Повернутись до головної сторінки фанфіку: Мрійник

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Повечерявши в приємній галасливій компанії, за традицією, всі разом вирішили перевірити свій прогрес.

Ім’я: Еш Шики;

Рівень: 0;

Характеристики:

• Сила: 211 — G → 245 — G

• Витривалість: 283 — G → 312 — F

• Спритність: 242 — G → 257 — G

• Швидкість: 327 — F → 345 — F

Бали дій (БД): 12 704

Навички:

[Працьовитість (пасив)]

[Ідеальна пам’ять (пасив/актив)]

[Розумніший в 2 рази (пасив)]

[Готування (пасив) Ур. 5 Досвід: 24,05%]

[Геній клинка (пасив)]

[Владіння полуторним мечем (пасив) Ур. 12 Досвід: 32,31%]

[Такий як усі (пасив)]

[Стійкий розум (пасив)]

[Фарм (пасив)]

Відразу перевірив бали дій, адже Кіра уперся і не захотів говорити адже в мене з’явився статус. Кількість приємно зросла на цілу 1 457. Тисяча за обійми Богині, моя ж ініціатива ні як не винагородилась на жаль. Цікаво те, що за день я вбив 24 гобліна та 8 кобольдів, у сумі маю отримати  344 бала, тоді звідки 130 додаткових?

У моїй свідомості, наповненій купою думок, почулося чужорідне зітхання:

— «Еш, бали ти отримуєш не за вбивство, а за нові ситуації, події, рішення та дії, в яких тобі вдалося побувати. Наприклад, за самотнього гобліна ти отримуєш стабільно десять балів, адже, як завжди, користуєшся своїм чудо-мечем, також нараховуються додаткові бали за групу противників. Ах так, полюючи самостійно, ти би, отримував в кілька разів більше.»

— «Дякую за пояснення», — кивнувши другові, я всерйоз замислився над його словами.

Перспектива змінити зброю та збільшити дохід балів дій, звичайно, приваблива, але поки була недалекоглядною: потрібно спочатку хоча б рівень підняти, а потім думати про кількість балів. Один у підземеллі не піду — надто небезпечно; про заміну зброї не може бути й мови. Залишається тільки запам’ятати та використати це в майбутньому.

— «Нема за що», — він відповів однозначно, що було невластивим для нього.

Пожавши плечима, я звернув увагу на інші характеристики. Вони виявилися досить значними; прогрес коливається від 15 до 34, що досить непогано. Сила та витривалість підросли на 34 та 29 відповідно. В принципі, зрозуміло, адже я цілий день тягав на собі броню і махав мечем. Не дивлячись на те що сьогодні моє фехтування було більше схоже на роботу дроворуба, навик меча підріс на 0,31%, що досить суттєво. Непогано підросла швидкість: цілих 18 пунктів. Чесно, не сподівався, бо я вів малорухливий стиль бою.

— «Кір, а чому так виросла швидкість, адже я під час боїв просто стояв, максимум, це півкроку-крок?» — вирішив все ж таки докопатися до істини.

— Тут усе просто: ця характеристика, швидше, похідна. Вона залежить від сили, спритності та витривалості».

— «Хм-м, зрозуміло. Можна було б і самому здогадатися».

— «Ну так вмикай мізки, а не йди найпростішим шляхом», — він був суворий, що змусило мене напружитися. Закусивши губу, я дав собі слово, що спочатку думатиму своєю головою.

Остання, найвідсталіша характеристика — спритність: 15. В принципі забагато, якщо розглядати мій грубий і малорухливий стиль битви.

Описи навиків приховані, і це зрозуміло — не має сенсу. Адже я будь—якої миті можу включити Ідеальну пам’ять і з точністю до літери згадати опис.

Сама система Фални мені дуже подобається, наприклад, характеристики прості та зрозумілі. Сила відповідає за максимальну вагу або силу удару, що піднімається, але саме тіло при збільшенні не змінюється, тобто навіть сама мініатюрна дівчина може мати неймовірну фізичну силу. Прикладом може служити Лілірука Арді: тендітна мініатюрна дівчина, але носить із собою сумку більше, ніж вона сама, а важить така річ точно більше.

Спритність відповідає за координацію рухів, швидкість реакції, дрібну моторику та інші не менш важливі дрібниці.

Витривалість, як на мене, найцікавіша характеристика. Відповідає не лише за енергію організму та регенерацію, а й міцність кісток, м’язів, шкіри, внутрішніх органів, загалом, тіла загалом. При цьому шкіра залишається такою ж гладкою, ніжною і чутливою, а в бою може захистити від дрібних подряпин.

Швидкість, як і сказав Кіра, є похідною характеристикою. Залежить від сили, спритності та витривалості саме в такому порядку. Сила для розвитку швидкості, спритність для контролю, витривалість для живлення.

Ну і найзагадковіша характеристика — Магія , якої в мене немає, і про неї майже нічого не знаю, та й чи треба мені? У будь-якому випадку можна просто купити скіл та активувати. А може, і навпаки, лише після серйозного та всебічного навчання вдасться використати магію. Хоча я надто забігаю вперед.

Я досить сильно заглибився в роздуми і не звертав уваги на реальність, тому прийшов до тями лише тоді, коли Богиня поклала свою м’яку маленьку долоню на моє плече.

— Еш, не хвилюйся, базові параметри зростають спочатку повільно, і не варто засмучуватися, — в її очах було хвилювання, а в голосі прозирала впевненість.

— Не хвилюйтеся, Камі-само, починати завжди важко. Я не засмучуюсь і ставатиму сильніше поступово, — на підтвердження своїх слів підняв руку зі стиснутим кулаком вгору. Слова справді були б епічними, якби мій голос висловлював хоч якісь емоції, а зараз ця сценка викликає у мене лише когнітивний дисонанс.

Вона повеселішала і посміхнулася настільки сяюче, що самому захотілося відповісти їй тим самим.

— Правильний настрій, Еш! — голосно проголосила, а її очі надзвичайно заблищали.

Белл трохи промовчав і спитав, зніяковіло чухаючи голову:

— Навіщо тобі сила?

Я трохи здивувався такому питанню, задумливо приклавши праву руку до підборіддя, видав:

— Хочу стати сильним, щоби рятувати дівчат. Точно, зберу гарем, ось! — киваючи на підтвердження своїх слів, хоча голос був, як завжди, байдужим. Мені все більше хочеться висловлювати емоції, треба над цим працювати.

У відповідь на мої слова Гестія мило зозпахнула рот в шоці, а ось Белл упустив щелепу на підлогу. Вдосталь намилувавшись картиною, перериваю незручну паузу:

— Жарт. Насправді сила мені необхідна, щоб захистити небайдужих людей і мати можливість рятувати тих, кого сам захочу. Бути готовим до будь-якого повороту долі. Жити вільно та без страху.

Я не брехав, але мої слова були порожнім звуком. Більшість попаданцев властиво перебувати під гнітом смертельної небезпеки. Це може бути що завгодно: місце існування — виживання; вороги, які дісталися у спадок від минулого власника тіла; небезпека, яка не стосується головного героя безпосередньо, — знищення світу тощо. Всі ці ситуації вимагають від персонажів ставати сильнішими, інакше — смерть. Такий тиск — найкраща мотивація, як результат, герой перемагає і стає сильнішим у найкоротші терміни.

Я належу до меншості попаданців. У мене немає ворогів і не буде, варто лише не висуватись. Єдина небезпека, яка мені може загрожувати, це та, яку я сам би на себе накликав.

Не сказав би, що другий варіант набагато кращий за перший, але кілька переваг у мене все ж таки є. Наприклад, я сам можу вибрати свого ворога, у мене є скільки завгодно часу щоб стати сильнішим.

Хоча присутні і мінуси, тому що немає тиску та часових лімітів; набуття сили може розтягнутися на невизначений термін. Особливо це властиво для мене, адже я не маю великих амбіцій чи прагнень. Так, є мотивація виправити деякі сумні моменти у улюблених аніме, книгах та манзі, але вона слабка, ефемерна. Якщо провести аналогію, то можна уявити безкрає море, де не видно землі, куди не глянь — простори води, я в шлюпці, а моя мета знаходиться десь там, за обрієм, відомий тільки напрямок; виляючи по курсу, рухатимуся до мети, але не напружуючись, повільно, а навіщо поспішати, якщо на човні завжди є їжа, а погода сонячна?

Також у кого є вороги розуміють, що за спиною вирує шторм, і намагаються швидше досягти мети. Виживальник на борту свого корабля не знаходить їжу і, щоб не померти, рухається. Стає очевидно, хто буде останнім. Щоб не відставати, потрібний тиск, але на нього я не згоден. Завести ворогів, щоб рухатися вперед? Ні, це якось не для мене. Єдине, що можу зробити, — це вибрати конкретний напрямок, дороговказ, але зараз я просто не знаю, яку велику мету поставити перед собою. Хоча я думав довго, а насправді пройшло зовсім небагато, і мої співрозмовники навіть не помітили моєї задумливості.

Моя друга відповідь була прийнята з усією серйозністю. Незграбну тишу порушив Белл:

— У тебе чудова мета, — він був серйозний, не було того дитячого збентеження; Богиня кивнула, підтверджуючи його слова.

— Белл, а яка в тебе мета?

Його мотиви я знаю, адже, переходячи в цей світ, намагався підготуватися по максимуму, але мені справді було цікаво, що він відповість.

— Мій дідусь часто розповідав про авантюристів, їхню силу та подвиги. А також про найпрекрасніше місто — Ораріо, де збираються найсильніші шукачі пригод з усіх куточків планети, — він не надовго замовк, і трішки тихішим голосом продовжив: — Єдиною рідною мені людиною був мій дідусь. Після його смерті я вирішив розпочати життя з чистого аркуша, ставши авантюристом.

Ох, недомовляє він. Я знаю, що його прийомний дід, Зевс, був тим ще збоченцем. І, звісно, він сильно вплинув на хлопця. Белл став шукачем пригод для того, щоб завести дівчину або, якщо вийде, цілий гарем. Цікаво, чи він поділився б зі мною своєю справжньою метою, якби тут не було Гестії? Не знаю, сумніваюся, ми не настільки близькі.

Поговорили ні про що ще деякий час, поки я не згадав, що мені час у готель. Обладунки та меч залишив тут, з собою взяв лише кинджалів та гроші. Попросив Белла бути обережним, побажав добраніч і пішов.

    Ставлення автора до критики: Позитивне