«Тінь та кістка» — дебютний роман американської фентезі-письменниці Лі Бардуго, перша частина трилогії «Гриша» (Тінь та кістка, англ. Shadow and Bone trilogy), що входить до складу Всесвіту Гришаверс.

Колись могутня країна Равка, батьківщина носіїв стародавньої магії — гришів, переживає нелегкі часи. Величезний Тінистий Каньйон — Неморе, що кишить чудовиськами-волькрами, розділив її на дві частини: західну і східну. Пройти крізь нього практично неможливо, повітря всередині оповите безпросвітною імлою, а моторошні тварюки з гострими кігтями і величезними зубами рвуть людину на шматки за секунди. 

Аліна і Мал зросли в дитячому притулку в будинку князя Карамзіна. Зараз вони служать у першій армії: вона тиха, непримітна дівчина, картографиня-початківиця, він — красень-слідопит, кращий у своїй справі. Вони дружать все свідоме життя.

Примха долі звела молодих людей на скіфі, що йде через Каньйон у Західну Равку по зброю і продовольство. Під час цієї поїздки на них нападають волькри і Аліна відкриває в собі великий дар — закликати світло. Цей дар виявляється настільки сильним, що стає зрозуміло — Аліна здатна врятувати всю країну. Відтоді життя дівчини круто змінюється: тепер вона еліта — гриш на службі у могутнього і загадкового Дарклінга, головнокомандувача другої армії. Її головне завдання з нищити Каньйон і знову об’єднати країну.

Упс.. такого ще не написали.
Упс.. такого ще не написали.