Повернутись до головної сторінки фанфіку: Мрійник

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Мій ранок був важкий: я зовсім не виспався і навіть втомився. Переживання за друга зайняли у мене більшу часу, виділеного під сон та відпочинок. Повалявшись ще трохи, нарешті сів, і кинув погляд у вікно. Сонце вже давно встало, зараз приблизно дев’ята година. На дворі солодко щебетали пташки, розбавляючи гомін перехожих. Белл повинен бути вже в підземеллі, це здорово, адже я не матиму спокуси його зупинити.

Масажуючи віскі в надії втихомирити головний біль, зробив пару глибоких вдихів та видихів. Але, на жаль, стан не покращав. Цікаво, а мій зовнішній вигляд збігається із відчуттями? Відображення у натертому до блиску старому кинджалі жахало: скуйовджене волосся, бліда шкіра і величезні синці під очима. У такому вигляді не слід виходити на вулицю, бо раптом якийсь авантюрист сплутає мене з монстром.

Не став більше засиджуватися і повернув зброю в піхви. Як не дивно, але в Ораріо є дрес—код — авантюристи скрізь тягають із собою зброю. Вмившись холодною водою з колодязя на задньому дворі готелю, я нарешті прийшов до тями. Мої думки знову і знову поверталися до Белла: чи не станеться чогось незапланованого? Чи не сильно він покалічиться? А раптом він переоцінить себе і нападе на Мінотавра, надіявшись на подарований кинджал, кинеться у програшну битву? А хто винен буде? Чи зможу згодом подивитися в очі Гестії?

Мої думки були перервані впевненим голосом Кіри:

— «Еш, припини, з Беллом буде все гаразд, не забувай, що на його боці доля. Дрібні зміни, які відбулися, не можуть вплинути на результат. Твої переживання марні».

— «Я знаю, але нічого не можу з собою вдіяти,» — сказав, важко зітхнувши.

— «Тоді тобі треба відволіктися: завантаж себе якоюсь роботою чи приємними емоціями. Тренування не раджу, ти в такому стані, що від неї буде більше шкоди, ніж користі. Краще подивися на дівчат чи поброди містом, ти ж раніше любив подорожувати», — у словах Кіри вловив занепокоєння.

— «Добре так і зроблю.»

Дивитись на дівочу красу в мене не було настрою; це з’ясувалося майже одразу, тому зайнявся майже забутим хобі — мандрівкою. Щоправда, зараз я обмежений містом, і навіть тут є місця, які не відвідуватиму, наприклад, квартал Іштар чи трущоби.

У мене зараз немає конкретного напряму, безцільно блукаючи вуличками міста, часто закінчував свій шлях біля Вавилонської вежі. Підсвідомо хочу допомогти та захистити друга, але не можна. Круто розвернувшись, вирішив, що треба йти кудись подалі, і мій вибір упав на гільдію.

По аніме мені відомо, що Белл одразу попрямує за інформацією про Айз Валленштайн, до свого консультанта, Ейне Тулл. До речі, з нею я також знайомий. Вона не обділена красою: блискуче каштанове волосся, тонкі риси обличчя, чарівні смарагдові очі, з підтягнутою, стрункою фігуркою та незвичайними напівельфійськими вушками. Дівчина як старша сестра: тиха, розумна та відповідальна. Вона нагадує мою рідну сестру… гаразд, не будемо про сім’ю, я будь—якої миті можу повернутися на Землю, але цього мені зовсім не хочеться.

Такі думки дозволили трохи відволіктися, але я все частіше й частіше дивлюся на площу, сподіваючись побачити забрудненого в крові Мінотавра Белла. З кожною годиною струна в мені сильніша і сильніша натягується — моє терпіння не нескінченне. Боюся зробити дурість — піддатися емоціям і піти до підземелля з одним кинджалом, у результаті нікого не врятую, а лише сам загину. З кожною хвилиною мій настрій погіршувався, відчуваю, що ще трохи — і зірвусь. На щастя, саме зараз я помітив, що в натовпі хвилювання: веселий і щасливий Белл, забруднений кров’ю та брудом, помітив Ейну, почавши розмахувати рукою і кричати на всю вулицю:

— Пані Ейно, розкажіть, будь ласка, про Пані Айз Валленштайн! — бідолашна дівчина побачила закривавленого Кранела, злякалася і впустила свої папери.

Ця ситуація була абсолютною копією аніме. Тільки після цього камінь відповідальності, який на мене тиснув, зник, а натягнута струна випарувалась, і я зміг полегшено посміхнутися. Все добре, і це найголовніше. Видихнув, з повітрям випускаючи всі страхи, переживання та невпевненість, я повернувся у свій звичайний стан, чи мені так здалося…

Зробити крок, щоб взяти участь у цікавій розмові, я так і не зміг. Щось темне, огидне зчинилося з глибин душі. Відійшовши убік, щоб не заважати перехожим, почав аналізувати свої відчуття, перебираючи спогади, зрозумів одну просту істину — мій стан пов’язаний безпосередньо з другом. Усвідомлення цього факту неприємно здивувало, а ще змусило розчаруватися у собі. Не став більше копатися в цій темі, бо боюся, кислий вигляд зіпсує настрій напарнику. А ось і він, до речі.

— Белл! — крикнувши досить голосно і помахавши рукою, привернув увагу не лише хлопця, а й перехожих. Раніше засоромився б подібній поведінці, але під впливом Белла та Гестії за три місяці я сильно змінився.

— Еш, що ти тут робиш? — він усміхався. Я відразу відчув зміни, правда, ось так з ходу сказати, які саме не вийшло. Довелося задіяти Ідеальну пам’ять , щоб розглянути їх ближче: незначні, але разом вони кардинально змінювали картину.

Дивлячись на нього, відчув, як у мені знову прокинулась темна емоція, але я швидко її задавив. Потім все потім, а зараз я хочу просто поспілкуватися з новим Беллом:

— Гуляв, і тут ти. Радий бачити тебе. Як справи?

— Ну, був на п’ятому поверсі і мало не загинув. — зустрівся з Мінотавром. Виглядав він сам трохи пригніченим, відчував провину, а я не знав, як правильно відповісти і що сказати.

Накричати чи підтримати? Але чи маю право? З самого початку я знав, що станеться сьогодні. Іншими словами, я його покинув напризволяще. Тому не маю права читати йому моралі. Іноді мені здається, що знання канону лише шкодить: ти знаєш, що буде далі, і світ втрачає якусь частину барв. Але це так, лірика. Важливо те, що ти знаєш майбутнє і можеш запобігти трагедії, але, як висновок, може виявитися, що зробив тільки гірше.

Поки я спохмурнів і мовчав, Белл продовжив свою розповідь:

— Мінотавр переслідував мене і загнав у глухий кут. Мені не було куди тікати, і, коли я змирився зі смертю, мене врятувала Принцеса меча, пані Айз Валленштайн, — з кожним словом він усе більше червонів і заїкався.

— І ти закохався в Айз, — я кілька разів ствердно кивнув, показуючи великий палець.

Його шок чудово читався на обличчі, ну а як ще можна класифікувати широко розплющені очі та його нижню щелепу, що валяється десь на землі? Не зважаючи на його стан, продовжую:

— Схвалюю. Чудовий вибір, одна із найкрасивіших дівчат Ораріо, — увімкнув Ідеальну пам’ять і почав описувати образ: — Довге шовковисте волосся, миле личко, великі, гарні, золоті очі. Груди ідеального другого розміру, тонка талія та довгі ніжки. Вона чудова! — вкотре кивнув, погоджуючись із самим собою.

На цей раз до перерахованих вище емоцій додався червоний колір збентеження. Мені здається, я бачу, як у нього з вух пар валить, а ні, показалось. Белл не бачив сенсу приховувати свої почуття:

— Так, мені подобається Айз Валленштайн. Як гадаєш, у мене є шанс бути з нею? — збентежено спитав він, намагаючись не зустрітися зі мною поглядом.

— Ти вибрав дуже складну мету. Різні сім’ї, велика різниця в силі… Але я гадаю, у тебе є шанс! Для цього потрібно стати сильнішими, набагато сильнішими, — моя інтонація передавала всю серйозність ситуації.

— Я обов’язково стану сильнішим! — рішуче заявив він.

Після його слів у мені знову прокинулася темрява, але, не дозволивши їй вплинути на мій чудовий настрій, проігнорував. Потім розберуся.

— Добре сказано! — підтримав друга я, але таки вирішив трохи пожартувати.

Прийнявши його за плече, перейшов на довірчий напівшепіт:

— Белл, різниця сил — це дуже важливо, і основна проблема явно не у статусі чи громадській думці. На ці речі можна не зважати. Звичайно, якщо ти згоден йти вулицею, будучи проводженим поглядами, повних жаги крові та заздрості.  Белл нервово проковтнув, а я ввійшов у кураж і ще дужче понизив голос: — Розумієш, люди, які отримали благословення богів, стають швидше, спритнішими, витривалішими, — останнє слово підкреслив особливо яскраво. — До чого все це я веду… Різниця між вами просто колосальна, вона набагато витриваліша за ти. Навіть якщо станеться диво і ви почнете зустрічатися, коли справа дійде до ліжка… Загалом, ти видихнешся набагато раніше, ніж вона…

Белл зблід, а потім почервонів; на мить мені здалося, що його біле волосся стало червоним. Його реакція була така смішна, що я зігнувся з реготом, а з моїх очей почали проступати сльози. Заспокоївшись лише за дві хвилини, наткнувся на погляд, сповнений обурення та образи. Піднявши майже відразу руки в примирливому жесті, почав виправдовуватися:

— Вибач, просто твоя реакція була дуже смішною… — я вже хотів продовжити далі, але замислився. Невже при становленні досить сильним тебе не зможе задовольнити одна проста дівчина? У такому разі доведеться шукати собі супутницю, яка дорівнювала б тобі, чи компенсувати це кількістю?

Вирішив поділитися своїми думками:

— А знаєш, Белл, спочатку я хотів розіграти тебе, але зараз… Я не чув про шлюб між звичайною людиною та високорівневим авантюристом. Хм-м, але ж не раз було вихваляння деяких мужиків, ніби за одну ніч їм не вистачає однієї. Хоча в колі друзів та компанії діжечки вина і не про таке розповіси. Це лише чутки, і не слід їм вірити. — я розвів руки вбік і похитав головою.

На мій подив, Кранел не образився і не став сумувати, навпаки, його погляд сповнився рішучістю.

— Я обов’язково стану сильнішим! — на нас звернули увагу дестяки людей, що заполонили площу з приводу і без, але Белл швидко прийшов до тями, вклонився, вибачаючись, і ми прискорили крок — було ніяково знаходитися в центрі уваги. Наздогнавши його, поклав руку на плече, знову заговоривши:

— Слухай, сила, звичайно, важлива штука, але не менш важливим є розмір… — я посміхнувся, як чеширський кіт, а Белл знову почервонів, мабуть, згадав минулу тему розмови. Налюбувавшись реакцією партнера, закінчив пропозицію: — Серця. Головне, мати велике серце, а не те, що ти подумав, збоченець.

Він ще більше почервонів, мені ніколи не набридне жартувати з нього.

— Знаю, — незворушно буркнув він у відповідь.

Надалі шляху до будинку ми розмовляли про всякі нісенітнеці, але дійшли до церкви досить швидко і без подій.

— Богине, ми повернулися, — увійшовши до кімнати, сказав Белл.

Гестія, як завжди, сповнена позитиву, стиснула хлопця в обіймах і голосно привіталася:

— З поверненням, Белл, Еш!

Вирішив не відставати від Белла і так само привітатись. Зігнувся в поклоні, висловлюючи свою повагу, і чітко викарбував:

— Доброго вечора, Камі-само.

Подарувавши добру посмішку, вона не забула потріпати моє волосся. Мені подобається, сподіваюся, я зараз не виглядаю як пес, який отримав ласку господаря… Закінчивши зі мною, Гестія продовжила розмову з Беллом:

— Зарано ти сьогодні.

— Так, у підземеллі мало не помер, — з дурнуватою посмішкою сказав Кранел.

Дівчина, звичайно ж, занепокоїлася і почала розглядати його з усіх боків, промовляючи: «Ти не поранений? Ніде не болить? Я не переживу, якщо ти помреш.»

— Та цілий я, Богине, — хлопець присів, щоб їхні очі були на одному рівні, і продовжив дуже серйозно: — Я нізащо не помру.

— Гаразд, рада чути, я повірю тобі. Точно, у мене для вас смачний подарунок. Та-дам! — дівчина показала рукою на тарілку з картоплею, що була за її спиною на дерев’яному, пошарпаному часом столі.

Решта діалогу мене не цікавила, адже вона буде такою самою, як і в анімі, можна зробити висновки. І так розмова на дев’яносто відсотків збігалася з аніме, десять відсотків — це вже зміни, які приніс я, наприклад, замість фрази «Я нізащо не помру», Белл мав сказати: «Я єдиний член сім’ї Гестії і нізащо не кину вас одну».

Жуючи картоплю, аналізував свої відчуття: я відчув себе зайвим і непотрібним. Тільки зараз так виразно відчув, що мене тут не повинно бути. Раніше я цього не помічав, бо всі діалоги були для мене новинкою, але зараз, з початком пригод Белла…

Спочатку думав, буде чудово побачити все наживо, але тепер якось неприємно, немов вони не живі люди, а ляльки, які грають роль. Звичайно, розумію, що таке почуття виникло через слова аніме персонажів і слова реальних людей, які збігаються майже на сто відсотків. Не думаю, що це відчуття буде виникати постійно, тільки в ситуаціях, що мені знайомі з аніме, тому, як висновок, мені потрібно або уникати таких ситуацій та розмов, або брати активну участь, щоб розмова відрізнялася. Вирішено, так і вчиню!

Поки міркував, не помітив, як насупився, і звичайно, це не залишилося непоміченим.

— Еш, щось трапилося? — збентежилась Гестія.

— А-а, ні, нічого. Просто задумався, не звертайте уваги, — сказав я, підводячись із-за столу. — Дякую за вечерю.

— Ти йдеш? — Запитав Белл.

— Так, завтра рано вставати. Зустрінемось, як завжди, перед Вавилонською вежею?

Він мовчазно, але добродушно кивнув головою. Коли я хотів вийти на вулицю, почув вигук Гестії.

— Еш, добраніч і приємних снів, — після цього я повернув голову, щоб подивитись на Богиню, а вона мені щиро посміхалася. Після такої посмішки весь поганий настрій безвісти зник. Саме тому я її поважаю; кілька слів і одна єдина посмішка в потрібний час достатньо для підтримки.

І як я наважився хоча б на мить порівняти її з якимсь аніме персонажем, картонкою? Я жалюгідний. Похитав головою, витрушуючи з неї всі погані думки, і повернувся до Гестії, згинаючись у глибокому поклоні.

— Дякую, — сказав я, не підводячи голови, дякуючи не за її слова, а за підтримку. Це багато для мене означає. Підвівся і подивився їй у вічі, теж усміхнувся. — Добраніч і приємних снів.

Після цього я нарешті вийшов; завтра цікавий день!

    Ставлення автора до критики: Позитивне