Jane Fleeve
0+
Джен
Сілко, Джинкс
Драбл
Сім’я та родина
Запитуйте дозволу
Немає схованих позначок
вт, 08/30/2022 - 18:29
пн, 01/08/2024 - 06:07
29 хвилин, 57 секунд
3
Читачі ще не додали роботу у збірки
1
Навіґація

Іноді потрібен час, щоб прийняти нове життя.

   Притягнувши Вандера на фабрику, Сілко був готовий до будь-якого результату цієї зустрічі. Занадто довго і ретельно він продумував план помсти, а часу у Промисловця було достатньо. Він був готовий до успіху так само, як і до невдачі. І ось, коли здалося, що найгірший з варіантів станеться ось-ось, сюжет повернув у невідомий напрямок. Ось Вандер міг закінчити те, що почав багато років тому, усього один легкий рух рукою і тендітна шия «брата» зі смачним хрускотом переломилася б, та тільки між можливістю позбутися проблеми в особі Сілко та порятунком нікчемного життя своєї прийомної доньки, старий друг обрав друге. У результаті дурень безглуздо загинув. Так, до такого результату Промисловець теж був готовий, але виключаючи той дивний момент з вибухом, що незрозуміло звідки взявся. Але до того, що трапилося далі, чоловік був зовсім не готовий від слова зовсім.

 

   Брюнет перевів погляд на дитину, яку потроху почав перемагати сон. Синьоволоса дівчинка - друга прийомна дочка покійного Вандера - мертвою хваткою вчепилася за чоловічу сорочку, а обличчям уткнулася в плече. Руки, що утримували тендітне тільце, відчували, як через нього проходили хвилі дрібного тремтіння. Дівчинка втомилася морально і фізично, намокла і змерзла. І до чого ж було дивно відчувати жалість до цієї тендітної істоти - це бажання допомогти, захистити та огородити від усього, дуже лякало. Сілко побачив у цій дитині себе і це було похибкою у рівнянні.

 

   Можливо, було милосердніше її добити там, біля бездиханого тіла прийомного батька, але руки вмить стали ватяними. Неначе саме тіло запротестовало і не дозволило втілити цю ідею в реальність. Можливо, було б логічніше залишити її на самоті, віч-на-віч з горем, а не забирати з собою, як безхатнє кошеня. Та тільки дивне почуття, опис якого Сілко – майстер ораторства та навішування локшини на вуха людям – не міг придумати, оселилося в грудній клітці і не хотіло зникати.

​​​​

   Паудер тихо схлипнула і Сілко зупинився, шістки, що йшли ззаду, переглянулися між собою, не сміючи порушувати тишу. Великі краплі дощу падали з неба на землю, стікали по обличчю, вбиралися в одяг. Сілко відчував, як з кожним його вдихом потроху починає танути крижана скоринка на його серці. Помалу він починав знову почуватися живою людиною.

 

- Тихіше, - прошепотів він трохи невпевнено, - все позаду, дитино.

 

   Чоловік зручніше перехопив дитину і притис до себе сильніше, намагаючись вкрити її своїм тілом від холодних крапель дощу. Він прикрив здорове око і спробував зосередитись на власних відчуттях. Це все на якийсь час, заспокоював він себе. Пройде цей вечір і все буде як раніше. Це хвилинна слабкості, і нічого більше.

 

   Але він помилився. 

 

   Пройшло скільки? Місяць? Два? Чи цілий рік? Сілко відволікся від читання якогось документа і направив свій погляд на диван, на якому сиділа дівчинка і старанно вимальовувала якісь хитромудрі візерунки на аркуші паперу. Промисловець упіймав себе на думці, що це цілком може виявитися якийсь контракт або важливий лист, який вона непомітно стягла зі столу. Подібне вже траплялося. І ні, це його не дратувало. Він пам’ятав яким винним поглядом вона обдарувала своє взуття - це остаточно розтопило його серце. Хоча ні, воно швидше втопилося в ніжності, що раптово звідкись узялася, до цієї маленької тендітної істоти. Тієї хвилини він зміг лише втомлено зітхнути, перш ніж обдарувати теплою посмішкою дівчинку.

 

   Сілко потягнувся до ящика столу, щоб вивудити звідти цей малюнок. Він беріг кожну роботу своєї… доньки? На підкірках свідомості з’явилося це слово, щоразу, коли він дивився на Паудер, яка тепер гордо носила ім’я Джинкс. Але чомусь щоразу, коли в голові зароджувалася думка, що перед ним нехай і не рідна, але все ж таки його дитина, Промисловцю ставало не по собі. Було безглуздо заперечувати очевидне: він прив’язався до неї і він потопає в батьківських почуттях, як у тій каламутній воді з хімікатами.

 

   Рука намацала аркуш паперу і потягла до обличчя. Різнокольорові лінії в хаотичному порядку десь спліталися одна з одною, а десь накладалися шарами, складалися в щось, що нагадує чиюсь незадоволену і страшну пику. Куточок губи з уцілілого боку обличчя Сілко невпевнено сіпнувся вгору. Джинкс, можливо, була зла, коли малювала це. Голову відвідала думка, що обличчя намальованої людини нагадує Севіку. Сюжет картини став зрозумілим, як ясний день: Права рука знову була грубою з дитиною і та помстилася, намалювавши її злою мавпоподібною горою. Можливо, Промисловцеві варто було б попросити жінку бути пом’якше з Джинкс заради своєї ж безпеки, адже в майбутньому витівки можуть сильно змінитися і їх взаємна неприязнь перетворитися на справжню війну.

 

   Боковим зором Сілко помітив, як два блакитних ока, що нагадують чисту водну гладь, пильно стежили за кожним його рухом. Відклавши малюнок, чоловік потягнувся за сигарою і пильно подивився на дитину. Джинкс, трохи зніяковівши, знову клюнула носом у аркуш паперу і продовжила старанно водити маркером. Її щось хвилювало і Хімбаронові це не сподобалося.

 

- Щось трапилося, дитино?  - довгі пальці обхопили гільйотину і піднесли до голівки сигари. Один рух і непотрібний шматочок летить на стіл.

 

- Ні, все нормально, - її брови насупилися, - я просто малюю.

 

   Язики полум’я, що виходять від запальнички, ласкаво обійняли скручений у трубочку лист. Сілко зробив першу затяжку і прикрив очі, відчуваючи смак сигари в роті, а її дим у легенях. Він видихнув і димочок полетів до стелі.

 

- Продовжуй, - нарешті сказав він, - у тебе це добре виходить. Я сказав би, що в тебе явний талант до цього.

 

- Ти справді так думаєш? - Натхнення в її голосі не втекло від Промисловця. Джинкс знову зніяковіла своєму сплеску емоцій.

 

- Так, - тепер Хімбарон не відводив погляду від дівчинки, - тобі хтось казав інше?

 

- Мій старий друг казав, що є речі набагато важливіші за це, - її обличчя спотворила невдоволена гримаса, - що треба вчитися виживанню, а не витрачати свій час на безглузді малюнки.

 

   Сілко негайно загасив сигару в попільничці і за кілька кроків подолав відстань між ними. Опинившись перед Джинкс, він опустився навпочіпки.

 

- У його словах явно прозирає заздрість, - чоловік спробував усміхнутися, - він сам напевно малювати не вмів.

 

- Не вмів. - Вона скривилася при спогаді про Майло.

 

- Не треба слухати його, - чоловік ніжно поплескав шовковисте синє волосся, - ти і тільки ти знаєш, що для тебе краще і важливіше. Покажеш мені, що там у тебе? - Він тицьнув пальцем у бік аркуша.

 

- Ні, він ще не готовий. - Джинкс замотала головою, ще сильніше притиснувши аркуш паперу до грудей.

 

- Ну, тоді якщо тебе більше нічого не хвилює, то я повернуся до роботи.

 

- Ні! Почекай! - Маленькі долоні обхопили велику чоловічу руку і вчепилися в неї так, ніби її господар ось-ось зникне. - Є ще дещо.

 

- Я уважно слухаю. - Сілко знову опустився навпочіпки.

 

- Я спостерігала за тобою, - невпевнено почала вона, - і я трохи не розумію чому так. Усі кажуть, що ти злий, поганий і суворий, але чому зі мною ти зовсім не такий?

 

   Питання застало його зненацька. Промисловець миттю став серйозним.

 

- Чому це тебе хвилює? - Брюнет постарався надати голосу м’якший відтінок, але вийшло не дуже.

 

   Джинкс винувато почепила голову.

 

- Я не знаю. - її голос зрадницьки затремтів.

 

   У грудях неприємно кольнуло, коли він усвідомив, що дівчинка на межі сліз.

 

- Насправді я сам до кінця не розумів, - зізнався він, - я побачив у нас багато спільного. Нікому не потрібні, розбиті зрадою близької людини, віч-на-віч із внутрішніми демонами, — Сілко доторкнувся до понівеченої шрамами лівої половини обличчя.

 

- Тебе теж покинула сестра? - ледве чутно спитала дитина.

 

- Брат. - око-імплант небезпечно блиснуло, - але зараз не про це.

 

   Сілко підвівся на ноги і почав ходити по кабінету, продовжуючи міркувати вголос.

 

- Я забрав тебе з жалю, пізніше я відчув якийсь зв’язок між нами, - він зупинився, - вирішив подарувати тобі те, чого сам відчайдушно потребував, коли був у такій ситуації. Згодом я зрозумів, що в мені прокинувся батьківський інстинкт.

 

   Дівчинка зацікавлено стежила за кожним рухом чоловіка.

 

- Тому я ставлюся до тебе інакше, Джинкс, - він глянув їй просто в очі, - ти не підлегла, ти моя донька.

 

   Очі Джинкс спалахнули. Здається їй дуже сподобалося те, що вона почула. Дівчинка стала на підлогу і підійшла до названого батька. Вона простягла малюнок, після чого загребла Сілко в обійми, дзьобнувши носом йому в живіт.

 

- Я тебе теж люблю, - пробурмотіла вона, задоволено прикриваючи очі.

 

   Сілко уважно подивився на малюнок і побачив там себе поряд з Джинкс. По краях листя виднілися різні сірі силуети, які не наважилися підійти ближче до дівчинки, адже вона стояла під захистом намальованого Сілко. Останні сумніви в серці розтанули, коли око зачепилося за маленьке та невпевнене «тато». На обличчі розцвіла ніжна посмішка. Можливо, він і не був гарною людиною, але бути комусь батьком у нього виходило. І зараз, коли він цілком і повністю прийняв себе в цій ролі, він подивився на свою дочку, усвідомлюючи, що тепер переверне весь Пілтовер з ніг на голову, аби це маленьке диво жило у вільному Зауні.

 

- Тобі подобається? - Акуратно поцікавилася Джинкс, трохи відсторонившись.

 

   Сілко нахилився, залишаючи поцілунок на її маківці.

 

- Це ідеально, Джинкс.

  Примітки
  Привіт! Сподіваюся вам сподобалося)
  Вподобайка
  6
  Ставлення автора до критики

  Відгуки