Повернутись до головної сторінки фанфіку: Мрійник

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Другий день тотальної м’ясорубки пройшов штатно. Ну, якщо не вважати, що кожен наступний бій давався все простіше і простіше. Тому на третій день вирішив ускладнити завдання.

І ось почалася битва. Мурахи один за одним перетворювалися на фарш. Все йшло майже за планом; трохи напружувала ситуація, що одразу з двох тунелів приходять комахи. Але, доки третій вільний, завжди можна відступити. Бій проходив без несподіванок. На жаль, невдовзі сталася катастрофа. З третього тунелю на допомогу побратимам рушили ще мурахи.

Я опинився в пастці, оточений кровожерними монстрами. У такий момент не міг не відчувати страху чи паніку. Але стійкий розум не активувався. Я вирішив змінитися, перестати ховатися за навиками; час дорослішати і зустрічати проблеми віч-на-віч. Цілком відмовлятися від уміння не став, але сильно урізав функціонал. Тепер він активується лише у безвихідних ситуаціях.

Мечі ходили ходуном; спина вкрилася холодним потом. Мені довелося докласти титанічних зусиль, щоб взяти емоції під контроль і почати розмірковувати тверезо. У той момент я став трохи кращим, трохи сміливішим.

Прориватися немає сенсу: підставлю спину — і тоді точно кінець. Єдиним вірним рішенням було битися, і я бився, як загнаний у кут звір. А, як відомо, у таких ситуаціях вони найбільш небезпечні. Монстри наступали з усіх боків, мої атаки сипалися нескінченним потоком. Горизонтальний взмах — і голови мурах відлітали в невідомому напрямку, випад — і ворог, сам насадив себе на клинок.

У такій м’ясорубці знову чудово зарекомендували себе Амбідекстр та Асинхронні дії в синергії з Мечником двох мечів. Тільки з навиками та двома мечами мені вдалося вистояти.

Бій тривав нестерпно довго, секунди розтяглися у вічність. Гранична концентрація, обмірковування кожного наступного кроку, реакція на чергову зміну та, найголовніше, не підставлятися. Єдина рана – і смерть; я не міг дозволити собі помилитися, адже це означатиме кінець усьому.

Бій на межі і за гранню тривало нестерпно довго, сили витрачалися швидко, а моральне виснаження досягало піку. Ворогів ставало дедалі менше, але й мій стан погіршувався: удари мечами стали не такими різкими та точними; рухи мляві та повільні. Але здебільшого я впорався.

Піт градом сипався, дихання було як у загнаного коня, бастарди вагою в тисячу триста грамів зараз здавалися непідйомними, а ноги тремтіли. Але мурах залишилося ще двадцять, тому ухвалив єдине правильне рішення. А саме — відкинув один меч і почав битися традиційним стилем.

Раніше я не міг так вчинити, кількість ворогів не дозволяла. У голові промайнула думка втекти, але я був виснажений і тримався на одній силі волі. Якби побіг, став би легкою мішенню.

Ковзаючий крок управо, пропустив супротивника в небезпечній близькості. Клинок без опору розрізав мураху. Вороги, не даючи перепочити хоч мить, рушили в атаку. Широкі горизонтальні взмахи миттю вбили трьох, крок назад — і зворотним рухом зачепив ще двох. Насилу вдалося розправитися з половиною, втома далася взнаки: я забарився, причому був сильно поранений. Монстр роздер стегно, по нозі побіг червоний струмок крові. Ситуація і так була не на мою користь, а з пораненням взагалі не залишала шансів на порятунок. У хвилину найбільшої небезпеки на виручку прийшов Стійкий розум: біль був заблокований, емоції — ні. Паніка, страх та бажання вижити стали тригером; мозок дав команду впорснути ударну дозу адреналіну. Відкрилося друге дихання, ні, третє чи скоріше четверте. В очах заіскрився вогонь бажання перемогти. І я кинувся у бій.

Тільки завдяки чуду мені вдалося вбити всіх. Я вижив, я зробив це!

Після смерті останнього супротивника мене наздогнав відкат, разом навалилася жахлива втома. Я мало не впав, благо вчасно встромив у землю клинок і використовував його, як тростину. Поки не повернувся біль, треба встигнути перев’язати рану та випити зілля. Повільно рушив до сумки, яку кинув на самому початку бою. На півдорозі виник біль. Ні, не так. Біль, сильний, пекучий, нестерпний. Кожен наступний крок був чималим випробуванням. Я стиснув зуби до скрегота, щоб не закричати. Але виснажене мукання все ж таки пробивалося крізь щільно закриті губи.

— «Еш, дай згоду на лікування», — схвильовано звернувся Кіра.

— «Обійдуся. По-перше, рана не є небезпечною. По-друге, вона на нозі, а отже, не треба хвилюватися, що її помітить Белл чи Гестія. І, по-третє, мені банально шкода балів», — я не готовий йти на такі жертви заради себе, можу й потерпіти. Виваливши з сумки весь вміст, швидко знайшов зілля лікування та бинти. На останніх силах мені вдалося перев’язати рану і випити ліки, після чого знепритомнів.

— «Еш! Прокинься, Еш! Тебе зараз прикінчать!»

Ще не відійшовши від крововтрати, я повільно думав. Крики друга допомогли поступово прийти до тями, і я згадав, де перебуваю і в якому стані. Різко розплющивши очі, помітив голкового кролика. Миттю підвівся і потягся за клинками, але піхви виявилися порожніми. Зброя валялася за два кроки; кролик зірвався з місця. Не встигну! Швидко дістаю кинджал і блискавично загнав його по саму рукоятку в голову вухатого. Не до речі подумав, що не дарма тягав із собою цей баласт.

Став крутити головою, шукаючи іншу небезпеку. Нічого не побачивши і не почувши присутності інших монстрів, полегшено впав на землю. Просканував свій стан і здивовано помітив, що почуваюся непогано. Думав, наслідки будуть серйознішими. Нога майже не болить, ментально я повністю відновився; в тілі ще відчувалася слабкість, але це можна виправити.

Незважаючи на те, що нещодавно був близьким до смерті як ніколи раніше, я продовжив полювання, правда, більш обачно.

Непомітно пролетів тиждень, за який мені вдалося довести свої характеристики до тисячі — ЕХ, виростити два магічні ланцюги для живлення очей, але що важливіше зібрати потрібну суму для Бьякугана.

— «Кір, інтегруй Бьякуган», — ледве стримуючи тріумфування, я зручніше ліг на ліжко.

— «Знову емоції беруть над тобою гору, Еш», — зітхнув друг. — «Може, спершу дізнався б про деталі? Зараз не раджу приступати до перетворення — сильне навантаження на організм. Ти втомився після рейду, та й було б непогано поїсти до процедури».

Адже він правий: поводжуся як дурний підліток. Потрібно включити мозок.

— «Мені варто знати щось ще?»

— «Так, безумовно. Наприклад, від кількості часу залежать болючі відчуття. Чим швидше інтеграція, тим болючіше».

— «Зрозуміло, значить, розтягнемо задоволення на кілька годин, а завтра зробимо вихідний. Шкода, що не залишив зброю у Белла, доведеться тягатися з ними», — повернувся на інший бік і приготувався до сну.

— «Еш, це ще не все. Я можу ще багато чого порадити».

Не часто від Кіри так багато корисного почуєш за день. Ну, упускати такий випадок не став і багато чого взяв на замітку, а одне покращення негайно купив.

Прокинувся у свій законний вихідний, не як завжди — ще до сходу сонця, а набагато пізніше. Світило вже давно знаходилося в зеніті, і навіть найледачі встигли встати, ну, крім мене. На вулиці чудова погодка: пташки цвірінькають, дівчата в коротеньких спідничках і легкий перспективний вітерець. Я проти підглядання, але коли замішані сили природи… Ех-х, шкода, що маю справи.

Зітхнув, зайшов у знайомий трактир і замовив поживну їжу, та більше. Жер так, ніби місяць голодував; офіціантка не встигала тарілку на стіл поставити. До моєї скромної персони стали виявляти інтерес, коли за столом зібралася немаленька така гірка тарілок. Якийсь розумник вирішив влаштувати ставки — і тут понеслось. Хтось просив ще тарілочку з’їсти, а хтось турбувався, чи не лусну. Крики перемоги, стогін поразки, коротше, народ веселився, як міг. Під загальним настроєм я навіть упхнув більше, ніж розраховував. Зупинився тільки тоді, коли зрозумів, що ще шматочок і точно лусну. Розплатившись, я повільно покотився до себе.

Зачинившись у своїй кімнаті, ліг на ліжко. Глибоко вдихнув, налаштовуючи себе на кілька годин пекла. Це, звичайно ж, перебільшення, але вісім годин бездіяльності для людини, яка звикла щось постійно робити, воістину нестерпні.

— «Не поспішай, Еш, раджу зав’язати очі, бо буде боляче, адже перетворення — процес тонкий. Можуть перешкодити будь-які подразники», — весь настрій був порушений однією фразою, але не став обурюватися, а прислухався.

— «Дякую», — вдячно промовив. Міцно зав’язав очі рушником, щоб жоден промінь не проник. Після чого ліг і запустив процес.

Спочатку був біль, невеликий, але скривитися змусив. Далі пішов жар; було таке відчуття, наче очі в мікрохвильовку засунули; потім, навпаки, в морозильну камеру, і нарешті дикий свербіж. Все це повторювалося по колу.

Людина – дивовижне створення. За бажанням може пристосуватися до будь-яких умов. Ось і я через деякий час звик до інтеграції: зміг почитати книги, які в достатку завантажив в свою память ще на Землі. Адже ґрунтовно готувався до інформаційного голоду — ось і знадобилося.

— «Еш, я закінчив».

— «Так, чудово», — подумки поставив закладку в ранобе. З нетерпінням зірвав пов’язку. Зміни помітив одразу: я став бачити краще. Ніколи не скаржився на поганий зір, але більше десяти років за комп’ютером не могли пройти без наслідків. Активувавши Ідеальну пам’ять , порівняв картинки, як бачив зараз і день тому. Не сказав би, що різниця пряма колосальна, але все ж відчутна. Кольори яскравіші та насиченіші, а, подивившись у вікно, зрозумів, що міг бачити далі. Коротше кажучи, приємне доповнення, ну а тепер настав час перевірити Бьякуган.

Сівши на ліжко, приготувався активувати очі. Для цього не потрібно складати печатки чи кричати: «Бьякуган!», — про що було обговорення раніше.

Отже, активація!

Світ втратив усі фарби, залишилися лише відтінки чорного та білого, але якість злетіла на недосяжний рівень. Наче я все життя дивився через каламутне скло і тільки зараз побачив світ таким, яким він є.

Приголомшливо!

Світ прекрасний. І начхати, що зараз я в брудній дешевій кімнаті і все в чорно-білому спектрі. Людина не здатна сприйняти таку кількість інформації, бо її дуже багато. Але зараз, у радіусі трьох метрів, я бачив усе: кожну порошинку, кожну ворсинку — нічого не могло уникнути моєї уваги. При цьому не відчував жодних труднощів, ніби ці очі завжди належали мені.

Крім того, я бачив енергію. На даний момент магію свого тіла, магічні ланцюги, які тяглися від ядра до голови, та ланцюг у правій руці. Почав експериментувати, дивлячись через стіни. Це вийшло інстинктивно. Звичайно, якість стала гіршою, але зараз спостерігав, що діялося в сусідній кімнаті і чим більше твердих предметів, тим менше деталей я міг розглянути.

Люди виглядають цікаво. Через багато перешкод – вогники магії. А в тих, що ближче, можна розглянути контури тіла. Що цікаво, в тілі місцевих немає системи циркуляції магії: просто вогник у середині грудної клітки. Також я помітив, що залежно від магічної сили вогник ставав або більше, або менше.

Постарався вимкнути магічний спектр, і мені це легко вийшло. Так, і останній, контрольний та найважливіший тест. Я постарався подивитись на своє тіло через одяг. Насилу, але в мене це вийшло. Було досить важко налаштувати фокус: то виходило занадто, і я бачив кістки, то надто мало. Коротше потрібно тренуватися.

— «Кхм, а хтось казав, що він не такий».

— «Кіра, ти не так зрозумів, це просто експеримент. Мені було цікаво».

— «Ну-ну, спокуси довкола багато», — скептично промовив друг.

— «Не хвилюйся, не збираюся підглядати, маю свої принципи».

— «Так-так, як скажеш,» — не повірив мені він.

Якщо чесно, було боязко, адже я не вибирав, як зміняться мої очі під час активації. Просто сказав, щоб було круто. Хотів зробити собі сюрприз.

Використавши кинжал Белла, як дзеркало, я побачив дві крижинки: вони не виражали емоцій, тільки повну байдужість. Страшний пронизливий погляд ніби пропалював мене наскрізь. Не найприємніші враження, і тут не має значення, який вираз обличчя у мене. Очі привертали на себе занадто багато уваги, і усмішка була б просто недоречною разом із ними.

Зіниця сильно витяглася, а райдужка змінила свій колір, стала набагато світлішою, набула блідо-синього відтінку, такого, як у Ято з «Noragami». Ніяких вен, що здулися, немає, як і інших дефектів. Загалом я задоволений, бо це саме те, що хотів, круто і красиво. Мені сподобалося, але показувати комусь це не варто — очі лякали. Настільки, що, зустрівши їх темної ночі, та у підворітті, можна і заїкою залишитися.

Ще кілька секунд помилувавшись новою, помітив, що раптово світ втратив фарби. Тільки тут до мене дійшло, що я бачив кольори, хоч до цього було все в чорно-білому спектрі.

— «Не дивуйся, це такий подарунок від мене».

— «Про це було не так вже й складно здогадатися, за це дякую. Але чому я не помітив цього?

— «Я взяв на себе сміливість виділити трохи більше ресурсів для обробки візуальної інформації, хотів тобі сюрприз влаштувати. Ресурсів потрібно було чимало, і не дивно, що ти подурнів».

— «Сюрпризи я люблю, дякую, все було чудово».

— «Будь ласка. Тільки ти скажи, навіщо тобі Бьякуган?»

Я вже хотів відповісти, але живіт дав про себе знати. Тільки зараз я відчув, що голодний, як зграя вовків. Швидко одягнувши обладунки, я подався перекусити, відповідаючи на ходу Кірі.

— «Розумієш, поки тільки навчаюсь мистецтву меча, і я на самому початку. Щоб розвиватися далі, потрібен міцний фундамент, на якому можна будувати власний стиль. Одним із основних каменів і має стати Бьякуган. І логічно, що чим швидше я його знайду, тим краще. Але це ще не все, мені потрібні сенсорні здібності очей. Далі йдуть середні рівні, і в порівнянні з верхніми зростає сила монстрів, їх кількість і частота сутичок. Одному мені доведеться туго, а так попереджений — значить озброєний. Також не слід забувати про психологічну напругу, саме вона забирає неабияку частку сил. Бути завжди напоготові, чекати на ворогів за кожним поворотом дуже вимотує. А з Бьякуганом всі ці проблеми автоматично відпадають», — спокійно закінчив я висловлювати свою думку.

«Зрозуміло».

Поки ми розмовляли, я встиг перекусити по дорозі до підземелля. Час випробувати очі у справі. Видимість у лабіринті була гірша нікуди: вільна мана у повітрі та колосальні потоки магії у стінах неймовірно сильно обмежували Бьякуган. Через одну стіну можна розглянути деталі, через дві — тільки вогники. Підлога — взагалі непереборна перешкода. Але це тільки поки що, зі зростанням контролю цей мінус нівелюється. А ось проти монстрів Бьякуган спрацював вище всяких похвал: всі слабкі місця розглянути не складало труднощів. Підійти до мене непомітно? Ще чого. Загалом, вдосталь награвшись, я поспішив на вечерю до покинутої церкви.

— Привіт, Белл, Гестія-сама, — вклонився я.

— Привіт, Еш, — привіталася дівчина..

— Як справи? Що нового? — поцікавився Белл.

Посміхнувшись, я почав розповідати, як пройшов день, не вдаючись до деталей і не вдаючись до брехні. Так за приємними розмовами пройшла вечеря, а коли посуда була помита, я вже збирався попросити Богиню оновити статус.

— Еш, коли ти востаннє відпочивав? — спитала Гестія, схрестивши руки під грудьми, — від цього її й так значний бюст візуально став ще більшим. Опустивши очі нижче, я натрапив на тендітні ніжки. Сиділа вона в позі нога на ногу, а в поєднанні з короткою сукнею створювалася просто неймовірно спокуслива картина. Цікаво, а вона в курсі, що коли приймає таку позу, мені видно її трусики?

Мій погляд ковзав по її фігурці лише мить, але я ніколи не забуду цю сцену. І все завдяки Ідеальній пам’яті. Не вважаю себе збоченцем тому заплющивши очі, видихнув і заспокоїв схвильовані гормони. Прийшовши до тями, дивився тільки в очі своєї співрозмовниці, не відволікаючись.

— Дев’ять днів тому, — цікаво, до чого це питання було? Щоразу, коли брав вихідний, я залишав тут усі свої речі. Хоч жодних проблем з готелем не було, це не означає, що я їм довіряю. Не потрібно провокувати, залишаючи зброю або мечі в номері.

— Саме так! Такими темпами можна перетрудитися та постраждати! — вигукнула Гестія і почала ходити по кімнаті туди-сюди.

До розмови приєднався Белл:

— Еш, ти сам мені казав: «Щоб ефективно працювати, треба відпочивати. Іноді робота через силу дає малий ефект. Відпочинок, навіть короткий, підвищує продуктивність». І зараз ти сам суперечиш своїм власним словам, щодня вирушаючи до підземелля.

Сон чудово справлявся зі своїми завданнями, мені не потрібні вихідні, але вони про це не знали. Зі сторони могло здатися, що я заганяв себе, і, звичайно, друзі переживають. Від усвідомлення своїх помилок опустив голову. Богиня підійшла до мене та погладила по голові.

— Ми хвилюємось, нам страшно, що одного разу ти можеш не повернутися.

Ну що ж, мені доведеться час від часу брати вихідний, щоб Гестія та Белл не хвилювалися. Звичайно, мені це не дуже подобалося, але, з іншого боку, останнім часом я перетворився на машину, що теж не є добре. Гаразд, пофілософствувати можна і в інший час, а зараз заспокоїти їх. Підняв голову і зустрівся з поглядом дівчини.

— Камі-само, не хвилюйтеся, я усвідомлюю, що моє життя належить не тільки мені. Якщо не повернуся, то ви сумуватимете і плакатимете, — я не можу собі це дозволити, це занадто егоїстично. Не хочу, щоб через мене хтось сумував, тому я обов’язково повертатимуся до вас. Тим більше, хто готуватиме вам, як не я? — щирою усмішкою спробував розвіяти всі їхні тривоги.

— Добре сказано, Еш! — підняла великий палець Богиня, Белл тільки задумливо покивав.

— Тоді я хочу, щоб ти пішов на Монстрофілію.

Її слова неприємно здивували: невже так швидко? Я думав, у мене більше часу. Якщо подумати, то за сюжетом фестиваль відбувся за п’ять днів після порятунку Белла Айз. Зараз минуло вже трохи більше двох тижнів, так що Кіра дотримався свого слова, і між пригодами є досить великий зазор.

— Камі-само, а що таке Монстрофілія? — по-пташиному нахиливши голову набік, спитав Белл.

— Це великий фестиваль, який щорічно проводить родина Ганеша. Вони на добу орендують Колізей та цілий день показують натовпу монстрів із підземелля. Загалом, буде весело, вам обов’язково треба відвідати фестиваль, — із радісною усмішкою склавши руки в боки просвічувала нас дівчина.

— «Вам» - а ви не підете на фестиваль? — насупився хлопець.

Белл може бути досить кмітливим, відразу зауважив застереження Гестії.

— Ну, знаєш… у мене можуть з’явитися справи… і, можливо, я не зможу приєднатися до свята, — трохи винувато подивилася в мій бік Богиня.

Тут і гадати не треба: вона йде на бенкет богів для зустрічі з Гефест, щоб випросити для Белла зброю. Моя присутність нічого не змінить, і він отримає свій «Кинжал Гестії». У цьому я впевнений, адже неодноразово розпитував Кіру про мій вплив на головні події.

— Ну то що, Еш, підеш на Монстрофілію разом із Беллом? — на мені схрестились їхні тривожні погляди.

— Так, звісно, а коли свято? — під поглядами цих двох просто не міг відмовити.

— Завтра, — зраділи хлопці, я ж відчув укол провини: не подобалося мені, що змушував їх хвилюватись.

— Гаразд, давайте швидко глянемо на ваші статуси. Мені ще на корпоратив тікати.

Ім’я: Еш Шики;

Титул: Мрійник

Рівень 1;

Характеристики:

• Сила: 764 — В → 1000 — ЕХ

• Витривалість: 781 — В → 1000 — ЕХ

• Спритність: 771 — В → 1000 — ЕХ

• Швидкість: 786 — В → 1000 — ЕХ

Додаткові параметри:

• Контроль: 450 (404+5%+26)

• Мана: 2060 (2048+12)

• Швидкість відновлення: 102 МР/година (3,4 МР/хв);

• Кількість ланцюгів: 2

• Резервуар ядра: 8 040/10 240

Бали дій (БД): 410 145

Навички:

[Покращений Інтелект (пасив) Ранг: Н]

Власнику є 300 IQ, 200 з яких на постійній основі, 100 IQ тільки при високій розумовій активності або активації Бьякугана. Не впливає на емоційний, моральний та інші стани.

[Готування (пасив) Ур. 9 Досвід: 78,74%]

[Володіння полуторним мечем (пасив) Ур. 35 Досвід: 13,67%]

[Магічне ядро (пасив) Грейд 10]

[Бьякуган (актив) Ранг: В]

[Мічник двох клинків (пасив) Ур. 36 Досвід: 06,77%]

Істотно зріс контроль, тепер я міг сказати точно, скільки енергії в магічному камені, в якому розміщені магічні ланцюги, їх точну форму та кількість мани. Зараз у мене три ланцюги: один — поглинання, у правій руці, і два — для живлення Бьякугана, які тягнуться від ядра до очних ям.

Приємною несподіванкою стало п’ятивідсоткове збільшення до контролю. Пояснювалося це дуже просто: навантаження розподілялося порівну. Якщо провести аналогію, то одна людина могла зробити роботу, але дві — швидше і легше.

З появою нової інформації постало також логічне питання: а навіщо далі розвивати ядро, якщо можна виростити багато ланцюгів? Це ж скільки марно витраченої енергії. Але знову ж таки, не все так просто. Магічний ланцюг мав потенціал, максимальне можливе покращення — це плюс п’ять грейдів. Щоб розвивати далі, потрібно купувати відповідні навички. Тому перспективніше потроху збільшувати грейд ядра. Що я і робитиму, поки не вирішу розвивати магію.

Також змінив навик Розумніше в 2 рази, тепер він називається Поліпшений Інтелект Ранг: Н з дещо зміненим функціоналом. Загалом зараз мені є триста умовних одиниць, але для повсякденного життя виділяється тільки двісті; всі ресурси будуть доступні тільки коли потрібно провести складні розрахунки, експерименти або виникнуть критичні ситуації. Таке покращення на майбутнє; як я вже казав, магія — штука складна, і мені по-любому знадобляться додаткові обчислювальні можливості. При активації Бьякугана сто буде виділено на його роботу, щоправда, не на постійній основі. Лише на час активації.

Звичайно, практичніше було б завжди мати максимальні інтелектуальні здібності і лише за активації Бьякугана виділяти ресурси на його роботу. Але є багато мінусів: із високим інтелектом важко знайти співрозмовника. Наприклад, я не уявляю, як учений, який займався наукою все життя, розмовлятиме з неосвіченою людиною, — які можуть бути спільні теми та інтереси? Та ніяких! Схожий ефект, лише в меншому масштабі, помітив, коли порозумнішав за мить. Чудово почуватися обраним. Тільки люди живуть у суспільстві — без спілкування не обійтися. А хто захоче спілкуватися з людиною, яка змушує тебе зрозуміти, що ти дебіл? Коротше кажучи, воно того не варте.

Також додав ранг. Так порадив Кіра, натякнувши, що у майбутньому потрібно буде більше ресурсів для обробки даних.

На даний момент я міг безперервно користуватися Бьякуганом тридцять п’ять хвилин. Для битв цілком непогано, але для комфортного перебування в підземеллі абсолютно недостатньо. Тому найближча мета – розвинути магічні ланцюги до рівня один MP/сек.

Неймовірно виріс Мечник двох клинків, а разом з ним пасивно зросло Володіння полуторним мечем. Тут теж нічого дивного: останнім часом я тренував на мурахах нові прийоми, стійки, удари. Це все помножилося на бажання — результат в на лице. Щоправда, це лише цифра. Чого я справді вартий, невідомо. Але можу сказати тільки те, що комахи явно не в захваті.

    Ставлення автора до критики: Позитивне