Повернутись до головної сторінки фанфіку: Монетка у повітрі

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

6 травня 2012 року, 20:15

Пакистан, провінція Белуджистан, округ Кеч, закинута будівля на околиці міста.

Колсон блукає поглядом по злущеним стінам кімнати, чомусь пригадуючи останню розмову з Філом. Чи був він злим? Розчарованим? Байдужим? Між її бровами прорізається глибока, негарна зморшка — звичка від батька.

Рука Фаррела невпевнено, але невідворотньо тягнеться до її коліна, м’яко стискає крізь тканину стандартної уніформи. Їй майже вдається не кривитись.

— Ел, ти як? — тихо промовляє Кріс, намагаючись спіймати її погляд. — День сьогодні… непростий. Навіть уявити не можу, як тобі після Філ…

— Хіба схоже, що я потребую співчуття?

Вона не дивиться на нього, але в цьому нема необхідності. Щось в її голосі змушує Фаррела негайно прибрати руку. Краплинка неприхованої відрази — до нього, до себе, до Щ.И.Т.а — і всіх разом. Їй начхати зараз, якщо це когось ображає. Кріс застигає ще на десяток секунд — вона бачить краєм ока. Це дратує, розсіює беземоційний вакуум в голові. Аж раптом він піднімається, недбало смикаючи кутиком рота, відходить углиб приміщення.

Ел знову переводить погляд. Опіки на обличчі Девіда болісні, але неглибокі — вона бачить приховану напругу в лініях його щелепи. Щоразу, коли Ніган торкається ушкодженої шкіри чистою, обробленою дезінфекційним розчином тканиною, той стискає зуби. В очах у Боттона розсіяний, неуважний морок.

У них не було можливості перевірити, що залишилось від Еліота. Снаряд потрапив у паливний бак. Квінджет палав яскраво.

Вона нетерпляче схоплюється на ноги, крокуючи кімнатою. Перевіряє коммунікатор — зв’язку все ще не має. Штаб не підніме питання щодо їх евакуації раніше, ніж через шість годин після останнього контакту. Чекати на джет ще з-пів доби — отже, вони тут застрягли.

Ніган закінчує з Девідом і відходить до іншого боку приміщення. Необережно валиться прямо на брудну підлогу, спираючись на стіну потилицею. Колсон дивиться на нього кілька секунд, усвідомлюючи, що досі не знає його імені — тільки прізвище. Напарник дістає цигарку з напівпустої пачки, запитально протягує ще одну їй. Ел коротко смикає головою в запереченні, сідає поруч, відкорковуючи пляшку з водою.

Він дивиться на Боттона — на уривчасті рухи його фіксованої пов’язкою грудної клітки, міцно заплющені повіки та напружено стиснуті кулаки. Це не погляд медика, що оцінює якість виконаної роботи. Ніган бачить те саме, що і вона. Порожнечу на тому місці — по праву руку від Девіда — де мав би бути Еліот.

Він завжди сідав по праву руку від Девіда.

— Фаррел дійсно на щось розраховував? — питання Нігана звучить недоречно, а глузування в голосі покликане відволікти їх обох від думок, які б вони радше воліли не мати.

Тим не менш, Ел все одно знаходить Кріса поглядом. Його темні кучері і тонкі губи, які він майже ніколи не розтискає, навіть якщо посміхається або говорить голосно. Він мовчав всю ту ніч кілька тижнів тому. Її це повністю влаштовувало.

— Це не 0-8-4, — знову промовляє Ніган, не дочекавшись від неї відповіді.

Вона не перепитує, добре розуміючи, про що мова. Щ.И.Т. вислав команду на цю місію з однієї причини — військові Прикордонного корпусу повідомили про групу екстремістів з полоненими цивільними і невідомою біологічною зброєю.

Ел пам’ятає вираз обличчя Мей при їх першому контакті з місцевою армією. Її неможливо читати, але за стільки років, що вони знайомі, Колсон могла з впевненістю визначити одне — Мелінда мала сумніви з самого початку. Коли вони вирушили на розвідку до окупованої бойовиками частини міста, вона наказала Еліоту бути готовим і не покидати квінджету.

— Ти бачила його?

Колсон повертає голову, запитально вигинаючи ліву брову.

— Філа, я маю на увазі, — продовжує Ніган, не випускаючи з рота цигарки. — Він справді мертвий чи це чергова витівка Ф’юрі?

Вона відчуває, що не здатна розтиснути щелепи для відповіді на це питання, спантеличина тим, що воно взагалі прозвучало.

— О, — робить висновок він, видихаючи — тонка цівка диму піднімається до стелі. — Отже, не витівка. Тоді це дивно.

— Що дивно? — тихо запитує Ел, долаючи раптову сухість у горлі.

Замість відповіді Ніган глибоко затягується. Колсон роздратовано висмикує цигарку з його рота, змушуючи його коротко усміхнутись і повернутись до неї всім корпусом.

— Який у тебе рівень допуску?

— Нігане…

— Ну добре, добре. Я і так знаю. А пам’ятаєш, хто тоді був присутній під час звіту Генд, коли серед імен загиблих агентів вона згадала і Філа?

Колсон тупо киває, досі не в змозі збагнути, до чого він веде.

— Молодняк, такий як ми з тобою — третій-четвертий рівні, — все ж довершує Ніган. — Навіть Мей приєдналася пізніше — коли для наших команд повністю поміняли бойові завдання. Одразу після цього я дізнався, що інформацію про смерть твого дядька планують засекретити. Віднині вона буде доступна агентам не нижче шостого рівня.

Ел кілька секунд кліпає очима, аналізуючи почуте, а потім заперечно хитає головою і затягується відібраною цигаркою. Гірше вже точно не буде, бо нудота не відпускає її з моменту підриву джета.

— Ти зовсім здурів.

Напарник зривається на пирхаючий сміх, який швидко стихає.

— Евакуації не буде, Ел-Кей. І Мей про це знала, — додає він, схиляючи голову до лівого плеча. — Як думаєш, чого вона добровільно вирушила на бойову місію вперше за стільки років канцелярської роботи?

Ніган дивиться на неї в притул. Не зважаючи на чергове сміховинне прізвисько, в його очах немає нічого веселого. Колсон теж відмовляється відводити погляд. Вона давно перестала запитувати про джерела його інформації, але цього разу все звучить занадто фантастично.

— Там було чотири оперативних групи.

— Угу.

— Як мінімум двадцять людей.

— Все так.

— І ти хочеш сказати..?

— Їх всіх відправили на завдання підвищеного ризику. Ті, що призначені для більш досвідчених агентів, яким заздалегіть повідомляють про нюанси.

Ел різко видихає, тушить цигарку, розмазуючи залишки попелу підлогою.

— Навіщо ти мені це кажеш? — тихо питає вона, не повертаючи голови.

— Щоб після повернення ти могла з’ясувати, що такого у смерті Філа, що це змусило Щ.И.Т. поміняти пріоритети, — серйозно відповідає він. — Заради чого так неприкрито ризикують моїм життям.

Ніган робить акцент на передостанньому слові, але його погляд при цьому спрямований на Девіда. Колсон знову пирхає.

— Хіба сенс не в тому, щоб я не повернулась?

Він посміхається кутиками рота.

— Не кожна команда має Мелінду Мей.

Вона заперечно хитає головою, а потім ховає обличчя в долонях, розтираючи великими пальцями перенісся. Тиснучий біль з кожною секундою стає лиш сильнішим. Занадто нереально навіть для Щ.И.Т.а.

— Монетка у повітрі, Ел.

Колсон застигає на місці, повільно піднімає голову, напружено вглядаючись в його обличчя у німому запитанні. Ніган, здається, вперше за всю розмову не розуміє причини її збентеження.

— Так кажуть, коли щось таємне от-от має стати явним. Монетка у повітрі, — знизує він плечима, — а тоді сама розумієш, що з нею станеться.

    Ставлення автора до критики: Позитивне