Повернутись до головної сторінки фанфіку: Мрійник

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Через три місяці

Я розвалився у своїй кімнаті в готелі «Берда», ліниво дивлячись на стелю, покриту хитромудрими тріщинами. Моє серце б’ється надто швидко, неспокійно, адже завтра день ікс — початок канону. Розумом я розумію, що на боці Кранела канон, доля та сам світ. Але думка про те, що він зустрінеться з таким небезпечним монстром, як Мінотавр, змушує напружитись.

Перевернувшись на інший бік, приймаючи зручнішу позу, я відігнав настирливі страшні думки, готуючись поринути в прекрасний світ Морфея. Ці три місяці були звичайними буднями, сірою масою. Пригод, як я очікував, не було, лише рутина. Але все ж таки деякі зміни відбулися.

Ми з Беллом стали непоганою командою, розробили власну тактику бою, і тепер ми розуміємо один одного даже без слів. Зазвичай ми не спускалися нижче за сьомий поверх, а для новачків це дуже не погано. Тепер, швидше за все, Белл трохи сильніший, ніж у початковій версії канону.

Я досить швидко пристосувався до підземелля — лише за три тижні. Спочатку було дуже важко, швидко видихався і втомлювався, однак через деякий час мені вдалось наздоганати товариша; зараз же ми нарівні, працюємо по чотири-п’ять днів поспіль, щоправда, могли б більше, якби не психологічне навантаження.

Після того випадку з ключем я не міг більше сприймати Гестію як просту дівчину, почав бачити в ній Богиню і, звичайно, шанувати. Вона стала для мене кимось особливою, дорогою людиною.

Белла я можу назвати добрим другом. Ми багато спілкувалися і не раз прикривали спини один одному. Думаю, ці речі нас досить сильно зблизили. До речі, наодинці він мені розповів, що став авантюристом, щоб врятувати в підземеллі дівчину і по можливості завести гарем.

У вихідні дні ми намагалися проводити час разом: Белл, Гестія і я відвідували бари або просто прогулювалися містом. Дні проходили весело та комфортно, для мене це новий досвід, адже на Землі у мене друзів не було.

Але постійно проводити вихідні разом, не завжди виходило, і тому я гуляв весь вільний час на головній площі Ораріо, розглядаючи привабливих дівчат. Справа в тому, що тяночки в цьому світі набагато привабливіші, ніж на Землі. Все як на підбір: гарні, стрункі, підтягнуті, наче твори мистецтва. Велика кількість рас тільки покращує ситуацію: холодні витончені ельфійки, грайливі дівчата-кішки, загадкові кіцуне, гарячі амазонки або крихкі милашки з раси хобітів. Коротше кажучи, можна знайти дівчину на будь-який смак.

Хтось захоплюється красою гір чи річок, буянням природи, а мені подобається жіноче тіло. І так, я не збоченець якийсь, просто спостерігаю, без хтивості та брудних фантазій.

Мене можна привітати із першим рівнем! Юху! Я величезний молодець! Хоча сильних і значних змін я не відчув, лише став спритнішим і швидшим у деяких випадках. Мене це трохи засмутило. Парадоксально всі параметри обнулилися, але здібності в кілька разів зросли. Спочатку характеристики зростали швидко: по тридцять-п’ятдесят пунктів на день, але чим ближче я підбирався до межі свого світу, тим меншою ставала швидкість розвитку.

Ще однією перевагою Фални є те, що не зважаючи на ріст бали базових характеристик контроль над ними не втрачається. Я маю на увазі, що цілком можу контролювати свої сили, не дбаючи про те, що, наприклад, проламаю стіну, коли захочу прихлопнути настирливу муху. Хороша новина в тому, що Абсолютний контроль сили керується підсвідомістю і мені не доведеться вживати якихось запобіжних заходів.

Останній раз мій статус змінювався два тижні тому, але я не засмучуюсь, адже досвід не зникає, а накопичується. І як тільки я куплю навик, який задумав, то зростання характеристик знову відновиться.

А зараз мій статус виглядає приблизно так.

Ім’я: Еш Шики;

Рівень: 0 → 1;

Характеристики:

• Сила: 9 - I

• Витривалість: 4 - I

• Спритність: 1 - I

• Швидкість: 6 - I

Окуляри дій (ОД): 125 014

Навички:

[Готування (пасив) Ур. 6 Досвід: 44,27%]

[Володіння полуторним мечем (пасив) Ур. 17 Досвід: 66,71%]

Я захотів усунути непотрібні вміння, сховавши їх, бо видимих змін немає, і мене це дуже дратує. Та й Кіра завжди готовий допомогти мені з цим.

Всі мої характеристики не перевищують навіть першого десятка, але я став набагато сильнішим, ніж раніше. Що ж, якщо повернуся додому, то буду найсильнішою, найшвидшою, найвправнішою і найвитривалішою людиною на Землі. Але тут я тільки зараз став на один рівень із місцевими.

Як на мене, я досяг просто неймовірного прогресу, ну за такий короткий термін. Підняти рівень за якісь три місяці — неможливо! Це просто неймовірна швидкість.

Мій швидкий прогрес можна пояснити двома речами: мечем, який вбиває з одного удару, і навиком Фарм , без нього мені довелося б думати, як здійснити подвиг і перейти на перший рівень. Але благо, компенсував це п’ятдесятьма монстрами: двадцятьма гоблінами, шістнадцятьма кобольдами, вісьмома підземними ящірками, чотирма підземними жабами та двома войовничими тінями. Непоганий прогрес, але все одно Кранел сильніший і швидший. Мда, а завтра він отримає фразу , що ожила .

Чи я зможу стояти нарівні з Беллом?

Якщо подумати, то на його боці буде навик, який прискорює прогрес, і, найголовніше, бажання стати сильнішим, ну щоб бути гідним Айз Валленштайн. На моїй стороні Кіра з можливістю купувати будь-який навик і настирливе бажання віддячити. Що ж, не гадатиму, час покаже.

Що стосується балів дій, я зібрав потрібну суму для омріяного апгрейду, але вже як три дні купувати не поспішаю. Справа в тому, що сама по собі навик не працюватиме, для неї потрібна дешева супутня здатність за п’ять тисяч балів. І тільки сьогодні вдень я зібрав потрібну суму, але завтра день ікс, і мені якось не до власного прогресу.

Непогано підріс навик готування. Як я і обіцяв, став час від часу готувати. Не скажу, що виходило чудово, але Белл і Гестія сильно нахвалювали мої страви. Ну а я знаю, що міг би і краще, все ж таки звик працювати на кухні з усіма інструментами та приладами, і, найголовніше, з безліччю спецій. Ще суттєвим мінусом було те, що я мав мало досвіду роботи з відкритим вогнем. Тож я був незадоволений своєю роботою.

Ну і остання зміна у статусі, звичайно, Володіння полуторним мечем — зростання просто неймовірне. Новий рівень не дав якихось нових знань чи нових прийомів. Та й взагалі, навик не для цього був створений. Просто тепер я краще володію мечем.

Зростання навички зумовлене більшою мірою зростанням характеристик, але також тут подіяв і інший фактор — я використовував найпростіші прийоми щоразу, день за днем, сотні і тисячі повторень. Навіть мавпа може навчитися, повторюючи те саме, не кажучи вже про людину. Ось базові удари були відшліфовувані до ідеалу. Хоча ні, ідеал недосяжний, можна тільки прагнути до нього. Але не слід переоцінювати свої можливості, я ще не майстер. Хоча прості прийоми і стали досконалішими, це означає, що одними повтореннями можна досягти вершини. Щоб стати майстром, мені потрібно відточувати свої вміння не на монстрах, які керуються інстинктами, а з противниками, які мають холодний розум і майстерність. Що ж, обов’язково подумаю про це пізніше, адже у цьому світі майстерність не є основним показником сили. Тут наберу міць, а в іншому — знайду майстерність та досвід.

Тепер моя міміка жива: всі емоції, які я відчуваю, відбиваються на обличчі. Передумови були з перших днів від початку спілкування з Камі-сама та Беллом. Спочатку навчився наново ділитися радістю, щастям. А щодо інших виразів обличчя — здивування, сум, смуток — вони просочилися пізніше. Мабуть, підсвідомо не хотів, щоб мене турбували. Ненавиджу приносити проблеми людям, які поставилися до мене з добротою. Саске-мод кудись зник, а сам я не хочу його знову знайти. Звичайно, це не дуже добре, що тепер мене можна прочитати, як відкриту книгу. Розумію, що іноді потрібно поводитися стримано… хоча б іноді. Ці зміни допомогли мені в спілкуванні, мої жарти сприймаються правильно.

Якщо подумати, то я ніколи не висловлював своїх емоцій так відкрито, навіть у дитинстві — завжди був досить стриманий, і моя міміка була досить скупа. Зараз ніби зник якийсь бар’єр, який я вибудовував із дитинства; у мене не було ні мети, ні мрій, ні прагнень. Все змінилося, у мене з’явилася мрія побувати в інших світах і мета віддячити Белла та Гестію. Напевно, тепер я, як і всі, звичайна людина. Зникнення бар’єру зробило мене людиною.

Але не все було так райдужно.

Я навчився використовувати свої обладунки. Погана новина в тому, що це сталося не на тренуванні, а на полі бою, що обійшлося мені не малою кров’ю. Добре хоч після першого поранення, завжди тягаю із собою лікувальне зілля. Адже обладунки відносяться до класу легких і складаються з нагрудної пластини, наплічників, стегон і наголенників. Захист не ідеальний, багато відкритих місць, щоб уникнути поранень, доводилося підставляти під удар монстра захищену частину тіла. Тепер це не лише прикраса чи зайвий баласт, а справді частина екіпірування. Не те щоб спеціально підпускав до себе монстрів, просто були випадки, коли меч зайнятий, а ворогів багато, і від удару не втекти. Біль — добрий учитель, і я досить швидко опанував нескладну науку — мінімізацію шкоди.

З грошима теж не все так гладко. Незважаючи на те, що ми спускалися все нижче, а досвід битв зростав, я йшов у мінус. Вже зараз він невеликий, але в мене залишилося менше десяти тисяч валіс. Ми полюємо не на перших рівнях, і дохід, звичайно, підріс, але з ним також збільшилася потреба в чомусь: лікувальне зілля, ремонт обладунків — досить дорогі речі та послуги.

Безперечно, моє приготування трохи заощадило гроші. Також не слід забувати, що наш досвід зростає і ми стаємо більш досвідченими авантюристами. Тепер не робимо безглуздих помилок, раціонально розподіляємо час, ефективно вбиваємо монстрів та інші подібні дрібниці. Це, звичайно, впливає на наш дохід, і останнім часом він потроху зростає. Що не може не тішити! А якщо взяти до уваги, що завтра Белл отримає імбовий навик, а я нарешті куплю ту здібність, певен, згодом ми станемо багатими. І я нарешті зможу покинути цей нещасливий готель та зняти номер у кращому закладі.

Ну й моя остання невдача — це те, що незважаючи на досягнутий мною перший рівень, я досі не можу використовувати два мечі одночасно. Безперечно, зараз я набагато сильніший і фехтую набагато впевненіше, але цього недостатньо.

Думки відволікли мене від переживання, і я зміг нарешті заснути.

    Ставлення автора до критики: Позитивне