Повернутись до головної сторінки фанфіку: All the Young Dudes

Натисніть на потрібну назву, щоб перейти до читання відповідного розділу.

Повний текст

На щастя, мадам Помфрі змогла розчаклувати їх кількома рухами чарівної палички. Але все одно прочитала їм лекцію щодо використання небезпечної магії.

– Наче ми самі хотіли виглядати як йєті! – скаржився Джеймс, коли вони вийшли з лікарняного крила, шкіра все ще чухалась і мала інший відтінок.

– Це точно Северус. Він вимочив цукерки в одному зі своїх зіллів, я точно знаю, – кипів Сіріус.

– Так, ми всі це знаємо, друже, – Джеймс відповів. – Не хвилюйся, він ще своє отримає.

– Пробачте мене! – сотий раз почав плакати Пітер. – Я правда, думав, що вони від мами!

– Все нормально, Піт, – Джеймс підбадборливо поплескав його по плечу. – Жаль тільки, що ти не дав їх нам уранці понеділка – тоді ми хоча б звалили з Трансфігурації.

– Я вимагаю відплати! – закричав Сіріус, драматично піднявши паличку. Ремус засміявся, Джеймс теж.

– І в тебе вона буде! – Відповів він, поправляючи окуляри на носі. – Терпіння – це чеснота, Блек. Така помста вимагає часу. У тебе випадково в запасі немає інших геніальних ідей, Ремусе?

– Вибач, – Ремус похитав головою. Його серце все ще калаталося від жаху. Якби він побачив Снейпа в цей момент, він придушив би його, не кажучи вже, щоб розіграти!

– Я допоможу тобі, Джеймсе! – сказав Пітер. – Я зроблю все, цього разу я не злякаюся, я…

Вони якраз звернули за ріг, у коридор, що веде до вежі Ґрифіндора, коли ззаду пролунав голос:

– Сіріусе.

Четверо хлопців обернулися. Сіріус шоковано видихнув. Це була Белатриса Блек.

– Чого треба? – спитав він, опустивши очі й штурхаючи кам’яну підлогу. Це був найбільш непритаманний Сиріусу образ, який тільки можна було уявити, подумав Ремус. Він помітив, що Джеймс зробив крок уперед і став пліч-о-пліч зі своїм другом.

– Підійди і звернись до мене як годиться, – огризнулася відьма у відповідь.

Сіріус не зрушив з місця. Белатриса дістала свою паличку – Ремус був шокований, і вперше з того часу, як приїхав до Гоґвортсу, він відчув страх.

– Підійди, – повторила вона низьким тоном, – або я тебе примушу. І це буде не просто дитяче закляття росту волосся, це я обіцяю тобі.

Сіріус зробив крок уперед і похитав головою, коли Джеймс спробував піти за ним. Декілька довгих неприємних хвилин вони просто стояли і дивилися, як кузени тихо розмовляють в кінці коридору. За весь час розмови Сіріус майже не відривав погляд від підлоги. Зрештою, вона поплескала його по голові, розвернулась на своїх підборах і пішла. Вони видихнули з полегшенням. Сіріус похитуючись пішов назад до друзів.

Мовчки вони пройшли через портрет і сіли на їхній улюблений диван у вітальні.

– Все нормально, Сіріусе? Ти хочеш про це поговорити? – спитав Джеймс.

– Все добре, – він кивнув, але обличчя було блідішим ніж зазвичай. – Вона, ем-м… хотіла запросити мене на чай. В мій день народження. Думаю, моя мама її змусила, напевно, зібрала сімейну нараду. Намагається повернути мене на шлях істинний.

– Просто тому, що ти в іншому гуртожитку?

– І через компанію, яку я вибрав, – він посміхнувся всім.

– А коли твій день народження?

– Через два тижні. Третього листопада. Мені доведеться піти на цей чай, Белла не жартує, коли говорить про справді жахливі прокльони.

– Тоді ми придумаємо щось після. Щось хороше, гаразд?

Пітер і Ремус радісно кивнули, але краєм свідомості він пам’ятав, що повня випадає якраз на третє число.

***

Сіріус виповнилося дванадцять, а Ремус навіть не зміг відсвяткувати разом з ними. Хоча він і не думав, що хтось особливо засмутився. Зрештою, найкращим другом Сіріуса був Джеймс, а Пітер вважав, що трохи Джеймса належить йому. Так що Ремус точно був би зайвим, навіть якби не був замкнений у хатині, намагаючись розірвати себе на частини. На цей раз Мадам Помфрі дала йому снодійне зілля, але це не мало жодного ефекту. Було навіть ще гірше, він умудрився залишити на собі величезну рану – через усю спину.

Після цього Помфрі змусила його залишитися в лікарні на цілий день, що було досить вдало – він міг сказати своїм друзям, що захворів. Вони, як і раніше, не розуміли, чому він одразу не сказав їм, якщо почував себе погано, але все одно повірили. У будь-якому разі, вони напевно вже вважали його дивним і на той час прийняли б усе, що він їм сказав.

Та й йому б не сподобався цей день народження. Джеймс поговорив з мадам Гуч і організував для них три години польотів перед обідом. Після вечері, перед тим як Сіріус пішов переодягтися на чай зі своїми кузинами, Джеймс і Пітер підговорили весь ґрифіндорський стіл співати “З днем народження тебе!”¹ і “Бо він веселий юнак”². Як Ремус дізнався пізніше від інших учнів, останні рядки ” і це скаже будь хто з нас!” співалися кілька разів поспіль все голосніше і голосніше, поки професорка Макґонеґел не почала погрожувати покараннями, якщо вони не припинять.

З настанням листопада дні стали коротшими, а замок – темнішим. Вони проводили все менше часу на вулиці, і все більше – біля каміна у затишній вітальні, граючи в карти та плануючи помсту Снейпу. Перший семестр добігав кінця, і вчителі задавали як ніколи багато домашньої роботи.

Кожного разу, як Сіріус і Ремус були окремо від Джеймса і Пітера (зазвичай, вони були в бібліотеці), Сіріус читав йому. Вони закінчили «Історію Магії» менш ніж за два тижні, а потім до кінця семестру ділили час між підручниками «Трансфігурація. Курс для початківців» та «Магічні зілля та настійки». Коли Мародери працювали над домашнім завданням разом, Сіріус часом починав читати вголос, ніби собі, стверджуючи, що це допомагає йому запам’ятовувати. Це дуже сильно дратувало Джеймса, який віддавав перевагу тиші.

Звичайно, вони не могли пройти всю навчальну програму за такий короткий час, але, на загальний подив (включаючи його власне), оцінки Ремуса ставали краще день у день. Сіріус, мабуть, мав рацію; Ремус мав виняткову пам’ять і вперше в житті почав піднімати руку на уроках.

А ось оцінки Сіріуса, навпаки, погіршилися. Він проводив стільки часу, намагаючись таємно допомогти Ремусу, що, мабуть, більше не міг витрачати його на додаткове читання, яким так пишався. Його власна домашня робота тепер тягла лише на “задовільно” та вперше відставала від робіт Джеймса. Звичайно, Джеймс нічого не підозрював і вирішив, що це просто він сам почав вчитися краще.

– Але ж ти так багато часу проводиш у бібліотеці! – якось прошепотів Ремус, коли Сіріус отримав «задовільно» за есе з Чарів. – Я думав, ти вчишся, – сам Ремус досі не набрався сміливості відвідати бібліотеку. Одна думка про таку кількість книг, зібрану в одному місці, наводила на нього жах.

– Я вчуся, – безтурботно відповів Сіріус. – Просто не тому, що потрібне для школи, – він прибрав есе в сумку. – Я шукаю заклинання когнітивної інтерпретації – ну знаєш, щоб ти міг сам читати. Це не так просто, рівень СОВ (Стандартні оцінки взірцевих учнів), взагалі-то, але, мені здається, у мене вже майже вийшло. Не хвилюйся, Люпине, адже я не вилітаю зі школи. Все одно ці заклинання набагато цікавіші.

Звичайно, Ремус відчував жахливу провину, і йому було соромно, що Сіріус витрачав стільки часу, щоб допомогти йому. Він щиро не міг згадати, щоб хтось за все його життя так старався для нього. Через це хотілося зробити щось, хоч щось, у відповідь. Але якщо не брати до уваги проблеми з сім’єю, у Сіріуса Блека, здавалося, не було жодних проблем.

Взагалі-то, Ремус міг дати Сіріусу дещо, що навіть Джеймс не міг йому дати – правда, не надто важливе: “маґлівський погляд”, як говорив Сіріус. Це почалося, коли Ремус нарешті набрався сміливості і розпитав Сіріуса про його колекцію платівок. Виявилося, Сіріус був щасливий поділитися; крім його дорогоцінної мітли, яка все ще залишалася вдома, альбоми були найціннішими з його скарбів.

Ремус чудово його розумів – у того були Introducing The Beatles³, A Hard Day’s Night⁴ і Help!⁵, а також Abbey Road⁶, Beggars Banquet⁷ і Sticky Fingers⁸ (“Мік Джаггер⁹ – найкрутіший магл, якого я знаю”, – захоплювався Сіріус), два альбоми Led Zeppelin – Ремус не чув їх раніше, але всі старші хлопці в притулку були просто одержимі ними – і записані Simon and Garfunkel на звороті.

Як з’ясувалося, чарівники переважно не особливо цінували маґлівську музику. Усі платівки Сіріуса подарувала йому кузина, Андромеда, яка, мабуть, була першою білою вороною в сім’ї Блек, оскільки покинула школу за кілька років до випуску і вийшла заміж за магла.

– Я дуже рідко бачуся з нею, – пояснив Сіріус. – З весілля не бачив, але час від часу вона надсилає мені платівки. Вона робить це по-маглівськи, тож мама не знає – вона не розуміє принципу роботи пошти.

І хоча у нього була вражаюча колекція за стандартами будь-якого одинадцятирічного, музичний смак Сіріуса існував практично у вакуумі. Він не знав жодної іншої пісні The Beatles за межами своїх платівок. Він ніколи не слухав радіо, не дивився музичну програму Top of the Pops¹⁰ і жодного разу не відкривав журнал NME¹¹. Отже, він не міг наслухатися Ремуса, коли той говорив про музику чи маглівську культуру.

– Ти їх реально бачив! – захоплено сказав він. – Ти бачив, як вони виступають!

– Але не в реальному житті, не по-справжньому, – зніяковіло відповів Ремус.

– Так, я знаю, по телефону, – глибокодумно кивнув Сіріус. Ремус засміявся.

– По телевізору, – поправив він. – Це схоже на ваші зачакловані картинки, що рухаються. Лише чорно-білі. І я бачив лише The Beatles. The Stones теж одного разу показували, але Наглядачка змусила нас вимкнути телевізор через їхнє волосся.

– А що з їхнім волоссям?

– Надто довгі, – знизав плечима Ремус. – Вона сказала, що це неохайно.

– Моє волосся набагато довше, — насупився Сіріус.

– Ага. Але зазвичай маґлівські хлопці не ходять з довгим волоссям.

– Не кажи йому такого! – засміявся Пітер. – А то він поголить голову, – Він кинув камінець на ігрове поле, що лежало на підлозі – протягом кількох останніх днів вони грали в плюй-камінці, намагаючись навчити Ремуса правилам. Він скотився до одного із камінців Сіріуса і вибив його з кільця, в ту ж мить вибризкуючи смердючу рідину, від якої Сіріус не встиг ухилитися. Пітер посміхнувся: – Ха, отримуй, любитель маглів!

Сіріус голосно вилаявся й пішов перевдягатися.

 

1.“Happy Birthday To You” найвідоміша пісня для привітання з днем нароження.
2. “For he’s a jolly good fellow” – Чарлі Вокер, також популярна пісня для привітання.
3. Перший альбом The Beatles 1964 року.
4. Третій студійний альбом The Beatles 1964 року.
5. П’ятий студійний альбом The Beatles 1965 року.
6. Дванадцятий студійний альбом The Beatles 1969 року.
7. Альбом The Rolling Stones 1968 року.
8. Альбом The Rolling Stones 1971 року.
9. Легендарний англійський рок-музикант, актор, продюсер, вокаліст гурту «The Rolling Stones»
10. Американський дует, утворений 1957 року
11.Телевізійна програма британських музичних чартів, яка транслювалася щотижня з 1964 року до 2006 року.
12. Британський музичний журнал.

    Ставлення автора до критики: Позитивне