Повернутись до головної сторінки фанфіку: Мрійник

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

У просторій абсолютно порожній кімнаті стояв підліток. Хлопець був одягнений як аніме-персонаж з «Світу Меча та Магії», так що це виглядало досить дивно і цікаво.

У молодика було чорне, як ніч, волосся, очі кольору ясного неба, сповнені рішучості, а ось обличчя було звичайнісіньким, нічим непримітним. Ім’я, яке він вибрав на честь нового розділу свого життя – Еш Ейнсворт.

Збоку може здатися, що він просто дивиться в нікуди, але це не так, адже герой веде внутрішній діалог зі своїм другом.

— «Еш, ти впевнений, що готовий? Може не треба? Навіщо тобі інший світ?

— «Кіро, за два тижні ти мені набрид своїми питаннями. Я твердо вирішив, що хочу побувати в інших світах», — Еш глибоко зітхнув, спостерігаючи за птахами на дереві, яке росло надто близько до його вікна; птахи радісно щебетали.

—«Так зрозумів давно, що не переконати тебе. Це швидше була перевірка твоєї рішучості. Навіщо тобі це? Не розумію! Ось що ти робитимеш по той бік?» — у Кірі говорив голос розуму.

— «Я стану сильнішим, зможу врятувати тих, кого забажаю», — він знову глибоко зітхнув, закочуючи очі.

— «А кого ти хочеш врятувати?»

— «Хм-м, багатьох, наприклад, Сю Ома та Інорі Юдзуріху. Вони чудова пара, хочу для них хепі-енд».

— «Зрозуміло все з тобою, герой недороблений».

— «Тут я з тобою не згоден, адже героєм мені не бути, але якщо можна врятувати когось, то чому б і ні? Та й слабкий я для героя поки що».

— «Без проблем, але в мене виникло інше питання: чому саме світ „Невже шукати дівчину в підземеллі —  неправильно?“»

Еш на хвилину замислився, продовжуючи перервану розмову:

— «Там боги роздають аналог системи — Фалну. Крута штука, адже можна здобути нові здібності. Світ досить цікавий, приємний та порівняно безпечний. Важливою перевагою є підземелля — всі моби в одному місці і не треба шукати довго».

— «Ну чи знаєш, якщо хочеш «систему» та підземелля, то можна було б звернути увагу на мангу „Так, я павук, і що з того?“ Тут тобі і система, і підземелля», — не вгавав Кіра.

— «Я розглядав цей варіант, але мені він не сподобався, адже можливо стати пішаком одного з богів, та й війна, хоча система там насправді цікава…» — він знову поринув у роздуми. - «Ні. Звичайно, і в Ораріо вистачає Всевишніх, але там можна отримати захист якогось Божества».

— «Зрозуміло все з тобою, ти просто хочеш побувати у світі коханого аніме».

— «Ну-у, не без цього».

— «Якщо це твоє остаточне рішення, то добре, але я мушу тебе попередити: світ, який ти вибрав, заповнений магією. Корінні жителі від народження взаємодіють з енергією, хочуть вони того чи ні. Ти ж ніколи не працював з магією чи іншими типами енергії, я не зважаю. Ти будеш слабшим, ненабагато, але слабшим: якщо виражатись геймерським сленгом, корінні жителі починають з першого рівня, ти почнеш з нульового. Все ще хочеш перейти саме туди?»

Слова Кіри викликали в Еша шок, змушуючи його знову замислитись, адже канон цього світу запросто розтоптав би всі його плани; сам Ейнсворт планував розпочати разом із Беллом і незабаром перегнати його.

— «Слухай, Кіро, а ти можеш мене перемістити в варіацію світу Ораріо, яка була б такою самою, як в анімі, за винятком однієї деталі — час між пригодами Белла були б більшими? Ну, щоб у мене було більше часу на розгойдування».

— «Можу, без проблем. Як бонус закину тебе за тиждень до того, як Кранел увійшов у сім’ю Гестії, і якщо ти не проти, то можу я сам вибрати тривалість між пригодами кролика?»

— «Цілком, я повністю довіряю тобі, а в мене буде тиждень освоїтися».

— «Дякую за надану довіру, все буде в кращому вигляді».

***

Так, досить, час діяти. Востаннє перевірив, чи все на місці: постільні приналежності, кілька пар змінного одягу, спідня білизна, шкарпетки, пара черевиків, два бастарди в піхвах у сумці разом із катаною ручної роботи.

Катана – мій стартовий капітал, ну а що? Можна продати у місті авантюристів і не привернути до себе увагу. Я закинув сумку за спину, перевірив кинджал на поясі. Все тепер можна висуватися.

—«Кіра, телепортуй!» — подумав про те, де зараз опинюся, заплющив очі і навіть заплющив очі, але нічого не сталося. — «Кір, ну де ти там?»

«Взагалі вже все. Ми в іншому світі, вітаю».

Розплющивши очі, я побачив, що справді перебуваю серед якихось руїн, а над головою чисте небо, хоч до цього був у кімнаті.

— «Ех, а я чекав на якісь неприємні відчуття, як описується в книгах про попаданців. А тут… якось дуже просто».

Невидимий друг засміявся, колюче відповідаючи на моє невдоволення:

— «Добре, наступного разу будуть тобі незабутні відчуття!»

— «Ні-ні, все було добре, не треба щось змінювати», — піднімаючи руки в захисному жесті.

— «Як скажеш, що збираєшся робити?»

— «Судячи з усього ми в трушчобах. Потрібно вийти до людей, хто знає, на кого тут можна натрапити. Благо орієнтуватися можна на Вавилонську вежу.

— «Так, таку махину навіть якщо захочеш — не пропустиш.»

Вийшовши до людей, я переконався що розумію мову. Говорили вони зрозумілою японською, як добре, що я вчив мови країн, де побував. А ось писемність незрозуміла. Жаль, але все в рамках доступного. Ну нічого, вивчити граматику нескладно, просто треба буде зайти до кількох книжкових.

Сьогодні у мене була купа справ, але через велику кількість рас я постійно відволікався. Ох, кого тут тільки немає: люди, ельфи, хобіти, дворфи, зооморфи. Всі вони одягнені в різне екіпірування або простий одяг, який вигідно підкреслює їх… кхм, тіло.

Я похитав головою, адже не можна відволікатися, справ неміряно: треба досліджувати ціни на ринку, а також знайти місце, де я зможу продати катану без грошей у кишені якось незручно.

Хоча писемність для мене зараз незрозуміла, цифри хоч і дещо спотворені, але розібрати можна, тож дослідження цінового стану міста не є проблемою. За кілька годин я вже приблизно знав, скільки коштує моя катана, але на вулиці не хочеться світити грошима, тож довелося йти у вежу.

Знайти там покупця не склало труднощів, все ж таки моя, вже колишня, зброя — справжній витвір мистецтва. Продав я її за сто тисяч валіс, що насправді не так багато, адже середня статистична група авантюристів першого рівня заробить цю суму за чотири дні. Звичайно, розраховував на більше, але що вдієш? Місцевим видніше.

Мої метання містом зайняли більшу частину дня, тому, швидко перекусивши, пішов шукати недорогий готель. Гроші треба берегти, бо незрозуміло, коли зможу ще заробити, особливо з моїм нульовим рівнем; спочатку я стабільно йтиму в мінус, поки наберуся досвіду і прокачаю характеристики.

Готель знайшовся швидко, все ж таки не дарма так довго блукав містом, помічаючи кожну деталь. Цей заклад був одним із найдешевших і не вселяв довіри: обшарпані стіни, брудні підлоги, а завідувач — просто взірець кримінальної братії, але подітися нікуди.

Швидко розплатившись, піднявся до себе в номер, забарикадувався і тільки тоді оглянув кімнату: маленька, є тільки місце для ліжка. Та й не ліжко це було — так дошка з сіном!

Ну нічого, готувався не дарма. У моїй сумці було й на цей випадок рішення — спальний мішок, звісно, стилізований під це аніме.

День видався хоч і сумбурним, але цікавим, я задоволений. Лягав спати із задоволеною усмішкою.

Прокинувся з першими променями сонця. Настрій був просто чудовий.

— «Еш, що робитимеш сьогодні?»

— «Поснідаю нормально, бо вчора був лише один перекус», — усміхнувся, відповідаючи. — «Непорядок, адже в мене молодий організм, що розвивається, потрібно нормально харчуватися!»

— «Ну, тут не посперечаєшся… А які плани на цей день?»

— «Хочу ознайомитись із цим місцем; у цьому світі багато чого цікавого: і раси інші, і будинки, і архітектура, вулиці чисті, та, зрештою, тут магія! Так що сьогодні нічого не робитиму!»

— «Нагадаю, що твої фінанси не нескінченні, а тут нікому не потрібний програміст. Гроші нема звідки взяти».

— «Так, ти маєш рацію, я зараз в економ-режимі, але все одно не збираюся відмовлятися від планів на сьогодні — і крапка. Ну, в крайньому випадку, влаштуюсь офіціантом на підробіток».

— «Непогане кар’єрне зростання! Найкращий програміст світу, потім офіціант!» — Кіра не пропустив нагоди підколоти мене.

— «Ех, та ну тебе!»

Поки розмовляв з Кірою, збирав свої речі, адже не залишати їх тут, та й оплатив я тільки за одну ніч. Звичайно, незручно всюди ходити з рюкзаком, але нічого не вдієш.

Снідав у більш-менш пристойному шинку за чотириста валіс. Їжа була несмачна, зате поживна. Ех, розпестив я себе, звик куштувати вишукані страви. Нічого, скоро звикну до такого способу життя.

Далі я блукав містом авантюристів, розглядав його пам’ятки, цікаві товари, артефакти і, звичайно, представниць інших рас: ельфійки, напівельфійки та дівчата з котячим хвостимо.

— «Еш, ти чого зітхаєш, збоченець?»

— «Я не збоченець. З чого ти взагалі взяв?»

— «Було видно, як ти вирячився на кожну зустрічну дівчину, особливо на їхні сідниці».

—  «Пф-ф, неправда, я дивився на хвостики».

—  «Ну так, ну так, у ельф теж хвостики є?»

— «Коротше, я здоровий хлопець, і в моєму віці саме час звертати увагу на дівчат».

— «Може, тоді є сенс зайти до розважального району родини Іштар? Там можна не лише дивитися, а й чіпати».

— «Ти чудово знаєш моє ставлення до блудниць,» — мене пересмикнуло від огиди.

Ми трохи помовчали.

— «Що збираєшся робити завтра? — перервав тишину Кіра.

— «Вчити писемність, без цього ніяк. Реєстрація в гільдії, збирання корисної інформації про підземелля і просто поглянути на свій статус. Та й не знаєш, коли може знадобитися вміння писати та читати».

Готель я вибрав той самий: дешево і сердито, а то якщо так і далі витрачатиму гроші, то через два місяці стану жебраком.

Весь наступний тиждень займався вивченням граматики. У книгарні швидко перегортав книжки для дітей, до того моменту, коли мене виганяли чи натякали, я кмітливий, приходив наступного дня. За допомогою Ідеальної пам’яті я швидко «фотографую» сторінки, не вчитуючись у текст. Потім у вільний час розбираю «фотографії». Отож і навчився.

— «Що ж, залишилося вдягнутися пристойніше і можна шукати сім’ю».

— «Та ти й так непогано виглядаєш».

— «Кір, я про зброю, мені потрібно стати авантюристом, тому має виглядати відповідно».

Час до темряви ще залишався, тому не відкладатиму на потім те, що можна зробити зараз. Обладунки вирішив брати на восьмому поверсі Вавилонської вежі. Там продають свої вироби ковалі-новачки.

Шукав я недовго, а коли побачив комплект легкої броні, зрозумів, що нас звела доля. Цей комплект був повною копією броні Кролика I, повністю чорний, з білими прожилками.

— «Відмінна робота!»

— «Еш, це не найкращий вибір, надто багато вразливих місць».

— «Важку броню треба вміти носити, вона дорожча, та й я надто слабкий для неї, а найголовніше, постраждає маневреність; у легкій броні я ухилятимуся від удару за рахунок меншої ваги. У важкій так не вийде, прийматиму більше втрат, мене можуть тупо перекинути — і все, капець мені».

— «Не згоден, якщо поводитися обережно, то важкі обладунки набагато практичніші. У легкому зловиш один удар — і все, хоч вибір за тобою».

Кіра правий, але мені все одно хочеться, що ж, не відмовлятиму собі. Я маю право на помилку… сподіваюся, вона мені не коштуватиме життя. Броня коштувала тринадцять тисяч валіс, у ній я виглядав круто. Ще трохи – і буду справжнім авантюристом.

Розрахувавшись, паралельно спілкуюся з другом:

— «Еш, а до якої сім’ї ти хочеш приєднатися?»

— «До сім’ї Гестії».

— «Зачекай зачекай. Хтось, не показуватимемо пальцем, тільки й каже, що треба триматися тихіше за воду, нижче трави і — бам! — хоче приєднатися до сім’ї, яка в майбутньому привертатиме увагу найсильніших цього світу».

— «Не забувай, що я нульовий, і в перші дні мені потрібний захист, щоб безпечно підвищити рівень. Захист Белла підходить якнайкраще, він не загине просто так, сам світ цього не дозволить, а значить, людина, яка буде біля нього так само не постраждає. У моїй логіці є нестикування?»

— «Так, він житиме, втім, як і ти, але ж можна приєднатися і до іншої сім’ї — Такеміказучи. Та й не обов’язково приєднуватись до сімейства, яке має захист канону. Можна просто приєднатися до великої та сильної — Локі, наприклад».

— «Так, але я слабак, показувати це потрібно якнайменшій кількість людей. А щоб вступити до сильних родин, потрібно проходити випробування. Як гадаєш, я пройду?»

— «Зрозумів. Слухай, а це єдина причина?»

— «Ні, Белл та Гестія — чудові, відкриті та добрі особистості. Я хочу потоваришувати з ними».

— «Знаючи тебе, можу припустити, що це якраз основна причина. Вгадав?»

— «Так», — тут я зупинився посеред вулиці. — «Друг, а навіщо обтяжувати Белла та Гестію? Я можу приховати те, що я нульовий. Так, Кіро, у мене є на це бали?»

— «Не парься, навик Такий, як усі приховає твій рівень, не дарма ж ти витратив аж двадцять мільйонів».

Після цих слів я з полегшенням зітхнув і продовжив іти до готелю:

— «Це приємна новина. До речі, я в іншому світі вже дев’ять днів і досі не перевірив власного рахунку. Скажи, скільки заробив».

— «У цьому світі п’ятсот тисяч очок дій».

— «Багато, навіть дуже!»

Отримую бали за будь-які дії, які невластиві для мене в минулому, до зустрічі з Кірою. Наприклад, домашній я ніколи не ходив чужим містом, ніколи не побачив би місцевих авантюристів, магію, артефакти і тим більше не став би спілкуватися з представниками інших рас.

За це все я й отримав бали дій, а найголовніше, більшу частину заробив за один день, коли вирішив дослідити Ораріо, міг би заробити набагато більше, якби почав більше спілкуватися з місцевими, але для мене це досить складно. Та й не хотів, якщо чесно, адже за вдачею мовчазний, і ще є деяка проблема…

За такими міркуваннями я не помітив, як дійшов до готелю. Завтра важливий день, тому треба виспатися як слід.

 

    Ставлення автора до критики: Позитивне