Повний текст

феліксу ніколи не подобалося спати. він засинав десь близько опівночі, а вставав десь о четвертій, відчуваючи як болять очі і як руки зовсім не відчуваються своїми. йому ніколи не був потрібен годинник, він знав, що сам проснеться вчасно, а звук рингтона його тільки ще більше роздратує. він не ходив до лікарів, кажучи що знає їх діагнози наперед.

сам фелікс ніколи не прив’язувався до навколишнього світу. йому не подобалося нічого. в нього не було улюбленого смаку в музиці, і сам він ніколи не грав. ненавидів архітектуру та живопис, кажучи що це марна справа і гроші, витрачені на курси/навчання чи на фарбу та глину, це гроші на вітер. йому не подобалися тварини, і він ніколи, навіть у дитинстві, не мав домашнього улюбленця. він ненавидів вірші і поезію, емоційно висловлюючи свої думки про те, що це прогаяний час тих, кому нічого було робити. але він не казав, що в цьому винен сам світ. так, може йому нічого не подобалося, але в цьому винні не люди і не тварини, не фарби чи ноти. він не висипається, і в цьому винна його нервова система. йому не вистачало тих шести годин щоб почувати себе чимось більше ніж погано. іноді хотілося просто вмерти, щоб нарешті виспатися. 

він ще навчався у старшій школі, знову повертаючись до думок про ненависть на все. в нього були друзі, і вони займалися тим, що фелікс терпіти не міг. хан джисон займався музикою, вправно грав на гітарі та писав пісні, котрі потім продавав в інтернеті. бан чан захоплювався архітектурою, любив вистави і статуї, мріючи зробити колись власну. ян чонін любив малювати, і в нього виходило все – від натюрмортів з промальовкою кожної зміни тіні, до абстрактних портретів з точок, ліній і трикутників. кім синмін і лі мінхо любили тварин, і кожного тижня приносили до притулку їжі і іграшки, не залишаючи своїх пухнастих друзів покинутими і забутими. фелікс ніколи не скаже їм у вічі, що вони займаються маячнею, але десь у середині він відчував себе ніяково. усі навколо були чимось зайняті, були фанатами співаків, художників, аніме, манг, колекціонували різні чаї та наліпки, радіючи новим випускам коміксів і новим частинам книжок, а лі фелікс нічого цього ніколи не відчував. він був наодинці сам з собою, але поряд завжди був хтось. хтось хто підштовхував щось спробувати і захопитися цим. вчепитися нігтями в якесь хобі, і тримати при собі, присвячуючи цьому все життя, і навіть завжди бути готовим віддати власне. фелікс завжди міг цьому протестувати, забуваючи всіх і знову засинаючи. 

 

сни феліксу снилися часто, і це не було якоюсь проблемою. монстри які не мали сенсу, прогулянки з друзями по лісу, будні дії, які не здавалися дивними і ще багато чого іншого. з цим проблем не було, а згадуючи скільки всього феліксові вже наснилося, він знав, що у його мозку з фантазією все гаразд. цього разу все було у корені інакше і по новому. 

цього разу він був біля піщаних берегів, темно синього моря, відчуваючи ногами яке воно холодне і як воно відганяє від себе людей. ластовиння фелікса було яскравим, і він відчував, як не дивлячись на холодну воду під ногами, крапки на обличчі гріли тіло. він ніби протестував бідному морю, не даючи йому нічого, окрім як перестати бити його по п’ятах і пустити у свої темні глибини, приймаючи його своїми льодяними обіймами. сонця на небі не видно, воно ще не з’явилося або не хоче знову розбитися об сірі скелі. берег вітав маленькими камінцями, іноді ріжучи ногу, нагадуючи що сонячному хлопцеві у такому холодному місці не треба знаходитися, але лікс спокійний. не треба багато думати, і море саме зіб’є його з ніг, поглинаючи повністю, вимиваючи темну кров з каміння. голову зовсім покинули думки, а вуха ловили кожен подих моря, рахуючи скільки разів воно б’ється об скелю позаду нього. 

у полі зору з’являється хлопець. «янгол». на ньому біла рубашка і джинси. його волосся коротке і має синій відтінок, за головою в нього ціла історія, але він мовчить і просто йде на зустріч. його очі порожні, а губи потріскані від морської солі. він блідий і худий, а ще в нього родимка під оком, коли в фелікса їх сотня. від нього віє цим морем, ніби він і є той, кому воно навічно належить. він виглядає як море, а його погляд такий самий, холодний і безмежно порожній. він не виглядав привітливо, але й не відпускав, стримуючи хвилі єдиним своїм подихом. фелікс вперше його бачить, але він не хоче тікати від нього, і його ховатися десь під водою чи скелею. він відчуває, що цей хлопець знайде його будь де, навіть якщо фелікс зараз проснеться. проснеться, точно, це просто сон. цей хлопець і море, все це просто сон. 

– загубився? – перше, що питає незнайомий хлопець-море з родимкою під оком. його голос рівний і зовсім не втоплений. ніби це холодне море і є тим, що дарує спокій. 

– ні, хоча я тут вперше. – думки зовсім не функціонують, і фелікс зовсім не дивиться більше на льодяне море під ногами. 

фелікс більше нічого не пам’ятає. він не пам’ятає як з моря опинився біля скелі, і як той хлопець взагалі завів його туди. може він ще щось казав? фелікс ненавидів сни, він ніколи нічого не пам’ятав. 

єдине, що одразу з’являлося в пам’яті, як тільки голова намагалася згадати, це те як хлопець відпускав його руку і летів униз, разом з морем розбиваючись об сірі скелі. 

може то мозок все придумав, просто щоб не навантажуватися, а може все те було правдою. тоді хто він такий. чому його волосся було трохи світліше за морську воду, чому фелікс впевнений, що губи в нього потріскані від солі, і головне, хто він? чому саме він йшов на скелю, і фелікс не єдиний у кого на очах він розбився? янголи вмирають? 

 

він проснувся знову о четвертій ранку, пригадуючи все, що тільки-но сталося. цей хлопець, хто він? такого синього волосся фелікс не бачив навіть в інтернеті, і тепер він буде шукати його по відтінку синіх фарб. фелікс пам’ятає, що хлопець янгол, але більше ніяких зачіпок, окрім голосу, синього волосся та родимки під оком. він втратив його, і втратив цей сонний світ з льодяним морем під ногами і розбитим сонцем, яке розтікалося мов рідина по скелях. 

телефон не бачив жодного співака з такою зовнішностю, жодної людини з натяком про його натуру і жодних зачіпок. чи був цей сон якоюсь проблемою чи нагадуванням, може це попередження? занадто багато питань, але поряд немає того, кому можна їх висловити. поряд немає того хлопця з морем у волоссі та з вкраденою з неба зіркою під оком. 

кімната наповнена ранковою прохолодою. на стінах жодних прикрас, плакатів, малюнків чи навіть фотографій. кімната не рятувала від думок, вона змушувала кусати нігті і викидати книжки, палити малюнки і змивати фарби в унітаз. тут безлад і пил, але такою є реальність нервових зривів. тут було все, і воно не закінчувалося сльозами. відчуття самотності гуляло по полицях пилом, ховалося у сусідніх кімнатах, співало пісні шорохами відкритих зошитів і гріло тікаючи від увімкнених батарей. такою була кімната фелікса, за кожним олівцем приховуючи думки про життя і смерть, рятуючи підлітка від самого себе та чогось за коронами цих сірих кімнат. а за межами цих сірих кімнат жили плакати і гучна музика, охайність, що змішувалися з власним порядком речей і їх місць. порядок створювався сам, і тільки за дверима його кімнати. його кімната наповнена думками і спогадами з моря, та власника блакитного волосся. жодних думок про те, як знайти і де шукати. фелікс ніколи не малював, але готовий почати, аби це тільки допомогло у пошуках. вперше хтось ось так безсовісно вторгається в сни, і забуває там свій слід. цей хлопець залишив тисячі відбитків десь на душі, але фелікс не має жодних думок як по них знайти цю людину. голову жодного разу не відвідала думка про фантазію, і про те, що хлопець створений розумом, і його зовсім не існує. не існує того синього кольору волосся та родимки під оком. немає того піщаного берега і настільки холодної води. ніяких думок про те, що його ніколи не існувало, і не існуватиме. ніколи. 

 

холодна весна знаходиться там, де її найбільше ненавидять. ледве теплий березень і бруд під високими чоботями. на вулиці ще жодного нагадування про тепло, а сніг тільки почав танути, приносячи людям дискомфорт. саме цього дня, на початку березня, фелікс зовсім не зайнятий ненавистю до цього світу. сонце гріє настільки, наскільки може і він зовсім не проти ще місяць ходити в шарфах, і ховати туди свої ластовиння. люди зовсім не помічають один одного, шукаючи хоча б щось нагадує про тепло. 

маршрутка забита тушами з тисячами вух та очей, які тільки й шукають нові сенсаційні плітки. кожен із них виглядав як ворог, скільки б років їм не було.достатньо було одного неправильного слова, як ти став би тією самою дошкою оголошень, і про тебе знали б більше, ніж ти сам. некомфортне місце, але фелікс не міг уникати нових випробувань пронизливими поглядами. останні пасажири вже сидять і обговорюють один одного, помічаючи кожну частинку клятв, розкидаючи їх під колесами, створюючи нові ями. 

фелікс знову відчув холод у ногах, як тоді в морі снів. він оглядався всюди, шукаючи його в пасажирах і за вікнами, у школярах з навушниками і в літніх з газетами. холод пробирав кістки, створюючи капкан, з якого він не зможе вийти доки не розтане остання сніжинка. ніде не було нічого пов’язаного з ним. навіть запах моря не був у парфумах серед тисячі перемішаних запахів, цієї забитої людьми коробки.

розпач забивався ДНК під нігті, ховалося в легені і в освітленому волоссі. він не знав, кого він шукав. він зовсім не пам’ятав нічого крім волосся та одягу, а на вулиці мінус та бруд. він забув його. фелікс забув того морського ангела. легені хворіли від холоду, а обличчя горіло. він зміг забути його лише за кілька годин. він розвіявся попелом над морем, зберігаючи свій силует на скелях. це подарунок? те, що він розбився, якийсь знак? чи потрібно його шукати? а він шукає фелікса? 

 

зупинка витягала людей із задушливих автобусів, змушуючи розправити легені, повністю вдихаючи міський пил. 

 

 

    Надіслав: мя-фард , дата: пн, 04/03/2023 - 17:00