Повернутись до головної сторінки фанфіку: Найважливіше серце

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Коли Одзакі Койо, наче за помахом чарівної палички, опиняється посеред офісу Озброєного детективного агентства, виникає лише дві реакції: жага або жах.

Є Кьока, яка переповнена сумішшю обох почуттів, але здебільшого реакції дуже чітко розмежовані. Ранпо, Кунікіда та Йосано — з різних причин — дивляться на неї з жагою. Оскільки дражнити Кунікіду є одним із головних занять Дадзая (особливо останнім часом, коли він не намагається якомога успішніше потонути в річках), Дадзаю навіть не потрібно робити собі нагадування, щоб подражнити Кунікіду з цього приводу Вишукане традиційне вбрання Койо, очевидно, охоплює багато дурних пунктів у списку ідеальної жінки Кунікіди. І, вочевидь, також підпадає під багато речей у списку Йосано. Усі інші дивляться на неї з жахом (не враховуючи президента, який знаходиться у своєму кабінеті і тому не є частиною раптово притихлого зібрання). Звісно, себе до них Дадзай не зараховує.

У його прогнозах немає нічого, щоб змусило Койо з’явитися тут серед білого дня, з помітними краплинками поту на її зазвичай бездоганному макіяжі. Сьогодні її обличчя більш насуплене, і вона більше схожа на куртизанку, якою колись була, ніж на наймогутнішу і найстійкішу керівницю Портової мафії. Певна річ, Дадзай не рахує Чюю, — зрештою, це буде цілком справедливо.

До речі, про Чюю…

— Ане-сан, — каже Дадзай щоб порушити повислу тишу. Він жестом запрошує її сісти на стілець, відведений для клієнтів, але вона хитає головою, виглядаючи дуже суворою. Більшість рудого волосся зібрана в акуратний високий пучок, але є відчуття, що декілька норовливих пасм розпущені через обставини, а не за для естетики. Під усім цим Дадзай бачить її страх. — Чим ми можемо тобі допомогти?

Койо робить глибокий вдих, ніби для того, щоб зібратися з силами. Одним плавним рухом вона простягає свою катану вперед, і кладе її на стіл Кунікіди. Жест призваний показати, що вона не збирається нікому зашкодити. Ніби хтось з присутніх, ніби хтось, хто взагалі знає Портову мафію, міг би допустити думку, шо один відданий клинок є еквівалентом послаблення бійця. Але, тим не менш, це цінний жест.

Жах, який важко тиснув на плечі Кьоки, трохи вщух, а хватка на мобільному телефоні, що висить на шиї, хоч лише трохи, але послабилась.

— Дві години тому бос Портової мафії потрапив під дію здібності.

Миттєвий шок супроводжується майже нестримним захватом, за яким слідує майже дитяче бажання вимагати дозволити Дадзаю бути свідком страждань Морі. Але він стримує себе та прочищає горло. Судячи з усього, ніхто інший не збирається підійти та розпитати її. Але це трохи дивно: контакти Дадзая в Портовій мафії — Хіроцу-сан та маячок, який він причепив до огидного капелюха Чюї — мовчали протягом останніх кількох днів.

Койо продовжує, ледве дозволяючи цим словам влягтися в голові:

— Здібність, здається, діє на людину викликаючи поперемінно кому та стан… агресії, — коротка пауза, щоб дати вловити смисл. — Це, судячи з усього, можна вилікувати лише коли уражений візьме до рук щось найцінніше для себе.

Дадзай стримує жарт про те, як легко було б дати Морі закривавлений скальпель або знайти якусь надувну ляльку, яка піддійте для шанувальників лолікону. Натомість, з натяком незацікавленості під яким скривається хижак, що почув здобич, він каже:

— Здається? Не схоже на Портову мафію: мати так мало інформації.

— Користувач здібності наклав на себе руки одразу після того, як вразив кількох наших людей.

Гм. Отже, комусь вдалося проникнути на територію Портової мафії? Тим більш, під час денної вечірки. Дадзай дивиться на вишукане вбрання Койо і його нутро скручується від якогось примарного страху.

— І ти бажаєш, щоб Агентство знайшло інші методи скасування дії здібності, враховуючи, що вона все ще триває, незважаючи на смерть обдарованого, — Дадзай засовує руки в кишені, відводячи плечі назад, коли підводиться в повний зріст. Усі ці розмови призведуть до розладу травленя, що є образою для чудової їжі, яку він з’їв на обід (магазинне бенто). — Боюсь що Озброєне детективне агентство не дуже заохочене рятувати Морі Оґая.

— Боюсь, — повертаючи Дадзаю його фразу Койо тримає поставу, а її погляд твердішає, хоча руки тремтять, — що дві години тому новий бос Портової мафії склав присягу на своїй новій посаді. Нам вдалося вилікувати всіх уражених окрім нього.

Фантомне відчуття страху переростає в роззявлену пащу темряви. Поява Койо тут, її клинок, представлена інформація. У сукупності це може означати лише одне.

— Я тут не для того, щоб подавати запит до Озброєного детективного агентства, — пояснює Койо, хоча в цьому вже немає потреби. — Дадзай-кун, я прошу твоєї допомоги, щоб врятувати Чюю-куна.

***

— Боюсь, що у Озброєного детективного агентства немає жодного стимулу рятувати Морі Оґая, — кидає Йосано Дадзаю, поки він швидко заповнює сьогоднішній табель обліку робочого часу, щоб піти раніше.

Кунікіда приголомшлено витріщається на нього, невпевнений, чи сам Дадзай не постраждав від здібності, враховуючи, що він насправді займається документацією, заповнюючи все швидко та правильно, незважаючи на те, що він головний (і єдиний) порушник, коли справа доходить до безладу в табелях та самовільних відлучок.

— Агентству буде вигідно, якщо Чюя виживе, — трохи розсіяно каже Дадзай. Його руки, здається, рухаються на автопілоті. Він бачив цю форму лише раз і ніколи раніше не заповнював, тому що цікавіше просто зникнути і викликати головний біль у Кунікіди, але зараз він відчуває, що може заповнити їх всі. Не те щоб він насправді це зробив би, але відчуття є. Взагалі, він ніколи цього не зробив би. Але зараз — це в першу чергу тому, що йому потрібно піти якомога скоріше. Агентство має зрозуміти. Має відпустити його, щоб він міг все виправити. Зробити все як потрібно.

Койо показує відеозапис з Чюєю, який Ґін вдалося зробити — нестійкі ракурси, хитке та зернисте зображення. Це не лютування рівня Прокляття, але неприємно близько.

Дадзай вдихає; видихає. Повільно, стабільно, продумано. Йому потрібно туди потрапити, і все буде добре. Його розум вирує від прогнозів та ймовірностей, а рот, очевидно, від’єднався і виробляє варіанти використання Чюї, якщо він буде живим:

— Він досить дурний, тому Портова мафія не буде мати багато складних стратегій. Я поставив жучок у його дурний, потворний капелюх, а він навіть не усвідомив цього. Ми матимемо місця в перших рядах на всі справи Портової мафії. У нього капелюх замість мізків, і він мікроскопічно маленький. Він також легковажний, і думає, що він чарівний, але він занадто прямолінійний і відвертий, всі нюанси переговорів проходитимуть повз нього. Портова мафія зазнає такої невдачі в переговорах і поглинанні інших банд та корпорацій, що вони будуть не в змозі розширювати свій вплив. Чюя плакав би над кожною смертю своїх підлеглих, тож він не санкціонував би нічого надто небезпечного, і мав би величезні мішки під очима. Він не зміг би прокидатися вранці, і, ймовірно, отримав би напад від усіх чашок кави, які б випив, щоб виглядати презентабельно, бо він завжди був бридким плаксою з плямами на щоках. Найгірше те, що Чюя в душі собака, тому…

Йосано сміється, перериваючи Дадзая:

— Агентству буде вигідно, га.

Дадзай робить глибокий вдих. Його пальці тремтять.

— Так. Отже, бачите, є сенс, щоб я пішов туди і врятував його від поглинання ідіотською здібністю.

— Так-так, ти — геній, і все це частина грандіозного плану, — Йосано закочує очі й простягає руку: — Я завершу твою роботу і перестану насміхатися, навіть якщо ти справді цього заслуговуєш.

Дадзай відчуває, як його розум наповнюється ватою. Це дивне відчуття. Це те, що мирний час робить з людьми? Минуло два роки відтоді, як усунули Достоєвського, і Дадзай відчуває, що його надто розпестила відсутність речей, які потребують його планування. Це було радше повноцінне відчуття спокою, але зараз воно нічого для нього не варте.

Але не те щоб він був зовсім збентежений ситуацією.

Широким жестом Дадзай записує номер Койо та її улюблений батончик і передає Йосано в обмін на її доброзичливість.

Йосано всміхається, плескає його по плечу і дає останню пораду:

— Спробуй не йти в повне заперечення, добре?

***

Дорога до одного з притулків Портової мафії, що знаходиться на околиці міста, триває досить швидко, щоб Дадзай запідозрив перевищення швидкості. Віддаленість від центру міста вказує нате, що ефект здібності не є перебільшенням: не може такого бути, що надокучливі та вірні прихвостні Чюї дозволили утримувати їхнього дорогого сенпая в потворному дерев’яному складі, вдалині від винних магазинів. Якщо всі погодилися залишити Чюю тут, то Дадзаю слід готуватися до найгіршого.

Він думає доторкнутися до зап’ястя Чюї, щоб перевірити, чи зможе анулювати здібність від контакту зі шкірою. Якщо вірити тому короткому ролику та рівню агресії, ще він може спробувати доторкнутися безпосередньо до відкритих ран — перевірити анулювання через кров.

Альтернативою було б з’ясувати «найважливіше» для Чюї та звести дію нанівець таким чином.

Але Дадзай не думає, що люди оточували Чюю під час враження, дурні. Не такі геніальні, як він, але не настільки дурні, щоб не знати, що Чюя ледь не хірургічно пришитий до свого капелюха. І що він має необачну ману на вина. Дадзай частково сподівається, що справа лише в тому, щоб докопатися до всіх винних погребів Чюї — навіть тих, що не задокументовані. Він знає, що Чюя має один таємний, де зберігаються всі його найрідкісніші та найдорожчі вина. Він не мав можливості з’ясувати його місцезнаходження здебільшого тому, що не надто цікавиться винами і вважає, що є велика ймовірність, що Чюя насправді заб’є його до смерті, якщо він хоча б дихне поблизу.

Мимохіть, дивлячись на краєвид, що розгортається за тонованими вікнами автомобіля, на напружену Койо поруч, Дадзай думає про іншу можливість.

Думає про те, щоб ввалитися в ліжко Чюї (або клітку, якщо Портова мафія все ж розумна) і заявити, що тепер усе гаразд, тому що він тут, і що, очевидно, Чюя шаленіє від нього, але він не думає, що зможе це зробити, навіть попри непереборне бажання. В одному з тих рідкісних випадків, коли розум не зміг дати точного визначення, Дадзай насправді не знає, що жахливіше: думка про те, що це може бути правдою і Чюю буде вилікувано, або про те, що це не так, і виявиться, що він не настільки високо в Чюїних пріоритетах.

Перший варіант відкриває цілий новий світ можливостей, почуттів, речей до яких він не хоче наближатися занадто близько. Тому що бути занадто прив’язаним досі означає багато страшного: починаючи від несамовитого щастя і закінчуючи пронизуючим до кісток відчаєм. Бути партнером Чюї, зберігати номер Чюї, працювати з Чюєю так добре, навіть після їхнього минулого та пережитого болю — це вже занадто спокусливо близько до краю. Дадзай не може впасти, коли він все ще не в змозі врівноважити все за що мав би триматися.

Другий обпікає як віскі преміум-класу, пролите на рану, залишаючи тупий біль, подібний до того, як пальці Чюї впивалися у руку, коли він бачив шрами, сховані під бинтами. Думка про те, що він не найважливіший для Чюї, приносить полегшення та дратує одночасно. Він не хоче нести тягар «найважливішого» для Чюї, не хоче отримати цей поштовх, щоб повністю зануритися в його гравітаційне тяжіння. Але і не хоче, щоб Чюя знайшов щось — когось — важливішого за нього. Будь-хто інший означав би, що Чюя буде надавати йому свою прихильність, буде дарувати дорогі подарунки, означає, що десь є хтось, до кого насамперед піде Чюя, якщо світу справді настане кінець.

— Ми на місці — каже Койо, перериваючи його думки. Її очі горять наче захід сонця, але він читає полегшення в рисах її обличчя, у розмазаному макіяжі на носі, який вона розтирала перед цим. Це жалить, той факт, що вона відчуває полегшення, побачивши Дадзая таким: схвильованим над можливостями ще до того, як він побачив повну картину ситуації.

— Ми розраховуємо на тебе, Дадзай-кун.

***

Перше що Дадзай думає коли заходить на склад, що ліжко з троянд підійде набагато краще, ніж металеве ліжечко, ледве накрите тонким шаром матраца. Чюя прикутий до ліжка важкими ланцюгами, обмотаними навколо рук і ніг, та закріпленими на металевому каркасі. Акутаґава, важко дихаючи, повертає сестрі пляшку води, з якої щойно пив. Дадзай розпізнає багато знайомих облич. В дальньому кутку знаходиться Хіроцу-сан, який зайнятий роздачою вказівок загону Чорної ящірки.

— Дадзай-сан, — голос Акутагави хрипкий, коли той помічає його присутність. — Койо-сама.

Дадзай не цікавиться виразом обличчя Койо у відповідь на порушення Акутаґавою етикету; ноги одразу несуть вперед, доки він не стає навколішки біля металевого ліжка і не починає розтирати багряну шкіру на зап’ястях Чюї. Портова мафія не соромиться фізичних тортур, але точно є причина чому вони використовують ці ланцюги. Ймовірно, щоб дати Акутаґаві відпочити від утримання Чюї Рашьомоном. Дадзай не думає, що цього буде достатньо, що коли-небудь взагалі з’явиться ряд обмежень, які зможуть утримати Чюю. Він занадто дикий для таких речей, занадто буйний ідіот, який любить хард-рок під час бійки, наче він якийсь герой із мультфільму.

Чюя не прокидається від дотику Дадзая.

— Це було б занадто легко, чи не так? — бурмоче він, сідаючи на ліжко. Це незручно й холодно, тож пересувається так, щоб напівсидіти над стегном Чюї. Дадзай користується моментом: обмацує Чюю, щоб витягнути улюблений кинджал маленької мафії, ігноруючи неделікатне пирхання Ґін під час цього процесу.

— Поглянь на себе, спиш як слимак. Ти маєш бути босом, а ти так розслабляєшся?

Хтось щетиниться позаду, але одразу ж замовкає. Дадзай не відволікається на них, щоб зафіксувати їхні обличчя, наразі він дивиться на Чюю і оцінює, де краще зробити розріз.

Акутагава кашляє.

— Ви плануєте мати прямий контакт з його кров’ю?

— Варто спробувати, — каже Дадзай, не відриваючи погляду від шкіри Чюї. Найбільш логічним рішенням було б зробити маленький поріз на руці, але пошкодити руки Чюї схоже на зраду. Рукавички зняті, ймовірно, тому що їм потрібно було прикласти предмети, які вони підозрювали як «найважливіші».

Акутаґава кладе аптечку біля коліна Дадзая. Рашьомон практично вібрує в очікуванні. Чюя завжди був їхнім найкращим майстром бойових мистецтв, але справжня сила всередині нього — це зовсім інша справа. Навіть такий, як Акутаґава, напевно, відчував жах, побачивши свого семпая — свого нового боса — таким.

Дадзай робить неглибокий надріз високо на передпліччі Чюї і торкається крові та рани. Пропаща людина завжди активна і дзижчить під шкірою, але це не скасовує дію здібності, яка, вочевидь, вже так глибоко проникла. Ледве зітхнувши, Дадзай перев’язує рану та недбало витирає заплямований кинджал об Чюїн жилет. На коротку мить він сподівається, що Чюя прокинеться через чисту лють, через те, що Дадзай взяв його улюблений кинджал, через те, що Дадзай забруднив його коштовний жилет.

Але нічого не відбувається…

— Ти такий проблемний, чібіко, — Дадзай розглядає людину, що лежить перед ним і в той же час застрягла десь у вимірі здібності. Одягнений у свій звичайний одяг, хоча сьогодні мав бути досить важливий день. Але, цілком можливо, що Чюя такий упертий, що ніхто не наважився відмовити його не вдягати це безглузде вбрання на церемонію правонаступництва.

Дадзай відчуває, що склад повільно спорожнюється. Не то щоб вони залишили Чюю наодинці з таким зрадником, як він, але вони, ймовірно, роблять це, щоб дати їм трохи приватності. Або щоб лише кілька людей було вражено, коли Чюя знову прокинеться і стане лютувати.

— Будь ласка… — Акутаґава виглядає стурбованим, і це ще посилюється тим, що він насправді використовує ввічливі слова. — Будь ласка, допоможіть Чюї-сану.

Дадзай киває трохи різко. Він чує, як Акутаґава та Ґін відходять.

Дадзай робить глибокий вдих (весь простір дихає разом з ним у напруженому очікуванні) і торкається кінчиками пальців до пульсу Чюї на зап’ясті. Він дозволяє своїй руці впасти й сплестися з Чюїною, міцно стискаючи.

Минає хвилина.

Чюя не прокидається.

Дадзай забирає руку, не впевнений чи відчуття в животі є розчаруванням, але він воліє не зациклюватися на цьому.

***

Ситуація швидко погіршується.

Чюю починає колотити приблизно через годину після прибуття Дадзая. Навколо зап’ястя випирають вени, а передпліччя виглядають хворобливо-синьо-чорними. Немає сумніву, що його литки та щиколотки в тому самому стані.

Нерухомо знаходячись біля правого боку Чюї, Дадзай чує позаду хрипке дихання Акутаґави і каже собі, що він знаходиться саме на цьому місці, тому що таким чином ближче до сонної артерії Чюї, ближче до того, щоб покінчити з життям людини, яка зуміла піднятися на вежу темряви, а потім так легко впала з неї.

Ось-ось з’явиться щось агресивне: очі Чюя рішуче заплющені, але кожна пора його тіла відкрита й випромінює силу.

Койо роздає вказівки, паніка й жах стукають по кінцівках кожного. Незважаючи на це, Дадзай не може з цілковитою впевненістю сказати, що здатен почути її слова. Він залишається біля ліжка Чюї, відчуваючи, як металеве ліжечко практично вібрує, коли Чюя намагається поворухнутися і зруйнувати свої пута. Готовий до удару Рашьомон напружується позаду нього. На якусь мить Дадзай дивується, чому Акутаґава не вдається до запобіжних заходів та не обгортає Чюю. Погляд падає на найменший простір, що відокремлює його пальці від багряної шкіри Чюї. З цієї точки зору Акутагава, мабуть, думає, що Дадзай все ще торкається його.

Рот Чюї відкривається і закривається. З його горла вириваються булькаючі звуки — це все незрозуміла нісенітниця.

— Чюя, — шепоче Дадзай. — Я завжди казав тобі, що ми не розмовляємо собачою.

Тваринні звуки посилюються ніби у відповідь.

— Чюя, — шепоче знову, притуляючись до однієї з раптово звільнених рук.

Брязкіт ланцюгів викликає нудоту. Акутаґава несамовито викрикує його ім’я, але Дадзай не реагує, дозволяючи розмахнутій лівій руці Чюї врізатися в свою спину та штовхнути себе вниз. Голова з силою приземляється на груди; лівою рукою Дадзай хапає його праве зап’ястя. Легені, під вухом Дадзая, стискаються. Булькаючі звуки лопаються, ніби бульбашки вулканічної магми.

А далі — тиша.

Агресія Чюї зникає. Нагромадження цунамі відступає в океанські глибини.

— Він справді зупинився, — здивовано каже Ґін. Як людина, яка насправді наважилася записувати спалахи люті Чюї, вона, зрозуміло, найбільш шокована.

Дадзай тримає свою руку на зап’ясті Чюї, відчуваючи там дуже млявий пульс.

Це шокує, то, що Чюя фактично зупинився, але у Дадзая з’явилося неприємне відчуття, що це скоріш через те, що його тіло надто сильно відмовляє, щоб навіть думати про якісь рухи.

***

Дадзай чує крихкий тріскіт легень і грудної клітини. Він обережно сідає, щоб не розчавити ослаблене тіло під власною вагою. Тримає Чюю за зап’ястя і відчуває, як його партнер повільно вислизає. Кожне мляве серцебиття віддається ножами поміж ребер Дадзая.

Це так боляче.

Дадзай вважає, що кохання насправді є найболючішою частиною людства.

***

Ситуація погіршується ще більше.

На відміну від раптових спалахів активності раніше, цей вид погіршення відбувається тихо, повільно. Дадзай тримає пальці на зап’ясті Чюї, тож відчуває як пульс знижується з кожною хвилиною. Чюя завжди був дуже фізично обдарованим, тому у нього низький пульс у стані спокою, але навіть з урахуванням цього…

— Він помирає? — дивно, що саме Койо та, хто стримує свої почуття і запитує його. — Ми викликали Йосано-сенсей на випадок якщо вона зможе його реанімувати.

Дадзай відчуває напругу в очах, ніби його повіки розплющені силоміць. Очі надто сухі й надто болючі. Він знає, це тіло підказує, що він повинен моргнути, але здається, що якщо він це зробить, то Чюя зникне прямо перед ним, ніби вітром розвіяний.

— Якщо моя здібність не може скасувати здібність злочинця, то також малоймовірно, що здібність Йосано-сенсей зможе скасувати її наслідки.

— Вона сказала теж саме, але все одно їде.

Пульс Чюї ледве перевищує тридцять ударів за хвилину, щоки бліді, дихання поверхневе. Дадзай не знає скільки годин провів тут, згорбившись над ліжком, як примара.

Капелюх та його найдорожче вино — це не «найважливіше». Раніше Дадзай напівпрогаркав наказ розкопати могилу Рембо, щоб перетягнути його останки до рук Чюї. Навіть якщо там не залишиться жодних останків. Цей наказ було відхилено Койо.

Дадзай не є найважливішим для Чюї.

Більш болючим за думку про це, є те, що кожен подих, що розколює ребра Чюї, також відбивається у Дадзая. Справжнє партнерство — розділяти тягар, а не лише сильні сторони. Його ламає, що він усвідомив це лише зараз.

Проте…

Дадзай знає, що, мабуть, пошкодував би про це, якби подумав трохи більше.

— Я кохаю тебе, — намагається він. Дадзай не знає, чи Койо, чи Акутаґава, чи Ґін, чи Хіроцу чи хтось ще залишився поруч, щоб підслухати його останні хвилини з Чюєю. Дадзай піднімає мляву руку Чюї й шепоче в неї слова, яких йому ніколи нікому не доводилося говорити:

— Прокинься, щоб ти міг надерти мені дупу за такі сопливі речі. Чюя, я кохаю тебе.

Життєва сила Чюї залишається надзвичайно низькою.

Ні, його пульс сповільнюється.

Жах і туга. Це така бридка суміш емоцій. Боляче, дуже боляче бути настільки людиною в цей момент.

— Чи ти знав, — каже Дадзай, притискаючись до голої долоні, — останнім часом я не стрибав з мостів. Я…

Дадзай хитає головою, регулюючи свою хватку так, щоб обхопити власну щоку рукою Чюї. Він обома руками утримує маленьку долоню. Це майже смішно, але все, що відчуває Дадзай, — це біль. Виявляється Чюя може знайти спосіб завдати йому неприємностей, навіть якщо він непритомний.

— Я хочу, щоб ти жив. Я хочу жити, — це надто схоже на зізнання, навіть більше, ніж визнання того, що він любить Чюю. — Я хочу жити, тому що я ще не зробив тебе своїм собакою. Чи не надто багато часу ти витрачаєш для виконання нашого парі? Ти маєш бути моєю собакою. Тепер буде ще приємніше. Мати боса Портової мафії в якості собаки… Це добре звучить, чи не так?

Дадзай вдихає запах крові ти розпаду з руки Чюї.

Любов і людяність, жах і туга.

Минуле, теперішнє і майбутнє.

Кохання.

— Чюя, я хочу, щоб ми жили разом,  — і хоч це боляче говорити: — будь ласка.

Ту-дум.

А потім…

— Чому ти їси мою руку? — голос хрипкий, сварливий та розгублений. — Гей, ти плачеш? Лайновий Дадзай, що відбувається?!

Решту слів Чюї поглинає Дадзай.

***

Попри скарги, Дадзай не відпускає руку Чюї, коли того транспортують до квартири для того щоб повністю відновитися.

— Ане-сан, я не можу відпочивати, коли ця скумбрія нависає наді мною, — скаржиться Чюя. Попри свої слова, він також не б’є Дадзая, коли той відмовляється відпустити його руку. — Зі мною все буде добре, я можу…

— Відпочивай, — каже Койо і чистої сталі в її голосі достатньо, щоб замовкли вони обидва.

— Чи означає це, що я буду тебе прикривати протягом… тижня? — Йосано виглядає надто захопленою цією перспективою, її очі зосереджені на зчеплених руках та обіцяють дражнити все життя.

— Два тижні, — погоджується Дадзай, оскільки він все одно буде страждати від глузувань, тож повинен отримати їх повну вартість.

— Гей, я не пущу тебе жити на два тижні! — протестує Чюя. — Я виганяю тебе негайно!

Дадзай фіксує свій погляд на його очах.

— Я хотів би сказати, що за моїми прогнозами, ми проживемо разом довше ніж два тижні, але…

Чюя врешті-решт б’є Дадзая, але з такою незначною силою, що щока навіть не почервоніла від удару.

— З-з-замовкни! Більше нічого не кажи! Май хоч краплю сорому!

— …але я думаю, що ми повинні вирішити це разом, — продовжує Дадзай, ніби його не перебивав збентежений вереск.

— Ого. Турботливий Дадзай Осаму, — вигукує Йосано, повільно плескаючи в долоні, адже Чюя виглядає так, ніби його вразила блискавка. — Ніколи не думала, що доживу до цього дня.

— Я тепер інша людина, Йосано-сенсей.

— Не думай нібито це означає, що тобі не потрібно моє схвалення, Дадзай-кун, — нагадує Койо, ховаючи усмішку за віялом. — Або решти Портової мафії, якщо вже на те пішло.

— Я подбаю про те, щоб його заслужити — відповідає Дадзай, але його очі все ще прикуті до очей Чюї. Яскраві. Живі. Навіть якщо він страшенно зніяковілий і погрожує кривавим вбивством. — Зрештою, це дуже важливо для Чюї.

— О боже, просто замовкни і дай мені відпочити, прокляття!

Незважаючи на метушню: святкування Портової мафії за здоров’я свого нового боса, загальні плітки про те, що Подвійний чорний насправді стали партнерами, — усмішки, якими обмінюються Дадзай і Чюя, миролюбні. Вони далекі від стабільних стосунків, і тільки починають свій шлях до «довго та щасливо». Але тепер знають і розуміють, що для них найважливіше.

Дадзай стискає руку Чюї.

Зрештою… якщо тримаєш такі речі в своїх руках, то більше не можеш їх відпустити.

Примітки до даного розділу

Примітка автора:

— не дуже потрібна інформація, але я уявила, що здібність, яка вплинула на Чюю, була «Єдиною формою кохання» Хірано Кейчіро — одного з наймолодших лауреатів премії Акутаґави (вибрано виключно через назву та премію Акутаґави).

— також, щоб уточнити: «найважливішим» для Чюї є Дадзай, який хоче жити заради себе, а не просто Дадзай сам по собі.

    Ставлення автора до критики: Обережне
    Надіслав: VerbenaA , дата: ср, 05/24/2023 - 22:12