Повернутись до головної сторінки фанфіку: hostility

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

  1. awe

    Надіслав: frostjotun , дата: пт, 04/07/2023 - 01:48
Повний текст

Локі зовсім не приймав Грандмайстра.

Точно не тоді, коли той запрошував його на вечори в компанії високопоставлених істот, пропонуючи присісти поряд із собою (навіть якщо пропозиція звучала практично як наказ), і посміхався, демонструючи принца всім навколо, ніби той був його черговим трофеєм.

Хоча, скоріш за все, так і було.

Локі не приймав Грандмайстра, коли той одного ранку надіслав прислугою нове вбрання для трикстера, вигляд якого змусив його здивуватися. Жовтий плащ. Яскраво-жовтий плащ.

- Що це? — чоловік вказав рукою на моторошну ганчірку, запитливо дивлячись на слугу.

— Одяг, Ваше Високосте, — істота, одягнена ще яскравіше і зухваліше, знизала плечима, наче дивуючись недогадливості чоловіка.

— На твою думку, це можна носити? - по голосу трикстера було чути, що він уже на межі і стримувати злобу йому все важче й важче.

— Наказ Грандмайстра, Ваше Високосте.

Несмак.

Локі стулив губи. Жовтий колір йому очевидно не личить. Жодного поєднання з кольором волосся чи очей. Тканина, незвично легка і ніжна, при кожному кроці здіймалася вгору, змушуючи принца думати, що він схожий на якогось жалюгідного метелика. Зелені штани дуже щільно прилягають до тіла, заважаючи будь-яким рухам. Сорочка із ще легшої, мало не прозорої, тканини не дозволяє приховати зброю від поглядів.

Відволікає.

— Локі, любий хлопчику, — вигук Грандмастера, як здалося трикстерові, пролунав ще до того, як він увійшов до приміщення, а сяючий погляд погрожував позбавити Локі зору. — Тобі подобається нове вбрання? Я сам обирав. Ох, жовтий тобі так пасує!

У правителя ще й, виявляється, відсутній навіть крихітний натяк на гарний смак та почуття стилю. Але спокушати на розмову в нього виходить чудово. Треба б повчитися.

Бог Брехні натягнув на обличчя фальшиву посмішку, уникаючи відповіді, і, елегантно вклонившись правителю, попрямував до нього.

— Дякую вам за турботу, — ялинковий голос розлився у просторі, викликавши зацікавлений погляд. — Але мій костюм був цілим.

— Ця чорна ганчірочка? — Грандмайстер надув губи, активно хитаючи головою. — Ну що ти, не можна носити такий нудний одяг! Тобі що, не подобається цей прекрасний витвір?

- Дуже подобається, - здається, Локі переборщив з ентузіазмом, відповідаючи на запитання. Принаймні, вираз обличчя імператора трохи втратив всю свою гордість. Але за секунду чоловік зареготав, ніби нічого й не було.

— От і чудово, мій хлопчику.

Одяг самого Грандмайстра був найяскравішою плямою серед усіх барв величезного палацу. А позмагатися з червоними, синіми та зеленими плямами на стінах та підлозі, із золотом на стелях та блискітками просто всюди було надзвичайно складно. Локі був майже цілком упевнений, що блискучий халат був хоч частково пошитий із чистого золота, а брюки — із срібла. І як би трикстера не дратувала вся ця насиченість, правителю все це справді пасувало. Навіть екстравагантна синя смужка від вуст до підборіддя надавала загадковості.

Але ні, все це дратувало, бриніло в очах і викликало блювотний рефлекс. Все, крім Грандмайстра.

Грандмайстер викликав бажання втекти кудись подалі, зачинитися в комірчині і закричати.

Грандмайстер викликав бажання затримати подих і замовкнути.

Грандмайстер викликав бажання вклонитися, впасти навколішки, підкоритися.

Але імператор притягував. Всім своїм безтурботним виглядом, усіма манерами, усіма нахилами голови, усіма жестами покровительства. Грандмайстер залежить від дотиків. Це ставало очевидним, коли він ніби випадково погладжував Локі по плечу, коли швидко торкався пальцями блідих щок, коли сідав ближче, ніж належить у пристойному суспільстві. І трикстер був вдячний йому хоча б за те, що той не був досконалим збоченцем (хоча правитель очевидно усім серцем бажав справляти таке враження) і не дозволяв собі чогось більшого. Але його дотики до принца відрізнялися від дотиків, якими він обдаровував інших гостей. Надзвичайно акуратні, невагомі, ледь відчутні, зовсім не ті, відверто вульгарні, сповнені якоїсь хтивості.

І Локі не розумів нічого. Не розумів, чому Грандмайстер, такий могутній і жорстокий, поводиться з трикстером зовсім не так, як з іншими. Не розумів, чому йому, Локі, дозволено набагато більше, ніж будь-якому лідеру, що намагався отримати приязнь імператора багатьма роками чи десятиліттями. Не розумів, чому йому навіть не довелося намагатися, щоб вибитися у найвищі кола Сакаара — все це прийшло до нього просто так.

Принц мав у підпорядкуванні десяток слуг, мав повну свободу блукати палацом, їв кращі страви та напої в компанії самого Грандмайстра. Трикстер вперше за все своє життя був поважним майже так само, як і сам правитель. Лофт вперше за все своє життя отримав право спілкуватися з істотою розумнішою і давнішою за самого Одіна.

Незнання дратувало Локі все його свідоме і несвідоме життя. Дратує і зараз. Але цього разу незнання інтригує по-справжньому, змушує аналізувати, відчувати, а не лізти до книг за сухими фактами.

Тому Локі не збирався приймати Грандмайстра.

    Ставлення автора до критики: Обережне
    Надіслав: frostjotun , дата: пт, 04/07/2023 - 01:47