Повернутись до головної сторінки фанфіку: З ним не можна розмовляти

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

Новенька вартова йшла довгим коридором поміж темних гратів пустих тюремних камер. Відлуння її кроків було надто голосним. Маєв йшла за нею, звично, крок у крок, як вона вміла. Переслідувати цілі було покликанням колишньої жриці Елуни.

Попереду кіптяву до високих склепінь найважливішої камери на поверсі кидали останні факели. І молода вартова, яка заледве звикла до темно-зелених обладунків, невпевнено зупинилася, озираючись, повертаючись всим корпусом в сторону Наглядачки. Маєв всміхнулася, але цього ніхто не міг побачити, і зробила крок в сторону, виходячи з тіней.

- Тут скніє зрадник нашого народу, вбивця і поплічник демонів. З ним не можна розмовляти. Ніколи. До нього не можна підходити. Магію поряд заборонено використовувати. Найкраще, що ти можеш зробити, це - забути про дорогу до цієї камери. Ти не готова охороняти цього різника. 

Еллана зачудовано сахнулася від злих слів Наглядачки, потім повернулася, вдивляючись у темряву за гратами, за межею світла факелів. Той, хто сидів у глибинах камери, лякав самим своїм йменням. Тисяча років минула від великої Катастрофи. Молода ельфійка заледве пам’ятала події, під час яких була народжена, а ось тепер вона - одна з Вартових і сама Маєв Тінеспів провела її найнижчими поверхами їх священної і проклятої обителі-тюрми.

- Я зрозуміла вас, моя леді.

- Тоді йди, Вартова. - Холодний шовк інтонацій голосу Маєв ніби протерся по тілу молодої вартової, вона здригнулася і, поклонившись, поспішила геть від цих факелів, від цієї жінки, закованої у старовинну сталь і важкі тканини кольору сутінкового лісу. І, головне, від темних загратованих воріт останньої і найважливішої камери тюрми. 

 

Темрява була густою, незворушною, надто тихою. Маєв це не подобалося. Вона звикла відчувати як важко рухається віковий пил від дихання монстра, що сидів у глибині клітки. Його камера була загратована з усіх боків. Важкі, виковані з древної магії, залізні прути міцно трималися між обсідіанових цеглин. Тінеспів не сказала Еллані, що грати, біля яких вони стояли - лише перші. Там, в далині, справжня клітка ворога. Там, куди не досягає світло. Ані сонячне, ані кохане калдорай світло Елуни. Зрадникам не потрібно світло. А Вартові добровільно жертвують роками під відкритим небом, бо цю тяжку ношу необхідно нести.
Маєв це знає краще за всіх. Вона була першою, хто приніс клятву. Вона не вагалася жодного подиху, коли її груди розривало від гніву - Малфуріон Лютошторм і рада пожалкували Зрадника. Не вбили його. Малфуріон і малодушні дурні, не дослухалися Верховної Жриці, а Маєв вже було несила сповідувати всетерпіння і прощення, яким вчила Богиня.
Тому і назавжди відтоді важкий шолом закрив високе чоло. Тінь сховала сяйво сріблястих очей. Важкі шати устлали шкіру. Жодних світлих кольорів, жодних відкритих ділянок тіла. Елуна була б вражена тим, як змінилася її Верховна Жриця, але Маєв давно не молилася своїй богині. Її долоні стали грубими і вкрилися шрамами від шакрамів, її погляд став холодним, її голос більше не ніжив звучанням пісень і молитов.
Мовчання стало частиною звичайного життя.
Життя тягнулося в темряві. Рідкі підйоми на поверхню - лише заради полювання на зрадників і грішників. Маєв забула слово “задоволення”, але була поглинена словом “впевненість”.
 

Вона дивилася в темряву, густу та бездиханну. Маєв знала, що це обман. Омана - там, в останній печері, притаївся її ворог. Він сидів у цій темряві уже тисячу років, але ненависть до нього не покидала Тінеспів. Наглядачка приходила сюди все рідше. Вона знала, що буде останньою, хто побачить Іллідана живим. Вона була впевнена, що заріже його. Стратить. Як це було необхідно зробити ще тисячу років тому.
Вона не сумнівалася. Але Маєв хотіла пересвідчитися, що полонений достатньо страждає. Тому вона відімкнула старий замок на зачарованих воротах єдиним ключем з холодного зимового срібла, який опалював шкіру пальців її рук навіть крізь грубі перчатки строю вартових. Ельфійка зняла з тримача факел і пройшла з ним в самі глибини. В саме єство тюрми, де в клітці загратованих стін сидів Іллідан Лютошорм.
Беззвучні кроки Маєв заледве порушували існування вічного смутку цих стін. Вічної люті полоненого. Він був там, де Маєв його залишила - посеред свого загратованого світу - єдиного світу, якого був достойний, хоча Тінеспів вважала, що і цього, цієї подоби життя для її ворога забагато.

Наглядачка підійшла близько. Вона бачила як холодне світло факелу облизує невтішним сяйвом чорне залізо величезних прутів клітки, вона бачила свого ворога. Примару колишньої пихатої величі. Згорблений, чорноволосий ельф з чорною пов’язкою, що ховала випалені очі, сидів в зотлілих штанях босоніж на холодному найміцнішому камені, з якого була вимощена підлога його камери. У камері не було нічого. За тисячу років зотліли ті пожитки, що йому спочатку приносили дурні і жалісливі Вартові. Маєв виховала кращих Вартових. Маєв знищила інші ключі. Сюди - до причини існування цієї тюрми, мала право проходу лише вона. Щоб насолоджуватися цим моментом - запечатаної відплати. Недостатньої, але хворобливо-сильної.

Тінеспів облизала свої потріскані губи, мовчки і впевнено стоячи, розганяючи суцільну пітьму єдиним факелом. Ельф за гратами давно був ніким. Тільки вона пам’ятала хто він і чому тут. Тільки вона пам’ятала достатньо. 

Колись вона його вб’є. 

Маєв розвернулася і стрімко пішла геть. Іллідан не був достойний того, щоб вона з ним розмовляла. Вона почула достатньо - мерзенний перший полонений ще дихав. Його дихання було рівним і спокійним. Про це Маєв шкодувала. Вона дуже хотіла, щоб навіть повітря було отруйним і повільно знищувало ельфа-відступника.

 

Наглядачка схопилася за важкі ворота, світло факела вислизало за далекі грати першого рубежу перешкод. Іллідан шкірою відчував далеке світло, внутрішнім зором бачив сяйливу галактику замкнутої енергії своєї вартової. Одна і та ж. Завжди одна і та ж. Вона так рідко розмовляла з ним і все далі переставляла факели коридорами. Пітьма займала все більше футів цього поверху.
Але вона приходила сюди. Навіжена і збочена переслідувачка.
Іллідан хрипло засміявся, ледве не задихабчись - його тіло забуло, що таке сміх. Те, що відбувалося, не було примарою його розуму - це було явленням до нього Маєв Тінеспів. Вона була тут. Вона буде приходити. Знову і знову, скільки стане життя. Його, її.

Іллідан ненавидів свою Вартову. До того, як загони ельфів спіймали його на схилах гори Хіджал, йому було плювати на існування роду Тінеспів, але що Маєв, що Джерод, виявилися гіршими за голки під нігті. Срібне сяйво енергії цієї мерзенної вартової дерло його бліду шкіру більше, аніж живе світло справжніх факелів, які вона приносила.
Можливо, варто було сказати їй, що її присутність поряд приносить найбільшу муку йому. Бо Маєв нітрішечки не була схожа на Тіранду. Шкода. Тоді інколи йому б не доводилося терзати своїми долонями свою ж плоть, намагаючись пригадати голос і обличчя найпрекраснішої ельфійки на світі. Тоді можна було б утішитися холодним голосом Наглядачки.
“Я окроплю свій храм, думаючи про тебе. Чоловіки для тебе такого давно не роблять, бо ти гниєш під землею, полонена також,” - він не став це говорити. Лише пошевелив руками, відчув під пальцями тонку тканину.

 

Але Маєв почула цей шорох. Вона надто вслухалася в темряву і тишу. Вона ловила кожен його подих. Вона не могла інакше.

Завмерла, вслухаючись в шорохи. Слухаючи як пришвидчується рух чужих рук, як шурхотить зібгана тканина. Пополотнівши, Наглядачка вдивлялася в темряву, вслухалася і чула більше, аніж хотіла би чути. Мерзенний покидьок насміхався над нею, над Вартовими, над всім, що існувало як похмуре нагадування про невідворотність відплати за гріхи перед своїм народом і світом.

Бажання вбивати було таким сильним, що Маєв майже осліпла від люті. Факел в її руці задрижав, кидаючи високу крилату тінь скривленим танцем болю на стіну. Тінеспів заледве згадала як дихати. Кинула факел до стіни і з лязготом замкнула ворота, провернула ключ в магічних гратах. Вона вслухалася. Ловила кожен шерех і їй хотілося кричати від злості. Дістати найдовший спис і проштрикнути крізь грати шию ворога. Зробити те, про що вона ніколи не пожалкує.
Він знав, що вона знає. Він знав, що вона чує. Він пошевелився і робив те, що робить, тільки тому, що вона його чула.

Маєв важко дихала. Вона стояла і дивилася на попелясто-сірі старі стіни, допоки в очах не перестали плавати темні кола злих емоцій. Вона сама ніби була проколота вздовж десятками крижаних шпичаків. 

З ним не можна було розмовляти. До нього не можна було підходити. Він мав згнити в глибині темниці. Його не мало існувати.
Маєв зробила крок назад. Один, другий. Вперше за багато століть вона шла і звучала кожним невпевненим скрипом строю, важким шурхотінням плаща, хльостом пасм волосся по тканині. Вона все це чула. Вона чула надто багато. 

Вслухаючись і не бажаючи чути, вартова нарешті розвернулася і побігла геть.
Її серце калатало від гніву.
На найнижчому поверсі найстрашнішою тюрми догорали останні факели.
Їх ніхто не запалить наступні дев’ять тисяч років.
Його ніхто не почує.

Ніхто не дізнається, що Маєв Тінеспів тієї ночі засне у своїй келії роздягнена, роз’ятрена, виснажена і знавісніла. Ніхто і ніколи не дізнається, що їй тоді присниться. 

    Ставлення автора до критики: Позитивне