Повернутись до головної сторінки фанфіку: заборонені квіти

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

По вулиці розлетівся тупіт кінських копит, сумбурний і швидкий, гучність якого збільшувалася з кожною секундою, віщуючи швидке наближення. З-за рогу сусіднього від палацу будинку з’явилися дві голови, обрамлені білою гривою, що розвіювалася під час бігу, а потім і великі колеса кебу, що злегка нагадував карету минулого століття. Кеб на неприродно великій швидкості полетів повз, піднімаючи клубки пилу і піску під собою, а звук, що видавався копитами, поступово розчинявся в просторі.

Порив вітру, що з’явився слідом за стрімким кебом, зачепився за локони чорного волосся, зібраного в хвіст, ніби бажаючи забрати його з собою, схопившись нескінченно довгими руками кожне пасмо. Але на те порив і порив, щоб бути швидкоплинним, мінливо приємним, але пізніше залишаючим з превеликою легкістю, миттєво забувшим про все, що відбувалося буквально щойно, відлітаючим геть, у незвідану ним далечінь. З парою пасків, що вибилися з раніше ідеального укладання, гралися більш постійні легкі подуви теплого вітерця, такі ж непередбачувані, але прив’язувані чи до людини, чи до рослини з дивовижною швидкістю, смикаючи темне волосся в різні боки, перестрибуючи з одного локона на інший у повному дитячою веселостю танці.

Хлопець стояв на вулиці, притулившись спиною до позолочених воріт і піднявши голову, дивлячись кудись вище за край дерев вдалині, на небо, заслонене білими розводами хмар. Раптом він опустив погляд на свої руки, кисті яких були наполовину приховані манжетами світлої сорочки та сюртука поверх неї. Довгі пальці Локі акуратно, безмежно обережно утримували витончену блакитну квітку, що гармонійно пасувала кольору вен, що просвічувалися крізь бліду шкіру. Лафейсон провів кінчиком пальця по краях дрібних пелюсток волошки, затамувавши подих, відчуваючи кожну молекулу, приховану в природній тканині, крихку й вишукану, ніби зіткану з кришталю.

Він зітхнув і відкинув голову назад, відчуваючи потилицею холод металу, прихованого під блискучою розкішшю фарбою, а потім прикрив очі. Силует мініатюрної квітки, що лежала в його руках, відбитий на сітківці очей, плинув в абсолютній темряві тоді, коли ці ж очі були заплющені, наче переслідуючи своєю неземною красою. Локі зітхнув ще раз, вибиваючи повітрям краплі смутку кольору волошки, що скупчилися в легенях.

Із заплющеними очима відчувається краще. Із заплющеними очима відчувається більше. Із заплющеними очима відчувається абсолютно все.

Бо тоді на сприйняття впливають зовнішні чинники.

Лафейсон пирхнув, чи потішаючись над самим собою і своїми думками, чи не бажаючи прийняти і визнати істину, що кричить з блакитних розлучень пелюстків волошки. На мить захотілося кинути рослину на тротуар і роздавити підбором черевика, змусити замовкнути навіки, залишити її мертве тіло на землі, скалічене, безпорадне і надзвичайно жалюгідне. Наче не синьова, а зелень темного лісу крилася в ній. Хлопець насупився, поклав квітку на залізні прути воріт, притримуючи за стебло, не дозволяючи впасти, і поспішаючи попрямував до входу в особняк, розглядаючи кожну пелюстку кожної рослини по дорозі, ніби розтягуючи час до того моменту, як відчиняться двері.

Ен Дві Гаст доторкнувся до руки темноволосого трохи вище ліктя, відчуваючи кінчиками пальців вишиті на темно-оливковій тканині розсипи дрібного, але масштабного розквіту білого бузку. Тепла долоня, поступово опускаючись вниз, плавно й неквапливо виявилася поруч із тонкою рукою юнака. Чоловік обхопив кистьЛафейсона довгими пальцями і підняв, підносячи до обличчя і залишаючи на ній легкий поцілунок. Грандмайстер посміхався одними очима, не відпускаючи руку Локі ще кілька секунд, розчулюючись шторму, що вирував в його очах, а потім перевів погляд на самотню незабудку на комірі білої сорочки, зовсім маленьку, ледь помітну за коміром сюртука, але таку щемливо ніжну, змушуючу посміхатися ще більше.

Локі засліплює витонченістю, що прозирає в ідеальній поставі, у піднесеній голові, що робить його трохи вищим, у погляді, тьмяному, подібно до дна океану, але такому ж сяючому, як поверхня води під сонцем. Локі сам схожий на ламку, квітку, що розколюється від легкого подиху вітру, занадто болючу на вигляд, але продовжуючу гордо, поблажливо оглядати всіх навколо, наслідуючи щось владне. Влади в Локі більше, ніж у найбагатших герцогів чи найвпливовіших королів — у них все штучно, напрацьовано, у Локі ж усе природно і натурально, ніби влада — частина його самого, без якої він не зможе й вижити.

Локі викликає справжнє, чисте, абсолютне захоплення і буйне, некероване захоплення.

Грандмайстер притягнув юнака до себе і доторкнувся губами до його щоки, в цей же момент опустивши кінчик стебла відламаного бутона білої лілії в кишеню на його грудях. Квітка розквітла ще пишніше, зливаючись, але виділяючись серед квітів на гілці білого бузку біля чорних гудзиків. Лафейсон усміхнувся краєм вуст, прикриваючи очі, зупиняючи час цієї миті, коли під шкірою вибухнули тисячі зірок і світлячків, перекриваючи повітря вибуховою хвилею.

- Грандмайстере, - голос юнака звучав незвично тихо навіть для нього, ніби він вперше не встиг налаштувати зв’язки, щоб вони працювали тільки так, як бажає він, - минуло вже стільки часу з нашого знайомства, але Ви так і не спромоглися розповісти мені, чому ж Вас називають саме так, а Ваш палац - Сакааром. Адже можна загинути від надлишку інтересу і нескінченного очікування.

- Ах, мій хлопчику, - Ен Дві Гаст провів тильною стороною долоні по щоці Лафейсона, заливисто сміючись, - у тебе дуже гарна пам’ять.

— То зараз я зможу нарешті дізнатися? — темноволосий повернув голову, запитливо дивлячись на власника будинку. — Чому у Вас таке прізвисько?

- Просто так, - чоловік засміявся ще голосніше у відповідь на подив, що блимнув в очах юнака.

- Що це означає?

— Усі ці назви — результат давнього жарту, ніякої історії у цьому немає.

— Тобто це блеф? Тоді чому…

— Чому я тебе так зацікавив? Мені ж треба було хоч якимось способом привернути твою увагу, прекрасне створіння, адже ти так непохитний у своїй відкинутості від суспільства.

Грандмайстер - втілення розбещеності, розбещеності та збоченості в кожному найменшому русі, був би цеповорот голови або смикання пальцем, примруження очей або помах рукою. Посмішка його — очевидний натяк на щось, що завгодно, непристойне чи прийняте адекватністю, нормою, наче виточена віртуозним майстром, чия уява зіграла з ним дурний жарт. У будь-якій його фразі, ніби під льодом, зберігаються приховані підтексти, які тільки й очікують свого виявлення, бажають збентежити вкрай.

Ен Дві Гаст - уособлення досконалої переваги в кожному напівпоклоні, у кожному зітханні в супутностінюхального тютюну, в кожному невеликому ковтку вина. Ен Дві Гаст — прихований у пелені розбещеності романтичний герой, що ховається за маскою необдуманого славителя розваг. Ен Дві Гаст — людина, що може висловлюватися мудріше за найкращого філософа, задумливо дивитися в далечінь крізь дим, а потім розливно сміятися, не вірячи власним словам.

— Грандмайстере, я хочу Вас любити, — прошепотів Локі, тихо-тихо, майже невловимо для чужого слуху. Юнак відвернувся всього на мить, а потім глянув у вічі чоловіка, пронизливо, злякано, віддано. Слова, які не бажають бути вимовленими довгий час, самостійно вилетіли з вуст, коли Лафейсон того не чекав. — Я хочу Вас любити, дуже хочу, Грандмайстере, Ви не уявляєте…

— Мій хлопчику, мій дорогоцінний хлопчику, — Ен Дві Гаст щасливо посміхнувся. У бурштинових райдужках його зіниць відбилося бурхливе натхнення, що зрідка з’являється у досвідчених творців або у шалено закоханих людей, чиї емоції контролю не піддаються зовсім.— Що тобі заважає?

— Я не знаю… Я так боровся зі стереотипами в суспільстві, але… сам потрапив під їхній вплив. Я не знаю що мені робити.

— Тобі не начхати на суспільство, скарбе? Яка різниця, що станеться, якщо воно нікчемне?

— Але ж люди засуджують.

- І що з того?

— Я можу зашкодити вашій репутації, Грандмайстер.

— Припустимо. І що?

— Хіба це для Вас не має значення?

Страх, холодний, із залізним присмаком та запахом льоду, розростався у погляді юнака все більше, обсипаючи зелену райдужку очей сніжинками. Локі дихав то часто-густо, то затримував подих, задихаючись у будь-якому разі, бо його не вчили, чорт забирай, як діяти в таких ситуаціях і спланованого сценарію у нього не було. Тікати нікуди, бігти ніколи, бігти безглуздо. Саме те, чому його вчили — не відступати, який жахливий розвиток подій на нього не чекав би. Тому що це благородно.

Хочеться злякатися.

Боляче так, ніби грудну клітину розривають не почуття, що витають у ній, а справжній кинджал або спис, ніби дихати нічим не через ті ж бісові почуття, а через чиюсь руку, що стискає горло в лещатах. Невідомість лякає до остраху, повзе по кістках, дряпаючи шкіру зсередини, кип’ятячи кров, чекаючи, поки вона згорнеться. Хочеться кричати від розпачу, від туги, що роз’їдає кожну молекулу зовні, колючу білки очей, граючи з нервовими закінченнями. Розпирає, але стискає. Сумно.

Хочеться зовсім не говорити.

Хочеться відчути тепло чужих рук, хочеться притиснутися ближче, хочеться забути нарешті про бісові манери та правила, що перетворюють емоції на відштовхуючу сталь. Хочеться втекти, хочеться не думати, хочеться лити сльози, так по-дитячому, але щиро. Бо страшно. Бо боляче. Бо прикро.

- Локі, ти віриш мені?

- Так, Грандмайстере.

— Мені начхати на це твоє суспільство і на репутацію. Мені начхати на кожну людину, яка перебуває в цій залі. Мені начхати на їхню примітивну, нещасну, жорстоку думку про мене. І якщо вони завадять мені любити тебе, повір мені, кожен із них пошкодує про це в той самий момент, обіцяю тобі.

— Але ж справа не лише в цьому. Традиції…

— Ах, ти такий упертий і невгамовний, мій хлопчику.

Ен Дві Гаст поклав руку на талію юнака, ведучи за собою, і зупинився в центрі зали, змусивши кілька десятків людей розступитися перед ним, утворивши навколо себе півмісяць із гостей. Він хмикнув, обводячи людей поглядом, оцінюючи ситуацію зі звичною байдужістю, але й прихованим інтересом від незвіданості, яка загрожує всім чим завгодно, бо вона непередбачувана. Чоловік напіввклонився кільком гостям у своїй манері — трохи солодкувато, але з гідністю.

— Увага, пані та панове… — поважно почав він, але кінця пропозиції не було. Пролунав лише шепіт над вухом темноволосого: — Дивись, наскільки мені начхати.

Грандмайстер притягнув Лафейсона до себе, поклавши долоні на його шию, заспокійливо проводячи м’якою шкірою великим пальцем. На мить завмер, коли десь усередині кольнуло, несподівано, але приємно до тремтіння в пальцях. А потім припав до вуст, видихнувши, торкаючись ледь-ледь, ледве відкривши рота, з кожною секундою притискаючись все ближче, старанно ігноруючи шоковані вигуки гостей. Хоч це було й нескладно — всі звуки перекривало зітхання Локі, такого ж до безумства натхненного закоханістю, такого ж стомленого від очікування, такого ж тремтячого чи то від хвилювання, чи то від безмежного щастя.

Біла лілія засяяла ще яскравіше.

    Ставлення автора до критики: Обережне
    Надіслав: frostjotun , дата: пт, 04/07/2023 - 02:09