Повернутись до головної сторінки фанфіку: Гра в асоціації

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Анотація

АВ фільму «Месники» 2012-го року.

Повний текст

Де знаходиться межа між справедливістю і помстою? Де закінчується одне і починається інше? Де спинитися, коли стаєш між злом, що вже сталося, і тим, що станеться з твоєї вини?

 

Тоні не знає. Тоні не може знати. І Тоні знати цього не хоче.

 

Тоні дивиться навколо, і більше не бачить межі. Її не існує. Вона змита кров’ю.

 

Кров’ю Наташі, що й досі стискає мертвими пальцями руків’я ножа в своїх грудях. Її розплющені невидючі очі припадають пилом, що кружляє навколо. Та йому здається, що мертвий її погляд спрямований просто на нього.

 

Кров’ю Клінта, що до останнього подиху був в строю. Купи потрощених тіл чітаурі навколо нього. Зламаний лук, пустий сагайдак, два пістолети, вистріляні магазини, купи гільз, ножі… Море підсохлої крові… І те, що колись було Бартоном… Тоні здається, що рука з відсіченими пальцями тягнеться до нього в німому благанні про допомогу.

 

Кров’ю Брюса, що загинув двічі. Спочатку як Халк, потім — як Брюс. Трансформація так і не закінчилася, неприродно великі блідо-зелені руки ще стискали розтрощений череп чітаурі, кремезне тіло Халка зменшилось лише наполовину, та на блідому обличчі Брюса застигла посмертна маска болю і жаху. А з перерізанного горла вже не текла кров. Тоні здається, що це не кінець, та це він. Він мертвий. Вони обидва мертві.

 

Кров’ю Стіва, що лишився на щиті. На уламках щита. Що за метал зруйнував вібраніум, який витримував розряд репульсора і удар Мйольніра? Що за сила здатна перемогти Капітана? Як сталося, що він лежить на землі, а його вбивця стоїть навпроти Тоні, заляпаний кров’ю.

 

Кров’ю Тора, що затискає тремтячою долонею розпороте горло. Тора, чий молот лежить поруч,та він не має сил підняти його… Бо намагається, марно намагається видихнути повітря з легень, та видихає лише кров.

 

— Це кінець, Старк. — майже лагідно посміхається Локі, і стискає пальцями горло Тоні.

 

Тоні не знає, де та межа. Бо він її переступив, не помітивши.

 

— Джарвіс, запуск. — видихає крізь стиснуті зуби. — Зараз.

 

На орбіті розвертається зброя. Не врятує світ, то хоч помститься за нього. Вони ж, бляха, Месники.

 

Лезо скіпетра пронизує броню, мов консервний ніж — бляшанку. Очі в очі, Локі ще не розуміє, чому Тоні посміхається.

 

Небеса падають вогнем…

    Ставлення автора до критики: Обережне
    Надіслав: Mariah D. Rock , дата: нд, 06/18/2023 - 12:28