«Аватар: Останній захисник» або «Аватар: Останній Маг Повітря» (від англ. Avatar: The Legend of Aang, англ. Avatar: The Last Airbender) — американський анімаційний серіал виробництва телеканалу Nickelodeon.

Дії мультсеріалу відбуваються у вигаданому світі, за основу якого, було взято азійську культуру. У ньому деякі люди здатні керувати однією з чотирьох природних стихій (вода, земля, вогонь і повітря) за допомогою характерних ушу рухам.  Управління фізичними тілами стихій з однойменною назвою відомо як «магія» (англ. Bending).

За сто років до початку подій мультсеріалу, верховний правитель народу Вогню Господар Вогню, на ім’я Созін, розв’язав війну, що почалася з геноциду Повітряних кочівників, у наслідок якого були повністю винищені маги повітря (люди, що володіють магією стихії повітря). Війна затягнулася на сто років.

На момент початку подій мультсеріалу верховний правитель народу Вогню Озай, який як і його дід Созін веде війну. Аватар — маг, що володіє всіма чотирма стихіями, в обов’язки якого входить підтримання гармонії, безслідно зник на сто років, і лише зараз мешканці Південного Племені Води — брат Сокка й сестра Катара, знаходять 12-річного хлопчика, який виявляється аватаром. Його ім’я Аанг. Він — Повітряний кочівник, який уцілів, потрапивши в бурю разом зі своїм летючим бізоном Аппою, замерз в айсбергу. Тепер його мета — закінчити війну: протистояти Озаю і народу Вогню загалом. Однак, перш, Аангу потрібно опанувати магію води, землі та вогню, якими він досі не володів. З цією метою він подорожує світом, разом із Соккою та Катарою.

Упс.. такого ще не написали.
Упс.. такого ще не написали.