Повний текст

світанок поглинав у собі зірки, перетворюючи їх на пилюку та сніг на землі, а фелікс знову залишився ні з чим. 

він знає що цей морський янгол шукає його, що він такий же теплий як його ластовиння, але він не може знайти його. вони ніби в лабіринті, і хтось вигадав усе за них. ніби у когось є план, якому все йде начебто за сюжетом. фелікс, сонячний хлопчик янгола, віддав би все що має, тільки щоб його тіло нагрілося, а скрипка в руках перетворилася б на руку фелікса, і неважливо було б це на морі, або десь у місті. подумати тільки, той, кого він шукає ніби ціле життя, стояв і ридав обіцяючи, що вони порушать правила. фелікс впевнений, як тільки вони скажуть щось, що буде знайомим для пошуку, їх підсвідомі зустрічі назавжди закінчаться. 

 

сьогодні вихідний, а зайняти себе чимось, окрім пошуків того хлопця, просто нічим. люди бігають по снігу, але він під їхніми ногами перетворюється на мене мокрий пил, а потім змішується з багнюкою. на кухні ще тихо, але сонце знову пропускає свої промені крізь шибки. воно не боїться втручатись, не боїться показувати себе і дратувати, адже якщо щось піде не так, воно згорить і вб’є всіх одним вибухом. на нього злилися, і їм захоплювалися, хтось йому поклонявся як богу, а хтось ховався через хвороби. воно приносило гордість та настрій, а когось спалювало до попелу та чорного кольору тіла. воно, як фелікс, не прив’язувалися до людей, а просто спостерігало, вичікуючи моменту вторгнення. янгол мав рацію, фелікс дійсно сонячний хлопець. 

про янгола хотілося знати більше, але інтернет не давав жодних надій. може він дійсно просто плід його уяви? якщо тікати то куди, а якщо чекати то чого? фелікс хоче знову врятуватися і вибігти, але від чого він тікає, коли все, що він відчуває, це порожнеча і біль у грудях від втрати того, що він ніколи не тримав у руках. хотілося кричати, але фелікс тільки заплакав. той хлопець з синім волоссям і зіркою під оком обіймався як останній раз, і десь у п’ятах осіло відчуття того, що вони більше ніколи не зустрінуться. що вони знову пропадуть і сховаються один від одного, навіть не побачившись і не попрощавшись. як живе янгол? в нього все гаразд, а може в нього є дівчина? хотілося задати так багато запитань, але сонячний хлопець не пам’ятав нічого коли його очі затримувалися на очах і родимці того синього янгола. але ігноруючи всі питання і спогади, сонце вирушає на кухню. фелікс не боїться там когось зустріти, зовсім не думає про соціум і про те, що його боїться до кісток чортового моря. побоювання пропадає як тільки очі бачать, що на кухні нікого, і навіть якщо хтось чув шум, ніхто не здивований раннім сніданком у вихідні. 

фелікс спокійно ставить чайник, він знає, що ніхто не розсердиться на шум від нього, але все одно намагається не стукати чашками, субота все-таки.

- ти раніше, ніж завжди. - мати тихенько прокралася на стілець, зовсім не розбудивши тиші в кишені фелікса. її голос спокійний, а очі не дозволяють не радіти. фелікс звичайно нічого не відповів. так було завжди, і вона, мабуть, перестала вже ображатися. - на вулиці така гарна погода. я хотіла сьогодні погуляти, але ноги так ниють на погоду. напевно незабаром знову піде сніг. - вона розмовляла ніби сама з собою, але знала, що її чують і слухають. іноді їй хотілося відповіді, але фелікс не з тих, хто розуміє це. можливо поки що не розуміє. 

- погода й справді непогана, сонце тепліше ніж учора, але вночі йшов сніг. там багнюка, будь обережна. - цього вистачило б кожному співрозмовнику фелікса, але він розумів, що мати потребує більше. більше слів, більше уваги, і менше його ігнорування. він хоче ще так багато сказати, але щось заважає. щось, що ми називаємо апатією чи егоїзмом, але може ми заплутались? може це просто все на що здатна конкретно ця людина, і йому просто дискомфортно. може він береже слова для когось іншого. для когось, чиї очі холодні ніби море, а волосся синього кольору, ледве світліше за хвилі. 

- так, думаю чи маєш рацію. - у її голосі читалася радість. фелікс відчув що він мало чого їй говорить, але йому не хочеться казати більше. він просто мовчки слухаючи її розмови, зробив їй її улюблений чай: трохи охолоджений зелений, з лимоном і без цукру. він пам’ятав все про що ніколи не говорив. він боявся забути голоси і діалоги, тому запам’ятовував і зберігав до останнього, згадуючи як сьогоднішньої ночі. 

- ти була вночі і моїй кімнаті? - фелікс почав з початку, наполягаючи на правді, що ховається за ширмою. мати мовчала. дивно, але в цьому домі правда визначалася мовчанням, ховаючи тишу по плечах. ніхто не казав того, чого не хотів, але всі розуміли так як потрібно. - я не злюся, у жодному разі. вибач, за те що я такий. може не найкращий, і стіни в мене голі і хворобливо білі. я бачив світло вночі. розбудив напевно коли вийшов? 

- ні, я не спала. - пальці стукали по чашці, згадуючи усі ті почуття, що падали сльозами на його дитячі фотографії. - я чула як ти пішов і не стрималася. - вона не вибачалася, і фелікс цього не чекав. він не тримав злість, як птаха у руках. злість не залишалася цигарковим димом у легенях і не ховалася за п’ятами у кросівках. він випускав її подихами холодної ночі на вулиці. 

вибачення фелікса було почуті. він скаже це ще раз, і ще мільйон разів, кожен раз задихаючись від нестачі кисню. на цій кухні, що заповнювалася запахом кави і зеленого чаю, під столом спала тиша що випала із кишені. її прогнала правда, що гордо заповнювала десь всередині. вони вдвох завжди відверті, і не ховаються за літерами чийогось сценарію. фелікс був спокійним, а мати щасливою. їй личила ця посмішка, і вона така сама якою її з дитинства пам’ятає фелікс. той самий фелікс з фотографій у його ж кімнаті, над якими вона ллє сльози поки фелікса немає вдома. 

фелікс мовчки допив каву, і вийшов з кухні, залишивши «я піду гуляти». ця фраза була чимось звичайним та багаторазовим, але ніколи не дозволяла співрозмовникові відчувати себе покинутим та самотнім. 

 

на вулиці вітер тепліше, люди вже не вдягнені і великі куртки і шапки. люди гуляли і сміялися, падали але не ненавиділи весну. на зупинках діти і дорослі, а підлітки ховалися по домівках чи по парках. дерева тільки-но відчули себе живими, але ще холодні і сонні щоб починати заповнюватися квітами та листям. телефон відволікає від думок про навколишнє, а на екрані світиться знайомий контакт. 

- феліксе, добрий ранок. озирнися. - за секунду на очах відчувалися чиїсь долоні

- вгадай хто. 

- хан? 

- ні, не вгадав. - руки пропали і перед очима з’явився бан чан, а поряд з телефоном стояв хан. вони посміхалися і виглядали такими живими, що поряд з ними навіть зірки відчували себе комфортно. 

- з вас кава за оману. - фелікс вперше посміхався по самі вуха. на це вплинула погода і хлопці поряд. 

- це вважалося оманою. ти ж не вгадав. - з-за широкою спиною чана з’явився ліно який тремтів від кількості пакетів у руках. - і взагалі допоможіть мені, вони важкі. - чан одразу забрав великий пакет, зовсім ігноруючи їхні розмови про каву і омани. ранок не дозволяв сумувати і ходити роздратованим.

сонце гріло бліді обличчя, цілуючи фелікса на його щоках, залишаючи маленькі цятки, виділяючи його чимось особливим. фелікс надто особливий щоб бути звичайним хлопчиком. янгол назвав його сонячним хлопчиком. хлопці посміхалися і голосно розмовляли, поки перехожі ловили їх настрій і теж підставляли щоки і губи для теплих весняних сонячних поцілунків. весна більше не світиться сірим та синім, а діти малюють вже на сухому асфальті, промальовуючи промені і рожеву посмішку крейдовому сонцю. 

- феліксе, ми збиралися фільм подивитися, не хочеш з нами? - чан по рідному турботливий і готовий чекати відповідь ще декілька годин. він дивиться терпляче і спокійно, не даючи ніяких обіцянок і клятв. він - і є те, що називають комфортом. він завжди знає кому що потрібно, і готовий прийти на допомогу у будь-який момент, та відреагувати на будь яке прохання. його захопленість скульптурою та малюванням не здавалися проблемою, поки його очі світилися, а в них грали на скрипці маленькі янголи. - я не тисну, якщо не хочеш, ми не змушуємо. в нас є ще час, ми можемо почекати. а ліно з пакетами не тяжко, так, лі? - він майже торкнувся своїм пакетом ноги мінхо. це не була маніпуляція, і мінхо дійсно би почекав, стільки ж, стільки й бан чан, і інші з цієї компанії. стільки ж, скільки сонце чекає на світанок, щоб зустрітися з місяцем всього на годину, перед тим як сховати від нього свої промені.

- я піду з вами. - фелікс каже голосно і впевнено. він ніби у воді де його думки розділяє стіна: з одної сторони спогади вчорашньої прогулянки з парку, а з іншої темрява, за якою, фелікс впевнений, стоїть майбутній вечір з цими хлопцями. між «ні» і «так», вибір тільки «так». очі фелікса світяться, а посмішка сяє на усі тридцять два, зігріваючи перехожих і самих хлопців з пакетами. 

 

тиша давно втекла з кишені фелікса, напевно ще у той момент коли він зустрів галасливих хлопців. вони бавилися і сміялися, зовсім не ховаючи себе, дозволяючи миру побачити їх живими. їм посміхалися, і на них косо дивилися, але вони на це не зважали. вони врятовані цим сонцем, і радіють одне одному. хан розповідає про ціни на струни, мінхо знову скаржиться на те, що хан буде дзвонити йому вночі і грати свої нові пісні, а чан дивиться тепло і спокійно, по справжньому відчуваючи, що вони його хлопці, принаймі, поки що відчуваються частиною чогось спільного. того, що грає на гітарі з ранку до ночі, малює фарбами і скиглить не в змозі стриматися від пухнастих кошенят, а одночасно і не має жодного хобі, дозволяючи відчувати себе там де потрібно, і не виключати нікого з списку свого маленького світу. воно ніби створило світ тільки для них, рятуючи їх теплим сонцем і білим місяцем, ховаючи від цього світу і одночасно використовувало їх як головну зброю, підштовхуючи під ноги ворогам. 

 

у приміщенні тепло і затишок, по стінах гуляє радість і відчуття того, що ти тут потрібен. ту місто взагалі називають «дім», але фелікс впевнений, що «дім» це хлопці які зараз вибирають фільм на вечір, готують смаколики і місце де вони будуть сидіти та голосно сміються. посмішка сама з’являється на вустах, а очі переповнюють сльози і радість, відтворюючи у грудях приємний тиск. серед всього цього галасу чан зміг почути дзвінок у двері, впускаючи до свого маленького теплого світу синміна і чоніна. вони не здивувалися тому, що фелікс теж тут. вони просто прийняли, і, можливо полізли б обійматися, змушуючи відчути їх радість та задоволення. фелікс вперше в житті дозволив би їм усім обійняти його, сказати щось про своє ластовиння і заснути разом, і не боятися що його роздавлять уві сні. цим хлопцям хотілося віддатися і віддати усе що він має. 

 

якщо фелікса поцілувало сонце, то воно ж і принесло йому хлопців, щоб в нього були такі ж самі теплі друзі. 

 

серіал вибраний і вже три хвилини як хлопці діляться своїми почуттями. за вікном вже майже вечір, вітер став холодніше,та сонце вже ховалося за обрій. 

ніхто навіть і не подумав що в них вперше з’явилося щось спільне з хлопцями, про що він зараз теревенить фелікс, майже сварячись з мінхо за сюжет цієї дорами.

- ти не розумієш, тут прекрасні актори і прекрасна графіка. ти ж сам бачив. 

- нетфлікс з’їли майже половину сюжету. тут багато ям і багато чого пропустили. - ліно роздратовано склав руки на грудях, не дозволяючи феліксу трясти його за лікоть. 

- ну і що? дорама все одно вийшла гарною, і вони ж врятувалися. - фелікс ніби маленьке кошеня вчепився в лі і не хотів відходити поки той не погодиться з його думкою. 

чан мив посуд і слухав їх розмову, тихо про себе посміхаючись. хан і чонін спостерігали за ними і уважно стежили щоб вони не почали битися, бо їй розмова перестала бути обміном вражень, і тепер це конкретна словесна бійка, де немає нічого схожого на враження. 

 

вечір змушував охолонуть ледве теплий асфальт, а бруд на землі вже давно сухий. дома на фелікса чекає мати, яка вже встигла зробити йому його улюблену каву. вони сиділи удвох на кухні, тихо спостерігаючи за місяцем що почав виходити. 

- як день? ти вперше пропав на цілий день, я вже думала дзвонити, але втрималася, бо ти цього не любиш. - мати поставила біля фелікса його чашку з кавою, сідаючи на стілець навпроти. 

- ми з хлопцями дивилися фільм. уявляєш, там така гарна графіка, а мінхо ну зовсім не сподобалося. він так багато казав, що нетфлікс багато пропустили, а мені сподобалося. - фелікс говорив швидко і не властиво для нього голосно. але по його реакції мати знає, що йому щось сподобалося. може це й не хобі, але він вперше за п’ять років розповідає про щось так захоплено. мати тихо посміхається, радіючи такій маленькій перемозі свого сина над його настроєм та апатією. 

 

цього разу він заснув швидше ніж завжди, але море не вітало його прохолодою своїх хвиль. кімната заповнена статуями і картинами, від тіл оголених жінок, до натюрмортів яблук, груш та келихів з сортів багряних вин. деякі картини сховані за сірим полотном, що схоже на старе простирадло. кімнати заповнені пилом та запахами фарб, що змішувалися з пліснявою вологого приміщення без вікон. десь у кінці коридора стояв той самий хлопець з морем у волоссі. він тримав пензлик, посміхаючись полотну і трохи прикриваючи очі. 

- ти знову прийшов, сонячний хлопчику. - янгол не відриває руку від своєї роботи, залишаючи фарбу на сірій тканині. 

- мені здалося ти кликав. - фелікс тихо підходив ближче, наступаючи босими ногами на пил і залишки фарби та глини. янгол нічого не відповів, він лише продовжив виводити лінії і розтирати її пальцями. - чому ми не на морі? 

- думаю, щось змінилося. я не знаю як, але те, що ми бачимо уві сні, пов’язано з нашою реальністю. я не хочу питати що такого сьогодні сталося, щоб не втратити тебе, але мені дуже цікаво. - янгол вперше за ці хвилини поглянув на фелікса. його щоки у рожевій фарбі, а волосся стирчить на всі сторони. він все ще виглядає чарівним. 

- мені здається, що чим більше я тебе бачу, тим більше закохуюсь. - фелікс зупинився біля полотна, роздивляючись риси цього янгола. він ніби закохався у мрію, що вигадав собі сам, але думки про те, що янгол справді існує і шукає його, надавали сенсу жити далі. - так, я думаю я закохався в тебе, янголе. 

- мій сонячний хлопчик, - янгол провів своєю рукою по щоці фелікса, залишаючи там стрічку рожевої фарби. - я теж. я теж так думаю. 

вони стояли в тиші. фелікс намагався краще запам’ятати риси янгола, його емоції і відтінок його карих очей, до яких пасувала його родимка під оком. він не сказав жодного слова, щоб раптом не втратити те, що ще не знайшов. в грудях щось стискається, і фелікс підходить і падає на чуже плече, знову відчуваючи як янгол гладить його по спині, захищаючи від реальності і залишаючи там свої відбитки і фарбу з різнокольорових долонь. вони стояли мовчки, ніби їм залишилося зовсім трохи до чогось, що ніколи більше їх не стане водити один до одного у сни. вони стояли тихо щоб не сказати один одному своє ім’я і не розкрити таємницю, яку ваги ховали тільки тому що хтось так хоче. щоб цей хтось дозволив їм ще почекати на зустріч біля моря або серед портретів та різних скульптур. 

 

фелікс проснувся пізніше ніж завжди, але цього не вистачало щоб назвати його сон повноцінним. за вікном тільки світає, а на календарі тільки неділя. він знову втратив янгола, відчуваючи залишки фарби на своїх спині. 

вони знову не змогли сказати те, що могло б хоч якось допомогти, але чи потрібно це?

 

достатньо лише з’являтися кожен раз у твоїх снах, щоб ти відчув, що не можеш без мене жити, мій сонячний хлопчик. 

 

 

    Надіслав: мя-фард , дата: пн, 04/03/2023 - 17:04