Повернутись до головної сторінки фанфіку: В ластовиння

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

У Фелікса справді мало шансів. У Фелікса вада, що передавлює йому легені. Збентеження не виліковується шприцом-ампулкою, наповнений до країв якоюсь панацеєю.

 

Такі як Фелікс справді нещасні.

 

Таким, як Фелікс, важко жити.

 

Коли радісний горобець стрибає по солом’яно-дерев’яному ґанку, його хочеться тільки сумлінно зловити в долоні. Його спів такий чистий, він звучить на весь ліс, він навіть у кору дерева пробирається. (Тільки чш! Це секрет, а Фелікс пообіцяв не розповідати)

 

Горобець безтурботно ловить сонце вранці. Ранок встає тихо, намагаючись не розбудити кущі та дерева, повільно і непомітно ходячи босими променями по траві. Ранок не може тривати вічність, тому як і горобця його хочеться загребти в обидві руки і не відпускати рівно до наступного світанку, хочеться пустити його тільки тоді, коли будеш готовий це зробити, коли зможеш відпустити і зустріти сонний обід.

 

Весна заглядає у вікно казкового будиночка Чоніна, що стоїть біля підліску. Безпритульна весна натхненно дивиться сонячними зайчиками, вона скаче по старих стінах та кутах, де обсипається штукатурка та засиджуються павуки. Будинок скрипить порогом та дахом. Наче розмовляє.Не завжди можна почути його слова. Але завжди можна прийняти їх близько до серця.

 

— Ти вже зробив тест?

 

Фелікс умів зберігати секрети. Тому зараз, коли тонкий, туманний промінець встаючого сонця світить Хьонджину на його рожеві пасма - він мовчить. І мовчить і тихо роздивляється. Що? Який ще тест? У нього зірка в кишеню впала. Він підняв і сміливо посміхнувся. Хьонджин завжди виглядав чудово.

 

Навіть хочеться плакати. Від дофамін, напевно.

 

 — Ще ні.— відповідає він йому, ледве пришиваючи поглядом себе назад до завдань, і знову як магнітом клеючись до чужих очей.— Тут… ще два питання залишилося.

 

Хьонджин дивиться у свої зошити, змінюючи становище своїх ніг на килимі, присуваючи їхній скляний столик ближче до грудей.

 

Задумливо каже, мотаючи ручкою навколо підборіддя:

 

— У мене ще п’ять.— губи закушуються як жучки-прищіпки.

 

— М-м.— розсіяно мукає Лікс.— А я зробив. Бачив? Скажи, що я молодець.

 

— Ти молодець, Фелікс.

 

Хьонджин посміхається йому. Доброякісно. По-особливому. Якийсь важливий момент відбувається. Його Фелікс теж хоче сфотографувати, сховати знімок у комод і загребти в руки як жовті кульбаби-монетки.

 

Вони ще не звикли до милостей, тому всі милості виходять у їхніх руках дурницями. Це були милі дурниці.

 

Хьонджин несподівано цілує його в щоку.

 

Отримувати такий раптовий прояв кохання було незвичним відкриттям для Фелікса, і щоразу, коли Хьонджин робив щось подібне, його серце просто несподівано але дуже стискалося і розщеплювалося на дрібні атоми, падало кудись вниз, осідало внизу живота, і, здається , сіяло паніку у метеликів. Але якщо бути точнішим: у Фелікса там замість метеликів сиділи великі кажани з очима-ґудзиками, що просто вибивали з нього все пір’я.ьТоді він червонів і дивакувато посміхався, але це було так щиро, що Хьонджин повторював дію.

 

І тоді Фелікс теж цілував його: вони намагалися кусатися, але за весь час уже навчилися цілуватися і без цього. Спершу було незвично. Поцілунки дивно лоскотали закінчення пальців. Покусані губи саднили, але їм подобалося. Хорошій дозі серотоніну не заважатиме біль навіть на рубцях. Загалом він захоплювався і валив його: Фелікс швидко прилаштовувався спиною на підлогу, а Хьонджин стривожено, але також захоплений процесом, зависав над ним. Тоді Фелікс ловив його шию і притягував, швидко торкаючись губами до чужих, але так само рідних. Часу вони ніколи не губили. Килим у різні детальні орнаменти зараз колить Феліксу потилицю, коли Хьонджин покриває його, поцятковує кривавими саморобними поцілунками на шиї і знову повертається до обличчя.

 

Жоден із них навіть не згадав про недороблений тест, у якого вже горять дедлайни. На тест, в принципі, завжди було все одно, у них зараз горять щоки – від юнацького, неприступного кохання – і це було зараз головне. Фелікс уміло, повільно прицьмокує, ненадовго розриваючи їхні губи, але швидко відновлюючи колишнє. Навчитися цьому вдалося не важко: хоч Фелікс ніколи в житті до Хьонджина не цілувався, експерименти зробили свою справу, а тому Хьонджин завжди ходив у нього зацілований просто за те, що він є.

 

Їм до божевілля і до розводів бензину на очах подобалося цілуватися, щоразу прикрашати обличчя один одного в незграбний рум’янець, розмовляти своєю мовою, обійматися, відчуваючи кожну кісточку; лоскотати свідомість всякими приємностями і усвідомлювати що вони є, і вони зчепилися обидва як скріпки і, здається, вже більше ніколи не розщеплються, ніколи не загубляться.

 

Фелікс знову заводить руку йому на шию, і вони обоє відчувають легке роздратування на губах. Схоже, надто грубо, надто різко і не в тему. Між губами протікає струм. Б’ється блискавка. Хьонджин трохи піднімається, щоб знову блаженно накрити його, і…

 

Двері скриплять на своїх петлях.

 

Хьонджин стукнувся головою. Отримав короткий дзвін, і голова-акваріум здригнулася; зрозумів, що отримає шишку розміром із мішок картоплі.

 

Чортовий стіл. Ось він якраз не в тему.

 

Після легкого звуку дзвіниці в голові Фелікс засміявся. Так дзвінко, що Хьонджин подумав би, що в нього розірвалися клапани.

 

— А-ай! — Хьонджин гладить своє забиття, і вони обоє піднімаються. Футболка Фелікса перетворюється на сільську дорогу, якою пройшлися коні з возами, спеціально щоб її зім’яти.

 

Але потім він стривожено схаменувся:

 

 — Хьонджіне, ти в порядку? Боже, мені шкода, ти…

 

— Ой. — здивовано дивиться Чонін у дверях.— Я вам завадив, правда?

 

У його руках висить коробка із новим барахлом. Однією ногою він закриває вхідні двері - та з новим, не схожим на старий звук, б’ється своєю свердловиною, а іншою впевнено переступає чиюсь куртку, що впала. Волосся Фелікса електризується і трохи піднімається вгору, поки він злякано оглядається.

 

 — Трохи.— відповідає кисло Хьонджин, гладить місце удару і хмурить свої брови.

 

— Сильно болить?

 

Фелікс гладить його по плечу. Навряд чи зараз це йому допоможе з головним болем, але… Сподівається, що допоможе.

 

 — Ви чого робили, поки мене було? Сподіваюся, не…

 

— Я ручку піднімав. — Хьонджин повертається до своїх записів, піднімаючи ручку вгору.

 

Чонін не знає про це.

 

Фелікс ніяково облизує свої губи.

 

Це сталося так несподівано, що Фелікс подумав, що це друге пришестя Христа. Хоча у бога вірив мало. І в почуттях Хьонджина впевнений був не сильно більше.

 

Ну, спочатку.

 

Тільки зараз він замислюється, що було б, якби Хьонджин тоді йому не зізнався, не приніс би тієї дивної валентинки, не сказав би все прямо. Фелікс так би і сидів у своїй умовній кульці, гриз краї ковдри в зірки, дряпав собі живіт, таємно зітхав у подушку, намагався вгамувати свою симпатію, думаючи про проблеми гірші, і продовжував би дивно поводитися поруч з ним. Хьонджин усе йому спростив, але сам би цього не зробив.

 

Лі Фелікс не дуже везучий. Він не похвалиться гострим розумом чи раціональним мисленням в екстрених ситуаціях. У нього досить багато мінусів. У нього досить багато думок-гризунів, і багато заздрощів, замість сірої маси мозку.

 

Таким як Фелікс може допомогти лише диво.

 

Це відплата, що сидить зараз у дзеркалі. Помста. Розрахунок, зрештою.

 

Він наповнений незрозумілим для нього зловтіхою, тому що правда заслуговує на краще. Він наповнений любов’ю до мистецтва, він вірить, що, можливо, в розмитому майбутньому він матиме час і шанс показати себе іншим, показати свої плюси, а не постійні мінуси. Він сповнений надією. Колись недосконалою казкою з юнацтва. Все ще дитячими забутими мріями та бажаннями. Ну, і заздрістю теж. Менше її ніколи чомусь не стає.

 

Принаймні Фелікс намагався.

 

Робив усе, але цього було замало.

 

Фелікс вже навряд чи вибереться. Навряд його можуть так сильно вдарити в голову щоб Фелікс зрозумів свої помилки, щоб Фелікс прийняв хоча б одну частинку в собі, щоб перестав порівнювати себе з іншими.

 

Це навряд чи. Фелікс тільки зараз усвідомлює, що сидить у ямі і вже давно не бачить із неї світло. То він себе туди загнав. І сам штовхнув, але… Так неприємно, що штовхнув він себе через неправильних людей у ​​житті. Вони давним-давно забули про свої слова, але Фелікс же ш пам’ятає. Вони не подумали і ляпнули щось, а ось Феліксу із цим жити. А ось Феліксу доведеться вибиратися. І це несправедливо, бо Фелікс досі радіє, коли у нього випирають кістки, коли живіт ниє з голоду, бо Фелікс цього точно заслужив. Він не любить голодувати, він просто думає, що якщо три дні не подивиться на себе в дзеркало, то на четвертий там з’явиться інша людина. А потім знову бачить непутящого, ніякого себе. А потім знову засмучується. А потім знову намагається сховати своє обличчя, по можливості — все тіло.

 

Мінхо забув про свої слова та й навряд чи згадає про них, а ось Феліксу досі соромно їсти при Хьонджині чи Чоніні, хоча точно знає, що ті ніколи не скажуть йому образливих речей.

 

Вони давно забули про них, але їхні слова надрукувалися в чужому розумі на дуже довго, і навряд чи вдасться так легко їх звідти вигнати. І поки Фелікс не зможе їх стерти - вони почнуть закопувати його у своїй ямі живцем.

 

Люди віддають іншим людям стільки свого часу, щоб зрештою зрозуміти, що це не ті люди, які їм потрібні. Фелікс довгий час був таким. Не міг розрізнити. Свого роду філантроп, тільки ти віддаєш серце, а сам блякнеш.

 

Це страшно. Але зараз це … не надто важливо, адже у нього є Хьонджин, і … вони обов’язково впораються.

 

Впораються ж?

 

Безглуздя відрізають, їх збовтують як коров’яче молоко і вони перетворюються на масло. (Притупляються начебто як від антидепресантів, але, як і раніше, походять з молока. Перетворюються на щось інше - у Фелікса вони ще перетворюються на нові пахощі - але іноді думають про себе в третій особі. Це просто Фелікс ніяк не може скинути свою непотрібну думку.)

 

Фелікс сумував, а Хьонджин втішно його обіймав - і це виглядало набагато правильніше і розумніше, ніж Фелікс би сидів у незнайомій компанії, аби Чанбіну було весело. Чанбін не винний. Так іноді відбувається. Фелікс лише згодом розуміє, що Хьонджин відновив йому здатність нормально дихати. Адже … якщо б Фелікс залишив все як є … йому було б в рази гірше. Це проста ввічливість, але Фелікс ніколи так погано себе ще не відчував. І він би мовчав, спостерігав, як Чанбін товаришує з ним, як йому весело з Мінхо, як Чанбін із плином часу віддаляється від Фелікса, і це просто врешті-решт вбило б Фелікса всередині своєю ж виробленою важко розчинною кислотою. Жаданий свободи, спіткнувся, бо біг надто швидко назустріч тому, що йому не судилося.

 

 

Загалом, того фатального дня було все дивне, починаючи з їхньої невеликої сварки в холі, закінчуючи його нерозумінням. Через три місяці Фелікс досі дістає ту валентинку і подовгу розглядає її.

 

Це було так шалено приємно, що Фелікс іноді забувався і зовсім не вірив, що це відбувається з ним. Невже це відплата після стілького болю, що він пережив? Невже він цього не вигадав? Це не його забутий сон чи плід фантастичної уяви…

 

Фелікс не вірить навіть зараз, коли його хлопець (у минулому - друг), який півроку тому змусив сумніватися у своїй любові до дівчат, на якого Фелікс не спеціально, але прикуто заглядав деякий час, прямо зараз втикається носом у вигин його шиї, міцно обіймаючи зі спини, поки ті сидять на ганку, звішуючи ноги на невеликі сходи.

 

Фелікс відкидає голову назад, щоб волосся спало з обличчя і промінчик у верхівки дерева освітило його всього.

 

 Зітхає:

 — Про що замислився?

 

 — Ти почав частіше посміхатися. — чує він зі спини.— Мені це подобається.

 

Знову йому зізнається. У Фелікса за рефлексом знову стискається серце, обливаючись кров’ю намагніченою. 

 

 — Просто з’явився стимул.— відповідає він Хьонджину зовсім спокійно, ніби його пульс зараз стоїть на позначці 70, хоча обличчя не показує, що там всі 110.

 

У той день, коли Хьонджин зізнався йому, вони майже доходили до його будинку.

 

— Я? Тобі подобаюся? Справді?

 

— Ти мені подобаєшся. — Хьонджин сказав тоді це так впевнено, що у Фелікса викотилися очі.

 

Дорогою з чагарників, каміння та хрустких гілок Фелікс перепитав чотири рази «Справді подобаюся?». Хьонджин на всі чотири сміливо відповідав «так», сміявся, обіймав його за плечі, і говорив слово «так».

 

Іноді він знову це питає, коли закрадається почуття, що почуття Хьонджина зникають, але це завжди тільки в його голові. Фелікса навчився їх приборкувати.

 

Він провів його додому, і Фелікс, зачинивши за собою двері, того вечора помер.

 

Добросовісно помер і всю ніч не міг заснути. Він прийшов до коледжу з незакінченим малюнком, але за те йому сподобалася трохи сумна, зимова, бажана смерть. Іншого йому не потрібно.

 

Але поки одна колишня проблема розчинилася у повітрі ніжними поцілунками, інша гордовито сиділа і рішення чекати не хотіла.

 

З Чанбіном виявилося складніше.

 

Після цього Фелікс таки переживав про це, але робив це вже не так сильно, як колись. Він упокорився, навіть, здається, забув своє докучливе почуття. Придавив чимось добрим, і воно перестало бути таким важливим та головним.

 

Але для Фелікса сталося щось жахливе: після тривалої війни настало очікуване перемир’я. Але жахливо воно тим, що це перемир’я стало йому боком. Точніше: Фелікс втратив інтерес до дружби з Чанбіном. Спершу це його лякало. Він перестав йому дзвонити, писати і проводити час. Він злякався, бо перестав відчувати колишній спокій поруч із ним. Фелікс не хотів усвідомлювати, але насправді він був радий, що Чанбін виявився не його людиною.

 

Хьонджин виявився страшенно правим.

 

Але навіть якщо війна розтанула як сніг і ввібралася калюжами в асфальт — глибоко всередині вона ще не була закінчена. Фелікса досі мучить жаба, давить, коли він не виправдовує свої досягнення. Просто зараз вона не так яскраво існує, як була. Фелікс приховав її навіть від очей Хьонджина, щоб не турбувати знову. І почувається в рази краще, коли вбирає злість. Знаючи, що вона все одно може занапастити.

 

 — Знаєш,— знову міркує Фелікс.— Я так мріяв про університет у тому місті, бо думав, що в нашому, у цьому місцевому, мені не радітимуть. Переїду кудись, думав, почну нове життя. Але лічені місяці до подання документів, — його голос помітно знижується. — Я розумію, що не готовий.

 

Хьонджин задумливо піднімає свою голову в небо:

 

 — Ти подумки втік.

 

— Так. — сумно погоджується.— Нещодавно прокручував це в голові. Тупа, але жалісна ідея. Тепер зовсім заплутався. Навіть не можу розплутатися.

 

 — Я раніше космонавтом хотів стати. А потім зрозумів, що лекції читати мені й так до вподоби. Не думаю, що зможу подолати космос. — Хьонджин легко, як пушинка, проводить пальцями по його смоляному волоссю. Десь всередині будиночка розмовляє телевізор, сумно повідомляючи ранкові новини. У коморі чутно Чоніна і шум від запорошених речей: антикварний посуд стукає один об одного, стос газет хтось звалив ногою - і той тихо розсипався. Потрібно було б її зв’язати, але Чонін думає зараз про інше.

 

Ліс перед ними світиться жвавим світло зеленим листям, а в його далечіні цвів

цілий аквілон. Він обдавався іншим, темним забарвленням.Чим більше світить сонце, тим більше стає бажання Лікса знову почати грати в дартс і їсти полуницю тоннами. Не про навчання зараз охоче думати. Хоча треба… Але Фелікс не хоче.

 

 — Своїми вміннями ти і космос здолати зможеш, повір. Навчиш інопланетян говорити по-нашому.

 

 Хьонджин зніяковіло, тепло посміхається.

 

— Ти дуже милий. — звертається до Фелікса, намагаючись зазирнути у його очі.

 

Ну ось. Знову змушує серце стискатися.

 

 Це про них — частинки та порошинки весняної квітки, серцево-зотлілої, прохолодної як коробка-лікарня!

І серце теж стискається, здається, що на момент дійсно охолоджується, але потім знову чимось заправляється і починає працювати вдвічі більше.

 

На вулиці стоїть весна. Вона швидко та помітно прийшла на зміну. Фелікс і Хьонджин зчепилися пухом від ниток своїх кофт.

 

Не хоче, щоб щось із цього закінчувалося. Ні цей день, ні його поцілунки, ні їхнє солодко побите кохання.

 

Ефемерні поцілунки вздовж шиї та за вухом; знемога, що обертається навколо запеклої дзиґи, спалюючи полуничні губи. Для Фелікса це досить незвичайно: ніжні дотики, грайкома спритний гомін серця, вуха і щоки, що горять, і голос Хьонджина над самим вушком:

 

 — Фелікс.— Лікс мукає своє улюблене «угу» у відповідь і повертає голову на бік.— Ти хочеш дещо побачити?

 

Хьонджин наелектризований до божевілля, голова радіостанція зараз відвалиться. Хьонджин підноситься до небес і не може повернутися назад. Якби його серце могло давати світло щоразу, коли він дивиться на Фелікса, коли той перебирає його волосся, каже всяке миле марення, дбає; то хенджинове серце викачало б енергію на все маленьке провінційне містечко, яке заховано в тумані і посипане снігом.

 

Причин кохати Фелікса немає. Але Хьонджин любить. Без причин.

 

Вони заходять назад у будиночок. Тут гамірніше, ніж можна здогадатися з вулиці.

 

Фелікс сідає на своє улюблене місце: на підлогу біля столу, притискаючись спиною до дивана.

 

 — Давайте швидше! — хтось голосно командує, а на столі одразу з’являється якийсь прилад, що притарабанився Чоніном. Його звали фільмоскоп. І Чонін, що витирав зараз рукою своє чоло, пишався знайденою колись штукою найбільше.

 

Він ставить його на кілька вибраних книжок: багато різнокольорових корінців — старі пошарпані казки, одні з яких були білими — енциклопедії з біології.

 

Кричить Хьонджину, який несе картон, де чорним фломастером виведено логотип компанії посудомийної машини з розміром у холодильник прямісінько з підсобки:

 

 — Ледве налаштував її! Хлопці, зачиніть вікна картонкою!

 

Фелікс загіпнотизовано розглядає плівки з рук, поки інші на задньому фоні бігають із великими квадратними пластами. Чанбін скрипить скотчем, коли зубами відриває шматочок і заклеює перше вікно, що знаходилося позаду Фелікса. Хьонджин робить те саме з іншим — що вертикально перебуває по відношенню до першого — і будинок перетворюється на мало освітлену коробку.

 

Безмежна весна знову таки нагадує про себе, ніби про неї хтось постійно забуває. Потішати їх - це її головна забаганка. Тому променями намагається пробратися через картонку, але коли цього не виходить — вона повзе під її щілину.

 

Хьонджин нарешті падає поряд з Феліксом, і тому доводиться посуватися, щоб слідом туди примостилися ще й Чонін із Чанбіном.

 

 — Це що таке? — запитує Фелікс.

 

 — Діафільми,— сміливо відповідає Чонін.— Чули про таке? Скільки років я їх вже не бачив ніде… ціла реліквія. Вам пощастило, що в мене є таке. Ой, точніше, вам пощастило, що я такий у вас є!

 

 — Цінуйте Чоніна, поки він живий здоровий. — сміється Чанбін.

 

— Згоден! — Фелікс теж сміється.

 

Чонін сідає посередині між Хьонджином та Чанбіном, розкладаючи плівки на стіл. Попереду них звичайна картонка, що висить самотньо на вимкненому телевізорі. Зараз воно нічого з себе не представляє, картонка та й картонка. Але коли Чонін вставляє одну закручену плівку в спеціальний отвір — трапляється диво.

 

— Ого! Працює ще! — скрикує Чанбін. Він крутить за коліщатко — коротенький діафільм починається з відліку. 

 

Їх, взагалі-то, треба дивитися у повній темряві, але Чоніну це не заважало тестувати його прямо тут і зараз. Картоном скакали кадри. Якийсь старий мультик жив у телескопі, добрий, дитячий.

 

Це про них. Щось про метафорично хворих і значно безпечальних. 

 

Хьонджин таємно спостерігає за дитячою, щирою реакцією. Фелікс усміхається здивовано роздивляючись картинку, а Хьонджин від його вигляду.

 

Він знайшов його пальці, накрив своєю долонею, з’єднавши їх. Чонін глянув на цих двох і потонув у своїй лисячій посмішці, коли ж Чанбін стягнув останній кліп, а Лана нарешті доспіла «Jealous».

 

    Ставлення автора до критики: Позитивне
    Надіслав: the_kii1jy , дата: пт, 06/02/2023 - 11:03