Повернутись до головної сторінки фанфіку: Мрійник

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Белл був у паніці, коли я прийшов до тями, хоча я його розумію: стоїть собі твій напарник, потім різко покривається холодним, не відгукується, а потім і зовсім опускається на коліна, — кожен злякався б. Якби ми помінялися місцями… не знаю, що робив би.

Як тільки він помітив, що я вже в собі, накинувся із запитаннями. Довелося пояснити свій стан тим, що це перший серйозний бій у житті, перше вбивство. Адреналін зник, а на його місце прийшов занепад сил, усвідомлення скоєного. Своїми заявами не до кінця переконав Белла, але розпитувати далі він не став. Переконавшись, що зі мною все гаразд і я можу продовжувати полювати, він рушив далі.

Наступними нашими противниками стали два гобліни, які нічим не відрізнялися від попереднього. З одним противником без видимих труднощів впорався Белл, інший дістався мені.

На цей раз я вирішив поекспериментувати: спочатку визначу силу монстра. Тому удар гобліна довелося прийняти на жорсткий блок, і я мало не упустивши меч, бо удар був неймовірної сили. Не чекав від його кволого тільця такого.

Розірвав дистанцію я вирішив з’ясувати спритність моба серією швидких колючих випадів — цілюсь у шию, живіт та серце. Противник намагався захиститися руками, але мій клинок не помічав кісток і легко досягав життєво важливих точок.

Можна зробити деякі висновки: гобліни – слабкі противники, але це не моя заслуга, а зброя. Неприємно, але спочатку доведеться покладатися на меч. У парі меч-власник слабкою ланкою виступаю я. Це справді погано — ті, хто покладається тільки на зброю, зазнають поразок, адже не можуть точно і вправно її використовувати. Хоча я все це знаю, але не можна виключати фактори: підсвідомість і звичку.

Через кілька боїв побачив різницю між мною та Беллом: я набагато швидше втомлююся. Звичайно, на це впливає мій вибір зброї та загальна маса екіпірування, але Кранел брав на себе більше противників, коли нам удалося зустрітися з групою монстрів. Також не варто забувати, що стиль його битви був більш рухливий, ніж мій. Я ж, навпаки, робив мінімум рухів і витягував із цього максимум ефективності. Просто мобів вбивав одним-двома випадами, використовуючи довжину зброї, щоб не дати монстрам підійти. Після кожного бою мені потрібен був відпочинок, і що довше ми в підземеллі, то частіше мені потрібні перерви.

Белл це помітив і сказав, що на сьогодні достатньо. Його ідею я підтримав, адже кілька разів нам доводилося ховатися від великих груп монстрів, а в виснаженому стані швидко не побігаєш.

При виході з підземелля в очі вдарило яскраве денне світло, а до вух почали долинати численні голоси людей, чути шум рідких возів, іноді крізь гомін угадувався спів птахів; цей світ постав у повній красі перед нами.

Тепер я розумію, чому до лабіринту прийнято йти у складі паті, адже нерідко трапляються групи монстрів. Та й підземелля гнітить: ти постійно перебуваєш у стані готовності та повної концентрації, бо моб може з’явитися прямо зі стіни. Декілька разів спостерігав таке і після цього не дозволяв собі відволікатися.

Паті дуже рятує: ти можеш покластися на товариша, і психологічне навантаження не таке велике, а також можна не боятися великої кількості монстрів.

Поки я думав і аналізував, Белл встиг продати магічні камені у відділенні Гільдії. Заробили ми зовсім небагато — по п’ятсот валіл кожному. Все ж таки полювали півдня і лише на першому рівні підземелля. Мда, не густо, але це лише початок.

Першу зарплату авантюриста витратив на вечерю для трьох, щоправда, довелося трохи додати, таким чином вирішив віддячити Беллу та Гестії. Звичайно, Кранел хотів розділити рахунок порівну, але я відмовився приймати гроші.

Йшли до церкви довго, бо вона була майже на краю Ораріо. Я був стомлений і не схильний до розмови; напарник це зрозумів, і ми продовжили шлях мовчки, але наодинці з думками мене не залишив Кіра:

— «Слухай, Еш, у мене є пропозиція».

— «О-о, ти мене вже заінтригував, невже квест?»

— «Пф-ф. Я тобі не система, квести не роздаю.»

— «Добре, так що за пропозицію?»

— «Все просто: я блокую здатність Фални давати тобі нові навички, а натомість роблю так, щоб вона працювала не лише у цьому світі та його варіаціях, а й у всіх інших. Також дам кілька балів дій, ну і як бонус — у твоєму статусі відображатимуться навики, які ти отримав від мене».

Тут я ненадовго замислився.

— «Ні,» — твердо відповів я. — «Угода не рівноцінна. Навики, які я отримаю за допомогою Фални, допоможуть швидше розвиватися, як наслідок, швидше зароблятиму бали, і зможу удосконалити Фална відповідно до моїх потреб. До речі, скільки дій я отримав за вбивства монстрів? Чи правда, що чим сильніший монстр, тим більше балів?»

— «За гобліна десять тисяч, за Кобольда тринадцять тисяч. І так, ти маєш рацію, чим сильніший моб, тим більша винагорода, але повернемося до попередньої розмови», — він був серйозний. — «Ти справді можеш удосконалити Фалну пізніше, але чим більша сила, тим ця можливість дорожча.»

— «Ну і що? Не забувай, що я можу заробляти бали не лише бійкою, а й мирним шляхом, не збільшуючи при цьому сили. До речі, скільки балів я отримав за розмову та дотик до Богині?»

Щось, а розмова з Божеством має оцінюватися дорого, дуже дорого, бо в моєму світі немає шансу перетнутися з такими сутностями.

— «Один мільйон, і хочу попередити: це постійна величина, тобто щодня за розмову і дружній дотик ти не зможеш отримати більше. Інтимний дотик — це вже зовсім інша розмова».

— «А якщо я спілкуватимуся з різними богами?»

— «Мільйон за кожного.»

— «Все одно ні . Хоча якщо до всього, що ти запропонував додати можливість Фарма , то тоді я подумаю ще раз».

Найбільша проблема Фални — те, що битви зі слабкими монстрами майже не винагороджуються. Так ще, щоб збільшити рівень, треба битися з монстром, який сильніший за тебе щоб «вразети Богів». Такі вимоги мені не подобаються, і тому в майбутньому хотів би позбавитись такої умови, але випав випадковий шанс вдало обмінятися.

— «А не багато буде?»

— «Ні, якраз. Не забувай, що навики, які можна отримати, просто імбові. Згадай Ожившу Фразу. Звичайно, це не гарантує, що я отримаю щось подібне, але потенціал…»

Навик Фраза, що ожила, відноситься до класу рідкісних. За допомогою цього вміння Белл швидше піднімає свої Базові Здібності, Силу, Витривалість, Спритність, Швидкість та Магію. Максимальний ранг характеристики 999 - S, але Белл може перевершити цей ранг і досягти SS та SSS рангу. Потенційно цей навик може зробити Кранела найсильнішим авантюристом в історії.

Поки я міркував про навички, Кіра вирішив продовжити:

— «Резонно. Давай спочатку послухаю деталі: що ти маєш на увазі, кажучи Фарм?»

— «Все дуже просто: за вбивство будь-якого мобу даватиметься досвід автоматичного поліпшення характеристик. Як тільки всі характеристики наберуть по тисячі, потрібно буде набрати ще досвіду, який компенсував би перемогу над сильним монстром, тобто підняти рівень стає можливо навіть на слабких монстрах (ну, крім магії — цю базову здатність взагалі потрібно видалити)…»

Кіра на якийсь час замовк, роздумуючи, цей час я йшов у цілковитій тиші. Ну якщо не врахувати гулу всього цього натовпу, що була одягнена в різнокольорові яскраві шати, які так рябили.

— «Хм-м, добре, йде. Ти отримуєш Фарм , Відображення статусу та Фалну у всіх світах , але окуляри дій не отримаєш. Я у свою чергу блокую функцію здобуття навичок.»

— «Згоден».

Угода вийшла просто чудовою, отримання досвіду здебільшого залежить від успіху. Я не впевнений, що зможу отримати рідкісні навики, а ось Фарм — це річ!

Тепер мені не потрібно щоразу ризикувати життям, щоби підняти свій рівень. Щоб розвиватися, авантюристам потрібно щоразу боротися із супротивником, який дорівнює тобі чи сильніше. Думаю, це потрібно для того, щоб у битві активізувати всі сили та ресурси організму. Тільки під таким тиском відбувається зростання базових здібностей. Я можу розвиватись за допомогою слабких мобів. Так, доведеться компенсувати кількістю, але в перспективі… Гаразд, не загадуватимемо наперед.

— «Слухай, а навіщо тобі все це?»

— «Ем-м… Не люблю, коли хтось дає навички, окрім мене. Не подобається це мені — і все. Емоції, не більше.»

Подумки зітхнувши, відповідаю:

— «Зрозуміло, не любиш конкурентів».

— «Можна й так сказати», — не захотів далі сперечатися Кіра.

— «Так, можеш підкоригувати відображення статусу? Просто назва Рівень володіння мечем мені не подобається. Коли не було відображення навиків, то називав їх абияк. Зараз, коли бачитиму, хотілося б, щоб усе було красиво, наприклад, Володіння полуторним мечем — такий рівень виглядає приємно, з Готуванням — те саме. Звісно, задіяй ці зміни, якщо вони будуть безкоштовними».

— «Нахабство - друге щастя, так?» — відчуваю, що Кіра зітхає. — «Добре-добре, умовив, це ж лише відображення.».

Поки я вів уявний процес, ми вже дійшли до церкви. Зайшовши до кімнати, Гестія полізла обійматися до Белла, потім і до мене; я був радий, хоч моя дерев’яна міміка не дозволила просочитися і краплі емоцій.

Після вечері Белл виявив бажання зазирнути у свій статус, я також був не проти побачити, що вийшло в результаті. Напарник оголив спину і ліг на ліжко, Богиня сіла на нього та капнула кров’ю на татуювання хлопця. Все в мить засвітилося, а картинка стала об’ємною, цифри почали змінюватися, повзячи і вириваючись вгору, буйно крутячись навколо своєї осі, трохи пізніше опускаючись на листок. Бачив схожу сцену в аніме, але реальність набагато краща, адже вперше спостерігаю магію на власні очі. Просто неймовірно. Звичайно, коли проходив обряд, теж була якась магія, але я боявся щось зіпсувати, тож лежав спокійно і не крутив головою.

Богиня даремно не втрачала часу і перенесла статус на листок. Белл одягся і почав вивчати свій прогрес. Що ж? Моя черга. Ті самі маніпуляції перенесенням статусу на листок. Отримавши паперову версію параметрів, не поспішаю розглядати, потім цим займуся.

— Гестія-сама можна поставити запитання?

—  Так, звичайно, — весело відповіла дівчина, її очі захоплено блищали.

Я через плече глянув на свою емблему.

— А чи можна її якось приховати? Розумієте, я не любитель татуювань.

Це питання мене турбувало ще вчора, але якось не хотілося нахабніти, тому й промовчав. Зараз же… не знаю, ми стали трохи ближчими. Гестія вміє привернути до себе, та й не дивно — вона надто відкрита особистість, і це, звісно, підкуповує.

— Можна, просто це не зовсім зручно: ти демонструєш статус своєму консультантові з Гільдії, і він дає тобі поради.

— Я розумію, але якщо можливо, то будь ласка.

— Як хочеш, — пожала плечима богиня.

Вона знову торкнулася спини, щось зробила, і тату зникло. Добре, тепер у мене знову тіло без зайвого.

Одягнувшись, згинаюсь у глибокому поклоні Гестії. Звичайно, я б хотів висловити подяку іншим способом: посмішкою зі щирим виразом обличча та відповідною інтонацією, але, на жаль і ах, не вийде — моє обличчя і голос нічого не висловлюють, такий собі Саске-мод.

— Дякую, Богине, це багато для мене означає, — мені здається чи я не такий беземоційний?

Я справді ненавиджу татуювання, просто терпіти їх не можу. Віддаю перевагу чистій шкірі без надлишок: пірсингу, шрамів, тату та іншого. Можливо, не зовсім по-чоловічому, але це мій смак.

Подякувавши ще раз, я почав збиратися: взяв спальний мішок, трохи грошей, але не все, тільки для оплати готелю та сніданку.

— Бєлле, завтра так само в лабіринт?

— Так звичайно.

І це зрозуміло, адже нам потрібні гроші. Це мені добре, бо в мене був стартовий капітал, а у Белла та Гестії — ні, і щоб не голодувати, треба працювати, а оскільки на першому рівні багато не заробиш, то доводиться полювати щодня.

— Тоді зустрінемося біля вежі зранку.

У нашу розмову втрутилася Богиня:

— Ти йдеш? Чи не залишишся з нами ночувати?

Ох, щоразу дивуюся, як так можна інтонацією та мімікою передавати емоції? Заздрю…

— Я не можу зловживати вашою гостинністю, а також не можу відбирати у Белла його диван.

Канон рушити не збираюся, у мене поки що недостатньо сили для цього. Я не можу взяти на себе відповідальність — надто слабкий. Та й якщо чесно, щось змінювати у цьому світі просто не має сенсу. Все й так чудово.

— Чи можна залишити деякі непотрібні речі тут? Просто я повертаюся в готель і переживаю за їхню безпеку.

Побачивши, що мене не переконати, дівчина пожурилася:

— Так, звичайно, можеш залишити; наш дім – твій дім.

Приємні слова. Можливо, це місце зможе стати моїм другим будинком.

— До побачення, Гестія-само. Поки що, Белл, побачимося завтра.

    Ставлення автора до критики: Позитивне