krinjina
Книги
12+
Слеш
Драбл
AU, Гумор, Флаф
Укрреал
Запитуйте дозволу
 • Забороняю перекладати роботу російською
 • Забороняю розміщувати роботу на рос.ресурсах

Тій, хто завжди каже на мою працю «шикарно».

Немає схованих позначок
ср, 09/28/2022 - 23:07
вт, 01/24/2023 - 13:06
41 хвилина, 45 секунд
4
Читачі ще не додали роботу у збірки
Навіґація

Кофешоп ав, де Хвайсанчик полюбляє каву…і загравати.

Або ж як Дзян Янлі допомогла брату зі знайомством.

Написано до крінжжовтня у твіттері

Нє Хвайсан в одну з неділь зайшов до кав’ярні, яка знаходилась у сквері, що веде до університету.

За баром стояв чоловік, який виглядав так, ніби ще трохи і його вигляд не можна буде назвати ні доброзичливим, ні пристойним. Хвайсан же навпаки, посміхався, і помітив гарну фіолетову стрічку на пучку баристи.

– Доброго дня. Можна мені латте на кокосовому молоці та з сиропом, будь ласка, - звернувся Хвайсан, який ніколи не п’є одну й ту саму каву.

Хлопець за стійкою та бейджем «Дзян Чен» розвернувся, готуючи каву. Він не мав жодної думки, він просто робив свою роботу. Подав напій відвідувачеві, сподіваючись ще трохи подрімати стоячи, як Хвайсан, простягаючи гроші, сказав:

– У Вас така стрічка гарна. Такий колір раніше носили лише імператори, - він хихикнув.

Дзян Чен не те що не оцінив, він просто нічого не зрозумів і промимрив «Так, цукор там». Хвайсан дивно подивився і вийшов із кафе.

Його здивувало те, що такий втомлений юнак змушує себе працювати у вихідний. Мабуть, той студент та іншого часу він не має. Але коли він встигає вчитися?

Хвайсану не зрозуміти, що таке робити все одразу, не залишати на вихідні та працювати на всіх фронтах одночасно.

А Дзян Чен на такому знається. Поки немає відвідувачів і він не зайнятий миттям приміщення, хлопець стоїть над зошитом, вирішує рівняння та завдання. Ви можете подумати, що я прикрашаю дуже сильно, та й взагалі люблю брехати, але Дзян Чен був тим школярем, який міг написати дз самостійно, поки вчитель ходить і перевіряє його в решти класу, так що висновки робіть самі.

Хвайсану чомусь запам’ятався юнак, і він переживав, що у того дуже важка робота. Йому захотілося повернутися наступного разу, щоб перевірити як почуватиметься бариста.

 ***

У понеділок він зайшов у ту кав’ярню, але Дзян Чена, що запам’ятався, там не було. Замість нього за стійкою була дівчина, яку звали Дзян Янлі, вона виглядала набагато свіжішою та радіснішою.

Замовивши американо з молоком і прийнявши напій, Хвайсан поцікавився:

– Слухайте, вчора тут був інший бариста - Дзян Чен. Ви не знаєте, коли він тут працює?

– Він працює у вечірній час за графіком два-на-два, - Дзян Янлі дуже просто розлучалася з такими подробицями, – Він в університеті навчається.

– О дякую. Удачі вам.

– Та нема за що, - Дзян Янлі посміхнулася, думаючи про те, що по душу її брата прийшов такий милий хлопець. У перерві між парами вона йому про це напише, обов’язково.

Дзян Янлі

– А-Чене, ти не помічав учора хлопця, він сьогодні за тобою приходив. Низький такий, з довгим волоссям із вплетеними аксесуарами.

 Дзян Чен

 – А-Лі, я далі свого носа на роботі не бачу.

 Дзян Янлі

 – Так і знала. Я просто подумала, раптом він тобі сподобається.

 Дзян Чен

 – Мене зараз приваблюють лише викладачі з мат.аналізу.

 Дзян Янлі

 – Ох…

 – Але все одно зверни увагу.

Дзян Чен, коли це прочитав, закотив очі. І чому його сестра завжди помічає якихось симпатичних хлопців, яких радить йому? Та й таке, це не важливо. Може, Дзян Чен матиме настрій і звертатиме увагу на відвідувачів.

***

Середа. Хвайсан прийшов у кав’ярню, де працював Дзян Чен.

Бариста виглядав трохи краще, мабуть йому не вперше користуватися тональним кремом і пудрою, та й усмішку він намагався зобразити. Сьогодні він зробив усі свої справи в університеті та міг спокійно відпрацювати зміну, помічаючи людей.

Прибульця Дзян Чен розпізнав за деякими прикметами, які розповіла його сестра ввечері.

На маківці у Хвайсана був зав’язаний пучок, який прикрашався металевим обідком із квітковим орнаментом. Дзян Чен звернув на це увагу, навіть подумки посміхнувся, відзначаючи про себе, що Дзян Янлі точно має почуття смаку на хлопців. Поки Дзян Чен готував фрапучіно з шоколадом для свого відвідувача, Хвайсан поцікавився, спершись на стільницю:

 – Вам тут не тяжко працювати? Ви виглядаєте дуже стомленим.

Дзян Чен не обернувся, подумав «Що йому від мене треба, такий наполегливий і гидко…чарівний»

 – Я не можу сказати Вам, це порушило б етику персоналу, - Дзян Чен дуже непогано міг відмовляти, напевно навіть грубо, але за фактами, – Тримайте свій напій, - протягнув стаканчик.

 – А що ви можете сказати про себе такого, що не порушило б етику? - Хвайсан усміхнувся, беручи каву.

– Те, що я працюю тут після пар в університеті і мене звуть Дзян Чен, - він знав як акуратніше відказати так, щоб його не чіпали.

– А який у вас факультет?, - Хвайсан так просто не відступить, от зараза.

– Математико-механічний у Шеві, - «може, хоч так він мене відпустить?», - Вчитися поки що легко і я можу поєднувати це з роботою.

– О, це чудово, - Хвайсан мав невеликий план, щоб не почуватися самотньо і задовольнити своє бажання всім допомагати. – А ми можемо зустрітися там, де не працює етика персоналу?

Дзян Чен хмикнув:

– На жаль, вам не вдасться запросити мене на каву, - Він навіть усміхнувся до такої наївності, – Мінімум тому, що я навіть імені Вашого не знаю. І так, Ваш напій вже остигає, пийте швидше. Хай щастить.

Хвайсан попрощався і вийшов надвір, розмірковуючи над відповідями Дзян Чена.

А Дзян Чен тим часом написав сестрі, і я як оповідач можу вам надати їх діалог.

Дзян Чен

 – Я зустрів сьогодні того хлопця, про якого ти розповідала.

 Дзян Янлі

 – І як він тобі?

 Дзян Чен

 – Здавалося, ніби переживає за благоустрій кожної букашки. 

 – І букашка тепер заїбаний я.

 – Він запропонував навіть зустрітися десь.

 Дзян Янлі

 – І що ти йому відповів?

 Дзян Чен

 – Здогадайся з трьох разів.

 Дзян Янлі

 - Тобі не варто бути таким грубим.

 Дзян Чен

 – Якщо не буду грубим, то до мене всі будуть клеїтися.

 Дзян Янлі

 – А ти так цього боїшся?

 – Хах, ну гаразд. Але я б на твоєму місці сходила, мені здається, він хоче тобі допомогти відпочити.

 – Якщо не хочеш, щоб клеїлися з надією допомогти, то краще спи ночами.

 ***

Четвер. Хвайсан повертався з семінару з історії в компанії своїх одногрупників - Вень Ніна та Сяо Сінь Ченя. Юнаки жваво спілкувалися, обговорюючи хід заняття і плани на залишок дня.

– Не знаю, як ви, але я на міжміський автобус і додому. Якщо втомлюся їхати, то зупинюся на проміжній станції, там якраз цвинтар. Вивчатиму латину від носіїв, - це був Вень Нін, він вивчав класичну філологію, яка ґрунтується на «мертвих» мовах.

– Не годиться на цвинтарі перед іспитом. «Відстрілявся» - йди сміливо, - Сяо Сінь Чень теж не відрізнявся добрим оптимізмом, зате вивчав англійську філологію, - Сан Франциско, а ти куди?

– Я буду задумливо пити каву і зітхати, дивлячись на шикарного баристу, - Хвайсан зробив дурнувате мрійливе обличчя, – А потім згадаю про вищ. мат. і повішуся. Хоча нині вішатися дорого. Я й так усе на каву спустив.

– Раджу бармена запросити на побачення, а не витрачається на каву і безуспішність, - Сяо Сінь Чень посміхнувся.

– Це тобі сам Байрон розповів, розумник?, - Хвайсан переплів свої ручки і надувся, - Легко сказати.

Вень Нін несподівано засміявся, і коли на нього здивовано подивилися сказав:

– Бережи вас Наука, ви дуже смішні дурники, - він подивився на Хвайсана і примружив очі, – Але ти все ж таки спробуй відкрити свою чакру спокуси.

– Та щоб тебе. Сьогодні у кав’ярні я взагалі збираюся конспект переписувати з філології.

– Добре, що не любовні листи, - Сяо Сінь Чень звернувся до Хвайсана, який ще більше почав хмуритися, – Ну, я ж не винен, що ти закохуєшся в майже кожного зустрічного? І чисто тому, що тобі їх шкода.

– Знаєте, мої ventus amicis, я побіжу, не хочу потрапити під гарячу руку Хвайсана. - Вень Нін прискорився у бік зупинки.

– До побачення, huǒbàn, – попрощався з другом Хвайсан.

– Я теж піду, підозрюю, що ти не просто так завів нас саме в цей сквер, в якому знаходиться єдина кав’ярня в околиці.

– Іди, бо знаю я, як ви, англійці йдете. З кинджалом у животі.

***

Сьогодні в кафе було більше людей, ніж зазвичай. Хвайсан стояв у черзі, і тому не міг відкрито ні посміхатися побачивши баристи, ні загравати. Але він придумав один спосіб, як це зробити, не кажучи безпосередньо і не привертаючи увагу. Поки Дзян Чен готував латте на мигдальному молоці, Хвайсан дістав із сумки рожеві стікери для нотаток та ручку. Написавши своїм дрібним рівним почерком кілька фраз, він поклав їх до грошей. Розплачуючись, він простяг свою записку. Дзян Чен відклав її та продовжив готувати відвідувачам.

Хвайсан сів за один із круглих столиків, таких, які створені для того, щоб не почуватися самотньо, і почав переписувати з телефону конспект у зошит, співаючи під ніс щось із Леді Гаги.

Продавши людям дозу кави, яка може спричинити галюцинації, Дзян Чен прочитав записку:

 «Вчора ти мені відмовив, бо не знав мого імені.

 Я Хвайсан.

Що ще тобі потрібно про мене дізнатися?»

Ого, та цей хлопець наполегливий, хоча, можливо і дурний трохи.  

Але для Дзян Чена це всього лише спосіб потішитися на робочому місці. Цікаво, яка реакція сестри була б на це. Легко дізнатися, просто напиши.

 Дзян Чен

– А-Лі, прикинь, цей хлопчина все ще до мене залицяється. 

 Дзян Янлі

– Ого, мені здається, що він безстрашний, або трохи дурний.

 Дзян Чен

– Хах, ну дурість я зараз перевірю.

 Дзян Янлі

– Ти знову запитаєш якусь математичну штуку?

 – Це жорстоко.

Дзян Чен написав у відповідь записку на клаптику, вирваному ним із зошита. А що, мені здається, це дуже непогане рішення. Коли всі відвідувачі ненадовго розбрелися, Дзян Чен вирішив кілька рівнянь і знову продовжив розливати дорогий людям кофеїн.

Хвайсан тим часом написав дві сторінки конспекту та допив каву. Підійшов до стійки і замовив ще, але цього разу американо з робусти, досить міцних зерен. Напевно, вони були міцні так само, як і наміри Хвайсана щодо Дзян Чена.

 Приймаючи здачу, Хвайсан усміхнувся, побачивши записку у відповідь. Він сів за столик та прочитав

 »Мені здається, що ти сам здатний про себе розповісти без запитань.

 Але мені цікаво, що тобою керує бажання зустрітися зі мною.

На побачення набиваєшся? Знай, ходжу тільки з людьми, які вирішують логарифми.»

 Хвайсан засміявся від такого наївняку. Цей хлопець вирішив налякати його логарифмами? Господи, та він математику англійською вивчає. Логарифми можна як насіння клацати. Усміхаючись, він написав записку, підійшов до стійки, почекав відвідувачів і простягнув баристі.

Дзян Чен був здивований такою швидкою відповіддю. Він прочитав повідомлення:

«Так, здатний. Мені 19, навчаюсь на філології, напрямок - китаїстика.

Люблю ходити в музеї та театри. Звучить вульгарно, але як є.

Логарифми вирішувати вмію, тож може й набиваюся»

Дзян Чен трохи прихуїв. Ох, ваш чудовий автор не знає, як культурніше сказати. Дзян Чен хотів написати сестрі, але в нього замовили каву, тож страсті відкладаються. Звільнившись, Дзян Янлі отримала такі повідомлення:

 Дзян Чен

– А-Лі, у мене не вийшло його відшити логарифмами, уявляєш.

 Дзян Янлі

 - У тебе в арсеналі немає нічого іншого?

 Дзян Чен

 – До мене переставали клеїтися після того, як я казав, що навчаюсь у Шеві

 Дзян Янлі

 – Так, кпі-шників люблять більше.

 – Слухай, Гітлер Київ за три дні взяв, а він підступитись на третій не може. Задумайся.

 

У кафе зайшли дівчата, які жваво обговорювали аніме «Наруто» і те, що деякі персонажі переоцінені. Дзян Чен випадково згадав міфічну істоту Кіцуне - лисицю з дев’ятьма хвостами - і вирішив трохи пожартувати в записці.

Дзян Чен дописав записку та подивився на Хвайсана. Той так гарно сидів, схиливши голову над зошитом, задумливо шепочучи щось собі під ніс. Дзян Чен сперся на стійку і задивився, намагаючись не посміхатися. Хах, і навіщо тільки такій людині знадобився втомлений Дзян Чен?

«Вміло виляєш хвостом. Якщо один відрубати, то залишиться ще вісім, га?

Але пропоную вирішити все ж таки логарифми»

Внизу листочка було виписано приклади. Прості, ті, що вивчають на початку. Хвайсан розписав усе на люб’язно запропонованому аркуші. Справді, завдання були легкі, і Хвайсану навіть сподобалося їх вирішувати.

Він підійшов до стійки і простяг листок із відповідями. Дзян Чен перевірив це диво від філолога і воно, як не дивно, було правильним.

– І що, ти так хочеш погуляти зі мною, що вирішив логарифми? Дзян Чен сперся ліктями об стільницю і посміхнувся. - Ну і куди ти мене запрошуєш?

 Хвайсан примружив очі, окинув поглядом всього Дзян Чена і сказав:

 – З огляду на характер твоїх ушкоджень – навчання в Шеві та робота, то я помедитував би з тобою на березі Дніпра.

Дзян Чен пробурмотів щось на кшталт «звучить по-підорськи» собі під ніс, але Хвайсан продовжив:

– Я знаю одне спокійне місце недалеко, ми можемо піти туди, коли ти будеш вільний.

Дзян Чен сам не знаючи чому погодився, сказав коли вільний і навіть поділився своїм номером. Хвайсан усміхнувся і попрощався, бажаючи удачі.

Тепер Дзян Янлі побачить таке повідомлення:

 Дзян Чен

 — Можеш кликати мене Києвом.

 

  Вподобайка
  11
  Ставлення автора до критики

  Відгуки

  не знаю

  Дуже мила історія. Те, як в сюжет вплетені жарти по Київ і різні спеціальності в університеті дійсно підіймає настрій. 

  Я не знайома з фандомом, але Дзян Чен виглядає доволі суворим. Особливо його пропуск на побачення - розв’язані логарифми. 

  Дякую за гарний настрій!

  Ginko san

  Історія першого знайомства Дзян Чена і Нє Хвайсана ,так ще й ав в кав’ярні😍. І ви згадали Вень Ніна з Сяо Сінченем💔, яких я так люблю. І погоджуюсь з попередньою коментаторкою , було цікаво дізнатися як ви розподілили спеціальності персонажів.