Беллом; на той період монстр був для мене дуже сильним, тому без партнера я б не впорався. Трохи хвилювався, але більше було передчуття та спраги бою.

Зараз переді мною стояв темний гуманоїдний монстр із двома довгими руками, які закінчувалися гострими, як бритва, пазурами. Першим у бій рушила тінь; широкий передбачуваний замах прийняв на жорсткий блок плоскою стороною меча. Почувся металевий скрегіт, наче це не пазурі, а кинджали. Коротке зіткнення показало, що сила в нас однакова чи бодай близька.

Противник, продовжуючи тиснути правою кінцівкою, не зволікаючи, задіяв ліву. На цей раз зустрів удар гострою частиною меча. Клинок, не помічаючи перешкод, легко розрізав пазурі. Монстр був захоплений зненацька, що-небудь зробити він не встиг — меч обезголовив супротивника. Якось дуже просто.

Розчаровано зітхнувши, повернув мечі в піхви і підібрав магічний камінь. Відразу відчув, що енергії тут набагато більше, під час поглинання намагався з’ясувати наскільки, але мій показник контролю надто малий. Допоміг у цій нелегкій справі Кіра. Виявилося, цілих шістнадцять одиниць. Новина порадувала, і я рушив далі шукати войовничі тіні.

Мого терпіння вистачило лише на дві години: за цей час мені вдалося вбити 78 жаб і лише 6 тіней. Де справедливість? Де усі монстри? Хто поверне мій бездарно витрачений час? У світі немає таких слів, щоб описати моє обурення. Ну хоч грейд ядра підняв, та й до наступного не так далеко.

Глибокий видох трохи допоміг повернути кришталево чистий розум і ухвалити рішення спуститися на сьомий рівень. Сьомий поверх дуже небезпечний – це ми з Беллом з’ясували одним не дуже вдалим рейдом. Тоді ми натрапили на цілу зграю мурах-вбивць, ледь ноги віднесли. Після цієї нагоди мені страшнувато спускатися туди. Але якщо я не долатиму своїх страхів, то ніколи не зможу зустрітися зі своєю мрією. Стиснувши кулаки, зробив перший крок, наступні далися легше, підживлював себе думкою про те, що боягуз не місце поруч з нею. Якщо зараз я не сміливий, значить, виправлю це і загартую характер, а сьомий рівень — лише перший крок.

Поверх зустрів зловісною атмосферою: освітлення тут досить слабке, можна сказати, напівтемрява. Тиша діяла на нерви, було відчуття, наче за тобою стежили з темряви.

Стояти на місці я не збирався і рушив назустріч новим випробуванням. Не такий страшний ворог, як його очікування. Коли я побачив свого першого монстра на цьому рівні, то посміхнувся і згадав Белла. Адже за кілька кроків від мене стояв голчастий кролик. Від звичайного він відрізнявся наявністю рогу на голові та войовничим характером. Ця крихітка, побачивши мене, відразу ж, не замислюючись, кинулася в атаку.

Став серйозним і моментально дістав із піхви мечі; ріг кролика зустрів жорстким блоком. Вирішив дізнатися різницю у силі. Виявилося, що я набагато сильніший і міг би не перестрахування і блокувати удар одним мечем. Натиснув на мечі, тим самим змусив кролика відступити, швидко рубанув лівим мечем, а в той же час правий уже входив у піхви. Підібрав ядро монстра, поглинув трохи магічної енергії; ядро наповнилося повністю, а магічний камінь не розсипався. Воно й не дивно, адже я викачав не всю енергію. Камінь змінився, потьмянів, по краях потріскався, але все ще був твердий.

Озирнувся, шукаючи небезпеки; візуально не засік монстрів, підозрілих шумів також не було. Можна трохи розслабитись. Заплющив очі, зосередився на відчуттях ядра. Кілька секунд концентрації — і я відчув у центрі грудей сферу, переповнену енергією, мов м’яч. Мана вимагала виходу або назовні, що буде наказом для вирощування магічного ланцюга, або всередину, у стінки ядра. Звичайно, я вибрав останній пункт: енергія почала повільно вбиратися у сферу, розширюючи цим обсяг. Після закінчення процесу магічне ядро стало на один сантиметр більшим і абсолютно порожнім. Чарівне видовище.

Закінчивши з еволюцією, пішов углиб рівня. Кролики зустрічалися досить часто поодинці, іноді по двоє-троє. Така ситуація мене не влаштовувала. Але доля ніби почула моє бурчання: за наступним поворотом я зустрівся з гідними супротивниками — мурахами-вбивцями.

Монстр червоного кольору, чотири ноги та дві пари рук, сильний захист та атака. Але найбільшою небезпекою є «дзвінок другові» — монстр може феромонами покликати на допомогу соратників. Саме тому його називають Вбивцею новачків.

Що ж, настав час глянути у вічі своєму страху. Пару вдихів і видихів допомогли прийти до тями, ще раз дивлюся за поворот. Мурах всього троє, тому не слід переживати.

Нервові кроки привернули увагу монстрів; не зволікаючи, вони одразу ж кинулися на мене. Стискаючи мечі, я став у стійку. Головне, вбивати, поранених не лишати.

Від першої мурашки ухилився івзмахнув лівим мечем. Як завжди, моя зброя не зустрів опору і перерізав монстра навпіл. Одночасно з цим правим наношу широкий горизонтальний удар. Одного вбив, другого поранено. Незважаючи на рану, ворог спробував зімкнути жвали на моїй щиколотці. Здивування ледь не вартувало мені серйозного каліцтва. Тільки в останній момент ухилився, добив мураху лівим мечем.

Що ж, бій виявився напрочуд простим, можна спробувати конвеєр. Хм-м, ідея чудова і цілком здійсненна, але спочатку перевірю, скільки магії в камінні. Кіра сказав, що аж двадцять МР. Все точно, конвеєру бути.

Знайти наступну групу комах не стало проблемою. Після бою залишив лише одного і, як нелюд, відрізав усі кінцівки, дозволивши монстру покликати друзів. Як тільки почув, що до мене наближаються, вбив монстра і почав чекати на гостей. Комах було багато, в першу секунду я навіть відступив на крок. Але тільки на мить, адже бойовий азарт із головою захопив мене, а кров закипіла в жилах. На мене чекає танець зі смертю, крок уперед!

Першу хвилю найшвидших убив, навіть не помітивши, але потім мурахи йшли суцільним потоком. Рухатися доводилося на межі своїх можливостей, ухиляючись і контратакуючи. Єдина помилка може коштувати занадто дорого.

Піт заливав очі, не було часу навіть на те, щоб ще раз вдихнути. Мить зволікання — і нова рана. Взмах у відповідь — і чергова голова відлітає від тіла. Болю не відчував, уміння задіяне на повну.

Час йшов нестерпно довго; гранична концентрація забирала безліч сил, а витривалість танула на очах. Але я продовжував боротися на межі.

Останніх монстрів убивав на чистій упертості і потім сам упав там, де стояв, важко дихаючи. Зараз мене нічого у світі не цікавило, лише відпочинок.

Через кілька хвилин, коли дихання стабілізувалося, а серце вже не намагалося пробити шлях назовні, я сів, щоб хоч би порахувати трофеї. Але, сидячи, просто не бачив усієї картини, тому з крихтінням, ахами та охами, я ледве встав і, як пенсіонер, почав збирати предмети. На це пішло чимало часу; напівтемрява заважала, тому доводилося по кілька разів проходити, щоб перевірити, чи не залишив чогось.

Але все колись закінчується, і мої страждання добігли кінця. Зібралися дві купки магічного каміння кількістю в сорок штук і предметів, що випали — п’ять одиниць. Чого тільки там не було: ноги, жували та вусики. Коротше, якщо постаратися, можна з цього пазла відновити комаху.

Розвалившись перед купками, сперся спиною об стіну. Насамперед витяг з сумки ганчірочку і почав полірувати мечі. Без них я б не впорався, тому з особливою ретельністю і любов’ю упорядковував мої чудові мечі. Потім перевів погляд на предмети, що випали. Їх не візьму, але залишати жалко. Але продавати їх у гільдії занадто небезпечно.

Нещодавно ми з Беллом вже бували на цьому рівні і з тріском провалили наш рейд. Все це стало відомо, Ораріо — велике село. Чутки поширюються з величезною швидкістю, і вже наступного дня про наш провал знали майже всі кому не ліньки. І це за умови, коли на нас усім по суті начхати. І чомусь кожен «добрий» авантюрист з великим досвідом мав поділитися мудрістю з сопляками.

Звичайно, я вдячний, адже ними керували добрі помисли, але коли це відбувалося кілька разів на день, дратувало, хоч просто розвернутися і піти неправильно. Тому доводилося терпіти, дякувати, посміхатися і таке інше. Ох, як же я був вдячний авантюристам, які просто ігнорували нас чи пирхали та відверталися.

Адже ми не кричали на кожному кроці про те, які ми невдахи. Достатньо було здати пару магічних каменів із сьомого рівня та в загальній залі гільдії вислухати нотації Ейни. Після цього плітки почали поширюватися ще швидше, щоразу знаходячи нові подробиці. Я скривився. Чого тільки там не було.

Також те, що ми з Беллом не ходимо до підземелля, не залишалося поза увагою. І знову плітки, фантастичні подробиці… Ейна того разу довго повчала спочатку мене, потім Белла і, зрештою, нас обох. Ну та гаразд, вона мила, і їй прощається.

До чого я все веду. Якщо я зараз принесу до гільдії такі трофеї, то приверну до себе небажану увагу. Один із смертних гріхів почав заливатись гіркими сьозами, але предмети, що випали, залишаться тут назавжди.

Зітхнувши, перевів погляд на другу купку: сорок магічного каміння, що еквівалентно 800 МР, чим можна підвищити грейд магічного ядра на рівень. Чудова новина! Поглинаючи магічні камені, щоразу намагався відчути магію, її швидкість, насиченість; стежив за шляхом прямування, збільшуючи контроль.

Закінчивши з магічним камінням, продовжив сидіти. Спочатку потрібно відпочити, а потім повторити процес. Щось мені підказувало, що на цьому рівні я надовго: монстри самі йшли до мене, характеристики піднімалися швидко, магічна енергія текла рікою.

— «Кір, скільки балів дій я заробив за цей епічний бій?» — стомлено питаю друга.

— «5 432 бала. Ти впорався чудово, але був на волосок …» — несхвально відповів він.

Не погано, і це за один бій. За бій, який не тривав і п’ять хвилин, я заробив стільки балів… Круто… Прийшовши до тями, звернув увагу на стан Кіри і спробував заспокоїти:

— «Друже, все було під контролем, я тверезо оцінював свої можливості. Тим більше що прохід на п’ятий поверх всього лише за двісті метрів».

— «Ще два монстри — і ти загинув би. Якщо ти думаєш, що я допоможу тому що ми друзи, то ти помиляєшся».

— «Ти недооцінюєш жагу життя людини. В екстрених ситуаціях у тілі знайдуться приховані резерви», — легковажно махнув рукою.

Друг похитав головою і переклав тему:

— «Які плани далі?»

— «Спочатку відпочину, а потім продовжу, мені сподобався конвеєр. Особливо ставати сильнішими прямо під час бою. Та й загалом я тут надовго. Прекрасне місце для фарма рівня балів дій та магічної енергії».

— «З нудьги не помреш? Це спочатку весело та небезпечно, а далі, як ти сам висловився, конвеєр. Гаразд, проїхали, твій вибір. Мені цікаво, який далі навик ти купуватимеш, чи ти знову будеш приховувати свої плани?»

Я невесело посміхнувся. Безглуздо щось приховувати, передбачувана ціна може не збігатися з реальною, і в результаті бездарно загублений час.

— «Жодних секретів, я думав про навик типу нічного зору».

— «Ну, у тебе й зараз вистачає на це балів, але щось мені підказує, що не все так просто. А знаючи твою жадібність…»

— «Так, ти маєш рацію, мене не цікавить такий простий навик. Я хочу Бьякуган! Радіус зору збільшується до трьохсот шістдесяти градусів, користувач у багато разів гостріше візуально сприймає навколишній світ, все в найдрібніших деталях. Також Бьякуган дозволяє бачити простір спереду та ззаду на десятки кілометрів, а то й більше; дивитися крізь хмари, морок, землю, одяг та плоть», — палко закінчив. Мої очі горіли, я дуже хотів цю красу.

На мою бурхливу реакцію Кіра відреагував лише одним жестом — рука лице.

— «Збоченець», — після довгої паузи констатував він. Моєму обуренню не було меж.

— «Та як ти міг про мене таке подумати? Я ніколи і ні за яких обставин не підглядатиму. Якщо випадково переді мною буде дівчина в самих панчохах … »

— «Так-так, це я вже чув. Не обговорюватимемо ступінь твоєї зіпсованості, а повернемося до доудзюца».

— «Та й який кайф підглядати, якщо все у чорно-білому спектрі?» — не хотів залишати останнє слово за другом.

Кіра не звернув увагу на мої бурмотіння і продовжив:

— «З цим навиком пов’язано багато складнощів. Якби твоєю основною енергією була чакра, то навик коштував лише 50 000, а так множу цю суму на три. Але це, звичайно, не все: оскільки ти не маєш нічого спільного з кланом Х’юга чи Ооцуцукі, то ціну збільшуємо ще 50 000. Отримуємо 200 000. Далі, у тебе не розвинена частина мозку, яка відповідає за доудзюцу. Це ще додаткові 10 000; на даний момент ціна досягла 210 000. Але це було лише півбіди, не забувай, що Бьякуган дозволяє бачити чакру, а в світі існують безліч інших типів енергії: чакру, ци, нен, ману, духовну енергію, прану тощо. Очі самі повинні підлаштовуватись під конкретні потреби — від цього ціна множиться на два, у результаті виходить 420 000. А з огляду на твою жадібність розумію, що ти захочеш, щоб навик саморозвивався, — ціна множиться на десять. Але це ще не все; впевнений, що ти забажаєш змінити зовнішній вигляд доудзюцу, а це ще плюс 5 000 тисяч. Усього разом — 4 000 205 000, причому це мінімальна комплектація. На цьому проблеми не закінчуються, адже потрібно живити очі, а мінімум — це один МР на секунду. Отже, у мене виникає запитання: а воно тобі треба?

Мда, просто немає слів, дорога штука. Виходить, Кіра неабияк зменшив ціну на магічне ядро. Ну та гаразд, не відмовлятимуся від Бьякугана, але ціну, звичайно, потрібно трохи зменшити.

— «Хочу! Про саморозвиток забуваємо, решту беремо».

— «Виходить чотириста двадцять п’ять тисяч. Радіус кругового огляду – три метри, шляхом звуження поля зору можна розглянути далекі об’єкти. Максимальна відстань – триста метрів. Точність енергетичної складової об’єктів залежить від контролю. Через перешкоди може погіршуватись видимість, знову ж таки залежить від контролю».

— «Для початку непогано. На скільки рівнів розділити це доудзюцу – вибирай сам. Але оскільки цей навик не вдасться поліпшити самому, потрібна інша рангова система, нехай будуть літери, як прийнято в цьому світі: від I до S».

— «Без проблем, лише одне уточнююче питання: до Тенсейгана плануєш покращувати?»

— «Ні».

— «Окей, тоді я розділив доудзюцу на три рівні, починаючи з В і закінчуючи S. З кожним новим рангом здібності покращуються, а також додаються нові».

— «Які нові можливості розпитувати не буду, нехай буде приємним сюрпризом».

— «Для кращого стимулу скажу лише, що одним із бонусів є кольори навколишнього світу. Ну, якщо ти розумієш, що я…»

Я його перебив:

— «Пф-ф, я не такий, тобі не вдасться спокусити мене. Кіро, ти краще скажи, чому з В-рангу?» — зацікавлено питаю невидимого співрозмовника.

— «А що ти хотів? Навик реально багатогранна і дуже цінний, звідси і такий високий ранг».

— «Зрозумів, більше питань немає».

Після цього я зосередився на відпочинку. Сьогодні мені вдалося конвеєром вбивати монстрів ще декілька разів. Після кожного бою мені був потрібний тривалий відпочинок. Спочатку це була година, потім все більше і більше.

Продав трофеї з четвертого поверху, отримані гроші одразу витратив на їжу для трьох. Вечеря була, як завжди, у теплій та веселій атмосфері, яка заряджала та привносила фарби в мої небезпечні будні.

Ім’я: Еш Шики;

Титул: Мрійник

Рівень 1;

Характеристики:

• Сила: 491 — E → 764 — В

• Витривалість: 522 — D → 781 — В

• Спритність: 518 — D → 771 — В

• Швидкість: 537 — D → 786 — В

Додаткові параметри:

• Контроль: 26

• Резервуар ядра: 1190/2560

Бали дій (БД): 32 781

Навиками:

[Готування (пасив) Ур. 7 Досвід: 33,74%]

[Володіння полуторним мечем (пасив) Ур. 29 Досвід: 13,67%]

[Магічне ядро (пасив) Грейд 9]

[Мічник двох клинків (пасив) Ур. 18 Досвід: 76,13%]

Характеристики зробили крутий стрибок, що очікувалося. Хоча слід зазначити, що далі буде складніше. Все ж таки чим легше битися з монстрами, тим менше винагорода, та й кількість іноді не відіграє ролі.

Контроль також стрибнув у розвитку — коли відпочиваєш, треба себе чимось зайняти. Ось і прислухався до змін в організмі. Магічне ядро мене порадувало особливо, підняти чотири грейди за один день — шикарно!

Ну і на десерт бали дій: за один день, — чотири боя та півгодини інтенсивних дій — вдалося здобути 33 000. Такими темпами вдасться зібрати потрібну суму на Бьякуган за три тижні. Але це сухий розрахунок, реальність може привнести свої корективи як хороші, так і погані.

З такими веселими думками та перспективами я попрощався з Камі-самою та Беллом.

    Ставлення автора до критики: Позитивне