Повернутись до головної сторінки фанфіку: Його ім'я більше не згадують!

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

 Сутінки помірно, без спіху опускались на землю та заповнювали темнотою численні приміщення. Навіть якщо це школа для чаклунів слова — день і ніч мінялися як і для звичайнісіньких маґлів. Учні вже давно розійшлись по своїх кімнатах, слідуючи вказівкам та приміру вчителів. Проте не всі. В закритій частині навчального закладу зараз хазяйнувала юна школярка, закляття для прибирання лилося з її вуст так жваво та природньо, ніби вона цілодобово тільки ним і користувалась.
 — Терґео в поміч мені прийди, та худенько весь пил прибери! — махнула паличкою рудоволоса чаклунка Арку́ша Букс Ґрейнджер. Навіть якщо на перший погляд стіл і виглядав чистим, але пилу там точно вистачало, адже це крило будівлі не використовують вже хто зна скільки.
 — От навіщо ми сюди прийшли? — з певною огидою промовляв Аоз Фан Візлі, однак вправно підсвічував паличкою, доки подруга “чистила” їм ще й стільці. — Певен, що ці хороми востаннє відвідували ще за часів Ровіни Рейвенклов, ну чи Тараса Шевченка.
 — Фум, поясни йому ти, бо я зірвуся… — іноді дівчина щиро співчувала багаточисельній сім’ї Аоза та його послідовникам.
 — Нам треба спокійне, тихе, а головне — непримітне місце для обговорення плану боротьби з Тим-Кого-Не-Можна-Називати! — пояснив Фум Райт Поттер.
 — Ми й так робимо що можем, але будьмо відвертими, ми ще занадто юні.
 — Тут Аоз має рацію, — якось в’яло, але все ж підтримала Аркуша. — Відомо-Хто має перевагу у віці, кількості робіт, фанхат, шанувальників. Навіть серед нас можуть бути зрадники.
 — Скласти руки ми теж не маємо права, — сміливо заявив Поттер. — Чаклунська натура іноді слабка, бо ми всі любимо похвалу за чарівні тексти чи просто вдалі словосполучення, прагнемо мати прихильників, цінуємо зручність. Мабуть тому декого і сіркою не викурити з лав Того-Кого-Не-Можна-Називати, але й вони врешті решт оберуть вірний шлях.
Про це мріяли всі троє, а Фум згадував як вперше почув про Нього.

***

 Поттеру тільки нащебетали про зарахування до найвидатнішої школи магії, це зробив Амбасадор Геґрід, той ще птах-говорун. Масивний чолов’яга, з довгою бородою та добрим серцем. Він підтримав Фума як міг, розповів про основи основ, допоміг дістати чарівних гривників, подарував поштову сову, а найголовніше — розкрив усю правдоньку про силу слова та тих, хто цьому слову не радий.
 Вони тоді саме в шинку осіли, серед решти чарівників. Працівник лиш запитав Амбасадора, чи як звичайно, а у відповідь отримав легкий кивок головою. Коли ж запитали пана Поттера, той лиш ввічливо відмовив, мовляв не голодний. Магія куховарства — дивовижна, оскільки вже за мить стіл ломився від традиційних страв, чоловік було вже почав присьорбувати гаряченький борщ, але Фум цей радісний момент обламав:
 — Геґрід, ти ж знаєш хто мені з самого дитинства палки в колеса пхає?
 — А чого ж не знати, хлопчику мій, — і таки скуштував смакоти. — Однак Його ім’я ми не промовляєм уголос, та й в думках цураємось.
 — І все ж, — твердо стояв на своєму Фум.
 — Ех, парубче, на тебе чекають великі справи, але треба пам’ятати, що не всі чаклуни слова добрі. — Амбасадор взяв паузу, задумавшись, а згодом продовжив. — Трапляються й лихі, котрі вправно прикриваються за нейтралітетом чи приховують правду тільки заради власного збагачення.
 — І Він серед таких? Хто ж це? — пильно свердлив поглядом Поттер.
 — Ф… ффф… фф, — намагався вирвати з вуст це ім’я Геґрід, та марно. — Язик не повертається сказати.
 — То може краще напиши? — ґречно пропонував хлопчина з рубцем на серці.
 — Так ще гірше, папір шкода переводить… Його звати, — і чолов’яга прикрутив свій щебет до шепоту вітру, — Фікбунморт.
 — Фікбунморт? — голосніше перепитав Поттер.
 — Тфу-тфу-тфу, та не згадуй лихого так гучно! — запанікував Амбасадор і почав активно посипати хлопця із сільнички у формі козлика. Через праве плече, через ліве, а потім просто висипав на голову весь білий порошок з череп’яної ємкості.
 — Але чому він шкодить саме мені? — ніяк не розумів Фум ні намірів Лихого, ні того, нафіга стільки солі перевели при нинішніх то цінах.
 — Та все просто — заздрить, боїться! Розуміє, що не вдасться залишитись на ворон`ій мітлі. З твоєю появою на цьому світі Той-Кого-Не-Можна-Називати ослаб, бо дуже багато чаклунів тепер слідуватимуть саме за тобою. 

***

 Зі своїми прогнозами громіздкий чоловік майже не помилився, бо послідовники були, щоправда не тільки у Фума. Значна частина чаклунів слова зробили своїм кумиром оригінальну та цілеспрямовану Аркушу. І не менша кількість любителів чарівних слів приєдналось до фан-клубу Аоза, адже у того було так багато різноманітних родичів. І хлопець залюбки ділився контактами та допомагав формувати нові зв’язки, стосунки.
 Механізм змін запрацював. Трійко друзів стали найобговорюванішою темою навіть серед магів що не просто користувалися текстами, а придумували магічні твори самі. Перед кожним чаклуном постав вибір: на якій стороні лишитися, чи потрібно переходити, в чому суть протистояння?
 І ось сьогодні, як тільки стемніло, Фум, Аркуша та Аоз вкотре зібралися обговорити план боротьби з Тим-Кого-Не-Можна-Називати! 
 — Аоз, сядь ти вже на стілець! Аркуша — майстриня прибирання! — припрошував друга Фум.
 — Та він же думає, що тут скрізь павуки є, — єхидно зазначила чаклунка.
 — Я не боюся павуків! Просто не хочу забруднити одяг! — виправдовувався Аоз, ретельно зазираючи по куткам.
 — А хіба я сказала, що ти боїшся? — переможно посміхнулася дівчина. — Не дарма ж кажуть, що на злодюжці й мантія яскраво полихає.
 — Ну досить вже вам, — втрутився Поттер, перш ніж Візлі відкрив рота з відповіддю на підначування Ґрейнджер. — Було б добре ще виспатись перед завтрашніми уроками. Тому худенько оговоримо нинішню ситуацію та план дій задля вирішення проблеми.
 — Як я вже говорив, ми й так робимо що можем. Потрібен лише час, — сумно промовив Аоз.
 — Я склала певні діаграми та можу запевнити, що рухаємося ми в правильному напрямку… щоправда повільно, — підмітила подруга.
 — Треба частіше робити конкурси, тематичні зустрічі, чаклуни таке люблять. Он як шуршали до новорічних челенджів. 
 — Ооо, а ще косплей можна влаштувати згідно власних магічних текстів, — прудко мовила Аркуша, а потім схаменулась. — Ну, це теж було в статистиці, дослідженнях.
 — Ага, — одночасно відповіли хлопці і посміхнулися.
 — А для 100% успіху я навіть зілля підходяще знаю! Всі проблеми воно звісно не вирішить, але мороки Відомо-Кому завдасть.
 — Знову гортала старі підручники? — все не відставав Візлі від дівчини. Існувала між ними… якась хімія.
 — Аоз, — примружила очі Ґрейнджер. — Хочеш їсти калачі, то не сиди на печі!
 — То що за зілля? — вкотре Поттер не дає цим двом зачепитися язиками, бо що ті бабці базарні.
 — Фелікс-Феліціс — еліксир успіху!
 Пояснивши всі нюанси та перерахувавши необхідні інгредієнти до цяточки, обумовивши правила та нагороди за конкурси, трійко видатних учнів тихенько попрямували до своїх кімнат.

***

А мораль у казочки така:
Не сиди, не чекай, а гайда!

Напиши! Прочитай! Тільки часу не гай!
Своє знай, не кидай, на чуже не міняй!
А ще — ти працю своїх поважай!

В голові хай думка буде така:
Не довго ще існуватиме пітьма!

Пиши! Читай! Віри не втрачай!
За мрією своєю йди на самісінький край!
І тим — своїх прославляй!

​​​​​​ 

    Ставлення автора до критики: Обережне