Повернутись до головної сторінки фанфіку: Мрійник

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Прокинувся я трохи пізніше, ніж зазвичай; все ж таки розмова з Кірою до глибокої ночі не пройшов даремно. Тим не менш, відчуваю себе чудово, адже спав не на дошці з сіном, а на дивані Белла. До речі, як там мій майбутній напарник? Ха— ха, а хлопець не погано влаштувався в обіймах Гестії. Вона всім тілом пригорнулася до нього, а він намагається вибратися. Ех, і чому він не насолоджується моментом? Адже щастя так близько. Ну гаразд, хто я такий, щоб судити інших?

Поки я думав, Белл все ж таки вибрався, так ще й примудрився не розбудити Богиню. Гаразд, досить відлежуватися. Час зайнятися справами та поговорити з напарником. Одягнувшись і перекусивши залишками вечері, я все ж таки вирішив почати розмову:

— Белл, у мене є деякі фінанси — трохи більше вісімдесяти тисяч валіс. Можна купити тобі спорядження краще, — видихнув, серйозно дивлячись у його вічі.

— Ні, не варто. Я поки що не спускався глибоко в підземелля, а на перших рівнях і таке спорядження підійде, — промовив він тихо, відводячи погляд.

— Можливо. У мене занадто мало досвіду, але хіба краща броня не збільшить твої шанси на виживання? — не збирався відступати, адже я у боргу перед Богинею.

— На перших рівнях монстри достатньо слабкі, впораюся.

Я вже хотів продовжити наступ, але мене під час зупинив Кіра.

— «Дай йому спокій. Він не прийме твою допомогу».

— «Але чому? Невже дія канону?» — подумки обурився я.

— «Ти переоцінюєш канон. Все набагато простіше — він схожий на тебе. Ось скажи, будь ти на його місці, прийняв би допомогу?»

— «Ні. Якщо би я справлявся сам, то тим більше не прийняв», – відповів другові, після того як обдумав ййого слова. — «Так, з чиєюсь допомогою збільшилася б ефективність, але якщо справа тільки в цьом… це недостатній стимул. Звичайно, у випадку, коли недолік спорядження критично позначався на моїй безпеки, тоді так, неохоче, але прийняв».

— «Тепер ти знаєш відповідь».

Наш уявний діалог у реальному часу не зайняв і десять секунд. Все ж таки коли ти вдвічі розумніший середньостатистичної людини, думки протікають швидко, тому Белл нічого не помітив.

— Добре, як скажеш, — пожав плечима я і продовжив розмову : — Але може, візьмеш мій кинджал? — я вийняв його з піхов та продемонстрував хлопцю. — Ним я все одно користуватися не вмію.

Кинжал був не настільки витонченим, як катана, і не такий якісний, як мої мечі. Купив я його в хорошому, але простому магазин зброї. На мій погляд, нічого особливого в ньому не було: двосічний клинок, рукоять зроблена з темного дерева, лезо переходить відразу в рукоятку, а сама зброя без яскраво вираженої гарди.

Хоча Беллу сподобалася робота невідомого мені майстра, але, мені здалося, що просто так він не прийме кинджал, тому вирішив піти йому назустріч :

— Якщо не хочеш прийняти його, то можна обмінятися. Все ж таки недобре, коли зброя залишається без діла.

— Добре, давай поміняємося, дякую, — він трохи подумав, перш чим відповісти мені.

— Ми не запізнимося в гільдію?

— Да-да, давай поспішимо, я тебе відведу, — ніяково відповів хлопець червоніючи.

— Ти не проти, якщо я залишу свої речі тут?

— Так звичайно.

Вийшовши з дому, ми виявили найкрасивіший вид цього світу: сонце повільно сходило, наповнюючи простір теплом і світлом, вітер приємно лоскотав шкіру, охолоджуючи, настирливі пташки співали веселу пісеньку; з невисоких кам’яних будинків лунали дзвінкі голоси і вигуки, дехто навіть виглядав з дерев’яних вікон, а люди стали заповнювати вузькі вуличкии, радісно зустрічаючи новий день.

Ішли до гільдії ми мовчки: Беллу було незручно, а я просто небагатослівний сам по собі. По вулиці ходили гарні дівчата різних рас, і я не забував дивитися на їх … кхм, форми.

— «Збоченець, але ж раніше я за тобою не спостерігав такий похабщини. У рідному світі ти вів себе пристойніше».

— «Пф-ф. Для початку я не збоченець, те, що я звертаю увагу на дівчат — нормально», — почав гнути свою лінію. — «Так, я звертаю більше уваги на певні частини тіла: ніжки, попки, хвостики… Але це не робить мене збоченцем, адже я дивлюсь лиш на те що демонструють дівчата. Тим більше красуні для мене все рівно що витвір майстерства. Не не звертати увагу на красивих дівчат це все рівно що піти в галерею і не дивитись на картини чи піти в театр і не слухати оперу.»

— «Вау, просто, вау. У тебе вже ціла філософія утворилася. Що робить з нормальними людьми аніме? Капець, загалом. Хоч це все одно не пояснює чому ти не вів себе так раніше», — він вирішив заглибитися в міркування, трохи згодом продовжуючи: — «І молоде тіло тут ні до чого. Вірніше, вік впливає, але не так сильно».

— «Хм - м, єдине, що спадає на думку, — це асоціації. У своєму світі усі дівчата у мене асоціювалися з тією шльондрою з клубу. Так, розумом я розумів, що це не так, але… А ось юні особи іншого світу у мене асоціюються з милими ангелами на кшталт Гестії, Айз Валленштайн та інших».

— «Логічно».

Покиє ми з Кірою спілкувалися на цікаву тему, не помітив, як дійшов до будівлі гільдії. На жаль, у Ейни Тулл сьогодні вихідний, а так хотілося б познайомитися з радником Белла.

Оскільки іншого виходу не було, довелося звернутися до іншого співробітника Гільдії; реєстрував мене якийсь похмурий ельф, надав бланк, і, заповнивши його, я офіційно став авантюристом сім’ї Гестії.

У підземеллі ми спустилися лише за годину. Хлопець неодноразово попереджав мене про смертельних небезпеки. Розповідав, що потрібно бути обережним, адже це місце непередбачуване, і потрібно бути готовим до всього. Наприклад, якщо ми бачимо велику групу монстрів, то негайно тікаємо. Слухав його дуже уважно, бо не хотів загинути у своєму першому рейді.

Початкові рівні підземелля схожі на Земні печери. Я б сказав, що нічого особливого в них немає, якщо би не кристали, що освітлюють підземелля. Свічення створювало неймовірно чарівну атмосферу іншого світу.

Першим нашим супротивником став самотній гоблін. Маленьке, потворне, антропоморфне істота із зеленою шкірою, у якого з одягу була тільки пов’язка на стегнах.

— Белл, дозволь мені з ним розібратися, — я промовив цю фразу з упевненістю.

— Добре, але будь обережний. Незважаючи на вигляд, монстра не слід недооцінювати! — занепокоєно відповів мені напарник, тримаючи напоготові кинджал.

Приємно, коли за тебе турбуються, хоч познайомилися ми з ним тільки вчора.

— Дякую, буду, — у моїй крові плескався азарт, буйними хвилями підступаючи до рук, але було місце і страху, але Стійкий розум пригнічував навіть маленькі виплески непотрібного в бою відчуття.

Встав у стійку, як на тренуванні, взяв полуторний меч двома руками. Чекаю, поки противник зайде до зони досяжності. Гоблін довго не змусив себе чекати, він закричав, кидаючись на мене без жодної підготовки, плану, він просто йшов напролом.

Як тільки він зайшов на оптимальне відстань, я наніс діагональний удар. У нього я вклав усі сили та вагу свого тіла.

Хоч Гоблін і самий слабкий монстр підземелля, я, швидше всього, слабш, адже за логікою речей монстри так само мають рівень, а значить, він буде починати з першого. Так, звичайно, ця оцінка груба, бо не враховується маса факторів, таких як зброя, броня і, саме головне, наявність розуму, але зараз не про це.

Мій удар не помітив опору тіла, меч порізав монстра на дві частини: від лівого плеча до правого стегна, поки не зустрівся з холодною підлогою, але я вистояв на ногах, хоча ще б трохи ганебно б впав.

Що ж, це моя перша перемога, це перший раз, коли мені довелося використовувати меч для вбивства. Дивно, але я абсолютно нічого не відчуваю. Немає страху, немає тривоги, і совість зовсім мовчить. Хм - м, невже я сприймаю ситуацію як гру? Захисний механізм? Або я завжди був таким жорстоким? Або так має бути? Не знаю, зараз не час і не місце займатися самокопанням.

Різким змахом струсивши кров з клинка, я додатково витер його ганчіркою і тільки після цього вклав меч у піхви. Белл привітав з перемогою, і ми рушили далі.

На шляху я постарався зайняти голову більше потрібними думками : намагався проаналізувати бій із Гобліном. Швидкість у нього невелика, можна запросто втекти. Спритність і сила тут незрозуміло, бо монстр просто не встиг продемонструвати свої вміння. Щодо міцності не можу дати однозначний відповідь. Не думаю, що мені попався тендітний моб, та й сила в мене невелика. Все ж таки в моєму світі сила залежить від м’язів і ваги; хоч тренувався, у мене не погано складене тіло, але до рівня качків… ой, тобто бодібілдерів мені ще далеко. Отже, варіант тільки один — зброя. Відразу вирішив уточнити у знавця :

— «Легкий перемозі я зобов’язаний своєму зброї?»

— «Так, однозначно. Ти не дарма витратив просто неймовірні гроші на цей шедевр. Твої мечі були виготовлені найкращими майстрами з найкращих матеріалів, з використанням науки та передової техніки».

— «Хм - м, приємна новина. Я думав, що моє зброя тільки як тимчасова необхідність, адже тут магія, та місцевим видніше, як правильно кувати зброю. Стоп, почекай …» — намагаюся вхопити за хвіст вислизаючу думку. — «Якщо зброю, яку я приніс з іншого світу, актуально і тут, то виходить, що кинджал, який зараз у Белла, такої ж якості? І, як слідство, своїми діями я вже порушив канон?»

Мене осінило, від цього мені довелося зупинитися. Напарник, звісно, помітив мої дивні дії та спробував з’ясувати, що ж сталося, але я його не слухав зараз, бо важливо почути вердикт Кіри.

— «О! Тільки зараз він вирішив подумати про канон. Ти думав про канон, коли вступав у сім’ю Гестії? Ти думав про канон, коли своїми діями змусив Белла спати в одному ліжку з Богинею?»

Після цих слів я відчув страх, переляк і розпач. До горла підступила нудота, а з очей готові були пролитися гіркі сльози. Ноги мене не тримали, стаючи ватними. На Белла я подивився порожніми очима. Хлопець намагався з’ясувати у мене щось, але все пролітало повз вуха.

Адже я його вбив…

Те, що я приєднався до його сім’ї, означає, що він буде натаскувати мене, а отже, стане слабше, ніж повинен бути на момент канону. Звідси випливає, що Белл не зможе втекти від мінотавра і загине, не дочекавшись Айз Валленштайн.

Те, що Белл спав з Богинею в одному ліжку, може вплинути на його закоханість, і він не отримає навик Ожившу Фразу і, як слідство буде слабше, ніж повинен бути на момент битви з горилою надісланою Фрейєю.

У мого своєрідного обміну непогане якість, і Белл може не зацікавитися іншими видами зброї, як слідство, Гестія не попросить Гефест зробити зброю для Белла. І знову недолік сил — поразка, горила може вбити його та Гестію на додачу.

Після цих думок розпач затопив мене з головою, страх кігтистою лапою стиснув серце.

Я вбивця і своїми егоїстичними діями зруйнував життя двом таким чудовим людям, як Белл і Гестія. Одне — ставити на кін своє життя; я знав, що під час цієї подорожі можу запросто загинути, я був до цього готовий, не боявся… але тут, завдяки своїм егоїстичним цілям, загинуть інші, ні в чому не винні люди.

Я не вправі зараз опускати руки, не вправі не діяти. Мої очі були порожні, але горіли вогнем рішучості.

Я врятую Белла, чого би мені це не коштувало.

— «О, бачу, що твої слова про відповідальність були не пустим звуком».

— «Коли справа стосується життя, жарти недоречні. Я прийму відповідальність за свої дії та виправлю ситуацію, або хоча б зведу збитки до мінімуму».

Кіра зітхнув з полегшенням і, як мені здається, посміхнувся. Моя відповідь його задовольнила.

— Що ж, урок ти засвоїв. Можеш розслабитися», — тон друга був тихий і заспокійливий.

— «На жаль, зараз не час розслаблятися. Мені потрібна сила та план, щоб врятувати Белла».

— «Канон не порушено, нічого не потрібно робити. Своїми словами я хотів тебе просто застерегти, а то ти часто ведеш себе егоїстично, але навіть подумати не міг, що ти все це так близько приймеш до серця і надумаєш собі всякого. До речі, що ти там собі вигадував? А то я читати твої думки не хочу, мені приємніше вести діалог».

Слухаючи слова Кіри, я тихо офігував. Це що виходить? Сам себе накрутив, чи що?!

— Тобто з Беллом усе буде гаразд? І незважаючи на те, що я в сім’ї, він буде достатньо сильним, щоб втекти від мінотавра? І мій подарунок не завадить йому отримати кинджал Гестії? І те, що через мене Белл спав в одному ліжку з Богинею, не завадить йому закохатися в Айз Валленштайн?»

— «А в тебе бурхлива фантазія. Не хвилюйся, хоч твої дії та привели до деяких змін, вони не критичні. Все буде за каноном. Хвилюватися нема про що».

— «А як же…» — я не міг так просто заспокоїтись.

Друг мене перебив, зітхнувши, і почав пояснювати, як дитині :

— «Своїм присутністю ти не вплинеш на силу Белла. Не забувай, тимчасові рамки вибирав я, а отже, я розглядав різновид подій на випадок, якщо ти захочеш вступити до сім’ї Гестії», — він трохи помовчав, даючи час на усвідомлення. — «Далі про кинджал. Тут ще простіше, по— перше, твій подарунок не підходить Беллу: він двосічний і незручний для нього. По-друге, твоє знаряддя — вдала китайська підробка. Так що не хвилюйся, він прийде в непридатність ще до цього, а сила канону зробить це саме тоді, коли треба. Так, щодо ліжка, ти насправді думаєш, що одна ніч може змінити все? Тим більше між ними нічого не було. Ні, звичайно, якщо вони й надалі будуть ділити одне ліжко, то так, канон помахає ручкою, але навіть це не означає, що Белл не отримає навик Оживша Фраза».

Поки Кіра говорив, натягнута струна потроху розслаблялася; страх і розпач відступали, я повертався у своє звичайне стан. До очей повернулося життя. Цей урок я запам’ятаю назавжди і зроблю висновки.

По-перше, незважаючи на те, що я вдвічі розумніше, все одно залишаюся наївним дурнем, і тому, перед тим як щось робити, потрібно подумати десять разів.

По-друге, я відчув розпач, страх і безсилля. Жахливі відчуття, не хочу хоч колись їх відчувати знову, тому мені потрібно стати сильнішим, у всіх смислах цього слова. І тільки коли у мене буде сила, я зможу собі дозволити міняти канон.

Я не можу злитися на Кіру, розумію, що він видав мені важливий життєвий урок.

Так, це, звичайно, чудово, що я зрозумів мораль, але зараз ми в лабіринті, і не слід думати про зайве. Пізніше у мене буде достатньо часу, щоб розставити все по поличках, а зараз треба повернутися до реальності. Добре, що весь цей урок зайняв лише від сили три хвилини реального часу і що монстри нас не знайшли.

    Ставлення автора до критики: Позитивне