Повернутись до головної сторінки фанфіку: Мрійник

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Шлях від покинутої церкви до готелю «Берда» займав двадцять хвилин повільної прогулянки. Але якщо поспішити, то можна й за десять встигнути. Сьогодні я цей шлях подолав за три фантастичні хвилини.

По нічних вулицях Ораріо пройшов вітер у моєму обличчі. Самоконтролю вистачило лише те що, щоб не показувати всієї своєї швидкості. Численні перехожі були обурені моєю поведінкою, в спину доносились образи. Але променистий настрій ніхто не зміг похитнути.

Шалений біг закінчився тільки в номері. Тяжко дихаючи, швидко скинув свої обладунки і відклав мечі убік. Сів на ліжко, приступив до магічного мистецтва. Вибравши з пам’яті об’єкт, який хотів скопіювати, витяг руки і став формувати з магічної енергії Містичний код. Спочатку було просто, але що далі, то складніше. Потрібно зосередитись на багатьох деталях одночасно, доповнювати конструкцію, при цьому не забувати про вже створену. Це все одно, що одночасно тримати в полі зору всю картину і якусь її маленьку частину домальовувати. При цьому весь процес потрібно робити за допомогою норовливої магії.

Якоїсь миті я припустився фатальної помилки, і Містичний код згорнувся і самознищився.

Мене долали суперечливі емоції. З одного боку, не думав, що в мене вийде з першого разу, все ж таки наука магії складна. Але з іншого, якого біса?! Мої додаткові параметри просто захмарні. Хоч щось так мало вийти! З іншими навиками таких проблем не було, невже мені бракує контролю?

Щоб підтвердити чи спростувати підозри, спробував копіювати об’єкти різної складності, але нічого не вийшло. Переставши даремно витрачати ману, звернувся по допомогу.

— «Кіра, що відбувається, чому я не можу навіть почати?»

— Справа в тому, що параметр «Контроль» особливий, п’ятнадцять тисяч, це в ідеальних умовах. Емоції, переживання, стрес та інші фактори, що відволікають, сильно зменшують показник контролю. Попередня магія не така вимоглива, але ця — зовсім інша справа».

— «Зрозуміло, треба взяти емоції під контроль, і як? Тренування? Медитації? Допоміжний навик?» — розчаровано поцікавився.

— «Ні, чому, є простіше вихід. Заклинання чи ключ-слово. Фраза, звуки або жести вводять розум у свого роду транс, який дозволить на короткий час використати весь потенціал характеристики».

— «Тобто, якщо я вигукуватиму «Копіюю!» або «Створюю!», у мене все вийде?» — перспектива мені взагалі не сподобалася, завжди вважав, що маги, які голосно декламують назву заклинань, — дурні придурки. Це ж треба власноруч викладати ворогові життєво важливу інформацію.

— «Не все так просто, тут є ще такий момент, як асоціації. Маг не може крикнути «Водна куля» і кинути насправді вогненну. А в тебе вже є міцні асоціації».

— «Магічна формула Широ», — задумливо промовив. Перевів погляд на вікно, за яким красувався молодий місяць. — «Але хіба це правильно? Я й так багато перейняв… А ще це… якось неправильно все це».

— «Ти, як завжди, дуже багато думаєш, будь простіше», — добродушно порадив Кіра.

— «Ага, наче це так просто».

Довгий час я не міг знайти собі місця і ходив по кімнаті, думаючи, що робити. Моя раціональна частина вступила у конфлікт із емоційною. Найчастіше перемагає перша, але коли справа доходить до мого кумира, конфлікт стає в рази складнішим. Через кілька хвилин мені вдалося прийти до внутрішнього компромісу: поки запозичу магічну формулу Широ, але точно досягну рівня, коли вона мені буде не потрібна.

Рішуче сів на ліжко, взяв під контроль емоції, після чого зробив ще одну спробу.

— Trace On.

У кімнаті пролунали слова, сповнені силою, з якими резонувала магія. За кілька секунд Містичний код сформувався без особливих складнощів. Над витягнутими руками почали збиратися мініатюрні сині сфери, які почали зливатися, ущільнюючись і поступово вимальовувався контур меча. З кожною секундою образ ставав все матеріальніше поки однієї миті зброя впала на долоні.

Неймовірно, магія прекрасна. Я захоплено дивився на точну копію свого меча. Сама собою наповзла щаслива посмішка.

Зовнішній вигляд повністю збігався з оригіналом, а ось маса значно менша. Структурний аналіз підтвердив підозру - об’єкт порожній усередині. Очікувано.

Бьякуганом побачив, що меч дуже сильно сяяв, перевірив запас мани, визначив, що копію витратив 10 000 МР. Забагато. Клинок повільно випускав магію, так виглядав опір світу; через деякий час об’єкт втратить всю енергію та зникне. Хоча ні, як тільки Містичний код буде пошкоджено, об’єкт втратить свою стабільність і розвіється. Але все одно за такої швидкості копія розвіється ще нескоро, і йдеться про дні.

Цікаво, у всесвіті «Насуверса» проекції розвіювалися швидко, а тут… У принципі, знайти пояснення нескладно — у цьому світі Сила Протидії планети значно слабкіша. Чи це означає, що в кожному світі різний період життя копії? Хоча зараз це не має значення, буду паритися, коли надумаюсь стрибнути в інший світ.

Думки були перервані позіханням. Вже пізно, час лягати, завтра буде ще цілий день на експерименти. Одним бажанням змусив копію розвіятись — клинок миттю зник у синьому вогні. Магічна енергія безвісти не зникла, вона просто змінила форму. Тепер у кімнаті витала невидима звичайним зором хмара енергії.

Енергія з часом розчиниться у навколишньому середовищі, але зараз це 10 000 МР. Сплеск високої магічної активності серед міста міг привернути небажану увагу.

Усвідомивши те, що сталося, я зблід. Схопившись з ліжка прямо в центр хмари, я спробував увібрати енергію тілом. Однак Магічні ланцюги так само неспішно продовжували вбирати енергію у своєму темпі. Швидкість поповнення мани — постійна величина і не контролювалася. Цокнувши язиком, я витяг праву руку і спробував активувати Ланцюг поглинання. Однак, очікувано, нічого не вийшло — все ж таки навик заточений на магічні камені.

Що робити, тікати? Переховуватись? Або щось радикальніше: стрибати в інший світ? Стоп! Потрібно думати раціонально. Якщо й помітять аномалію, то зв’язати зі мною буде складно, у крайньому разі, покажу статус. А от якщо запанікую і втечу, то буде підозріло. Єдиний вихід — нічого не робити і поводитися так, ніби нічого не сталося.

Прийнявши рішення, ліг на ліжко. Заснути одразу не вийшло, все чекав на гостей. Час минав, більшість магії встигла розвіятися, а нікого підозрілого на вулиці не знайшов. Трохи розслабився і майже одразу провалився у солодкий сон.

Вранці, не розплющуючи очей, просканував округу щодо підозрілих особистостей. Все було, як завжди. Нікого незнайомого не знайшов ні в самому готелі, ні поряд. Явна ознака того, що подія залишилася поза увагою. Магія вже давно розвіялася і тепер ця кімната не відрізнялася від інших. Але все-таки варто було проявити обережність, можливо, це якась складна багатоходівка від богів.

На п’ятому поверсі активував Бьякуган і почав шукати хвіст. У радіусі сто п’ятдесят метрів були люди, але їх я цікавив найменше. Хм-м, можна дійти невтішного висновку, що у черговий раз себе накрутил. Ну та гаразд, краще перестрахуватись, ніж потім жаліти.

Кивнув своїм думкам, рушив у бік телепорту, або своєї майбутньої майстерні. Віддалений тунель, який не цікавить ні монстрів, ні людей. Прекрасне місце, щоб розміститися.

Потираючи руки, негайно приступив до першого досвіду, настав час перевірити, впливає розмір об’єкта на магічні витрати чи ні.

— Trace On.

З синіми сполохами в руках з’явилася точна копія старого кинджала Белла. Очікувано, він виявився порожнім, але найголовніше, що моє припущення виявилося вірним. На об’єкт пішло лише 500 МР.

Час перейти до найважливішого і вирішального досвіду; результат покаже, чи підходить підземелля для магічних дослідів чи ні. Кинув кинджал у стіну. Він, як скло, розбився вщент.

Подавши в око магію, звично змінилася картинка. Всі кольори зникли, зате прийшла дивовижна чіткість і можливість побачити більше. Магія була всюди: у повітрі, стінах, підлозі та стелі. Стіни були переповнені різними потоками магічної енергії: малими та великими, стрімкими та спокійними, не було якогось порядку, це був хаос. Але від цього вигляд не втрачав краси, навпаки, він набував особливого шарму.

Щоразу, коли бачу цю картину невідомого майстра, дух захоплює. На цей раз не став винятком, і я відволікся на секунду. Але вчасно взяв себе до рук і став спостерігати рухи вільної магії.

Досягши стелі, магічна хмарка почала вбиратися і стягуватися в одну точку, яка з часом почала рости і набувати форми звичайного магічного каменю. Чудово, безвідходне виробництво мені подобається.

Тільки всі мої очікування були надто оптимістичні: через деякий час зі стіни вибрався звичайнісінький кобольд. Нічим видатним він не славився, а його магічне ядро ​​було місткістю в три МР. Наступний експеримент провів уже з полуторним мечем місткістю 10 000 МР. Результат розчарував - з’явився не один сильний монстр, а двадцять звичайних.

Підбиваю підсумок: можна спокійно займатися магічним мистецтвом у стінах лабіринту. Своїми діями я нікого не потурбую, а всі монстри, яких вчиню, я й прикінчу.

А тепер треба подумати про наступний крок. Витрачати 10 000 МР на один експеримент нераціонально - магія швидко закінчиться. Логічно, що потрібно копіювати якісь маленькі предмети на кшталт кинджала. Була ідея копіювати столові прибори, але одразу відкинув цю думку, адже магія — шляхетна наука. Які, до біса, ложки та тарілки?! Отже, найоптимальнішим варіантом будуть невеликі кинджали. На жаль, мене більше цікавили мечі, а не кинджали, тому треба буде походити містом і набрати матеріалу.

Зирнув на непрезентабельний тунель. Сидіти на землі було не дуже зручно, і тут на мене зійшло осяяння.

— «А чому б не обзавестися стільцем», — ідея мене так захопила, що я підвівся на ноги і почав ходити сюди-туди. — «Ні, гадаю, надто дрібно. Потрібне розкішне крісло. Знову дрібно, мені потрібний великий, шкіряний, зручний диван. І працювати зручно, і відпочивати між дослідами».

Піднятий настрій був розвіяний однією фразою.

— «А чи витримає твою вагу матеріал, який не твердіше за склом?»

Але я не сумував.

— «Ну, як мінімум, це ще один стимул для вдосконалення».

— «Ага, дерзай», — сумно махнув рукою Кіра.

— «Чому так дорого варте створення чогось, невже це через малий показник контролю? Чи це обмеження рівня магії, і з її еволюцією зменшаться витрати?» — при створенні об’єкта деяка кількість енергії не задіяна, а просто вилітає у простір. Логічно, що відбувається через брак контролю.

— «Так, певною мірою ти маєш рацію, але ти, напевно, забуваєш, що в Широ Істок та Елементна Спорідненість — «Меч». Вони зменшують витрати енергії».

— «Яка у них ціна? Ах так, слід додати, що я хочу, щоб Істок був без обмежень на броню. Я не хочу витрачати втричі більше енергії на обладунки», — додатковий захист неодноразово мене рятував не лише від дрібних поранень, а й від смерті. Я настільки звик до обладунків, що почуваюся голим без них.

— «Елементна спорідненість — 2 000 000, і вона максимального рівня. Ефекти: на 25% зменшує витрати магії на копіювання мечів, збільшує контроль при створенні мечів на 50%. Істок доведеться розбити на кілька рівнів, мінімальна ціна — 5 000 000. Але попереджаю, після покупки Істок змінити дуже складно», — серйозно закінчив Кіра.

Є про що задуматися, друг поганого не порадить. Деякий час ламав голову, але так ні до чого не прийшовши, вирішив відкласти на потім і зайнятися корисною справою.

Досліджував магічне мистецтво, використовуючи Бьякуган та Поліпшений Інтелект. Магічний погляд дозволив візуалізувати від створення «Містичного коду» до завершення процесу «Копіювання». Ідеальна пам’ять запам’ятає кожну дрібницю, а Інтелект побачити закономірності, помилки та просто зробити правильні висновки.

Спробував створити зламаний фантазм. На жаль, експеримент провалився. Матеріал не витримав, при подачі енергії понад необхідний об’єкт згоряв у синьому вогні магії. Зміцнити копію також не вийшло, хоча пустот було достатньо. Висновок був лише один: матеріал дуже крихкий, а це зміниться лише після збільшення рівня навика.

Далі експериментував із оптимальною швидкістю заповнення магією містичного коду. Кількість енергії, яку пропускав за одиницю часу, та яку частину коду потрібно насамперед заповнити магією. Коротше кажучи, ідей було багато, теорій ще більше, а магії мало. Як тільки увійшов у смак, потрібно зробити перерву, адже закінчилася енергія. Але мені сподобалося займатися цим ремеслом — коли мистецтво та наука так тісно переплетені.

Посилений розвиток магічного ремесла приніс свої плоди. Першого дня підняв копіювання на п’ять рівнів, другого — на дванадцять. В основному такий стрімкий розвиток забезпечила Ідеальна пам’ять та велика кількість даних завдяки різноманітності кинджалів. Різна конструкція, метали, довжина, вага та інше подарували новий досвід.

З підвищенням рівня потроху покращувалася якість виробів. Тепер вони не ламалися, якщо їх кинути на підлогу, але поки що цього недостатньо для вбивства навіть кобольдів.

Третій день нічим не відрізнявся від попередніх. Як завжди займався важким ремеслом магії. Після чергової невдачі активував Бьякуган , щоб бути в курсі переміщень монстрів та рідкісних людей. Моя увага привернула один людський вогник, який прямував у бік семи вогників монстрів. Так як відстань була максимальною, по прямій нас поділяло трохи менше ста п’ятдесяти метрів і багато стін. Розглянути подробиці не вдалося.

Ситуація досить дивна, адже рідко авантюристи ходять поодинці. Це я з Беллом особливі; інші цінують своє життя більше і завжди шукають паті. Не став щось робити: якщо людина не побоялася сама спуститися на цей поверх, значить, у неї достатньо сил. Проте все ж таки вирішив простежити за розвитком ситуації — і не дарма. Людина, побачивши монстрів, кинулась тікати.

На усвідомлення ситуації пішла лише мить. Я підвівся і щосили кинувся на порятунок. Від монстрів можна втекти, але вогник вибрав невдалий тунель. Там на нього чекає глухий кут.

Для збільшення швидкості я на максимум активував Укріплення. Моя швидкість досягла максимально можливого рівня, але я не встигав. Монстри досягнуть його раніше.

Щоб скоротити час, використовував стіни для екстреного гальмування та зміни напрямку. Але навіть цього забракло, і я пішов на відчайдушний крок: зміцнив ноги понад безпечного рівеня. Ланцюги змінили колір на червоний, а швидкість зросла на порядок, але м’язи почали рватися, зв’язки розтягуватися, а шкіра тріскати. Було боляче навіть ступати, не те що бігти, але якщо пекельний біль — ціна за життя, то я готовий його заплатити.

Тунелі, здавалося, ніколи не закінчаться. Розвилки та перехрестя змінювали один одного, прямі відрізки долав миттєво, ось тільки їх було не так багато, як хотілося б.

Людина вже досягла глухого кута, монстри ось-ось її наздоженуть. Я тільки міцніше стиснув зуби і намагався ще більше прискоритись. Нас поділяло лише чотири повороти. Будь ласка, тримайся.

Вогник, наче почувши мене, вирішив дати останній бій.

Три повороти - і людина зіткнулася з першим ворогом. Бій не задався - вогник занадто довго вбивав монстра, інші встигли його оточити.

Два повороти - вогник відчайдушно бореться.

Один поворот - людина впала, а монстри все ближче і ближче.

Все. Сильно відштовхуюсь ногами від стіни і лечу у бік кобольдів. У повітрі деактивую Укріплення та Бьякуган. Вони виконали свою роль.

Виймаю мечі і роблю два змахи. Приземляюсь прямо перед людиною, різкий поворот — і ще два змахи, які вбивають решту. Швидкість ударів була настільки високою, що у повітрі залишилися ілюзії у вигляді клинків. Монстри зникли одночасно, а я з полегшенням видихнув.

Повернувся у бік врятованого і завмер як укопаний. На землі лежала дівчина неземної краси.

    Ставлення автора до критики: Позитивне