«Америкаанські бооги» (англ. American Gods) — четвертий прозовий роман Ніла Ґеймана, якому передували «Добрі передвісники» (у співавторстві з Террі Претчеттом, 1990), «Небудь-де» (1996) і «Зоряний пил» (1998). Деякі теми книги автор порушував раніше в графічних романах серії «Пісочний чоловік».

У книзі розповідається про пригоди колишнього ув’язненого Тіні Муна, якого достроково випустили з в’язниці через загибель його дружини в автокатастрофі. Він стає попихачем і охоронцем містера Середи (Mr. Wednesday), який подорожує Америкою та зустрічається з колегами і знайомими. Незабаром з’ясовується, що Середа — інкарнація Одіна, який збирає американські втілення Старих Богів з давньої міфології для епічної битви з Новими Американськими Богами, проявами сучасного життя і технологій (такими як інтернет та мас-медіа).

У романі помітну роль відіграють такі міфологічні персонажі: Одін, Локі, Чорнобог (і сестри Зорі), Норна, Анансі, Астарта, Калі, Тот, Анубіс, Гор і Бастет. Крім того, у подіях книги беруть участь і персонажі з міфів реального світу, включаючи кількох героїв коміксів «Пісочний чоловік». Натякається, що сам Тінь є Бальдром, що підтверджується у повісті «Монарх із Глену».

Упс.. такого ще не написали.
Упс.. такого ще не написали.