Повернутись до головної сторінки фанфіку: Мрійник

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

У свій готель я вирушив відразу і швидко, ні на що не відволікаючись дорогою. Геймер у душі вже давно кричить: «Заглянь в статус!» — але подивитися на досягнення зможу лише у своїй кімнаті, тому мої кроки були стрімкі.

Нарешті дійшовши до готелю, розплатився на два тижні вперед. Розстелив спальний мішок на ліжко, зняв із себе броню, залишаючись у штанах та кофті. На жаль, місця для розміщення речей не було, адже в кімнаті з меблів - тільки ліжко. Довелося ставити все в кут, відполірував меч, вклав його в піхви і приставив їх до свого спального місця. Зручніше присів і дістав завітний листок, впиваючись відразу поглядом у статус.

Ім’я : Еш Шики;

Рівень : 0;

Характеристики:

• Сила: 201 - G → 211 - G

• Витривалість : 276 - G → 283 - G

• Спритність : 234 - G → 242 - G

• Швидкість : 315 - F → 327 - F

Бали дій (БД): 11 247 351

Навички :

[ Працьовитість ( пасив )] 

Власник може раціонально розподілити час на відпочинок та продуктивну роботу.

[ Ідеальна пам’ять ( пасив /актив)] 

Ви запам’ятовуєте все, що бачите, чуєте, відчуваєте. Для активації потрібно усвідомлено побажати. При деактивованому стані запам’ятовування також відбувається.

[ Розумніше в 2 рази ( пасив )] 

Власник стає вдвічі _ розумніше, але це не впливає на емоційне, моральне та інші стану.

[ Готування ( пасив ) Ур. 5 Досвід : 24,05%] 

Навичка, за допомогою якого Ви зможете розкрити весь потенціал інгредієнтів. Смак залежить від майстерності та від якості інгредієнтів. Деградація навичок неможлива.

[ Геній клинка ( пасив )] 

Збільшується швидкість навчання в даному напрямі.

[ Володіння полуторним мечем ( пасив ) Ур. 12 Досвід : 32,00%] 

Відображає рівень майстерності власника. Деградація навичок неможлива.

[ Такий як усі ( пасив )] 

Люди з інших світів бачать у Вас «свого». Залежить від думки більшості розумних.

[ Стійкий розум ( пасив )] 

У бою страх і біль не зможуть відволікти Вас.

[ Фарм ( пасив )] 

Ви отримуєте досвід від слабких монстрів. Для переходу на наступний рівень потрібно дотриматись двох умов :

1) Характеристики: сила, витривалість, спритність та швидкість повинні досягти 1000-EX рангу;

2) Ви повинні накопичити деяке кількість досвіду, щоб компенсувати перемогу над «Сильним монстром».

Усміхнувся, заглядаючи у свій персональний цифровий прогрес, який так і жадав мого погляду. Збулася мрія, кайф. Отже, хоч мій рівень нульовий, характеристики не починалися з 0 — І рангу, що, в принципі, логічно, адже показано базові характеристики, тобто досягнення ще з минулого світу. Можна, зробити висновок, що я слабший місцевих приблизно вп’ятеро, хоча ця оцінка недосконала, бо незрозуміло: при отриманні Фални місцевими всі характеристики дорівнюють нулю або мають якісь базові значення? Якщо є базові значення характеристик, то виходить, що я ще слабше.

Як там казав Кіра? « Ненабагато, але слабше »? Нічого собі, ненабагато! Якщо б не зброя, я навряд чи навіть гобліна завалив. Та й неприємно, якщо чесно, Беллу всього-на-всього чотирнадцять, і він сильніший, зачіпає гордість, адже він молодший, ну та гаразд, безглузді роздуми.

Зростання характеристик у діапазоні від семи до дванадцяти. Незрозуміло, це багато чи мало? З одного сторони, багато, впевнений, що в моєму світі, щоб досягти такого прогресу, потрібно працювати у спортзалі не менше місяця, а то й більше; а з іншого, мало, адже місцевим у прогресі допомагає магія, мені ж - нічого; розвиток залежить від стелі мого світу, і чим більше я підберуся до цього максимуму, тим повільніше буде підвищуватися прогрес, а щоб швидше стати сильнішим, доведеться повністю покластися на меч.

Подвійно стало неприємно, бо за день моя майстерність клинка піднялася на один відсоток. Мало? Аж ніяк, адже це вміння не зростає вже як місяць у постійних тренуваннях. Напевно, навик підріс через психологічний фактора – перше вибивство.

Жаль, звичайно, що не вийде поєднати зріст сили та майстерності, адже ця грань важлива, як кисень. Майстер може боротися з більш сильним супротивником за рахунок досвіду, навичок та інстинктів, які зі часом виробляються, тобто щоб перемогти майстри, потрібно бути сильніше його на кілька порядків; Наприклад, Сайтама, він дуже сильний, тому йому не потрібні бойові мистецтва, та й навіщо? Якщо він невразливий, а будь-якого супротивника знищує з одного удару. Той же, наприклад, Гароу, Мисливець на Героїв, який перемагав за допомогою бойових мистецтв більше сильних ворогів. Я хотів поєднати ці дві грані сили, щоб вони доповнювали один одного, але, на жаль і ах, найближчим часом час не вийде.

Виринув з своїх роздумів, деяке час дивлячись на дані листка, набирав у голові все більше питань.

— «Кір, а чому не відобразити всі навики?» — потираючи підборіддя, все ж таки поцікавився.

— «Ти про зміну зовнішності та перехід,» — прозвучало це, як твердження, а не питання. — «Все просто: навики одноразові, тому немає сенсу їх відображати взагалі.»

— «Зрозуміло. Тоді чому при такому мізерному описі навички працюють так, як я хочу?»

Тут не було деяких нюансів та важливих пунктів, які ми обговорювали до цього.

— «Так я ж не людина і бачу суть, сенс твоїх слів та бажань. Саме Бажання і є рушійна сила, тому навички працюють саме так як треба.»

— «Що значить „ рушійна сила“? Не до кінця розумію,» — я насупився.

— « Легше всього пояснити так. Наприклад, візьмемо до уваги навик Геній клинка : якщо б в описі було швидкість навченості збільшиться на сто відсотків», то такий навик був б набагато дешевше, але швидкість завжди буде сто відсотків. А ось із твоїм описом швидкість невизначена та залежить саме від « Бажання », тобто чим сильніше ти захочеш досягти успіху, чим сильніше це тобі подобається, тим більше буде ефект вміння, хоч до тисячі відсотків, але й такі навики мають мінус - якщо немає бажання, то відсоток швидкості може впасти до нуля».

Цікава механіка, але поки що я не планую осягати новий шлях розвитку, а щодо сенсу все просто. Наприклад, оформлення « Володіння полуторним мечем рівень такий -то» без уточнення вийшло таке ж, як у манхві « Гравець ».

Кіра дещо згадав і вирішив додати до вищесказаного :

— «Ах так, навички з розряду « Геній » кожні будуть на порядок дорожчі, ніж попередні, - вибирай ретельніше ».

Хм -м, якщо Геній клинка обійшовся мені в колосальні п’ятдесят мільйонів, то наступний буде п’ятсот мільйонів. Напевно, це зроблено для балансу ? Хоча поки що неважливо. Зібгавши листок і сховавши в кишеню, щоб завтра десь викинути, продовжив :

— «Кіра, у мене є пропозиція до тебе».

— « Еш, невже буде квест?» — звузив очі спитав друг.

— «Ні, не це. Просто подумав, що цифри вже зашкалюють. Зараз я хочу навик за сто двадцять мільйонів, а далі апетити тільки зростуть. Та й якщо чесно, неприємно оперувати такими цифрами. Чому би не скоротити все скажемо на десять тисяч? Щоб я отримував із гобліна не колосальну суму, а просто один бал дій. Що на це скажеш?»

Кіра ненадовго замислився.

— «В принципі, ідея хороша, але я не хочу оперувати цифрами після коми і віддаю перевагу цілим числам. Звісно можна, скоротити все на тисячу,  але в такому випадку за дрібниці ти не отримуватимеш бали, тобто звичайна зарядка вже не буде коштувати нічого, хоча кожне ранок ти отримував за це дія по п’ятнадцять балів.»

В принципі, щось таке я очікував, неприємно, звичайно, але нічого фатального. Попит зростає, а дивитися на мільйони та мільярди не хочеться.

— «Добре, Кіре, скорочуй на тисячу», — стомлено погодився я махаючи невидимому другові.

— «Ну, як знаєш, мені ж краще ,» — мені здалося, що співрозмовник пожав плечима.

Що ж, тепер у мене не одинадцять 11 247 351 бал дій, а жалюгідних 11 247, і тепер мені треба досягти не сто двадцяти мільйонів, а якихось сто двадцять тисяч. По суті, нічого не змінилося, але все одно приємно для очей.

Тільки закутався у спальний мішок, готуючись до сну, як мене нетактовно перервали :

— «Еш, у мене питання…» — тон друга видавав серйозність всією ситуації. — «Чому ти вибрав такий шлях?» — він трохи помовчав, зібравшись, продовжуючи : — Адже можна, можливо було вчинити набагато простіше: є багато історій, де персонажі отримували свої сили тільки тому, що знаходилися в потрібному місці та потрібне час, і перенестися вже туди.»

Я не поспішав відповідати, підбираючи потрібні слова, і, закинувши руки за голову, почав здалеку :

— «Розумієш, я бачив фільм, де головний герой був схожий на мене,» — продовжив, закусивши губу: — «У нього такий самий характер, як і в мене. Якось головний герой отримав силу, величезну силу після цього зазнався і почав рахувати себе богом. Дійшло до того, що він порівнював людей із комахами, використовуючи свою силу як завгодно… вбивав людей.»

Я підняв праву руку, розглядаючи свою долоню, на якій виступили свіжі мозолі, продовжуючи вже більше серйозно :

— «Сила, влада, могутність — ці речі розбещують кожного; багато історичних фактів для підтвердження,» — я спостерігав, як стискається моя рука, перетворюючись на кулак. — «Не думаю, що я кращий за нього чи якийсь особливий я можу піддатися спокусі, ніхто від цього не застрахований, тому і вирішив заслужити силу саме таким методом. Поступово стаючи сильніше і сподіваючись, що мене не вразить зіркова хвороба

Ми мовчали досить довго, поки тишу не порушив Кіра:

— «Еш, ти боїшся стати вбивцею?» —  він був серйозний як ніколи.

— «Так, боюся. Ти ж знаєш моє ставлення до життя.»

— «Знаю. Для тебе життя - саме цінне, що може існувати у принципі.»

Життя - найцінніший дар, який може бути. Хіба можна, порівнювати такі тривіальні речі, як гроші, слава, влада, могутність, з життям?! Звичайно, ні! Розумію, що є речі, заради яких можна поставити безцінний дар на кін, наприклад, сім’я, кращі друзі, віра, ідеали або переконання, мрія, наприкінці кінців. Так, розумію, що такі слова почути від колишнього задрота як мінімум дико, але я щиро так вважаю, і якщо мене запитають, чи можу я вбити людину, то відповім відразу і без роздумів - ні. Адже розумію, що життя належить не тільки одній людині, а й іншим: сім’ї, друзям, дівчині чи іншим близьким людям. Після кожної втрати все одно хтось журиться.»

Наївно, можливо, це через те, що я не зустрічав справжнє зло? Не знаю і думати про це зараз не бажаю.

Кіра спробував мене заспокоїти :

— «Поки що в тебе є власні ідеали, ти не станеш монстром».

— «Кіра, ось тільки ідеалам властиво змінюватися, спотворюватися під гнітом ситуації,» — я повернувся на інший бік, втомлено закривши очі.

Розмова більше не хотілося продовжувати. Друг це зрозумів і залишив мене на самоті.

Деяке час не міг заснути через невеселих, гнітючих думок, але пізніше провалився у неспокійний сон.

    Ставлення автора до критики: Позитивне