Повернутись до головної сторінки фанфіку: М'яке серце

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Наша пам’ять — наша слабкість, яка не залишиться ніколи з нами. 

Він міг  тільки згадати те, як проводив час в Пристані Лотоса, як міг спокійно жити. Все потонуло в минулому. Все змінилося після тих подій — війна. Якби він тоді не допоміг Лань Вандзі, то той би точно не витримав, хоча він сильна людина, може, тоді б Пристань Лотоса залишилась цілою. Хто знає. Вей Їн тепер не міг повернутися в минуле, щоб зупинити себе, щоб змінити хід всіх подій, які були.

Він просто продовжував потопати в темному каламутному болоті, поки не врятував останніх адептів ордену Вень. Там були і молоді, і старі, і діти. Всі ці люди були звичайними, всі вони стали частиною його життя, тому він тільки те й міг, що захищати їх, щоб вони змогли прожити своє життя в спокої. Діти особливо полюбляли Вей Вусяня, тому що  він любив грати з ними від чого на пагорбі Лваньдзан завжди було чутно сміх. Але більше за всього його любив маленький А-Юань, який звик чіплятися за ногу чоловіка, повторюючи «ґеґе, ти хороший, хоч і ходиш весь в чорному», «я люблю ґеґе». Вей Їн тільки посміхався, та гладив хлопчика по голові, від чого його волосся завжди розтріпувалось й невдоволена Вень Цін грубо пояснювала, що треба було бути трохи акуратнішим. 

Хлопчик часто проводив час в печері Вей Їна, грався з Ченьцін, бувало він міг так заслюнявити флейту, що її треба було витирати та висушувати на сонці. Одного разу в такий звичайний вечір, коли Вей Вусянь сидів за працею, вигадуючи компас для знаходження зла, Вень Юань спокійнесенько грався поруч з ним, весело щось наспівуючи собі під носа, і кажучи різні цікаві речі, які частенько чув  «я кохаю тебе», «я б залишився, але мені треба йти» від чого вже Вей Їн звернув свою увагу на іграшки хлопчика. Той сидів до нього спиною, але він міг помітити, що іграшки, які він зробив для А-Юаня були родиною. Хлопчик відклав їх, коли відчув погляд чоловіка на собі. Тут він повернувся, від несподіванки Вей Вусянь зробив вигляд, що зайнятий. Юань піднявся зі свого місця, поправив одяг, і гордовито, як частенько робили заклиначі, прокрокував до чоловіка, і без особливого дозволу обійняв ногу чоловіка. 

Вей Вусяеь подивився на хлопчика, який так сильно обійняв його ногу, і видихнув. Якби він був старше, то вже б перестав так робити, але нічого поганого не бачив в тому, що ось так обійняти людину, яка була з ним такою доброю та хорошою. Вей Їн погладив хлопчика по голові, і підняв на руки, відриваючи дитину від своєї ноги. Він посадив Вень Юаня на коліна, як почув його питання.

— А чого ґеґе називають поганою людиною? — спитав він, а його великі темні очі дивились впритул на Вей Їна.

Вей Їн не знає, що відповісти на це питання, яке сказав А-Юань. А якби він і знав, то він би точно відповів, що все дуже складно і сам Вень Юань не міг би зрозуміти тих складнощів. А-Юань ще малий для того, щоб йому говорити про такі речі. Старійшина дивиться на дитину, і чомусь зараз згадує як він страждав від доленосних зустрічей та доріг, які проходив весь час. 

Чоловік м’яко посміхається, а хлопчик тільки дивиться на нього, і в тому погляді видно щирість. Правду кажуть, що діти настільки правдиві та щирі, що інколи боляче від їхніх слів.

—  Ґеґе несе в своїх руках тільки неприємності, нещастя. — говорить він, дивлячись на завалений речами стіл. — Дуже багато.

— Але ґеґе любить А-Юаня. — щиро каже дитина, ф швиденько притискається щічкою до руки Вей Вусяня.. — А-Юань любить ґеґе.

Сильніше притискає щоку до долоні Вей Їна, і в очах його стільки віри, що ґеґе його справді любить та ніколи не покине. Вей Їн, правда, сильно Он сильнее прижимает щеку к Вэй Ину, и в глазах его столько веры, что гэгэ его любит и никогда не оставит. Вэй Ин, правда, сильно привязался к А-Юаню, который всегда проводил время вместе с ним. Он старался дать мальчику тепло и ласку, потому что ему это было необходимо, поэтому глаза Вэнь Юаня светились, когда он мог вдалеке увидеть своего обожаемого гэгэ. Тогда Вэнь Цин не могла его удержать, и мальчик бежал к Вэй Усяню, вешася на ногу, от чего мужчина смеялся и говорил, что ему неудобно.

Потом две крепкие и теплые руки брали Юаня на руки и кружили. Эти крепкие руки садили мальчика на плечи. Одним словом — это был самый теплый человек в мире Юаня. Такой тёплый, что казалось, словно он обжигает его кожу. Мальчик любил гэгэ за то, что тот был всегда рядом.

— Конечно гэгэ любит тебя, А-Юань. — мужчина мягко освобождает руку, и тут же заключает мальчика в объятия.

— Гэгэ не представляет жизни без А-Юаня.

Ребенок улыбается, и кажется, что он снова ощущает как солнце опаляет его. Вообще с Усянем тепло и приятно, потому что он всегда приносит радость. Дева Цин наблюдала за этим, она видела эту картину, стоя в проходе. И ее сердце наполнялось теплом.

    Ставлення автора до критики: Обережне