Повернутись до головної сторінки фанфіку: заборонені квіти

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Крізь крихітну щілинку, що роз’єднала невеликі відрізки товстих темно-зелених штор, що зберігали в приміщенні умиротворений морок, пробивався ледь помітний промінчик сонця. Світла цятка причаїлася на краю рами золотистого кольору, що обрамляє картину із зображеним на ній пейзажем, від якого віяло тишею і гармонією єднання з природою, але який, на превеликий жаль, через щільну темряву видно зовсім не було. Слід присутності великої зірки хоч і був зовсім невловимим у своєму невеликому прояві, у скритності та небажанні здатися повністю з усією своєю іскрометною, захоплюючою душу потужністю, але виділявся серед потонувшего в порожнечі пишноти оксамиту та темного дерева. Грайливий промінчик виділявся так само і на самій шторі, освітлюючи смарагдовий колір на кілька відтінків, ніби знущаючись, дзвінко сміючись, подібно до дитини.

Двері відчинилися, погрожуючи видати неналежний для такого безтурботного часу доби скрип, але чиясь рука міцно стиснула ручку з висіченими візерунками маленького листя на тонких гілочках, заглушаючи ріжучий вухо звук. Але хитра половиця завершила цю ганебну справу і безсовісно, ​​несамовито скрикнула зі скрипучим, зловтішним реготом, коли на неї опустилвся край чорної туфлі. Вмить завмерлий чоловік скривився, з часткою страху глянувши на ліжко з незавішеним балдахином, і м’яко ступив уперед, інтуїтивно ігноруючи і обминаючи «мертві гучні зони». Підійшовши до блокуючого силу сонця вікна, він схопив краї штор, що приємно лягали в руку, подібно струмкам, і розсунув їх у різні боки, а потім обійшов ліжко, щоб прибрати тканину зі скла з іншого боку. Раніше слабкий і немічний промінчик ураз розширився, вдарив хвилею, поглинаючи крихітки темряви, що ховалися по кутках, і навіть світло, що виходить з-за дверей, бо, порівняно з посланцем сонця, він здавався нікчемним і бляклим.

Юнак трохи примружився, коли світло потрапило на його обличчя, відблискуючи золотими іскрами від довгих світлих пасм, що вибилися з не особливо акуратно зібраного хвостика, а потім перестрибнуло на комір довгого темно-червоного фраку, відскакуючи яскравими відблисками від білої сорочки і абсолютно такихож брюк. Радісна усмішка мимоволі з’явилася на його обличчі, відображаючи таке ж захоплення блакитних очей, незважаючи на не зовсім приємні відчуття від жорстокої краси зірки, що продовжуює милуватися природою за вікном.

— Тор… чорт тебе бери… — пролунав тихий невдоволений голос праворуч від юнака. Край ковдри нефритового кольору опустився, підставляючи всеосяжному сонцю бліде-бліде обличчя з відтінками роздратування. Брови юнака, що тільки-но прокинувся, зімкнулися на переніссі, а погляд очей темного лісу норовив спопелити чоловіка. — Я так солодко спав…

— Вже давно не ранок, Локі, брате мій, час тобі вже нарешті подарувати світові свій чудовий образ замість того, щоб стільки валятися в ліжку, — Тор повернув голову до юнака, так само посміхаючись, може , трохи ніжніше, бо образ заспаного і такого по-дитячому розлюченого брата розчулював до жахів, бавив.

— Мені й тут добре, — Локі запустив довгі, подібно до витончених гілочкам дерева, пальці в локони чорного волосся, що розпласталися по подушці і сплуталися уві сні, провів по них рукою, пригладжуючи, і ліниво потягнувся.

Підніматися й залишати затишне ліжко йому точно не хотілося — знову прикриті очі й надто розслаблений вигляд були тому доказом. Нічна сорочка на ньому була застебнута не до кінця, а може гудзики не витримали поневірянь за царством Морфея, тому комір її відхилився, неохайно оголюючи шию юнака. Його рука, надзвичайно тонка, опустилася на ковдру, доки інша знесилено впала на подушку.

— Ну ні, ти маєш встати зараз же. Хіба ти забув, що сьогодні ввечері на нас з тобою чекають шановні люди? Невже ти збирався йти до них у такому вигляді? — чоловік тихо засміявся, роблячи крок у бік ліжка, і потягнув ковдру за кінчик, позбавляючи брата приємного тепла. — Якщо так, то я тебе з собою не візьму, будь впевнений.

— Ох, вилетіло з голови, подібно до зрадливого птаха! — темноволосий різко сів на ліжку, вмить втративши сонний вигляд, але набувши якоїсь схвильованості в блискучому погляді. Манжети його сорочки розстебнулися, фарбуючи волани, що склалися хвилями, у відтінки якоїсь хаотичності, оголюючи зап’ястя з гострими кісточками, що стирчать і виділяються на тлі зелені покривала. Локі кинув погляд на годинник, обрамлений надзвичайно темним деревом, що підходить під стиль усієї кімнати, і невдоволено зітхнув. — От дідько…

— Сьогодні в тебе всім керують біси, як я помітив.

— Так і є, і не лише сьогодні, і не лише в мене. А зараз іди з очей моїх, мені треба зібратися якнайшвидше.

Тепер сонячний промінь грався із золотими нитками, вишитими на темно-зеленому приталеному фраку, поринав у чорноту сорочки, пірнаючи кудись між рюшами жабо і відстрибуючи від блискучої брошки, що красується на грудях Локі. Його довге волосся, що стирчало локонами, вже не створювало образ розпатланості, але слухняно лягло назад, підкорившись руці юнака, що зібрала його в акуратний хвіст. Але одне пасмо, мабуть, трохи перейняло характер Лафейсона і все ж таки вибилося із зачіски, набридливо звисаючи десь між вухом і правим оком, не дозволяючи сховати себе ніяким способом, як би він не намагався.

Величезний палац, що виділяється серед інших будівель сумішшю готичної легкості, масштабністю, властивою минулому класицизму і візерунчастістому романтизму, що злилися воєдино в колонах і балконах, зустрічаючиюнака легкими шопенівськими пасажами, які були чутні ще до того, як той наблизився до входу. Вже потім стала помітною розкіш у кожній деталі — від позолоченої ручки дверей до рояля, що видавав захоплюючі дух звуки нот, що відокремлюються одна від одної, але все одно гармонізують, що пробуджуює у душі почуття незрозумілого захоплення, бажання лити сльози і реготати. Хоча це все було більше схоже на звичайнісіньке і примітивне показушництво, на яке страждав чи не кожен представник вищого суспільства і до якого всі вже давно звикли. Адже це смішно — намагатися виділитися з усіх сил і зробити це елегантно, а не грубо, ні в якому разі!

- Тор Одінсон! — пролунав чийсь приторно-солодкий до легкого почуття нудоти голос, як тільки брати увійшли впалац. Погляду Локі здався надто високий навіть у порівнянні з його братом чоловік, і хлопець на мить розгублено заблимав, не звикнувши ще до кількості яскравих плям, з яких ніби складався господар будинку. Складно було визначити найбезглуздіший предмет його одягу — сюртук, що відливав золотом і викликав бажання заплющити очі, сріблясті штани не здавалися ні контрастними, ні поєднуючимися з ним, а не відповідні йому за всіма правилами моди сорочка кольору синього пилу і карміново-червоний жилет мали б і зовсім звільнити шлунок від його ноші. Чоловік вальяжно вийшов із зали, зробивши манерний напівпоклон. — Ти, юначе, так рідко висвітлюєш мій дім і веселиш усіх своєю присутністю.

— Вітаю, Грандмайстере, — Тор розплився у дружній посмішці, потискуючи руку хазяїна будинку. — Я хотів би приходити частіше, але справи не чекають і мене не милують.

- Відмовки я не приймаю, - Грандмайстер невизначено хитнув головою, але одразу ж весело примружився, звернувши увагу на темноволосого юнака, що стояв за Одинсоном. Трохи засмагле обличчя, що випромінювалотаємничість і абсолютну розслабленість, набуло відтінку зацікавленості і майже непомітної краплі захоплення, коли погляд пройшов хвилею по Лафейсону, з ніг до голови. — А що це за чудове створіння?

- Це мій брат Локі, - Тор зробив крок убік, відкриваючи чоловікові розгубленого брата, що вивчав все лишепоглядом.— А цього гостинного пана звуть Ен Дві Гаст.

— Я назвав би себе ексцентричним. І хто ж кличе мене цим ім’ям, дурний? Я Грандмайстер, — чоловік розплився в усмішці, схопив кисть юнака, підносячи до обличчя, і залишив на кісточках пальців легкий поцілунок, не звертаючи уваги на обурений погляд власника руки, що все одно не смів суперечити. - Яке гарне ім’я.

— Дякую, — невпевнено промовив Лафейсон, сподіваючись, що його голос не був пронизаний роздратованимиінтонаціями. Ен Дві Гаст безперечно викликав інтерес одним лише своїм виглядом, але його манери пробуджували відторгнення і прохолодну ворожість кольору його сорочки.

- Чарівність! Торе, юначе, он там стоїть Ентоні Старк, бачиш? — Ен Дві вказав рукою в бік лорда, що активно артикулював, ніби захоплюючись якоюсь ідеєю, - він стояв поодалі поруч із графинею, чиє ім’я Локі згадати не міг, але яскраво-руде волосся здавалося йому знайомим. — Не хочеш приєднатися до нього і дати мені дізнатися про цього чудового юнака якомога більше?

- З великим задоволенням. Моєму братові потрібне спілкування, інакше зовсім ізолюється від суспільства. Книги для нього цікавіші за людей, на жаль, — світловолосий миттю опинився біля своїх друзів, залишивши Лафейсона з господарем будинку.

- Невже це правда? Ти віддаєш перевагу літературі, а не людям? — Ен Дві кинув на юнака здивований погляд і обійняв трохи вище за талію, ведучи за собою в глибину зали. — Не сказав би, що любити мистецтво це погано, але в наш час без зв’язків людина нікчемна – це не образливо, звичайно ж.

— Не згоден з Вами, — Локі похитав головою, стримуючи бажання скинути з себе чужу руку або цокнути язиком. Чоловік здавався йому переповненим стереотипами та наївністю, як практично кожен присутній у палаці. — Якщо ці люди дурні, зв’язки не матимуть для мене значення, бо дурість — найбільша вада, яку я не пробачив би нікому.

— Ах, ти ще такий молодий і зухвалий, кров твоя гаряча і вирує у твоїх венах, я це відчуваю, — засміявся Грандмайстер. - У тобі панує дух бунтарства, це чудово! Але часом з людською дурістю доводиться миритися, якою гидкою вона б не була. Такими є принципи нашого часу, яким ми повинні підкорятися. Знайди досить розумну людину хоча б у цьому приміщенні. Скажу одразу — це завдання тобі не під силу. Як, зрештою, і мені.

— Саме тому я проводжу свій час за книгами, а не поряд з юнаками, які не вміють думати, і дівчатами, повними упереджень. Хоча сюди потрапити мені шалено хотілося, Тор кілька років обіцяв взяти мене з собою, але щоразу виправдовував порушення цієї обіцянки моїм віком, — Локі закотив очі, ледь помітно скривившись.

— Твій брат, певне, теж сповнений упереджень. Як шкода, що він не привів тебе на Сакаар раніше! — Грандмайстер прибрав руку зі спини юнака, але не встиг він видихнути з полегшенням, як чужі пальці торкнулися чорного волосся, заправляючи пасмо, що вибилося за вухо.— Чудове, чудове створіння!

— Дякую, — Локі опустив збентежений погляд і уточнив, намагаючись відвернути чоловіка від легкого рум’янцю, що раптово з’явився на вилицях: — Сакаар?

— Так, я так називаю це місце.

- Чому? Досить незвичайна назва. Як і Ваше інше ім’я.

— Розкажу тобі подробиці, коли ти відвідаєш мене наступного разу, — Ен Дві підморгнув Лафейсону.

З вікон палацу можна було побачити жовте неприродне світло ліхтарів. Локі тихо пирхнув, мимоволі порівнявши цей колір із відтінком сюртука Грандмайстра.

    Ставлення автора до критики: Обережне
    Надіслав: frostjotun , дата: пт, 04/07/2023 - 02:07